Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Závodníci v kulturistice (I.) - rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018

13.761 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP AUSTRIA 2018 - 14. - 16. 9. 2018, Rakousko
Češi před Diamond Cup Austria:
Milan Obořil (video) • Stanislav Balvín • Radim Kolář • Lukáš BrunclíkPetr FricJindřich Musil • Václav Pátek
Petr ŠulcKarel Tesař (video) • Jakub KlučilPavel Szotkowski (video) • Tomáš Noheyl • František Zbahna
Milan Kolář • Michal Komosný (video) • Daniel PavlíčekZuzana KodaiováEliška Dombková (video)
Info z Diamond Cup Austria:
výsledky a fotografie
Očima závodníků, rozhovory:
M. Obořil

Závodníci ve physique - rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018
Závodnice v bikiny fitness - rozhovory
a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018

Do rakouského města St. Pöltenu, ležícího asi 60 km západně od Vídně, zamíří tento víkend početná výprava českých kulturistů. V termínu 14. - 16. září se zde totiž uskuteční mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Austria. Velkou motivací je pro závodníky jistě 12 IFBB Elite profesionálních karet, o jejichž získání budou napříč kategoriemi bojovat.

Rozhovory se zástupkyněmi něžného pohlaví jste již měli možnost si přečíst v tomto článku, nabídli jsme Vám také rozhovory s našimi borci z kategorií physique a classic physique. V kulturistice bude Českou republiku zastupovat celkem 10 závodníků, které jsme všechny také samozřejmě oslovili s rozhovorem. V dnešním článku se začtete do odpovědí Jakuba Klučila, jediného českého zástupce klasické kulturistiky, a Karla Tesaře, na kterého se brzy můžete těšit v jednom z našich videotréninků. Všem závodníkům přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Jakub Klučil klasická kulturistika
Karel Tesař kulturistika mužů do 90 kg
Petr Šulc kulturistika mužů do 90 kg

Jakub Klučil

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v kulturistice juniorů do 70 kg
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 2. místo v kulturistice juniorů do 70 kg

Jakube, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz, můžete se našim čtenářům krátce představit?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Jakub Klučil a je mi 22 let. Doposud jsem závodil v kulturistice a v nadcházející sezóně se poprvé chystám na klasickou kulturistiku.

Jestli se nepletu, závodit jste začal velice brzy, už jako dorostenec v roce 2014. Co ve Vás vyvolalo tu chuť vyzkoušet kromě dřiny v posilovně také závodní prkna?

Začínal jsem cvičit s kamarádem Radkem Kyzivátem. Objevili jsme soutěž v časopise Svět kulturistiky, kam stačilo poslat fotografii. Bohužel fotografie mohli zasílat soutěžící do 30 let. Z toho vyplývá že soutěžili mnohem starší závodníci, než jsme byli já a Radek. Řekli jsme si, že bychom chtěli závodit v kategorii, kde bychom byli konkurenceschopní.

Bude IFBB Diamond Cup Austria Vaše první mezinárodní soutěž? S jakými ambicemi budete odjíždět? Jaký výsledek budete osobně považovat za úspěch?

Ano, je to má první mezinárodní soutěž. Základem je získat zkušenosti, ale asi jako každý závodník se budu snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku. Za úspěch považuji umístění v top šestce.

V klasické kulturistice je kladen důraz na symetrii, estetiku a úzký pas. Máte tyto proporce dané "od Boha", nebo se na ně nějak speciálně zaměřujete?

Se symetrií, estetikou a úzkým pasem jsem velký problém neměl. Největší problém jsem měl se zařazením čtvrtobratů do povinného pózování klasické kulturistiky.

Máte trenéra, který na Vaši přípravu dohlíží? Kdo Vás v závodní dráze nejvíce podporuje?

Dohlíží na mě Milan Obořil, kterému za mnohé vděčím, a jsem rád, že s ním mohu spolupracovat. V závodní dráze mě nejvíc podporuje přítelkyně a samozřejmě rodina a přátelé.

Jaké pocity u Vás převládají před soutěžemi? Je to spíše nervozita, nebo jste přirozený exhibicionista, který se těší, až předvede svou show?

Před každou soutěží jsem vždy velmi nervózní.

Zpět na přehled


Karel Tesař

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 - 4. místo v kulturistice juniorů do 80 kg
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2017 - 6. místo v kulturistice juniorů do 80 kg
Partner Cup 2017 - 3. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Diamond Cup Milano 2017 - 5. místo v kulturistice mužů do 75 kg

Karle, jestli se nepletu, od Vašich posledních závodů uběhl téměř rok. Jak byste zhodnotil progres, který se Vám podařil za tuto dobu udělat? S jakou závodní váhou plánujete v Rakousku startovat?

Ano, je to přesně rok od mých posledních závodů. Svůj progres bych zhodnotil dosti kladně, možná až jako neočekávaný. (úsměv) V Rakousku se chystám startovat s váhou 74 - 75 kg.

Kromě IFBB Diamond Cupu Austria plánujete i další zahraniční soutěže. Prozraďte nám, jaké to jsou. Uvidí Vás naši čtenáři letos i na domácích prknech?

V tomto roce jsem se rozhodl závodit jen na zahraničních soutěžích, jako jsou Diamond Cup v Rakousku nebo Polsku, ale hlavním cílem je Arnold Classic ve Španělsku. Jestli se letos objevím na českých prknech, je zatím v řešení, nechte se překvapit. (úsměv)

Na které závody tedy cílíte nejlepší formu? S jakými ambicemi jdete do nadcházející sezóny?

Samozřejmě do všech závodů vkládám maximum, ale nejlepší formu (nejvysušenější) chystám na Arnold Classic. Co se týče ambicí do příští sezóny, tak mam v plánu účastnit se mistrovství Evropy a poté asi malý odpočinek, možná pauza, ale jen dočasná.

Liší se v něčem Váš trénink v objemu a v dietě? Na jaké tréninkové metody sázíte?

Moje tréninkové metody se určitě liší. V objemu se snažím spíš o dynamický trénink, méně opakování, méně sérií, styl heavy duty (Mike Mentzer). A co se týče tréninku v dietě, tak je to intenzivní trénink s vysokým počtem opakování, vysokým počtem sérií a samozřejmě s co nejkratšími přestávkami.

Blíží se očekávané klání Mr. Olympia 2018. Sledujete zahraniční profi scénu? Jak vidíte souboj Heath vs. "Ramy" Vy? Kdo je Vaším favoritem?

Zahraniční profi scénu určitě sleduji. Můj favorit je jednoznačně "Ramy", i když si myslím, že vyhraje Heath.

Co nebo kdo je Vaší největší motivací v těch náročnějších dnech přípravy? Zažíváte vůbec takové krize?

Mojí největší motivací ve dnech přípravy (a nejenom v přípravě) je můj trenér a zároveň nejlepší kamarád Michal Šmejda, který mě drží hlavně psychicky. Co se týče jeho zkušeností a přístupu, je to nejlepší trenér, jakého si můžu přát! Další človíček, který mě hodně podporuje, je Lída Čížová, která mi pomáhá s pózingem a také je pro mě velkou psychickou oporou. Dále jsou to samozřejmě rodina a přátelé.

Zpět na přehled


Petr Šulc

Vybrané úspěchy:

International Austrian Championship 2016 - 6. místo v kulturistice mužů do 85 kg

Petře, na soutěžních pódiích nejste nováčkem. Zkuste se ale našim čtenářům trochu představit.

Je mi 34 let a kulturistice se věnuji již čtvrtým rokem, nicméně absolvoval jsem zatím jen jedny závody, a to International Austrian Championship 2016, kde jsem se umístil na 6. pozici v kategorii do 85 kg.

Od Vašich posledních závodů v Rakousku uběhly téměř dva roky. Na kterých partiích se Vám podařilo nejvíce zapracovat? Jste spokojený s progresem?

Nejvíce se mi podařilo zapracovat na nohách a na zádech. S progresem jsem celkově spokojený, mám nyní o 10 kg svalů více.

Uvidíme Vás tedy na podzim kromě IFBB Diamond Cup Austria i na jiných závodech?

Ano, budu závodit ještě 14. října na Fitness Mania Classic v Kladně.

Je někdo, kdo Vám pomáhá s přípravou? Kdo Vás v přípravě nejvíce podporuje?

Ano, s přípravou mi pomáhá Petr Šidlo. Nejvíce mě podporují má přítelkyně a kamarádi, dále můj švagr a spoluzakladatel BFC Nutrition Petr Března.

Můžete nám přiblížit, jak vypadá Vaše předsoutěžní dieta? Na jaké potraviny sázíte?

V dietě mám výběr potravin dost omezený. Můj jídelníček se skládá jen z kuřecího masa, brokolice, okurky, kvalitního proteinového hydrolyzátu a rýže.

Jsou nějaké partie, na jejichž zlepšení jste se v této přípravě zaměřil nejvíce? Které partie naopak u sebe považujete za dominantní?

Ano, nejvíce jsem musel zapracovat na nohách. Mojí dominantou jsou bicepsy, ramena a vlastně paže celkově.

Co Vás na kulturistice baví více? Jsou to tréninky, anebo samotné závodění?

Baví mě obojí, celá ta cesta, která vede od tréninku až k závodům.

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.09.10:40zemanek87 - Pecka brácho;)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie