Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018

13.927 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP AUSTRIA 2018 - 14. - 16. 9. 2018, Rakousko
Češi před Diamond Cup Austria:
Milan Obořil (video) • Stanislav Balvín • Radim Kolář • Lukáš BrunclíkPetr FricJindřich Musil • Václav Pátek
Petr ŠulcKarel Tesař (video) • Jakub KlučilPavel Szotkowski (video) • Tomáš Noheyl • František Zbahna
Milan Kolář • Michal Komosný (video) • Daniel PavlíčekZuzana KodaiováEliška Dombková (video)
Info z Diamond Cup Austria:
výsledky a fotografie
Očima závodníků, rozhovory:
M. Obořil

Již tento víkend se v termínu 15. a 16. září uskuteční v rakouském St. Pöltenu mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Austria. Dle propozic bude ve hře 12 IFBB Elite Pro karet, které připadnou soutěžícím na prvním a druhém místě v souboji o absolutní vítězství jednotlivých kategorií. Barvy České republiky budou v kategorii bikiny fitness hájit dvě závodnice.

První z nich je Zuzana Kodaiová, která se na závodní prkna postaví vůbec poprvé! Přesto chystá skvělou formu, jak můžete vidět na fotografiích níže. Dále zde zahájí sérii podzimních soutěží jedna z momentálně nejúspěšnějších českých závodnic Eliška Dombková. Ta má za sebou velice povedenou jarní sezónu, kdy vybojovala zlato na Diamond Cupech v Madridu a Lucembursku. Elišku jsme přednedávnem navštívili také s kamerou, takže se v tomto videu můžete podívat na její trénink hýždí.

Závodnicím děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Zuzana Kodaiová bikiny fitness do 169 cm
Eliška Dombková bikiny fitness do 169 cm

Zuzana Kodaiová

Vybrané úspěchy:

Jedná se o její první soutěžní start.

Zuzko, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Můžete se našim čtenářům krátce představit?

Jmenuji se Zuzana Kodaiová, je mi 32 let a narodila jsem se na Slovensku, kde jsem žila do svých 19 let. Česká republika se stala mým druhým domovem, a proto jsem se rozhodla ji reprezentovat. Jsem svobodná, ale zasnoubená, a prozatím bezdětná. (smích) Přibližně 10 let jsem pracovala v automobilovém průmyslu na pozici inženýrky kvality. V březnu 2018 jsme si s přítelem pořídili vlastní fitness v Holýšově, nedaleko Plzně.

Prozraďte nám svůj fitness příběh. Co Vás poprvé přivedlo do posilovny?

Do posilovny mě přibližně před 10 lety přivedl můj přítel, za což jsem mu dnes hrozně vděčná. Od dětství jsem byla sportovní typ (tancování, kolo, brusle, stolní tenis atd.). Žádný sport mi ale nedal tolik jako fitness. Je to místo kde se můžu maximálně vybít a odreagovat.

Kdy přišel ten první impuls a touha stoupnout si na soutěžní prkna? Máte za sebou již nějaké závodní zkušenosti?

Přemýšlela jsem nad tím už několik let, ale nevěřila jsem si, a především jsem byla limitovaná časově náročnou prací. Nemohla jsem si naplánovat trénink na určitou hodinu, protože jsem nikdy předem nevěděla, kdy budu moct odejít z práce. Často se stalo, že jsem přijížděla domů pozdě večer, kdy už nebyla otevřená žádná posilovna. Od března pracuji ve vlastním fitness a vím, že teď mě už nic nezastaví. (smích) Jedná se tedy o moje první závody.

Jak na Vaši soutěžní kariéru reaguje rodina a přátelé? Podporují Vás, nebo mají spíše obavy?

Mám opravdu skvělou rodinu a přátele, kteří mě podporují, za což bych jim chtěla touto cestou ze srdce poděkovat.

Chystáte se na některé další soutěže? Kde Vás naši čtenáři můžou vidět letos závodit?

Ano, ráda bych se letos zúčastnila pohárových soutěží v ČR (13. října Čelákovice, 20. října Brno, 27. října Ústí nad Labem). Listopad nechávám prozatím otevřený.

Přibližte nám, jak vypadají Vaše tréninky v přípravě. Jste závodnice, která se drží za každou cenu těžkých vah, nebo se soustředíte na vypalovačky a izolované cviky?

Nedá se říct, že bych se držela jenom těžkých vah. Někdy je to silový trénink s těžkou váhou, jindy zase vypalovačka. Vše se odvíjí od aktuální síly a od toho, kolik sacharidů jsem daný den přijala.

Je nějaká partie, kterou máte přirozeně dominantní? A kterou naopak považujete za svoji slabinu?

Moje dominantní partie jsou ramena a nohy. Slabina jsou ruce.

Jak vypadá Váš jídelníček těsně před soutěží? Přibližuje se spíše kulturistické klasice kuře s rýží, nebo je méně striktní, jak je u bikin nyní docela časté?

Držím se klasiky - kuře, rýže, a především hodně zeleniny. Je to jídlo, které mi chutná, takže prozatím nemám potřebu experimentovat.

Jaké umístění v Rakousku byste považovala za úspěch? S jakými ambicemi budete na soutěž odjíždět?

Samozřejmě bych chtěla vyhrát, ale konkurence je veliká, tak uvidíme. (smích)


Zuzana Kodaiová

Zpět na přehled


Eliška Dombková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Luxembourg 2018 - 1. místo v kategorii bikiny fitness do 169 cm
IFBB Diamond Cup Madrid 2018 - 1 . místo v kategorii bikiny fitness do 172 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2018 - 2. místo v kategorii bikiny fitness do 169 cm
Mistrovství světa 2017 - 4. místo v kategorii bikiny fitness do 169 cm
Mistrovství Evropy 2016 - 4. místo v kategorii bikiny fitness do 169 cm

Eliško, Vy máte za sebou již četné zkušenosti a velice úspěšnou jarní sezónu - zlato na IFBB Diamond Cupech Luxembourg či Madrid! Jak tyto úspěchy vnímáte Vy?

Tyto úspěchy vnímám jako splněný sen, byly to vlastně mé první závody vůbec, na kterých jsem obsadila první příčky, a to, že se odehrávaly v zahraničí, tento pocit ještě umocnilo. Je to legrační, ale vlastně vždy, když jsem si myslela, že to nemá šanci vyjít, se stal pravý opak.

Jaké máte tedy cíle na nadcházejících závodech? Bude to získání profesionální karty?

Momentálně mě vedle získání IFBB Elite Pro karty motivuje také postavení ve světovém žebříčku Elite World Ranking, ve kterém se nacházím na sdíleném 11. místě, kde bych se ráda probojovala do první desítky. Získání Elite Pro karty by bylo jen velmi příjemným bonusem. (úsměv) Žebříček Elite World Ranking je skvělý v tom, že se nejedná pouze o umístění na jednom závodě, ale o sčítání bodů ze všech úspěšných závodů roku, a toto má, alespoň z mého pohledu, opravdu velkou váhu.

Jak probíhá letošní příprava? Nastaly nějaké změny oproti předešlým?

Probíhá ve stejném duchu jako ta jarní, kdy se bude lišit pouze závěrem, ve kterém bych si sama na sobě ráda vyzkoušela opět něco nového, a uvidíme, jak to dopadne. (úsměv)

Kromě Diamond Cupu Austria se chystáte také například na Arnold Classic Europe a další. Které závody jsou pro Vás nejstěžejnější a na které cílíte nejlepší formu?

Formu vysloveně necílím na konkrétní závod, všechny pro mne mají stejnou váhu a vždy se budu snažit nastoupit v té nejlepší formě.

Během jarní sezóny jste uváděla, že se Vám podařilo docílit subtilnějších nohou, což bylo pro bikiny fitness potřeba. Je nějaká slabina, na kterou jste se v přípravě na podzimní soutěže zaměřila tentokrát?

Zadek, zadek, zadek. (úsměv) Ale ne, myslím si, že celkově je pořád co vylepšovat, preferuji teď spíše subtilnější formu nejen kvůli trendu, ale také proto, že mi to takto více vyhovuje v osobním životě, kdy se cítím lépe a ženštěji.

Prozraďte našim čtenářům svůj tip na to, jak zvládnout chutě v dietě.

Dopřát tělu dostatek všeho, co potřebuje, a pak budou i chutě daleko menší a snesitelnější. (úsměv)

Eliško, a jak zvládáte off-season? Na Vašich sociálních sítích to vypadá, že jste ve formě celoročně! Jaký je rozdíl mezi Vaší soutěžní a běžnou váhou?

Myslím, že off-season vychází hodně z přístupu k tzv. on-season. Čím tvrdší podstupujete dietu, tím těžší pro Vás bude najet do přijatelné off-season. Pokud najdete vyrovnaný vztah mezi těmito dvěma obdobími, dostanete se z tohoto, pro mnohé začarovaného kruhu. Rozdíl mezi mou soutěžní a běžnou váhou je do 5 kg.

Co je pro Vás hnacím motorem, když přijdou těžké chvíle a pochybnosti? Vděčíte za motivaci i nějaké blízké osobě?

Hnacím motorem je zejména moje tvrdohlavost, umanutost a soutěživost... A když nepomůže ani toto, pak můj přítel. (úsměv)

Když po závodech přijde řada na vytouženou odměnu ve formě jídla, sáhnete radši po sladkém, nebo slaném? A po čem konkrétně?

Hmmm, myslím, že po sladkém. Většinou jako první po závodech (nebo spíš ještě během nich) padne Jesenka, to je taková moje tradice před finále. (úsměv)


Eliška Dombková

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie