Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Michal Komosný před podzimními pohárovými soutěžemi

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2018 - 28. - 30. 9. 2018, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Klára FišerováEliška Dombková • Andrea Moleková • Aneta ŠmídlováLucie Varmužová bodyfitness: Tereza Linhartováwellness: Nikola KeprtováPavlína Štouračová • Aikaterini Polymerou • physique: Michal Komosný (video) • Jan BatěkVojtěch Dvořák kulturistika: Šimon Pešek (video) • David Mesjar • Lukáš BrunclíkPetr FricKarel TesařVojtěch BalounOndřej Šesták klasika: Alexandr Haluška
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 1 medaile!
Strongman:
T. Hamák

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2018
Michal Komosný je jedním z českých závodníků kategorie physique, kterým se daří rychle zlepšovat a sbírat tak zajímavá umístění i na zahraničních amatérských soutěžích. V jarní části sezóny se Michalovi podařilo získat 3. a 2. místo na pohárových soutěžích na Maltě a v Řecku, a jak sám říká, od jara se mu podařilo dále se posunout jak co se svalového rozvoje týče, tak v oblasti symetrie.

Michal se na podzim chystá hned na pět závodů. Těmi prvními bude IFBB Diamond Cup Romania, který ho čeká již ve dnech 7. - 9. září. Kde všude se ještě představí, už se dozvíte z rozhovoru, který jsme s Michalem pro Vás připravili.


Michal Komosný

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Malta 2018 - 3. místo ve physique mužů do 182 cm
IFBB President Santonja Cup 2018 - 2. místo ve physique mužů nad 180 cm
Olympia Amateur Spain 2017 - 9. místo ve physique mužů do 182 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 7. místo ve physique mužů do 182 cm

Michale, chystáte se na Diamond Cup v Rumunsku, pokud vím, tak máte ale v podzimní části v plánu více soutěží. Máte už jasno v tom, kde všude se představíte?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Ano, Rumunsko bude mojí první soutěží v podzimní sezóně. Jelikož mám v plánu nasbírat co nejvíce bodů do žebříčku IFBB, tak budou následovat další čtyři soutěže, a to Austria Cup, Diamond Cup ve Varšavě, Arnold Classic v Barceloně a poslední soutěž bude ve finském Lahti.

Na kterou ze soutěží, které Vás čekají, se nejvíce těšíte, a na kterou z nich plánujete vrchol formy?

Vrcholnou formu plánuji na všechny, nedělám v tom rozdíl, každopádně si myslím, že postupem času bude forma gradovat. Nejvíce se těším asi na Arnold Classic, protože na Arnoldu jsem ještě nesoutěžil. Stejně tak kvůli tomu, že to je v Barceloně, což je určitě zajímavá destinace. Hodně se ale také těším do Finska.

Ve Vaší přípravě spolupracujete se Slávkem Vinogradovem. V čem Vám Slávek pomohl se posunout? A jsou i další lidé, se kterými v této oblasti spolupracujete? Do jaké míry se podle Vás člověk na této úrovni dokáže obejít bez kouče?

Slávek mi dává pohled mezinárodního rozhodčího a občas i dávku motivace na tréninku, který je pod jeho vedením vždy pořádné peklo. Momentálně si v přípravě pomáháme i s Jirkou Vilímkem, se kterým spolu cvičíme většinu tréninků, a je to vždy super hecovačka. Já jsem zastáncem toho názoru, že člověk zná své tělo nejlépe, aspoň by měl, jelikož nikdo jiný neví, jak se kdy cítíte. Je však dobré mít pohled zvenku, který Vás jednou za čas nasměruje. Takže podle mě je dobré občas konzultovat přípravu s nějakým profesionálem, jako je právě Slávek, jinak se řídit hodně svými pocity.

Máte v hlavě nějaký konkrétní cíl, jako je například získání IFBB Elite profesionální karty, nebo zkrátka budete usilovat o co nejlepší umístění a o profi neuvažujete?

Jak jsem již zmiňoval, tak cíl je nasbírat co nejvíce bodů do žebříčku. V průběhu bych samozřejmě rád dosáhl i na tu profi kartu.

V jarní části sezóny jste na soutěžích sbíral přední příčky. Měl jste zpětnou vazbu, co Vám chybělo k prvním místům? Snažil jste se na tom nějak zapracovat, a jak se Vám to z Vašeho pohledu povedlo?

Oproti jarní sezóně jsem se zase posunul jak svalově, tak symetrií, zlepšil jsem ramena a pracoval na prohloubení břišních svalů, což bylo potřeba. Momentálně jsem s formou spokojený, takže věřím, že umístění budou ještě lepší.

Jednou z Vašich aktivit je také modeling. Jsou zde ideály, kterým se snažíte přiblížit ve physique, stejné jako v modelingu, nebo jste někdy narazil na to, že šly tyto cesty proti sobě, byl Vám třeba na překážku svalový rozvoj některých partií apod.?

Ideál je asi pro každého někde jinde, takže to úplně neřeším. Je pravda že už minulý rok, kdy jsem měl pomalu o 10 kg méně, jsem se do každého oblečení nevešel. Tento rok jsem zatím předváděl pouze plavky a sportovní oblečení, což ještě šlo, ale říkali mi, že na ostatní přehlídky už bych se měl přece jenom zase trošku zmenšit. Největší problém jsou u mě široká záda a velké ruce, takže košile úplně nejsou pro mě to pravé.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Poděkovat bych chtěl určitě Slávkovi, Jirkovi, celému Fitness Victory, svému sponzorovi Sizeandsymmetry a především rodině a přátelům za podporu.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 161 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie