Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2015 očima závodníků? (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Fit. Mania Classic I. Kladno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Čáslav: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí strong mas
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video

I letos na podzim jsme zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

Součet všech, kteří se zapojili do bojů na pódiích, se pohyboval nad číslem 320, ale nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět všem, kteří si stejně jako závodníci z jarních soutěží našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst první část příspěvků těch, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěžemi v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness, či přidali i pohled do svého života. Na další se můžete těšit v následujícím článku.


Lukáš Beneš

Letos jsem poprvé soutěžil a reprezentoval kutnohorské fitko Golem´s Gym. Přípravou mě provázel Petr Richtár, který mi neustále říkal, ať jsem v klidu, že si to jdu jen zkusit. No a ze zkoušky bylo na Smartlabs Cupu v Brně 4. místo (jeden bod za třetím), v Kutné Hoře na Golem Gifted Nutrition Classic jsem třetí místo vybojoval. :)

Pro mě jako pro závodního nováčka to byl neskutečný zážitek. Obdivuji pořadatele, který se pouští do takových akcí, kde musí korigovat 150 závodníků a dalších 300 - 500 návštěvníků. :) Z atmosféry v backstage jsem byl překvapen. Nálada byla skvělá i přesto, že tam bylo 150 lidí v dietě. :)

Nebýt Radky Štěpánkové, Petra Richtára, Martina Kasala, Filipa Plocka a Ondry Štorka, tak bych to nikdy nezažil. Už teď se těším na další závody.

S pozdravem
Lukáš Beneš


Vít Horák

Zdravím čtenáře Ronnie.cz,

letošní podzim jsem startoval na své první soutěži v kulturistice. Vybranou soutěží se stal Golem Gifted Nutrition Classic.

A jaké byly mé pocity a zážitky? Naprosto ohromné! Už ve frontě na prezentaci jsem se rozhlížel kolem sebe a díval se na soupeře. Pamatuji si, jak jsem trenérovi a zároveň mému kamarádovi řekl: "Myslel jsem, že to je kategorie dorostu a ne obrovských hov*d, to nemám šanci." A opravdu nelžu, všechny jsem tak viděl. Jak se čas blížil a my se začali rozcvičovat, tak přicházela nervozita. Naštěstí mezi závodníky jsem cítil spíše přátelskou atmosféru než rivalitu.

Pak přišel moment prvního vstupu na pódium. Když jsem vešel a viděl to plné divadlo, tak mě to trochu vyděsilo, ale to rychle opadlo a pak jsem si vše už jen užíval.

Po zveřejnění výsledků jsem zjistil, že jsem byl sedmý, což bylo nad mé očekávání. Myslím, že rozhodnuto bylo správně, a necítím žádnou křivdu. Kluci byli velcí a skvěle připravení. Dojmy z mé první soutěže jsou tedy naprosto skvělé. Jsem namotivován a mám z toho skvělý pocit.

V závěru bych chtěl poděkovat mé mamince, která za mnou stála až do samého konce, mému trenérovi a kamarádovi Jaroslavu Svobodovi za skvělou formu, mé přítelkyni, která mě svojí podporou naprosto vynesla do nebes, a všem, co mě sledovali, protože tak pozitivní odezvu jsem nečekal.

S pozdravem
Vít Horák


Vít Horák (7.), Dominik Beer (10.) a Tomáš Rod (9.) - kondiční kulturistika dorostenců do 18 let (Golem Gifted Nutrition Classic 2015)


Erik Olšiak (8.), Jakub Rejda (6.) a Vít Horák (7.) - kondiční kulturistika dorostenců do 18 let (Golem Gifted Nutrition Classic 2015)


Antonín Mikláš

Letos jsem se v neděli 15. 11. 2015 zúčastnil mé první soutěže v kategorii physique mužů, a to Smartlabs Cupu v Brně. Ze semifinále jsem dál nepostoupil, to mě ale nemrzelo, chtěl jsem hlavně zjistit, co a jak chodí organizačně, prožít si tu atmosféru a zjistit, jak jsou na tom konkurenti. Byl jsem velmi překvapen připraveností a úrovní závodníků, přece jen jsem na amatérské soutěži takovou úroveň nečekal. Dále bych pořadatelům doporučil do příštích ročníků změnit místo konání akce, protože to tam letos bylo doslova hlava na hlavě. Jinak jsem ale velmi spokojen a rád za zkušenost a doufám, že na jaře se zase nějaké soutěže zúčastním.

S pozdravem
Antonín Mikláš


Tomáš Vojík

Dobrý den, byl jsem na všech letošních kondičních soutěžích, co se konaly v listopadu. Prezentace vždy probíhala v klidu, ale musím říct, že organizace v Ostravě na Kubík Fitness Classic byla tragická. Nám závodníkům, kromě těch z Kubík fitness, nebylo ani oznámeno, kdy máme jít na pódium, natož kolik máme času, než začne naše kategorie. Zajímavé ovšem je, že jediní závodníci z Kubík fitness tyto informace měli, což je značná výhoda, když se ostatní závodníci ani nestačí rozpumpovat. Závody v Krnově už byly "jiné kafe", tam byla organizace suprová. Ještě lepší byla organizace v Brně, tam kromě místa v šatně nebylo nic, na co by si člověk mohl stěžovat. Poslední dva závody už probíhaly tak, jak mají. Ostatně na všech závodech bych zvětšil šatny, doslova jsme tam po sobě šlapali. Jinak co se týče fotek, tak jsou parádní! Určitě se těším ještě na doplnění fotogalerie.

S pozdravem
Tomáš Vojík


Tomáš Vojík (9.), Michal Václavík (3.) a Martin Lajmar (10.) - kondiční kulturistika juniorů do 23 let (GP Jalex Krnov 2015)


Martin Nedoma

Zúčastnil jsem se závodů v Brně a v Kutné Hoře.

Co se týká Brna, organizace trochu vázla (časový posun, žádné informace o programu), jednalo se o mé první závody. Proto mě zklamalo, když jsem na měření měl výšku 184 cm a šel jsem do kategorie physique do 179 cm. Pokazilo mi to celou soutěž, jelikož jsem šel dřív, nebyl napumpován atd. Když jsem při nástupu mluvil s pořadatelem, proč čte mé jméno v kategorii do 179 cm, ukázal mi papír, kde byla výška u mého jména 174 cm, odběhl a poté se vrátil, že je moc pozdě a změnit se nic nedá, rozhodčí mají papíry napsané takto atd., vše by se muselo předělávat atd. Opravdu super. :) Tohle by se fakt stávat nemělo ani na závodech této úrovně.

Kutná Hora byla, co se týče organizace, na o dost lepší úrovni, v publiku super atmosféra, závody jsem si užil. Snad jen nevýhoda vysokého startovního čísla, kdy jsem byl úplně na konci, kde podle fotek na Ronnie.cz nebylo skoro žádné světlo.

Nicméně musím poděkovat svazu za uskutečnění těchto závodů pro začínající závodníky. Jsem rád, že jsem si mohl zazávodit a splnit si sen. Vzhledem k důvodům uvedeným výše příští účast na závodech pod hlavičkou IFBB pečlivě zvážím.

S pozdravem
Martin Nedoma


Michal Vinkler (6.), Jiří Malíř (4.) a Martin Nedoma (15.) - kondiční physique mužů do 179 cm (Smartlabs Cup 2015)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie