Reklama:

Jaká byla mistrovství České republiky 2015 očima závodníků? (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů/masters
v kulturistice:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
videorozhovoryočima závodníků I. a II.
Mistrovství ČR mužů
(klas., phys.), žen, párů:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
videorozhovoryočima závodníků I. a II.
BFC Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Zbýšov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo

Mistrovství ČR mužů (v kulturistice mužů a masters) 2015 - video
Mistrovství ČR mužů (v kulturistice mužů a masters) 2015
- výsledky
Mistrovství ČR mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů 2015 - video
Mistrovství ČR mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů 2015 - výsledky

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství České republiky s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou soutěž, vyslovit své názory, ohlédnout se za ní, jak se jim líbila, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Součet všech, kteří se zapojili do bojů na pódiu Mistrovství ČR mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů a Mistrovství ČR mužů (v kulturistice mužů a masters mužů), dosahoval téměř k číslu 200, nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět všem, kteří si stejně jako loňská hrstka našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky prvních tří závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Blansku či Kutné Hoře, či přidali i pohled do svého života. Na ohlédnutí Martina Lešenara nebo Margaryty Viachalo se můžete těšit v pokračování článku.


Petr Svačina

Pěkný den všem čtenářům a příznivcům Ronnie.cz. Rok se s rokem sešel a já bych rád opět touto cestou poděkoval všem zúčastněným za přípravu, organizaci a průběh letošních mistrovských soutěží v kulturistice.

Ačkoliv se v letošním roce odehrálo mnoho změn a mnoho soutěžících (včetně mě) si určitě nebylo jisto tím, jak budou celá mistrovství probíhat, tak vše dopadlo skvěle! Úroveň soutěží byla opět vysoká, závody měly spád, byly napínavé a plné zajímavých okamžiků. Určitě bylo skvělým krokem rozdělení mistrovství ČR dle kategorií do dvou dnů, což se časově a tím pro závodníky velmi pozitivně podepsalo na průběhu soutěží. Naopak trochu negativně, ale zcela pochopitelně se tato změna podepsala na účasti diváků na jednotlivých soutěžích MČR.

I přesto však bylo na všech soutěžích v rámci kapacit zcela plno a podpora diváků byla skvělá. Pokud mohu tedy za sebe jako za závodníka hodnotit, rozhodně se jednalo o správný krok. Jak jsem již zmínil, kromě skvělé organizace se zachovala vysoká úroveň celé soutěže, především zvyšující se úroveň a kvalita soutěžících, přístup a profesionalita rozhodčích a v neposlední řadě podpora sponzorů, kterým patří velký DÍK. A jak jsem uvedl na začátku, tak ještě jednou velké DÍKY všem, kteří se na organizaci soutěží podíleli.

Závěrem bych chtěl za sebe jako za soutěžícího poděkovat všem, kteří mě během přípravy a v soutěži samotné podporovali, tolerovali, nebo alespoň nezatratili... :) Mohu jen poznamenat, že se jedná o velmi náročné a vysilující období a je skutečně velmi důležité být v tomto sportu podporován a tolerován.

Všem přeji, aby se Vám dostával dostatek sil a pochopení v soutěžích i mimo ně, ve sportu i mimo něj.

Zdraví Vás
Petr Svačina


Michal Herman

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz,

jmenuji se Michal Herman, je mi 26 let a bydlím v Ostravě. Cvičení se aktivně věnuji cca 7 let, z toho poslední 2 roky jsem zasvětil přípravě na soutěže. Letošní jarní soutěže byly mé první a k mé radosti bych řekl velmi úspěšné.

Na mistrovství Moravy a Slezska jsem v kategorii kulturistiky do 82,5 kg obsadil příčku nejvyšší a odnesl si zlato. Na mistrovství republiky v Blansku jsem v té samé kategorii skončil na 3. místě, za což jsem rád, ale myslím, že to mohlo být i lepší. Nicméně i teď po závodech jsem plný emocí a nadějí do další sezóny. Organizačně bych rád vyzdvihl právě mistrovství Moravy a Slezska, kde i přes rekordní počet závodníků vše fungovalo na jedničku, ať už se jedná o prostory pro závodníky, či průběh celé soutěže, tak není co vytknout.

Ceny pro finalisty byly na obou soutěžích velmi pěkné a určitě každého potěšily. Co se týče mistrovství republiky, tak bych se rád podělil o svůj postřeh, a to takový, že byl opravdu znát vyšší level připravenosti závodníků než na mistrovství Moravy. Prostě člověk cítil a viděl na vlastní oči, že se dostal zase o kus dál, což bylo pro mě osobně hodně motivující. Avšak i přes tuto skutečnost všude vládla velmi přátelská a nevypjatá atmosféra, o čemž svědčí i fakt, že má přítelkyně (tímto bych jí rád velmi poděkoval za vše, co pro mě dělala a dělá), která se mnou byla po celou dobu jako největší opora, natěrač a "jídlonosič" v jednom, stihla před začátkem semifinále natřít kromě mě ještě dva cizí další závodníky, kteří by jinak nestihli nástup ve své kategorii.

Myslím, že tohle všechno je výsledek toho, na jak dobré úrovni je u nás tento sport zastoupen, protože koneckonců je to soutěž a ne bitevní pole, kde se na sebe musí každý mračit. Tolik k mým postřehům a budu se těšit na nadcházející soutěžní sezónu.

S pozdravem
Michal Herman


Jakub Veselý

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny příznivce kulturistiky a fitness.

Jmenuji se Jakub Veselý, je mi 27 let a pocházím z Prostějova. Kondičnímu posilování se věnuji s menšími přestávkami od svých 16 let. S myšlenkou přípravy na soutěž jsem koketoval již v juniorském věku, ale okolnosti byly proti, a proto se můj debut na soutěžních prknech oddálil až do roku 2014, kdy se v Česku poprvé objevila na mistrovských soutěžích kategorie physique, která mě hned zaujala, a já se rozhodl pro přípravu na domácí premiéru v této kategorii. Na přední příčky jsem se sice nedostal, ale přijal jsem to s pokorou a uznáním, nabral jsem potřebné zkušenosti, motivaci, poznal své slabiny, na které jsem se zaměřil před letošní jarní mistrovskou sezónou a dnes už vím, že pro mě loňská sezóna byla hnacím motorem. :)

První letošní mistrovská soutěž, tedy mistrovství Moravy a Slezska, se konala v neděli 3. 5. v Ostravě. Co se týče organizace samotné soutěže, co k tomu říci - z důvodu rekordního počtu startujících závodníků a v prostorách, ve kterých se soutěž konala, to dle mého názoru organizátoři v rámci možností zvládli na výbornou! Pro příště bych ale určitě uvažoval o prostorách větších, zvláště pokud daný model pořádání zůstane stejný, kapacita byla nedostačující.

Já osobně jsem si celý soutěžní den skvěle užil a výsledkem pro mě bylo krásné 3. místo v kategorii physique nad 182 cm. S umístěním jsem byl spokojen, znamenalo to automatický postup na mistrovství České republiky a dodalo mi to velkou motivaci a chuť ke zlepšení, které se dostavilo, jak se později ukázalo… :)

Přesně za týden, v neděli 10. 5., se konala vrcholná mistrovská soutěž - mistrovství České republiky v Kutné Hoře. Prostory divadla se mi líbily, sice menší, ale pěkné. Po zvážení jsme se rozhodli usadit se a připravit hned za oponou pódia, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba, jelikož šatny určené pro závodníky byly bohužel malé, přeplněné a nedostatečně větrané. Vzhledem ke skutečnosti, že každý závodník potřebuje před nástupem na pódium prostor pro plnohodnotnou přípravu a odpočinek, myslím si, že by soutěžícím měly být k dispozici prostory kapacitně odpovídající počtu přihlášených závodníků. Na druhou stranu musím vyzdvihnout systém rozdělení mistrovství ČR pro kulturisty a kategorie physique a bikiny fitness, je to logické řešení a doufám, že tomu tak bude i v následujících sezónách.

Samotná soutěž začala s malým zpožděním, které se nakonec nepodařilo dohnat, ale v konečném důsledku mi to vůbec nevadilo! :) Po semifinále jsem měl dobrý pocit a tušil, že finále by mě nemělo minout. Myslím, že za ten týden od mistrovství Moravy a Slezska se mi podařilo formu i prezentaci ještě trochu vyladit a následný výsledek stál za to! Finále se protahovalo, nervozita stoupala a já už se viděl na pódiu. Nakonec jsem se dočkal a finále si skvěle užil. Chvíli po skončení finálového porovnávání došlo k vyhlášení výsledků. K mému úžasu jsem byl vyhlášen jako poslední a stal se tak mistrem ČR v kategorii physique nad 182 cm.

Se svou letošní formou, prezentací i záměrně světlejší barvou pokožky, která byla některým soupeřům trnem v oku, jsem byl spokojen a jsem rád, že můj posun byl takto ohodnocen i porotci. Skvělý pocit!

Absolutní vítězství mi sice uniklo, ale radost z mistrovského titulu byla tak velká, že jsem to vzal s úsměvem a vítězi samozřejmě s uznáním pogratuloval. :)

Stále jsem plný dojmů, zážitky z vítězství se mi neustále vybavují a já si je připomínám, protože to byl můj cíl a sen, který jsem si splnil.

Pro mě velice úspěšnou jarní sezónu plánuji, pokud to bude jen trochu možné, zakončit na pohárové soutěži GP Zbýšov, která se bude konat v neděli 24. května. Věřím, že si poslední jarní soutěž užiju a odvezu si pěkné umístění.

Po následném odpočinku a dovolené s přítelkyní budeme zvažovat start na podzimních soutěžích, kde je velkým lákadlem a vrcholem start na Olympia Amateur Europe v Praze. Příští rok bych se rád nominoval na mistrovství Evropy.

Každý závodník ví, jak je příprava časově a finančně náročná, proto se nyní budeme snažit o propagaci mé osoby a získání podpory ze stran sponzorů. V případě, že někoho zaujaly moje výsledky a chtěl by mi nějakou formou pomoci s přípravou na výše zmíněné soutěže, budu velice rád, když mne bude kontaktovat na e-mailu jakubvesely87@gmail.com.

Tímto chci poděkovat své přítelkyni, která je pro mě ve všem velkou oporou, bez ní by se mi nepodařilo dosáhnout takových výsledků. Dále rodině a všem přátelům, kteří mě podporovali a fandili mi. Mé díky samozřejmě patří také všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci těchto soutěží, a Ronnie.cz za umožnění zveřejnění tohoto článku.

S pozdravem
Jakub VeselýLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...
magazínNejvětší obr v historii naší kulturis...
Maj0 Lipták (20:37) • 125 kg a ešte k tomu v kvalite ! :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra