Reklama:

Závodnice v bikiny fitness (II.)
- rozhovory před mistrovstvím Evropy 2016

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2016 - 4. - 8. 5. 2016, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Michaela Mazáčová • Andrea Horňáková • Yuliya ArkhiyereyevaNikola MatoušováBarbora Votavová
Karolína Machová • Eliška DombkováDaniela BečkováLenka TrčkováMarkéta TůmováMarcela Blechtová
bodyfitness:
Pavla PranspergerováArleta KrausováJana BolomováKateřina Fantováphysique: Lenka Jandová • Margita ZámolováRadek SvobodaVyacheslav ArkhiereevViktor Minářkulturistika: Vojtěch Trnka
Pavel FantaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír Dvořák • Jiří Rohan • Vladimír Štěpánek klasika: Lukáš Bína
Lukáš TopinkaJan Páleníčekpáry: Kateřina FantováPavel Fanta
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 2 medaile! den 3 + fotoden 4 + foto
tréninkkompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima K. a P. Fantových
Milan Bodlák

Závodnice v bikiny fitness (I.) před mistrovstvím Evropy
Závodníci v kulturistice masters před mistrovstvím Evropy 2016

Ve dnech 4. - 8. května 2016 se ve španělské Santa Susanně uskuteční velký evropský šampionát, který bude zahrnovat ME ve fitness, ME juniorů a masters a ME v kulturistice. Česká republika bude na šampionátu bohatě zastoupena, česká jména nebudou chybět ani mezi závodnicemi v bikiny fitness. V kategorii do 172 cm se představí Karolína Machová, Daniela Bečková, Eliška Dombková a Lenka Trčková, v kategorii bikiny fitness masters do 172 cm pak uvidíme Markétu Tůmovou.


jménokategorie jméno kategorie
Karolína Machová bikiny fitness do 172 cm Eliška Dombková bikiny fitness do 172 cm
Daniela Bečková bikiny fitness do 172 cm Lenka Trčková bikiny fitness do 172 cm
Markéta Tůmová bikiny fitness masters do 172 cm


Eliška Dombková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2016 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2016 . 4. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství České republiky 2015 - 7. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2015 - 3. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Eliško, vy závodíte od roku 2015, ale pokud se nemýlím, ME bude vaším prvním závodem v zahraničí. Ovlivnilo to nějak vaši přípravu?

Ano, přesně tak. ME bude mým prvním zahraničním závodem. Přípravu to však až tak neovlivnilo, protože ME bylo pro mě takovým spíše vzdáleným snem, na který jsem si myslela, že si ještě budu muset chvíli počkat. I přesto jsem do přípravy šla na maximum, aby návrat na soutěžní prkna po roce byl v co nejlepší formě. A vypadá to, že se vyplatilo snad i více, než jsem očekávala.

Které své partie jste v přípravě na ME "proháněla" nejvíce a podařilo se vám dosáhnout cíleného zlepšení?

Nejvíce jsem se zaměřovala na oblast nohou, zadečku, ale také ramen. I přes zhruba 2měsíční pauzu ze zdravotních důvodů si myslím, že zlepšení v oblasti ramen je dosti výrazné. U nohou a zadečku to však jde daleko pomaleji a vím, že jsou to partie, na které je ještě potřeba se do budoucna hodně zaměřit a vylepšit je.

Připravujete se sama, nebo máte trenéra, který vás vede?

Momentálně se připravuji pod vedením skvělé Adély Storzerové, kterou jsem oslovila po loňských mistrovských soutěžích, kde jsme si paradoxně stály na pódiu bok po boku. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat za veškeré rady, ochotu a přípravu na soutěže celkově.

Měla jste v přípravě nějaké krizové okamžiky, nebo vše probíhalo hladce a bez zádrhelů?

Řekla bych, že jedním z nejkrizovějších okamžiků pro mě bylo období po mistrovství Moravy, kde jsem obsadila 4. místo. Nedokázala jsem si ani představit, že bych byla schopna z tohoto umístění zabojovat o vrchní pozice na mistrovství České republiky. Během tohoto týdne jsme však s trenérkou doladily nedostatky a já na pódium vstupovala s úplně novou energií a odhodláním, které nakonec přineslo titul vicemistryně ČR a nominaci na ME.

Když se na sebe podíváte nyní do zrcadla, řekla byste, že do Santa Susanny pojedete sebevědomě, nebo ve vás bude malá dušička, protože víte, že někde není něco úplně tak, jak by mělo?

Na začátek bych ráda řekla, že je mi nesmírnou ctí být součástí reprezentačního týmu. Do Santa Susanny pojedu určitě se zvednutou hlavou, zdravým sebevědomím, ale také pokorou. Jelikož jsem si vědoma, že je stále na čem pracovat. Samozřejmě si to také půjdu, jak se říká, užít, protože to pro mě bude první zkušenost s tak prestižní soutěží a já bych si z toho chtěla odnést jen ty nejlepší zážitky a vzpomínky, ať už to dopadne jakkoli.

Zpět na přehled


Daniela Bečková

Vybrané úspěchy:

Olympia Amateur England 2015 - 3. místo v bikiny fitness žen do 172 cm
Nathalia Melo Classic 2015 - 1. místo v bikiny fitness žen nad 168 cm
Olympia Amateur Spain 2015 - 1. místo v bikiny fitness žen nad 169 cm
Mistrovství Evropy 2015 - 12. místo v bikiny fitness žen do 172 cm

Danielo, vás nyní čeká ME a vzápětí také soutěž Olympia Amateur Spain. Na kterou ze soutěží cílíte svoji formu primárně?

ME je pro nás spíše "zahřívací kolo", přípravu cílíme na Olympia Amateur Spain.

V minulém roce jste soutěž Olympia Amateur Spain vyhrála. Když si vzpomenete na to, jak jste byla připravená vy a jak vypadaly ostatní závodnice na předních příčkách, dá se vypozorovat nějaký trend, podle kterého by se dalo řídit?

Myslím, že o trendu se příliš nedá hovořit, na každé soutěži a každý rok to vypadá úplně jinak. Letošní přípravu jsem zahajovala loni asi na konci prosince, zhruba měsíc po Olympii Amateur London v Liverpoolu. Letos ovšem s formou, jakou jsem měla loni, vystoupit nemohu, protože podle momentálních výsledků ve světě jde kategorie bikiny fitness trendem spíše subtilnějších a méně kvalitních svalů. Tento trend jako sportovec příliš nezastávám, ale je potřeba se přizpůsobit této kategorii, a proto jsme se rozhodli nějaké svaly shodit a celkově postavu spíše zdrobnit a ponechat měkčí. Osobně se mi více líbila forma minulý rok, ale vzhledem k tomu, jakým směrem jde tato kategorie, se nedá nic dělat.

V jednom z loňských rozhovorů jste uvedla, že byste ráda do budoucna trochu víc zakulatila ramena. Povedl se vám v tomto ohledu přes zimu nějaký pokrok?

Ten pokrok se nám povedl už loni. Myslím, že to bylo znát na Nathalia Mělo Classic, kde jsem získala absolutní vítězství, a cca o tři týdny později na Olympia Amateur London, kde jsem byla bronzová. Letos to bude celé subtilnější než minulou sezónu.

Pokud se nemýlím, letos to bude pro vás již 4. závodní sezóna. Je příprava díky zkušenostem trochu jednodušší, nebo je to stále stejná dřina?

Čím déle závodím, tím je to náročnější nejen fyzicky, ale i psychicky. Vzhledem k letošnímu trendu jsem musela shodit cca čtyři kila svalové hmoty a to bylo docela náročné hlavně po psychické stránce.

Jaké další závody byste chtěla v letošním roce absolvovat?

Zatím jsme si dali za cíl Olympii ve Španělsku a již zmiňované ME. Ostatní ještě není rozhodnuto.

Ráda bych tímto poděkovala manželovi Zdeňkovi, trenérovi Vláďovi Pajičovi a Weider Česká republika za podporu a pomoc v přípravě. A Fitness plavky Karnabel za nádherné plavky, které mi chystá. V neposlední řadě také Ivanovi a Pavle z IP Fitness Kroměříž za perfektní tréninkové zázemí.

Zpět na přehled


Lenka Trčková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2016 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství Čech 2016 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Beautiful and Strong 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 170 cm
Golem Gifted Nutrition Classic 2015 - 1. místo v kondičním bikiny fitness nad 164 cm
GP Ronnie.cz 2015 - 1. místo v kondičním bikiny fitness nad 164 cm

Lenko,  loni jste měla super úspěšnou sezónu a vyhrála jste tři ze tří domácích soutěží, kterých jste se zúčastnila. Logickým postupem je tedy zkusit zahraniční soutěž. Připravovala jste se na ME jako na každý jiný závod, nebo jste přípravu brala ještě důsledněji?

Do každé přípravy dávám maximum, ale s každou další soutěží se samozřejmě snažíme vylepšovat slabiny a docílit tak ještě lepší formy, proto i příprava na jarní soutěže byla intenzivnější a to se také vyplatilo.

Loni jste se chystala pod taktovkou trenéra Slávka Vinogradova. Trvá vaše spolupráce i v letošním roce? Pokud ano, posloucháte Slávka na slovo, nebo máte i vlastní hlavu?

Ano, stále se připravuji pod vedením Slávka, je to skvělý trenér a mentor, naší spolupráce si velice vážím a jsem ráda, že je to právě on, kdo mě posouvá dále. Slávek má mou naprostou důvěru, takže dodržuji vše, co naplánuje. Na druhou stranu jsme tým, takže v průběhu přípravy vše konzultujeme a je normální, že se i sem tam neshodneme. :)

Radí vám někdo i s výživou, nebo tu máte pod palcem sama díky tomu, že jste nutriční terapeutka?

Co se týče výživy, tak se taktéž radím s trenérem.

Na kterých partiích jste přes zimu nejvíce pracovala a dostavily se kýžené výsledky?

Snažili jsme se nabrat svalovou hmotu v oblasti zad, zúžit pas a ještě více separovat svaly nohou, což se relativně za krátkou dobu povedlo, ale stále je samozřejmě co zlepšovat.

Sledovali jste trendy, které jsou v bikiny fitness na zahraničních soutěžích, a přizpůsobovali jste jim nějak přípravu, nebo jste si šli vlastní cestou?

Řekla bych, že jsme šli spíše vlastní cestou, zda to byla správná cesta, se teprve ukáže.

Jak jste spokojená se svou formou nyní, krátce před ME, kde vidíte své přednosti a kde své nedostatky?

Za své přednosti považuji nohy a ramena, naopak za slabinu pas a hloubku břišních svalů. Věřím, že se nám povedla forma, se kterou se budu moci důstojně prezentovat, takže ano, jsem v rámci možností spokojená.

Závěrem bych chtěla poděkovat mému trenérovi Slávkovi, příteli Vláďovi, rodině a všem, co mi fandí, za podporu. Velké díky patří mým sponzorům za pokrytí všech nákladů na ME. Už jen to, že se mi povedlo nominovat se, považuji za velký úspěch a těším se z toho, že se můžu porovnat s těmi nejlepšími.

Zpět na přehled


Markéta Tůmová

Vybrané úspěchy:

Fitness Mania Classic II. - 3. místo v bikiny fitness nad 168 cm
BFC Extrifit Cup 2016 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2016 - 2. místo v bikiny fitness masters
BFC Adel Cup 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 166 cm
Partners Cup 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Austria Cup 2014 - 1. místo v bikiny fitness masters

Markéto, vy jste velice aktivní žena se zkušenostmi z mnoha sportů. Není pro vás bikiny fitness trochu málo adrenalinová záležitost ve srovnání například s maratony na horských kolech, kterým jste se závodně věnovala?

Každý sport, ať už jsou to maratony na horských kolech, či fitness, přináší spoustu dřiny a úsilí, které do toho musí člověk vložit, jediné, v čem je to trochu jiné, je ten drahocenný čas, kterého je potřeba na maratony podstatně více než u fitness, a pokud se chce člověk trochu prosadit, musí opravdu denně najíždět spousty kilometrů na kole, bez toho to prostě nejde. A to už si bohužel z časového hlediska dovolit nemohu.

Většina závodnic v bikiny jsou mladinké dívky, zatímco vy jste již zralá žena. Je věk nějaký handicap a ovlivňuje dle vašeho názoru i způsob přípravy?

Nemyslím si, že by to byl nějaký velký handicap, ba naopak. Díky letité působnosti v oblasti fitness, kterému se věnuji od svých necelých 18 let, už není potřeba vyvíjet takové úsilí na nabírání svalové hmoty. Proto i příprava není zdaleka tak tvrdá jako třeba u mladších závodnic.

V loňské přípravě, pokud se nemýlím, jste spolupracovala s trenérkou Lídou Čížovou. Je tomu tak i nadále? A pokud ano, co vám na jejím přístupu nejvíc vyhovuje a na čem jste v přípravě na letošní jaro pracovaly nejvíce?

Ano, se svojí trenérkou Lídou Čížovou spolupracuji i nadále a určitě bych neměnila. Je to taková moje druhá rodina. Moc si vážím její otevřenosti a správného náhledu na danou věc. Dokáže být přísná, ale zase na druhou stranu umí pochválit. Nejvíce jsme se samozřejmě soustředily a stále ještě budeme na zjemňování celé postavy, kdy největší důraz je kladen na oblast zadečku a nohou, a dále na celkovou prezentaci.

Dívala jste se, jak třeba vypadají zahraniční závodnice, které by vám ve vaší kategorii mohly být soupeřkami, nebo se tím nechcete nechat znervóznit?

Abych se přiznala tak to moc nesleduji, jedu tam hlavně sama za sebe, proto mě asi tyto věci moc neznervózňují. Zároveň si ale myslím, že pro každou závodnici je sen moci se jednou srovnávat s těmi nejlepšími.

A s jakými pocity budete odjíždět na ME? S pocitem, že vypadáte dobře a v přípravě jste udělala maximum, nebo s vědomím svých slabších stránek?

Odjíždět budu s tím, že si to chci především užít, a také s vědomím, že jsem do přípravy dala opravdu vše.

Jaké závody pro letošní rok ještě plánujete?

Určitě bychom se s Lída tým rádi pokusili o nominaci na MS, které je letos v Polsku, a zúčastnili se nějakých mezinárodních závodů. Cestování nás baví, tak už se na to moc těšíme.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 108 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra