Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2015 očima závodníků? (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Fit. Mania Classic I. Kladno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Čáslav: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí strong mas
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video

Jaké byly kondiční soutěže 2015 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2015 (II.)
Jaké byly kondiční soutěže 2015 (III.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Lukáš Beneš, Vít Horák, Antonín Mikláš, Tomáš Vojík a Martin Nedoma. Druhou část tvořenou příspěvky Daniely Křenové, Tomáše Bukovského, Pavlíny Příbramské a Davida Koloděje jsme přinesli v tomto článku, do třetího dílu přispěli Jakub Bugris, Libor Kousal, Tomáš Vykydal, Thanh Son (Tomáš) Doan, Dominika Čečetková a Alexandra Ferešová.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Michaela Bibrová

Zdravím všechny čtenáře a čtenářky Ronnie.cz.

Ráda bych se s Vámi podělila o mé zážitky, poznatky a pocity z účasti na mých prvních závodech v bikiny fitness.

Letošní podzim jsem se zúčastnila tří závodů v této kategorii. Prvním z nich byl Kubík Fitness Classic. Pro mne doslova "cesta do neznáma", všechno bylo nové a až do vstupu na pódium jsem byla velmi nervózní. Neustále jsem se rozhlížela okolo sebe a říkala si: "Co tu, proboha, dělám? Vždyť ty holky jsou na úplně jiné úrovni než já!" Nastal čas a rozklepaná jsem se vydala k pódiu, ale stále s tím, že letos to jdu jen zkusit. Při vyvolání mého jména ve mně nejprve zatrnulo, ale po chvíli všechna nervozita opadla a už jsem si jen užívala pódia. Ze zkoušky bylo finále a konečné úžasné 3. místo! Vzhledem k tomu, že to tedy byla moje první soutěž v životě, naprosto nečekaný úspěch. Euforické pocity dokázaly zahnat i únavu po dlouhém dni stráveném v ostravském kulturáku.

Smartlabs Cup v Brně pro mě byla velmi významná soutěž. Právě tady jsem se přesně před rokem rozhodla, že jednou se na pódium také postavím, ale že za pouhý rok, jsem opravdu nečekala. Závodníků zde bylo mnohem víc, bylo to znát jak v přeplněné šatně, tak i v sále, kde byla hlava na hlavě. Konkurence zde byla obrovská, a proto pro mě byl postup do finále a následně vybojované 6. místo velmi cenné - a to i z toho důvodu, že mne v hledišti sledovali a fandili mi i přátelé a rodiče.

Účast na GP Ronnie.cz původně nebyla v plánu, ale nakonec jsem za ni byla velmi ráda. Přátelská atmosféra, která vládla na pódiu i v zákulisí, a organizace byla nejlepší ze všech závodů. Maximálně jsem si užívala každý moment, a tak jsem si ani téměř neuvědomila, že jsem byla v prvním vyvolání porovnávána s absolutní sobotní vítězkou - to bylo radosti, když mi to došlo. :) Naplno užitý poslední letošní T-walk a vybojované úžasné 2. místo, které pro mě bylo opravdu obrovské překvapení!

Pocity z první soutěžní sezóny jsou nepopsatelně skvělé! Splnila jsem si největší sen, užívala jsem si každý moment magické závodní atmosféry, poznala spoustu skvělých lidí a načerpala spoustu zkušeností a motivace do dalších závodů.

Na závěr bych chtěla poděkovat především rodičům, bez kterých bych neměla možnost se plně připravit, trenéru Jendovi Cahovi za jeho maximální péči, podporu a přátelský přístup v průběhu celé přípravy, kterou jsem si maximálně užívala, dále také kamarádce Šárince, se kterou jsem mohla vše denně probírat a užívat si soutěže, Verunce Wisiorkové za učení pózingu, obrovskou podporu a pomoc. A v neposlední řadě všem blízkým a známým, kteří mě podporovali a drželi mi palce.

S pozdravem
Michaela Bibrová


Radek Grulich

Soutěž Kubík Fitness Classic proběhla 7. 11. 2015, byly to mé první závody, takže jsem nevěděl, co mám očekávat. Byl jsem plný očekávání a zároveň nedočkavý. Na místo jsme dojeli po 9. hodině a vše vypuklo, prezentace závodníků proběhla bez problémů a já stále nepociťoval žádnou nervozitu. Po vylosování čísel a zapsání jsem pomalu ze zákulisí pozoroval konkurenci. Jelikož jsem byl nejmladší, obdivoval jsem hlavně formu starších a zkušenějších závodníků. Krátce nato jsem začal pojídat rýžové chlebíky s medem a rozinkami a pak už jen odpočíval a čekal, než začne moje kategorie.

Pomalu se blížil čas, kdy jsem měl jít na pódium i já. Trenér nanášel již druhý nátěr a olejíček, nemohl jsem se již dočkat. Chvíli před začátkem mé kategorie jsem začal pumpovat, až doposud všechno probíhalo bez problémů. Tehdy se dostavily první náznaky nervozity, ale nebyl čas se tím rozptylovat, začali jsme se řadit podle čísel a vše vypuklo. Vylezli jsme na pódium, nervozita úplně opadla a já si vychutnával úžasný pocit něčeho výjimečného. Publikum bouřlivě vyjadřovalo podporu, jak domácí kotel, který jsem si dovezl s sebou, tak i naprosto pro mě doposud neznámí lidé.

Bylo nás hodně, musela proběhnout eliminace závodníků. Do semifinále postupovalo jen nejlepších patnáct a já tajně doufal, že budu mezi nimi. Postoupil jsem dál a už v ten okamžik jsem byl na sebe hrdý. Vzápětí také proběhl postup do finále, kam jsem se již bohužel nedostal. Když jsem se dozvěděl, že jsem skončil na 7. místě, byl to pro mě úžasný pocit.

S pozdravem
Radek Grulich


Miloš Prouza (14.), Radek Grulich (7.), Tomáš Vykydal (4.), Tomáš Bukovský (3.) - physique mužů do 178 cm


Jakub Ott

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, Tento podzim jsem se konečně odhodlal zúčastnit se své první soutěže v kulturistice, volba padla na předposlední soutěž tohoto podzimu Golem Gifted Nutrition Classic v Kutné Hoře. Příprava na soutěž byla náročná, ale motivace byla obrovská, a tak se mi i přes několik problémů, jako třeba ruptura stehenního svalu, podařilo dojít až na konec. Výsledek nebyl nijak oslňující, ale i cesta může být cílem… Naučil jsem se toho spoustu. Hlavně sám o sobě, získal jsem nové zkušenosti a znalosti a v neposlední řadě získal pár nových přátel.

K samotné soutěži, která byla pořádána v prostorách kutnohorského Tylova divadla. Sál byl naplněn přímo k prasknutí a soutěžících v zákulisí bylo možná taky až přespříliš. Divil jsem se, že se 150 lidí vynervovaných z diety a bez vody navzájem nepokouše. Atmosféra v zákulisí byla naopak velmi uvolněná, ba přímo přátelská. Nervozita byla obrovská, informací málo, ale naštěstí organizace nikde nevázla a všechny důležité informace jsem se dozvěděl vždy včas. Na pódiu jsem si užil každou minutu, kterou jsem tam strávil, a těším se na další takové chvíle v záři reflektorů. Lituji jen jediné věci - že jsem se nedokázal připravit lépe a nebyl tak lepším soupeřem. :)

S pozdravem
Jakub Ott


Jacqueline Figová

Na kulturistických závodech jsem byla v minulosti mnohokrát, ale vždy jen jako doprovod, atmosféra na soutěži mě vždy fascinovala a moc se mi líbila, ale nikdy jsem ani nepomyslela na to, že se jednou také stanu závodnicí. Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla postavit se na soutěžní pódium, bylo to, že jsem již několik let toužila zhubnout přebytečná kila, a přestože jsem pravidelně cvičila a zdravě se stravovala, váha nešla dolů. Tak jsem se rozhodla pro radikálnější krok a jako svůj cíl jsem si zvolila právě kondiční závody. Sport mě doprovázel celé dětství, začínala jsem s aerobikem, gymnastikou a pokračovala tancem, ale již šestým rokem nejvíce času trávím ve fitness centru. O soutěžní dietě a tréninku jsem toho také věděla hodně, ale přesto mi bylo jasné, že přípravu sama nezvládnu, tak jsem požádala kulturistu Martina Lešenara, který sám závodí a mimo jiné se věnuje i přípravě závodníků, a ten mi naprosto se vším pomohl, za což jsem mu moc vděčná.

Pětiměsíční dieta uběhla jako voda, podařilo se mi zhubnout asi 10 kilogramů, ale přesto jsem se svým vzhledem nebyla plně spokojená a závodů jsem se velice obávala kvůli tomu, že budu ze všech těch krásných holek ta největší, bála jsem se, že mé vyrýsování nebylo dostatečné.

Přišly první závody - Kubík Fitness Classic v Ostravě. Atmosféra byla úžasná, všichni byli moc příjemní a já si závody užívala. Skvělá byla možnost profesionálního nástřiku barvy, kterou jsem využila. S výsledkem jsem byla moc spokojená. Před prvním vystoupením na pódium jsem byla nervózní, ale na pódiu ze mě vše spadlo a já si to nečekaně velice užila. Velkým překvapením a radostí byl postup do finále. Jelikož kategorie bikiny fitness byla na všech závodech ta poslední, tak se na finále čekalo docela dlouhou dobu a já začala pociťovat obrovskou únavu a sotva jsem stála na nohou, byl to náročný den, ale stál za to. Výsledek celé soutěže byl naprosto neuvěřitelný. Absolutní vítězství kategorie bikiny fitness! Byla jsem štěstím bez sebe a mé sebevědomí, které bylo předtím na bodu mrazu, se posunulo o kousek výše.

Na závody konané další den - GP Jalex Krnov - jsem se moc těšila. Na pódiu jsem už nebyla tolik nervózní, ale přesto jsem nepočítala s tím, co se stalo. Další první místo! Bylo to neskutečné. Ta obrovská dřina stála za to. Už tento víkend jsem věděla, že v závodění budu chtít pokračovat.

Další týden mě čekaly dva závody, což nebylo v plánu, ale jelikož jsem dostala možnost startovat na sobotním pohárovém závodu, tak jsem v sobotu nastavila budík na 3:30, nachystala se a vyrazila přes celou Českou republiku do Ústí nad Labem. Atmosféra byla úplně jiná než na ostatních závodech, taková komornější, prostory byly nádherné a pódium velkolepé. Holky v mé kategorii byly jako vždy nádherné a na pódiu jsme si to všechny užily. Mimo pózing jsme si vyzkoušely i rozhovor s moderátorem, o kterém jsme se dozvěděly pár minut před jeho konáním, ale bylo to příjemné zpestření. Z Ústí nad Labem jsem si odvezla spoustu nových zkušeností a krásné druhé místo.

Další den se konaly závody v Brně. Prostory byly skvělé a asi nejvíce přizpůsobené soutěži. Bylo zde obrovské množství závodníků a v mé kategorii dokonce muselo dojít k eliminaci na 15 závodnic a teprve k následnému semifinále a finále. Z těchto závodů jsem si domů přivezla třetí místo. Byly to poslední závody, kterých jsem se tento podzim účastnila. Oba dva víkendy jsem si užila a s výsledky byla nadmíru spokojená. Závody mě naprosto pohltily a už se nemůžu dočkat, až si zase stoupnu na pódium.

S pozdravem
Jacqueline Figová


Radek Dokoupil

Zdravím čtenáře Ronnie.cz, jelikož už nějakou dobu cvičím a lákalo mě si vyzkoušet, jaké to je postavit se na soutěžní pódia, rozhodl jsem se připravit na letošní kondiční soutěže. Mojí první zastávkou se stala Ostrava a soutěž Kubík Fitness Classic. Už při příjezdu na místo konání mi bylo jasné, že zde o závodníky nouze nebude. Zprvu na mě působila organizace mírně chaoticky, ale zvykl jsem si a mohu říct, že i když jsem se nedostal do finále, tak jsem si soutěž užil.

Hned druhý den jsem zamířil do Krnova na GP Jalex. Zde na mě dýchala už od příjezdu velmi klidná a pohodová atmosféra. Byl jsem už více uvolněný, protože jsem věděl z předchozího dne, jak to vůbec na soutěžích chodí. Také jsem se ponaučil z chyb, kterých jsem se v Ostravě dopouštěl (hlavně v pózingu). Malé rozcvičovny a jejich špatné osvětlení je snad jediná věc, která mi zde vadila. Také dvouhodinová pauza "na oběd" mezi semifinále a finále mi zprvu připadla zbytečně dlouhá, nicméně utekla jako voda. V Krnově jsem vybojoval 3. místo, za které jsem nesmírně šťastný.

Závěrem chci říct, že obě tyto soutěže předčily má očekávání a motivovaly mě do dalšího závodění.

S pozdravem
Radek Dokoupil


Ladislav Procházka

Vážení a milí čtenáři, je tomu půl roku, co jsem se rozhodl zkusit soutěžní pódia a oslovil Štěpána Ginzela, jestli by mi pomohl s přípravou. On souhlasil a hned navrhl, že nejlepší pro můj začátek jsou právě kondiční závody. Pak už jen stačilo vybrat termín, který nakonec padl na Golem Classic a GP Ronnie.cz, a příprava formy mohla začít. Mohu říct, že jsem měl štěstí a celá příprava proběhla naprosto bez komplikací a za výslednou formu patří velký dík Štěpánovi, který ji dokázal poladit, jak nejlépe to šlo. Teď už ale něco k samotným soutěžím.

Sobotní Golem Classic v Kutné Hoře se konal v prostorách Tylova divadla, které jsou hezké, ale bohužel s omezenou kapacitou. Co se týká organizace, nemohu nic namítat, i když to byly mé první závody, věděl jsem, kde a kdy mám být a co mám dělat.

Nedělní GP Ronnie.cz však byla, co se týká organizace, ještě o stupeň výše. Konala se v kulturním domě v Březnici, který sice nenabízí tak reprezentativní prostory jako Tylovo divadlo, ovšem zas to vynahrazuje kapacitou. Pokud bych měl tedy nějak shrnout mou zkušenost s tímto soutěžním víkendem, tak musím říct: maximální spokojenost! A pro ty, co váhají, zda si to jít zkusit, bych si dovolil citovat Štěpána, který mi jednou řekl: "Cvičit a nezkusit soutěž je jako kopat fotbal a nezahrát si zápas." A kde si to vyzkoušet než na kondičních závodech, které jsou k tomu určené.

Chtěl bych tímto poděkovat všem pořadatelům, svazu, rozhodčím i všem závodníkům, trenérům a přátelům za skvělou atmosféru a nezapomenutelné zážitky, ale především mé přítelkyni, která se mnou přežila jak náročnou přípravu, tak pozávodní přejídání. :)

S pozdravem
Ladislav Procházka


Nikola Matoušová

Krásné dobré ráno, poledne, večer, krásný každý den a celý život.

Jmenuji se Nikola Matoušová a měla jsem to štěstí a možnost stát se jednou ze všech překrásných závodnic, které se letos zúčastnily úžasných podzimních kondičních soutěží a pohárové v Ústí nad Labem. Bylo mi velkou ctí, potěšením a zároveň obrovskou zkušeností moci zažít něco takového a zároveň si vyplnit svůj obrovský sen. Chtěla bych poděkovat všem, díky nimž to bylo možné, ať už moderátorům, porotě, pořadatelům, trenérům, závodnicím a každému, kdo se na všech těch krásných akcích podílel, a lidem, bez kterých by to nebylo ono.

Pro mě to byl neuvěřitelný zážitek, jak v zákulisí každé soutěže, tak i na pódiu. Zažila jsem plno krásných zkušeností, a i když byl člověk někdy už moc unavený, ať už z dlouhé přípravy, nebo diety, nikdy bych neměnila. Je to už více než týden od posledních závodů a přijde mi to jako věčnost, jak moc mi to chybí. Ale zároveň mě to nastartovalo a motivovalo jít dál a neustále na sobě pracovat. Každé slečně, ženám, mladým mužům i pánům, kteří váhají, bych chtěla říct, ať se do toho opřou a určitě neváhají, je to obrovská zkušenost a zážitek, který Vám nikdo nevezme.

Pro mě to bylo neuvěřitelné, ještě dnes si projíždím fotečky a videa, která se všechna dají perfektně najít na Ronnie.cz, a jsem neuvěřitelně šťastná, že jsem na všech závodech mohla být. Udělám maximum pro to, aby to letos nebylo naposledy. Protože to byl vždy můj sen a letos se mi vyplnil. Všem držím palečky, přeji sílu a odhodlání si plnit své sny, ať už jsou jakékoli. Ta cesta za to vždy stojí. Mějte se kouzelně a všem přeji kouzelný zbytek dne a kouzelné Vánoce a všem moc děkuji.

S pozdravem
Nikola Matoušová


Adam Pivoňka

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a fanoušky fitness a kulturistiky. Jmenuji se Adam Pivoňka a jsem z Plzně. Letos jsem se zúčastnil dvou kondičních soutěží, a to Kubík Fitness Classic Ostrava a Golem Classic. Co se týče diety, ta trvala kolem 12 týdnů. Jel jsem starou dobrou klasiku, postupně jsem ubíral sacharidy s tuky a zvyšoval bílkoviny. Z mého pohledu se příprava na podzim držela lépe, protože jsem nebyl tak "rozežraný" z léta. :)

První závody se konaly v Ostravě 7. 11., tedy v den mých narozenin, tak jsem si říkal, že je oslavím trošku jinak, než bylo zvykem u dortu. Závodníků se sešlo velké množství. Startoval jsem v kategorii juniorů do 23 let. Startovní listina ukazovala 19 závodníků. Doufal jsem ve váhové rozdělení, jako bylo v minulém roce, bohužel se tomu tak nestalo. Najít si místo k rozcvičení byl skoro nadlidský úkol. K rozhodování rozhodčích se nemá cenu vyjadřovat, jsou to jen lidi. Lehce mě překvapily velké skoky některých závodníků, kolikrát i o deset míst, s týdenním rozdílem soutěží. Ale teď pozitivně - sál byl narvaný k prasknutí, což se jen tak nevidí.

Soutěž Golem Classic se konala 21. 11. a upřímně, musel jsem se přemlouvat k další superkompenzaci a k pokračování v dietě po mém vyhoření v Ostravě, díky bohu jsem to dotáhl do konce. Závody se konaly v Tylově divadle, které bylo též naprosto plné lidí, což je hrozně potěšující. Organizace na velmi pěkné úrovni, prostory byly velmi vyhovující. Musím uznat, že letos na kondičních soutěžích byla velmi vysoká účast oproti minulým ročníkům, což je pro náš sport velmi dobře. Většinu z nich tvoří kategorie bikiny fitness a physique. U hodně závodníků byly formy pomalu srovnatelné s jarními soutěžemi. V juniorech jsem skončil třetí a v mužích do 30 let osmý. Závody jsem si užil, ale na druhou stranu v budoucnu by bylo dobré například nějak rozdělit kulturistiku, bikiny apod. Závody jsou mnohem delší, tudíž je extrémně náročné do večera moc nejíst ani nepít. Všem organizátorům soutěží bych chtěl poděkovat, určitě je stojí velké úsilí pořádat kulturistické soutěže. Díky!

Dále bych chtěl poděkovat Miloslavu Klímovi za velmi užitečné rady v dietě a všem mým přátelům a rodině.

S pozdravem
Adam Pivoňka


Martin Ševčík (7.), Ondřej Pustka (elim.), Adam Pivoňka (elim.), Daniel Bezděk (9.), Tomáš Vojík (10.) - kulturistika juniorů do 23 let


Tereza Šmejdová

Krásný den, milí čtenáři, jmenuji se Terka Šmejdová a je mi 18 let. Podzim 2015 jsem zahájila mou první kondiční soutěží v kategorii bikiny fitness v Kutné Hoře. Příprava byla velmi krátká, a to pouhých 5 měsíců. Ale i za tak krátkou dobu jsem společně s mojí trenérkou Mirkou Mikanovou udělala pořádný kus práce. Tvrdá dřina se vyplatila a v Kutné Hoře jsem získala krásné třetí místo.

Další den v Březnici už to sice nestačilo na medailové umístění, konkurence byla větší, ale i přesto jsem se dostala do první šestky.

A jak na mě působila soutěžní atmosféra? Stres, nervozita, adrenalin. Všechny pocity mi splývaly dohromady a to udělalo své. Ze začátku mi to vůbec neutíkalo, všude bylo hrozně lidí, ale já se hlavně zabývala okukováním konkurence, což můj strach ještě podpořilo. Najednou ale měla přijít na řadu má skupina a já nevěděla, kam dřív skočit. "Potřebuji se rozcvičit a namazat olejem!" "Kde mám ty boty?" "Chce se mi na záchod!" Hlava jako balón a z břicha časovaná bomba plná stresu…

"Tereza Šmejdová na pódium." V tu chvíli ze mě všechno spadlo. V hlavě mi kolovala pouze jedna věta. Usmívej se a zatáhni to břicho! Celé tělo se mi klepalo, každý můj sval byl maximálně napnutý a v ústech jsem měla příšerně vyschlo, až se mi slepovaly rty k sobě. Cítila jsem ale nepopsatelně krásný a šťastný pocit, že jsem to dokázala, a proto si ten pocit ráda připomenu! A abych byla konkrétnější, na podzim se můžete těšit na mnohem lepší formu, lepší výstup a ještě větší nasazení pod vedením koho? Jedině Mirušky s pomocnou rukou Vladimíra Pajiče. Touto cestou bych také ráda poděkovala mé rodině, příteli a všem, kteří mě podporovali a vydrželi to se mnou i v těch nejhorších chvílích. A že jich v dietce bylo! Děkuji za Váš čas a za rok na shledanou!

S pozdravem
Tereza Šmejdová
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie