Reklama:

Závodníci ve physique - rozhovory a formy před Arnold Classic Europe 2018

9.380 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2018 - 28. - 30. 9. 2018, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Klára FišerováEliška Dombková • Andrea Moleková • Aneta ŠmídlováLucie Varmužová bodyfitness: Tereza Linhartováwellness: Nikola KeprtováPavlína Štouračová • Aikaterini Polymerou • physique: Michal Komosný (video) • Jan BatěkVojtěch Dvořák kulturistika: Šimon Pešek (video) • David Mesjar • Lukáš BrunclíkPetr FricKarel TesařVojtěch BalounOndřej Šesták klasika: Alexandr Haluška
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 1 medaile!
Strongman:
T. Hamák

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2018
Závodnice ve wellness a bodyfitness - rozhovory a formy před Arnold Classic Europe 2018

Již tento víkend ve dnech 28. až 30. září 2018 proběhne ve španělské Barceloně další ročník prestižní soutěže Arnold Classic Europe, kam se aktuálně chystá 20 českých závodníků. Zástupkyně kategorií wellness a bodyfitness jsme pro Vás vyzpovídali v jednom z předchozích článků. Nyní přinášíme rozhovory se závodníky kategorie physique.

Michala Komosného jsme zpovídali již před jeho první soutěží letošní podzimní sezóny a tento týden jste měli také možnost zhlédnout jeho trénink ramen, bicepsů a tricepsů. Pro další dva závodníky bude Arnold Classic Europe premiérou na zahraničním pódiu. Jedním z nich bude Jan Batěk, kterému se od jeho posledních závodů podařilo formu značně posunout. Třetím závodníkem, který bude v kategorii physique hájit české barvy, bude Vojtěch Dvořák, aktuálně absolutní mistr České republiky mezi juniory. I na něj se můžete podívat v tréninkovém videologu, kde před Diamond Cupem v Ostravě drtil ramena.

Závodníkům děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Michal Komosný physique mužů do 182 cm
Jan Batěk physique mužů do 182 cm a physique juniorů nad 178 cm
Vojtěch Dvořák physique mužů do 170 cm a physique juniorů do 174 cm

Jan Batěk

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech 2018 - 6. místo v physique mužů nad 182 cm

Honzo, toto je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohl byste se našim čtenářům krátce představit?

Jsem Jan Batěk, je mi 19 let a závodím v kategorii physique nad 182 cm. Jsem z Prahy a trénuji v Xfitness.

Jestli se nepletu, Arnold Classic Europe bude Vaše první mezinárodní soutěž. S jakými ambicemi budete odjíždět?

Přesně tak, Arnold Classic je moje první mezinárodní soutěž. Jsem na to sám zvědav, nevím, co od toho očekávat a jaká konkurence tam přijede. Každopádně jedu jen pro to nejlepší přeci.

Na jakých svalových partiích jste od posledních závodů zapracoval nejvíce?

To se uvidí až na pódiu. Osobně si myslím, že mezi mé přednosti patří šířka ramen, ale jak říkám, to se uvidí až na pódiu, kde budu stát mezi dalšími soupeři.

Spolupracujete s trenérem, který na Vaši přípravu dohlíží?

Samozřejmě spolupracuji již dlouhou dobu s Martinem Dvorožňákem, který na mě dohlíží jak v objemu, tak hlavně v té konečné fázi diety.

Zkuste nám podrobněji popsat, jak probíhala Vaše příprava v rámci diety i tréninku. Byla v něčem specifická?

Specifická je každá dieta, ale přitom je to hrozně jednoduché. Cvičím tak, abych mohl jíst. Takže můj oblíbený "split" prakticky neexistuje. Někdo cvičí 2+1, 3+1, 4+1 a tak dál. Já cvičím způsobem "dokud můžu, tak cvičím". Hodně lidí mi říká: "Měl bys víc odpočívat budeš přetrénovanej..." a tak. Ale já odpočívám, až si tělo řekne. Do té doby prostě furt naplno.

Chystáte se na podzim i na nějaké další závody?

Začneme Arnoldem a uvidíme, možná bych se podíval na Fitness Mania Classic. Ale uvidíme.

Proč právě kategorie physique? Je pro Vás ideální volbou, nebo jste uvažoval i o kulturistice?

Physique se mi libí obecně, ale spíš čerpám ze zahraničních zdrojů, jako je například Kim Angel ze Švýcarska. To je podle mě jeden z nejlepších závodníků physique. Kulturistika možná časem, do té bych musel na sebe naplácat ještě hodně svalů, ale spíše mě láká classic physique.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Poděkovat bych chtěl Hlavně Martinovi Dvorožňákovi. Je to super člověk a hlavně trenér. Taky bych chtěl zmínit moji přítelkyni Aikaterini Polymerou, která rovněž jede na Arnold Classic - do kategorie wellness fitness. Dovoluji si tímto říct, že v ČR to bude opravdu jediná wellnesska, která vypadá jako wellness, a ne žádné velké bikiny, co si myslí, že jsou wellness.


Jan Batěk

Zpět na přehled


Vojtěch Dvořák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018 - 2. místo ve physique juniorů do 178 cm
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 1. místo ve physique juniorů do 178 cm + absol.
Diamond Cup Ostrava 2018 - 2. místo ve physique juniorů

Vojto, na pódiích rozhodně nejste nováček a letos jste již nějaké medaile posbíral. Co považujete doposud za svůj největší úspěch?

Děkuji Vám za prostor. Je to tak, letos se mi podařilo ukořistit titul vicemistra a posléze absolutního mistra České republiky. Za největší úspěch? Asi by bylo fér říct právě to již zmiňované MČR a také druhé místo na Diamond Cupu, i když v Ostravě…

Udělal jste nyní v přípravě nějaké změny, které Vám pomohly posunout letošní formu o kousek dál?

Pár změn jsem samozřejmě udělal, největší změnou pro mě bylo zařazení kardia, určité změny proběhly i ve stravě, kde jsem se rozhodl být na sebe tentokrát o něco tvrdší a celkově to více utáhl, tak doufám, že to nebylo spíše na škodu.

Liší se podle Vás nějak příprava do kategorie physique od té kulturistické? Nebo je rozdíl jen v plavkách, objemech a vyrýsovanosti na pódiu?

Liší, nebo ne, to je, řekl bych, velmi individuální. Podstata je ale stejná. Nicméně u mě je momentálně největším rozdílem "vyřazení" nohou. Leg day jsem z 3x týdně stáhl na jednou za 10 dnů, abych se mohl více zaměřit právě na u physique více ceněný a hodnocený vršek a snažil se tak docílit větší tvrdosti.

Když organismus tolik zatěžujete náročnými tréninky, snažíte se to tělu i nějakým způsobem vracet? Například masážemi, fyzioterapií…

Bohužel, řadím se spíše mezi ty "hloupé" a tancuji, až když začne hrát hudba.

Jak se nyní před soutěží cítíte? Jste spokojený se svoji formou?

Řekl bych, že to zvládám poměrně dobře. Spokojený, to doufám nebudu nikdy, nerad bych přišel o ten pohon, který mě žene právě stále za lepší a lepší postavou. Ale určitě jsem odvedl kus práce a řekl bych, že je forma zase o něco lepší, než byla při poslední prezentaci.

Plánujete po Arnold Classic Europe i další závody? Prozraďte nám jaké.

Vzhledem k tomu, že jsem momentálně úplně bez sponzorů, tak si starty musím silně promyslet, ale rád bych se ukázal ještě v Kladně, a pak buď Řím, nebo Opava.

Jestli se nepletu, živíte se jako osobní trenér. Máte sám trenéra, který Vám pomáhá s přípravou? V čem vidíte největší výhody?

Přesně tak, momentálně působím jako trenér v Dolních Počernicích v tamnějším Classic Gymu. Nene, jsem sám sobě trenérem, to ale neznamená že si rád nevyslechnu různé rady od zkušenějších nebo kolegů, ale ve finále jsem na to úplně sám... Ale tak tohle přeci nemá být kolektivní sport.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Poděkovat bych chtěl především Vám za tuto příležitost. Samozřejmě rodině a všem, kteří mě sledují a nějakým způsobem mi fandí!


Vojtěch Dvořák

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra