Reklama:

Závodnice ve wellness a bodyfitness - rozhovory a formy před Arnold Classic Europe 2018

9.395 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2018 - 28. - 30. 9. 2018, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Klára FišerováEliška Dombková • Andrea Moleková • Aneta ŠmídlováLucie Varmužová bodyfitness: Tereza Linhartováwellness: Nikola KeprtováPavlína Štouračová • Aikaterini Polymerou • physique: Michal Komosný (video) • Jan BatěkVojtěch Dvořák kulturistika: Šimon Pešek (video) • David Mesjar • Lukáš BrunclíkPetr FricKarel TesařVojtěch BalounOndřej Šesták klasika: Alexandr Haluška
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 1 medaile!
Strongman:
T. Hamák

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2018

Ve dnech 28. až 30. září 2018 proběhne ve španělské Barceloně další ročník prestižní soutěže Arnold Classic Europe. Celé klání se uskuteční v exhibičním a kongresovém centru Fira Gran Via, které se nachází nedaleko historického centra Barcelony. Českou republiku bude zastupovat početná výprava závodníků, kteří prošli na začátku září nominací. Již tradičně Vám představíme závodníky formou rozhovorů, první díl se bude věnovat těm něžnějším kategoriím - wellness fitness a bodyfitness.

V kategorii wellness fitness se nominovaly celkem tři závodnice. První z nich je Nikola Keprtová, kterou jsme doposud mohli vídat v kategorii bikiny fitness. Pavlína Štouračová závodí již od roku 2015, připomeňme si například její trénink nohou a hýždí. Dále bude ve wellness fitness Českou republiku zastupovat závodnice s řeckými kořeny Aikaterini Polymerou. Osvalenější kategorii bodyfitness bude zastupovat Tereza Linhartová, jejíž trénink prsou a bicepsů jste také měli možnost vidět v tréninkovém videologu.

Závodnicím děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Nikola Keprtová wellness fitness nad 163 cm
Pavlína Štouračová wellness fitness nad 163 cm
Aikaterini Polymerou wellness fitness do 163 cm
Tereza Linhartová bodyfitness žen do 168 cm

Nikola Keprtová

Vybrané úspěchy:

Diamond Cup Ostrava 2017 - 6. místo v bikiny fitness juniorek
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 - 5. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Granite Muscles 2016 - 1. místo v bikiny fitness do 166 cm + absolutní vítězství v bikiny fitness

Nikolo, jestli se nepletu, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Můžete se našim čtenářům krátce představit?

Ano, je to můj první rozhovor pro Ronnie.cz a jsem moc ráda, že jsem Vámi byla oslovena. Fitness se věnuji čtyři roky a závodím letos třetím rokem. Začínala jsem v kategorii bikiny fitness a nyní přecházím do nové kategorie, a to wellness fitness.

Máte za sebou již několik sezón v bikiny fitness. Nyní se chystáte startovat na Arnold Classic Europe v poměrně nové kategorii wellness fitness. Proč tato změna?

Změna je hlavně z toho důvodů, že mám na bikiny poměrně dost osvalené nohy a přijde mi velká škoda je svalově shazovat, abych zapadla do bikin. Navíc se mi více líbí svalnaté ženy a myslím si, že bych ve wellness mohla mít větší šanci.

Jednou z klíčových partií wellnessek je jistě vypracovaný zadek. Máte nějaký trik, jak na něj? Jaký je Váš oblíbený cvik na hýžďové svaly?

Základem jsou za mě určitě těžké dřepy s kontrakcí a hip thrust. Ale v dietě už dřepy vůbec nejezdím a spíš se zaměřuji na již zmiňovaný hip thrust, různé zanožování nebo výpady nohou vzad.

Chystáte se v podzimní sezóně startovat kromě Arnold Classic Europe i na jiných závodech? Na jakých?

Mimo Arnold Classic Europe se ještě chystám startovat na závodech Fitness Mania Classic v Kladně. Po těchto závodech už pro mě sezóna končí.

Můžete nám podrobněji popsat Vaši předsoutěžní dietu? Jak probíhala?

Nevím, jestli zrovna má dieta je ta, ze které by si někdo měl brát příklad, jelikož byla hodně dlouhá a bohužel jsme museli zajít do extrémů, které jsme nechtěli vůbec zařazovat. Nicméně jsem hlava paličatá a jen tak se nevzdávám. Ze začátku jsme jen snížili sacharidy a nechali tuky už jen kvůli hormonům, přidali více kardia. Když na toto tělo přestalo reagovat, najeli jsme na systém sacharidových vln a po nějaké době bohužel na takzvané nuly s treskou. Ale nebyla jsem celou dobu jen na nulách. Jeli jsme to systémem několik nul a pak jeden či dva dny na vysokých sacharidech. Na to moje tělo velice dobře reagovalo a stále reaguje. Jak já, tak i můj trenér víme, kde byla hlavní chyba, a proto víme, jak v další sezoně postupovat, abychom se těmto extrémům vyhnuli.

Chcete touto formou před závody někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Poděkovat určitě chci všem, co mě celou dobu podporují a věří ve mě. Velké díky patří rodině, přátelům, mému partnerovi, který to se mnou nemá doma lehké, a také mému trenérovi.


Nikola Keprtová

Zpět na přehled


Pavlína Štouračová

Vybrané úspěchy:

Diamond Cup Portugal 2017 - 3. místo v bikiny fitness nad 172 cm
Olympia Amateur Spain 2017 - 10. místo v bikiny fitness nad 172 cm
Grand Prix PEPA Opava 2016 - 8. místo v bikiny fitness (superfinále)
EVLS Prague Amateur 2016 - 8. místo v bikiny fitness nad 172 cm

Pavlíno, prozraďte nám, co Vás vůbec ke cvičení přivedlo. Pamatujete si, jak probíhala Vaše první návštěva posilovny?

Asi to byla ta "velká paní" koukající na mě ze všech zrcadel v domě (po dětech). Ačkoliv se jejich odstranění (zrcadel, ne dětí) zdálo být dobrým řešením, nevydrželo dlouho. Tak jsem jednou projížděla kolem fitka, a než jsem si vůbec uvědomila, co dělám, stála jsem u recepce a kupovala permanentku na 25 osobních tréninků. Na první trénink si ale moc nevzpomínám, zato na tu brutální bolest všech svalů ano.

Máte za sebou již nějaké úspěchy v kategorii bikiny fitness. Proč jste se rozhodla pro změnu a vyzkoušet welness fitness? V čem Vám tato kategorie sedí?

Miluji wellness se vším všudy. (smích) Ale teď vážně... V kategorii bikiny fitness jsem se poslední sezóny spíše trápila, protože aktuální trendy pro mě znamenaly shazovat spoustu svalů a i tak jsem byla oproti ostatním závodnicím stále velká. Přestup byl tedy jasnou volbou, v úvahu přicházely kategorie bodyfitness a wellness fitness. Myslím, že kategorie wellness fitness mi sedla pěkně, stále dbá na ženskost a prezentace je totožná s bikiny fitness.

Liší se nějak zásadně trénink welness fitnessky od tréninku bikiny? Nebo je to jen o genetice a o tom, komu která kategorie více sedne?

Dozajista je každá kategorie vždy kombinací obou faktorů, ale tvrdé dřině se nemůžete vyhnout ani u jedné. Stěžejní rozdíl u mě shledávám v tom, že si mohu dovolit nohy odjet tak, jak mě baví, tj. režim nesmrtelnost, a když nemůžeš, tak můžeš ještě třikrát.

Na jaký typ diety aktuálně sázíte? Můžete nám podrobněji popsat Váš jídelníček před soutěží?

To je hodně ošemetné téma, i když mohu prozradit, že tentokrát je to pro mě úplně něco nového a jsem mile překvapena. Na druhou stranu i kulturisté v objemu u nás v AZ Fitness nechápou, kam se jídlo do mě vleze, a tvrdí, že oni aktuálně jí mnohem méně. (úsměv)

S jakými ambicemi budete do Španělska odjíždět?

Asi jako každý závodník chci dopadnout co možná nejlépe a být víc než jen konkurenceschopná.

Chcete touto formou před závody někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Ráda bych poděkovala svému manželovi a dětem, protože v přípravě asi nejsem úplně to, co si představovali. Dále pak někomu, kdo se nejvíc zasloužil o to, s jakou formou tady teď stojím, a to, kam se tento víkend vydám, tímto člověkem je Marek Vomáčka. A samozřejmě nesmím opomenout AZ Fitness Brno, které mi poskytuje naprosto nadstandardní péči.


Pavlína Štouračová

Zpět na přehled


Tereza Linhartová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa juniorů a masters 2017 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Grand Prix PEPA Opava 2017 - 2. místo v bodyfitness žen

Terko, Vy jste aktuálně mistryně světa v kategorii juniorů, nyní již ale startujete v ženách. S jakými ambicemi budete odjíždět na letošní Arnold Classic Europe?

Na závod se velice těším. Určitě to bude tvrdý boj vzhledem k tomu, že budu porovnávat formu se zkušenými závodnicemi. Přes to všechno se samozřejmě budu snažit dosáhnout co možná nejlepšího umístění.

Proběhly ve Vaší přípravě nějaké změny, které Vám pomohly posunout letošní formu o kousek dál?

Od minulé sezóny jsme se snažily místo přehnaného objemu, který většinou končí zbytečným nabíráním tuku, držet objem v kvalitě. Do objemové fáze jsem vstupovala pomalu, začali jsme reverzní dietou, aby se tělo po dlouhé sezóně postupně vzpamatovalo. Poté už nebyl problém držet formu jakžtakž v kvalitě. Díky tomu moje dieta nemusela být nijak drastická.

Na jakých soutěžích Vás kromě Arnold Classic ještě budeme moci letos vidět?

Po Arnold Classic se chystám též na Mistrovství světa žen v Polsku. Pouze tyto dva závody mám zatím naplánované na podzimní sezónu. Pokud bude nějaký další závod, tak ten se bude odvíjet od aktuální formy.

Co byste řekla, že je nejvíce klíčové pro kategorii bodyfitness? Je kladen důraz na některé partie?

Klíčovými požadavky jsou symetrie a určitý stupeň osvalení. Bodyfitnessky musí mít hlavně široká záda, úzký pas a ne příliš široké kyčle. Též je kladen důraz na vyrýsovanost, která nesmí být příliš ostrá, aby to nehraničilo s vyrýsovaností závodnic physique. Bodyfitness je kategorie, kde je kladen též důraz na ženskost a prezentaci, která hraje velkou roli a nevyplácí se ji podcenit.

Můžete nám podrobněji popsat Vaši dietu před touto sezonou? Jak probíhala a z čeho se skládal Váš každodenní jídelníček?

Jelikož jsme začali s přípravou na podzimní sezónu v dostatečném předstihu, abychom nemuseli vše dohánět na poslední chvíli, tak nebylo nutné zařazovat kardio, což mi velmi pomohlo s udržením svalové hmoty. Též jsem se obešla bez drastických diet a jídelníček byl v přípravě hodně pestrý. Můj denní příjem nikdy neklesl pod 150 g sacharidů, navíc jsem si v posledních měsících mohla dopřát jednou týdně cheat day.

Příprava je jistě náročná, je nějaký způsob odpočinku, který preferujete na odreagování?

Nejlepším odpočinkem je pro mne asi spánek a odpočívání u filmu. (smích)

Chcete touto formou před závody někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Největší díky patří mé trenérce Daniele Bečkové. Dále mému příteli, a samozřejmě velké díky patří také mé rodině, která je mi velkou oporou. Také bych chtěla poděkovat všem svým přátelům a fanouškům a též Fitness Milovice, které mi poskytlo prostory pro trénování kdykoliv jsem potřebovala, a firmě Yamamoto Nutrition Slovakia, která mi poskytla doplňky stravy po celou dobu mé přípravy.


Tereza Linhartová

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra