Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Jaké byly kondiční soutěže 2015 očima závodníků? (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Fit. Mania Classic I. Kladno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Čáslav: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí strong mas
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video

Jaké byly kondiční soutěže 2015 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2015 (II.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Lukáš Beneš, Vít Horák, Antonín Mikláš, Tomáš Vojík a Martin Nedoma. Druhou část tvořenou příspěvky Daniely Křenové, Tomáše Bukovského, Pavlíny Příbramské a Davida Koloděje jsme přinesli v tomto článku.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Jakub Bugris

Na své první závody jsem měl jít až na jaře příštího roku, ale dozvěděl jsem se o kondičních závodech, a to konkrétně o závodech v mém rodném městě Krnově. Bylo 7. září a já se rozhodl připravit se v kategorii physique a zkusit svou první předsoutěžní dietu. Postavu jsem usilovně trápil ve fitness Victory, za které jsem také závodil. Nakonec jsem se rozhodl zúčastnit i závodů v nedaleké Ostravě, aby ze mě při prvním výstupu na pódium opadla nervozita a já se předvedl hlavně v Krnově. Při příjezdu do Ostravy ke klubu Garage jsem viděl ohromnou frontu závodníků a lidí okolo. Prostory byly pěkné, avšak zákulisí dost stísněné. Někde v klidu relaxovat a napumpovat se? To ne! Já se nechal strhnout bezvadnou atmosférou v malém kumbálku a pumpoval se někde u záchodků. :) Závod byl parádní s velkým přispěním komentátora pana Kubíka, který působil kamarádským dojmem a navodil takovou "rodinnou" atmosféru. Z Ostravy jsem si odvezl plno zážitků a těšil se na klub Kofola v Krnově. Ještě lepším dojmem na mě působilo GP Jalex, protože jsem si už prošel harmonogramem závodníka a nervozitou z prvního výstupu. Organizačně to měl pan Mlček velmi dobře vyřešené a překvapil vsuvkami v podobě muže v krychli nebo jednoho z nejlepších českých kulturistů Lukáše Osladila. Vyšší kluci závodili v nižší kategorii a já jsem z nižší šel do vyšší, ale nevadilo mi to, protože tam se mnou závodil i můj bratranec Honza. V obou závodech byla celkem velká účast a jsem rád, že je o tento sport zájem. Pro další nové závodníky doporučuji trénovat pózování mnohem dříve a častěji - budete si více jistí a méně nervózní. Mějte se. :)

S pozdravem
Jakub Bugris


Jakub Bugris se sestrou Nikol a bratrancem Honzou


Libor Kousal

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a příznivce tohoto sportu.

Dostal jsem možnost zhodnotit svým pohledem soutěže v kondiční kulturistice v roce 2015, což jsem nemohl odmítnout.

Letos jsem se zúčastnil svých vůbec prvních soutěží v kulturistice. Vybral jsem si hned dvě, a to Smartlabs Cup 2015 v Brně a GP Ronnie.cz 2015 v Březnici. Celou tou těžkou cestou mě provedl můj trenér Milan Suchý a právě díky němu se mi povedlo vybojovat na obou soutěžích 2. místo, což je pro mě úžasný vstup do řad kulturistů.

Ale teď konkrétně k jednotlivým soutěžím. První jsem se rozhodl pro Smartlabs Cup v Brně. Když jsem na serveru SKFČR viděl počet startujících, tak jsem si nedokázal představit, jak chtějí organizátoři celou akci stihnout v jeden den. Ale byl jsem opravdu mile překvapen, když po proběhlé prezentaci přesně v 11:00 hodin zazněla znělka a soutěž začala. Od té chvíle rozhodčí a pořadatelé předváděli úžasnou práci a závodníci se na pódiu střídali jako na běžícím pásu. Ani jsem se nenadál a bylo rozhodnuto o postupujících do finále a poté už to byla pouze otázka chvilky. Byla to moc krásná soutěž a co vím od diváků, tak velice atraktivní na pohled. Snad jen větší informovanost pro závodníky, kdy půjde kategorie na řadu, by byla lepší.

V neděli 22. 11. jsem se zúčastnil soutěže GP Ronnie.cz v Březnici, na kterou se moje příprava soustředila především. Zde hned na okraj musím, i když nerad, říct, že místa pro závodníky zde bylo opravdu málo. Zpočátku se zdálo, že to bude dlouhé, protože počet závodníků byl zase vysoký, ale pořadatelé s rozhodčími opět předvedli něco neskutečného. Nakonec se zkrátil harmonogram o celých 45 minut a krásně celá akce běžela. V sále byla úžasná atmosféra od diváků, kteří si mohli užít pohled na krásně připravené a ozvučené pódium. Co bych tady vyzdvihl, je osvícení. Světla byla nastavena takovým způsobem, že závodníci vypadali neskutečně. Nakonec byly předány krásné skleněné trofeje, které se opravdu povedly.

Chtěl bych závěrem poděkovat všem pořadatelům za skvělou přípravu soutěží, rozhodčím za spravedlivé hodnocení a divákům za skvělé a hlasité fandění.

Děkuji a těším se na další soutěže.

S pozdravem
Libor Kousal


Tomáš Vykydal

Jmenuji se Tomáš Vykydal a letos jsem se zúčastnil už potřetí v řadě kondičních soutěží a mám jich tak na kontě už celkem deset. Před dvěma lety jsem startoval ještě jako junior v kategorii kulturistiky a odvezl si první místa z Krnova a Brna a třetí místo z Březnice. Minulý rok jsem už věkově patřil mezi muže a vzhledem k nevelkým objemům jsem zkusil kategorii physique, a ačkoliv jsem se na závody vůbec nechystal, obsadil jsem třetí místo v Kutné Hoře a první místo v Březnici, což mě zároveň motivovalo k tomu, abych v této kategorii zůstal a pracoval na svých slabinách, protože co se týče genetiky, tak na physique podle mě určitě předpoklady nemám.

Baví mě ale udržovat se po celý rok ve formě a spíš než silový trénink mi vyhovují tréninky vyšší intenzity, a tak u physique už nejspíše zůstanu. Letošní, moje už třetí sezóna byla nejspíše i tou nejnáročnější, už jen proto, že jsem se chtěl zúčastnit všech pěti závodů. První víkend jsme jeli na Ostravsko, a to v sobotu na Kubík Fitness Classic a v neděli na GP Jalex do Krnova. V sobotu jsem skončil na čtvrtém místě, a tak se mi poprvé stalo, že jsem nestál na stupních vítězů, jak se ale říká, vše je jednou poprvé. :) Druhý den na Jalexu už forma došla líp a celkově počtvrté jsem na kondičních soutěžích zažil pocit vítězství. Obě soutěže byly výborně zabezpečeny, snad jen co se kapacity týče, což byl ale problém na všech soutěžích, protože popularita těchto soutěží rok od roku narůstá. Co mě ale překvapilo, byly ceny, které v sobotu na Kubík Fitness Classic byly i za 4. místo moc pěkné.

Další víkend mě čekal Smartlabs Cup v Brně, což byl závod, na který jsem chystal hlavní formu, dá se říct, že to vyšlo na výbornou a já skončil na druhém místě. Smartlabs jako vždy nezklamal a byly to výborné závody, snad jen opět kromě té kapacity, když od určité doby se nepouštělo do budovy a moji kamarádi a rodina tak museli dojet až na finále.

Poslední, třetí víkend jsme jeli do Čech, v sobotu na Golem Classic do Kutné Hory a v neděli na GP Ronnie.cz do Březnice. Tento víkend už na mně byla znát únava a musím přiznat, že jsem si už závody ani tak neužíval, protože už ani pózing mi nešel, jak se mi třepaly nohy, ono pět závodů během tří víkendů je přeci jen asi dost. Nakonec ale i třetí víkend dopadl nad má očekávání a z obou závodů jsem si odvezl bronzovou medaili, když mě porazili opravdu výborní závodníci s úžasnou formou a parádní genetickou výbavou. Tím byl můj třetí ročník na kondičních soutěžích ukončen a myslím, že se svou bilancí čtyř zlatých, čtyř bronzových a jedné stříbrné medaile z deseti závodů mohu být nadmíru spokojen.

Co se týče plánů do budoucna, tak dříve než příští podzim mě určitě na prknech neuvidíte, ovšem příště bych rád už zkusil jiné závody, a to pohárové, které se taktéž konají na podzim. Jestli mi to ale klapne, je vzhledem k mojí práci nejisté, a tak kdo ví, kdy si zase zazávodím. :)

Na závěr bych chtěl říci, že nechápu závodníky, kteří jdou rovnou na pohárové nebo mistrovské závody a tím se připraví o možnost startovat na kondičních soutěžích, protože co se týče cen a zabezpečení soutěží, tak myslím, že pohárové ani mistrovské soutěže nejsou v ničem napřed, možná spíš naopak. Nesmím ani zapomenout poděkovat mému sponzoru brněnské posilovně Fitness Blue Gym, kde se připravuji, a také všem, co mě podporují a fandí mi.

S pozdravem
Tomáš Vykydal


Thanh Son (Tomáš) Doan

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny fanoušky kulturistiky a fitness.

Dlouhá léta se věnuji posilování, o závodech jsem začal přemýšlet až po rozhovoru s kamarádem a sparingem, který již o účasti na závodech přemýšlel. Na první kondiční soutěž jsme se začali připravovat v červenci, při náročném tréninku a dietě jsme se navzájem podporovali a pomáhali si. Rozhodli jsme se pro účast na třech soutěžích - Kubík Fitness Ostrava, Grand Prix Jalex Krnov a Smartlabs Cup Brno v kategorii physique mužů.

Už při příjezdu na parkoviště na místě konání našeho prvního závodu v Ostravě jsem cítil každý překvapivý pohled přítomných diváků a účastníků, znervózněl jsem, nevěděl jsem, jak mě budou soutěžící, diváci a hlavně porota vnímat. Dehydratace, nervozita a čekání na vystoupení byly unavující, ale okamžik vystoupení a sebeprezentace mě nechal zapomenout na všechny negativní pocity, byl to silně euforický a emotivní zážitek. Celkově byla atmosféra hlavně mezi soutěžícími nečekaně přátelská, všichni mě přijali bez předsudků.

Nečekaně získaný úspěch mezi obrovskou a silnou konkurencí, kterého jsem dosáhl na první soutěži v Kubík Fitness Ostrava - 2. místo, mě neskutečně povzbudil a motivoval k následujícím soutěžím. Na soutěži Grand Prix Jalex Krnov jsem se umístil na 3. místě a na domácí půdě na Smartlabs Cup Brno jsem ulovil také 3. místo. Můj sparing se ve všech závodech velice dobře umístil a byl se mnou pokaždé na bedně.

Získané úspěchy nás nakoply natolik, že budeme ve cvičení nadále pokračovat a připravovat se na mistrovské soutěže na jaře roku 2016.

S pozdravem
Thanh Son (Tomáš) Doan


Dominika Čečetková

Podzim 2015 byl mou premiérou na pódiu. První soutěž, Kubík Fitness Classic v Ostravě, kam jsem se původně ani nechystala, se stala velkým ponaučením a cennou zkušeností. Natěšená jsem přišla na prezentaci a takřka první slova, co mi byla řečena, zněla asi takto: "Slečno, nemůžete soutěžit." Mé nadšení spadlo asi tak rychle jako má brada. Mé plavky byly prý příliš malé a nezakrývaly půl hýždě. Díky milé slečně, která mi půjčila její plavky, jsem dostala příležitost se na pódium postavit, ale vše bylo příliš hektické na to, abych si to mohla užívat. Navlékat si plavky, které svlékne slečna, která právě přišla z pódia, a dobíhat na pódium není zrovna dobrá motivace a relaxace, která měla probíhat. Umístila jsem se nakonec sedmá. Kvůli plavkám jsem se nemohla zúčastnit GP Jalex Krnov.

Překvapivě mě toto vše nakoplo, přešili jsme plavky a o týden později, ponaučená, trochu bez sebedůvěry, jsem vystoupila na pódium na Smartlabs Cupu v Brně s hlavním cílem si to užít! A tak se i stalo. Opravdu nečekaně jsem se umístila na krásném čtvrtém místě.

Zamilovala jsem se do toho pocitu, když stojíte na pódiu a říkáte si, že jste to zvládli, úspěšně jste dosáhli svého cíle, který byl dříve třeba jen snem. Je to ta nejkrásnější odměna za tu dřinu, ještě s pocitem, když Vám Vaši nejbližší řeknou, že jsou na Vás neskutečně hrdí.

Tímto bych chtěla poděkovat nejlepšímu a nejdůležitějšímu člověku v mém životě - mému taťkovi, nejmilejší Verunce, nejhodnějšímu Honzovi a svému trenérovi Jardovi Váchovi. Tito lidé to se mnou vydrželi v dietě, motivovali mě a pomáhali mi.

Jaký si to uděláš, takový to máš!

S pozdravem
Dominika Čečetková


Alexandra Ferešová

Dobrý den, chtěla bych také přispět svojí troškou do mlýna a přiblížit Vám atmosféru soutěžení na kondičních závodech. Je mi 26 let a zhruba před půl rokem jsem se rozhodla, že bych zkusila kondiční závody v bodyfitness. Výběr padl na Golem Classic v Kutné Hoře, jelikož jsem si slibovala, že na této soutěži bude nejvíc závodnic a budu mít alespoň větší možnost si zabojovat se soupeřkami.

Jak jsem předpokládala, tak se také stalo a v kategorii nás bylo alespoň deset. Přesto si myslím, že je to málo a kvalitních bodyfitnessek je jako šafránu. I proto bych se postupem času chtěla pokusit tuto kategorii trochu zviditelnit a lidem otevřít oči, že i zde jsou krásné ženy, které si zaslouží pozornost.

K samotné přípravě a k dění okolo soutěže. S dietou jsem začala v polovině července, kdy jsem už ani nedoufala, že za tak krátkou dobu budu schopná shodit veškerý přebytečný tuk. A že ho bylo hodně. Dodržování jídla pro mě překvapivě nebyl žádný problém, a ač jsem milovník sladkého, "kousla" jsem se a fungovala jako stroj. Tělo spolupracovalo, a ač se mi v srpnu stala tragická událost v rodině, nikdy mě nenapadlo, že bych to vzdala. Naopak, příprava mě psychicky podržela a věděla jsem, že pokud nebudu v psychické pohodě, nic nepoběží tak, jak má. Forma se klubala snad každým dnem. Poslední týden byl pro mě náročný. Energie ubývala a začal přibývat strach ze superkompenzace, odvodňování, pověstných suchých vloček a... no, vždyť to znáte.

Překvapivě - dny bez vody se daly vydržet a suché vločky si budu dávat možná i jindy než v předzávodní den. :) Nejhorší bylo to, abych vydržela dva dny odpočívat. Nervozita a stres v den závodů upadly někam v zapomnění a naopak jsem si celý den neuvěřitelně užila. Nikdo Vás možná nepochopí, proč se trápíte několik měsíců dietou, proč odcházíte po každém tréninku naprosto zničení a to vše kvůli pár minutám na pódiu. Kromě mě to ví i můj přítel a ten mě podporuje již od samého začátku a toho si velice vážím. Ne každý by chtěl doma fitness maniaka. :) Pokud soutěžení přijdete na chuť, už se budete těšit na další kolotoč sebekázně.

Výhra 1. místa mě motivuje dál, abych na jaře předvedla samozřejmě mnohem lepší formu, než byla tato listopadová. Na jarní sezónu mě bude připravovat opět moje trenérka Jana Hartmanová, která se mnou od července udělala neuvěřitelný kus práce. A za to jí patří mé velké poděkování. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat pořadatelům, rozhodčím a všem, díky kterým si můžeme stoupnout na pódium a změřit své svaly. :) Děkuji.

S pozdravem
Alexandra Ferešová
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 156 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie