Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2015 očima závodníků? (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Fit. Mania Classic I. Kladno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Čáslav: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí strong mas
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video

Jaké byly kondiční soutěže 2015 (I.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Lukáš Beneš, Vít Horák, Antonín Mikláš, Tomáš Vojík a Martin Nedoma.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Daniela Křenová

Neděle 15. 11. 2015 byla mou první zkušeností se soutěžením vůbec, po první přípravě, která se nepovedla kvůli špatně provedené dietě, při níž jsem zhubla všechno vybudované svalstvo, a skolióze, která byla značně viditelná, navíc jsem v té době (únor 2015) měla ještě dost problémů se zdravím. Ale i po tom všem jsem konečně přišla na způsob, jak zcela obrátit a říct si, že to zvládnu a na pódium se postavím.

Nějak postupně jsem trénovala a čekala na data, kdy budou soutěže probíhat. V srpnu to tu bylo, vybrala jsem si právě Smartlabs Cup, který se měl konat v Brně právě 15. listopadu. Byla to naráz úplně jiná motivace, má schopnost optimismu naráz začala růst a stával se ze mě úplně jiný člověk. Začala jsem si to užívat, bavilo mě to víc než "trénovat jen tak pro sebe".

Vše postupovalo podle plánu, ale pár dní před soutěží se mi stala nehezká věc, se kterou jsem se musela poprat (problém s trenérem), ale vzhledem k tomu, že jsem měla být v maximálním klidu, mi to situaci hodně zhoršilo. V tu chvíli, kdy se Vám ale dost věcí začne kazit, znamená to, že se máte podívat dozadu, na tu práci, kterou jste provedli, že už Vás nic nemůže zničit… Navíc to byl v tu chvíli necelý týden do soutěže…

Bylo to tady, nastal ten den, kvůli kterému jsem tolik dřela. Nejdřív jsem měla problémy, protože jsem přišla pozdě na zápisné, tam mi ale vyšli maximálně vstříc, to jsem měla naráz další důvod k radosti.

Přišla jsem do rozcvičovny a tam obrovské množství závodníků mačkajících se na sebe (pro někoho asi super zkušenost), tak jsem si udělala místo, nachystala se, snědla svých pár vloček a užívala si atmosféry, ti lidé byli moc fajn, mé místo bylo vedle vítězky Nikoly Matoušové (nejdřív jsem to vůbec netušila, byla to hrozně milá paní/slečna). Šla jsem se podívat i na lidi, kteří přišli podporovat, bylo opravdu parádní vidět, kolik lidí Vám fandí, protože vědí, jak dlouho dřete!

Pak už jsme měly jít na pódium a všechny se rozcvičovaly, já neměla čím, nemohla jsem najít mé blízké, kteří měli gumičky u sebe. (Taky zkušenost, musím mít příště nachystané vše na jednom místě a hned po ruce.) Nakonec se mi ta nešťastná situace stala ještě jednou a před vstupem na pódium se mi tělo nafouklo a zalilo, to mě na tom trápí nejvíc.

Takže rada pro všechny - vyhýbejte se stresu a mějte při sobě jen ty nejbližší, co Vás podporují a mají Vás rádi, nenechte si ten den zhnusit lidmi, kteří se Vás snaží zničit.

Už jsme stály v zákulisí a hlásili nás dle našich čísel. Mé bylo 132, krásné číslo, hlavně jak říkají všichni závodníci - to šťastné. Na pódiu to byl opravdu úžasný pocit, ta radost a chuť se smát, v tu chvíli nevnímáte ani hudbu… Co jsem ale nečekala, tak ze mě teklo víc jak při tréninku, bála jsem se, že mi teče barva, make-up, jestli mi náhodou nepadají plavky… :) Ale ne, všechno bylo v pořádku, k tomu taky podotýkám - berte si na soutěž ručník, nebo, jak mi půjčila opět moc milá paní Matoušová, "rulu s papírem".

Po výstupu mi ani nevadilo, že jsem nepostoupila, byl to úžasný den.

A potom, co jsem se šla najíst do obchodního centra, se na mě všichni otáčeli, jelikož jsem byla natřená barvou, byl to super pocit.

Už jen kvůli tomu to chci dělat, protože ten den byl perfektní.

S pozdravem
Daniela Křenová


Daniela Křenová (10.) a Lucie Szlamová (5.) - kondiční bikiny fitness do 166 cm (Smartlabs Cup 2015)


Tomáš Bukovský

O účasti na některé z podzimních soutěží jsem začal přemýšlet po letech usilovného cvičení, kdy jsem se snažil o co nejkvalitnější progres. Začala chybět motivace pro další zlepšování a relativně nová kategorie v našich končinách - physique mužů - se jí právě mohla stát. S velkým nadšením jsem začal zjišťovat podmínky pro start na kondičních podzimních soutěžích, přihlásil se do vybraného oddílu, zaregistroval se u SKFČR a začal jsem s intenzivní tříměsíční přípravou na první soutěž. Měl jsem velikou výhodu, že jsme se tak rozhodli společně se sparingem z fitka a připravovali se společně. Byli jsme si oporou jak při náročném tréninku, tak při ještě náročnější dietě. O sacharidových kompenzacích a odvodňování ani nemluvě. :)

Vybrali jsme si celkem tři soutěže ve dvou týdnech, a to Kubík Fitness Ostrava, Grand Prix Jalex Krnov a tou poslední a pro nás v domácí atmosféře byl Smartlabs Cup Brno. Soutěžní premiéra dopadla pro mě víc než dobře a jsem z celého průběhu doteď nadšený. Z Ostravy jsem si odnesl bronz, z Krnova stříbro a v Brně jsem získal zlato v kategorii physique mužů do 178/179 cm. I mému sparingovi se zadařilo a byl na všech třech závodech na bedně!

Atmosféra na všech soutěžích byla nezapomenutelná, všechen ten mumraj v zákulisí, nervozita a adrenalin z prezentace před početným publikem. Ten pocit, když za pár minut na pódiu musím prodat všechno, na čem jsem poslední měsíce pracoval, je velice vzrušující. Navíc vše se děje při dehydrataci, únavě a nervozitě. Vše ale bohatě vyrovná početné fandící publikum a pohledy rozhodčích. V tu chvíli už člověk nemyslí vůbec na nic a soustředí se jen na sebeprezentaci. Překvapila mě také velmi přátelská atmosféra mezi soutěžícími, kdy jsem poznal několik správných lidí a doufám, že se s nimi budu potkávat i na dalších soutěžích.

Úspěchy na proběhlých podzimních soutěžích mě nakoply k dalšímu úsilí a přípravě na mistrovské soutěže na jaře roku 2016. Mým cílem je uspět na mistrovství Moravy a Slezska a nominovat se tak na mistrovství ČR ve své kategorii. Už teď se moc těším na prkna a všechny ty zážitky, které to s sebou nese. :)

S pozdravem
Tomáš Bukovský


Pavlína Příbramská

Pocházím z Brna, kde se také konaly moje první závody Smartlabs Cup. Vystoupila jsem v kategorii bikiny fitness nad 166 cm. Soutěž byla velice dlouhá, jelikož byla velká účast závodníků, ovšem já si ji užila na maximum. Ta atmosféra, publikum a veškeré dění okolo mě uvolňovaly od trémy, kterou jsem jako závodnice na prvních závodech měla. :) Byl to krásný zážitek, z kterého jsem si odvezla 2. místo ve své kategorii.

Druhé závody jsem si jela užít do Kutné Hory - Golem Gifted Nutrition Classic. Závody se konaly v Městském Tylově divadle, kde bylo krásné prostředí, úžasné publikum a celkově atmosféra uvolněnější. Tam už jsem měla trému menší, protože jsem věděla, jak celkově probíhá prezentace a soutěž. I přes velkou účast závodnic jsem opět vybojovala krásné 2. místo, za které děkuji všem rozhodčím. A všem fanouškům díky za skvělou atmosféru. Pro mě to byl rok velké dřiny, který se opravdu povedl a dovedl mě až na prkna krásné soutěže v kategorii bikiny fitness. Touto cestou bych ještě ráda poděkovala všem pořadatelům, sboru rozhodčích a každému, kdo se podílí jakoukoli činností na těchto soutěžích. Také rodičům a trenérovi za přípravu a trpělivost. Tato soutěž byla opravdu krásný zážitek.

S pozdravem
Pavlína Příbramská


David Koloděj

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny fanoušky kulturistiky a fitness. Z mých závodů mám rozporuplné dojmy, jednalo se totiž o mé první. Příprava po celou dobu probíhala v pohodě, hlavně díky zkušenému trenérovi a rovněž dlouholetému profesionálnímu kulturistovi Honzovi Kubíkovi.

Původně jsem svou přípravu směřoval ke startu v kategorii klasické kulturistiky, ale ta na kondičních závodech není. Z toho důvodu jsem nakonec zvolil kategorii physique mužů.

Svou premiéru jsem si odbyl na závodech Kubík Fitness Classic, které se konaly v Ostravě. Vybral jsem si kategorii, jejíž popularita rok od roku stoupá a s ní taky kvalita závodníků. Startovní listina čítala dohromady 43 závodníků. Vůbec jsem nečekal, že v tak nabité konkurenci uspěji. Nakonec se však povedlo a zvítězil jsem.

Následující den jsem startoval na závodech v Krnově, kde jsem rovněž uspěl. Jsem rád, že jsem si vyzkoušel, jaké to vše je a co závodění obnáší. Nasbíral jsem díky tomu spoustu zkušeností a poznatků, které využiji v další přípravě. Na závěr bych chtěl poděkovat své rodině a všem, kteří mi fandili a po celou dobu přípravy a závodů stáli při mně.

S pozdravem
David Koloděj
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie