Reklama:

Arnold Classic Europe 2012
očima Luboše Koumala

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Po pohledu na madridskou soutěž očima jedné z účastnic kategorie bikini Marie Mikšové pro Vás dnes máme jedinečné fotografie a zážitky sepsané rukou Luboše Koumala, který v kategorii fitness mužů open vybojoval fantastickou stříbrnou medaili.


Vítám Vás u malého fotoohlédnutí nejen za mojí účastí na letošním evropském Arnold Classic, ale také za mojí první cestou do španělské metropole Madridu. Po poměrně studeném Polsku i ochlazení u nás jsem se těšil, že se na jihu ještě letos trochu ohřeju.

Sraz reprezentace jsme jako obvykle měli v Praze na Letišti Václava Havla, a tak jsme se ve čtvrtek ráno pomalu začali scházet v odbavovací hale terminálu 2.

Po nezbytné a obvyklé fotografii celého týmu...

...jsme se usadili na palubě Airbusu A-321 a rychlostí 750 km/hod ve výšce 11200 metrů letěli vstříc španělskému dobrodružství.

Po úspěšném přistání nás přivítalo sluníčko, teplo a všeobecný madridský ruch. A pro mě i první příjemné překvapení - přímo pod letištní halou má konečnou stanici metro! To by bylo něco pro pražské taxikáře. :)

První mé španělské kroky vedly rovnou do centra Madridu, protože jsem měl hotel přímo na nejrušnější ulici Gran Via. A bylo opravdu na co se dívat. Všude samý ruch, lidi, úžasná architektura, taxíky a kulturisti. Jen tak na pár metrech jsem potkal Borise Prihradského a Sergeje Shelestova.

Po ubytování a krátkém odpočinku bylo na čase vydat se do Madrid Areny, kde měla probíhat prezentace závodníků. V hale panoval mírný zmatek a celkový mumraj, naštěstí byla přístupná váha i výškoměr. Jsa si vědom problémů s mojí výškou a váhou, potřeboval jsem co nejrychlejší kontrolu. A stejně jako před týdnem v Polsku jsem nebyl v limitech. Buď kilogram hmotnosti dolů, nebo 2 milimetry výšky nahoru. Druhá varianta se zdála být snazší, poprosil jsem tedy kamaráda Jardu Paseku a státní trenérku Zdenu Razýmovou o akci zvanou skřipec.

Na konec jsem se do limitů vešel a konečně mohl začít cukrovat. A cukroval jsem celý zbytek prezentace. A cukroval jsem celou cestu metrem na hotel. Pravda, jak Racio drobí, vypadalo to jako v pohádce O Jeníčkovi a Mařence, jako bych si schválně drobil na zem, abych mohl najít případně cestu zpět. :) Protože se už setmělo a energie bylo dosti, bylo na čase vyrazit do víru nočního velkoměsta. A mám pocit, že lidí ještě přibylo a ve světlech neonů se hemžili jako mravenci.

Na pouliční umělce jsme si ve velkých městech už zvykli, ale v centru Madridu jsou doslova na každém kroku. A ne ledajací, někteří by s přehledem vyhráli různé talentmánie a jim podobné soutěže.

V noci jsem spal jako miminko a ráno mě překvapilo, že v Madridu svítá asi o hodinu a půl později než u nás. Takže jsem pořád koukal na hodinky, přitom v klidu cukroval a psychicky se chystal na semifinále. Ale jaké nastalo překvapení, když po namazání a rozcvičení přišli rozhodčí, že nás je na semifinále jen 5 závodníků, proto se dnešní program mužského fitness ruší a budeme závodit až zítra. Na jednu stranu jsem byl spokojen s jistým finále, na druhou stranu jsme to celé mohli odzávodit už dnes, navíc jsem měl tak skvělou barvu... Ale člověk musí být flexibilní, a tak jsem se mohl alespoň podívat na úspěšné vystoupení Báry, Vlaďky a Vojty. No a taky si prochodit Expo, zatím tedy ale bez ochutnávek nabízených vzorků suplementů. Tak jsem alespoň šel omrknout nějaké profíky. Hlavně jsem si přál vyfotit se s Ronniem Colemanem...

Večer už jsem jen odpočíval a i přes poměrně halasný noční život na Gran Via spal jako zabitý. Konečně nadešel i pro mě den D. Zatejpoval jsem rameno i zápěstí a jal se na pódiu pořádně rozcvičovat na volnou sestavu.

Hala najednou začala šumět a kde se vzal, tu se vzal, stál v zákulisí hned vedle mě sám velký Arnold Schwarzenegger. Dostalo se mi té cti podat si s ním osobně ruku, takže další přání madridského tripu jsem měl splněno.

Program soutěže konečně začal šlapat podle plánu, zkontroloval jsem ještě formu se Slávkem a "Čechošpanělem" Martinem a hurá na finálové porovnávání.

Těsně před naším vyhlášením byl na pódiu zase Arnie, aby splnil ještě jednu formalitu pro fotografy.

Vzápětí se mi splnil sen poslední. Konečně medaile na poli světového fitness!

Spokojen s výsledkem a přecpán vzorky proteinů a tyčinek z Expa jsem se usadil do hlediště a sledoval všemožné vystoupení a exhibice a čekal na soutěžní klání reprezentačních kolegů a kolegyň. A měli to opravdu těžké. Nejen kvalita závodníků, ale především obsazenost jednotlivých kategorií doslova brala dech. Vždyť 34 soutěžících v kategorii nad 100 kg nemá obdoby! Jednak je tam pódiový rozhodčí téměř nemohl směstnat a měl jsem i obavu o nosnost pódia, vždyť tam bylo určitě ke čtyřem tunám živé váhy. :)

Závody skončily, byla to velkolepá podívaná ve všech směrech, pro mě navíc s životním úspěchem. Spokojen, s medailí na krku a s plným břichem jsem se s některými členy výpravy vydal prozkoumat místní vyhlášenou ZOO a také proslulé Museo del Prado a Královský palác.

A co bylo dál? Kulturistická klasika. Večer vypuklo nezřízené obžerství. :) Od místní speciality smažených kalamárů v bagetě, přes různé druhy šunky a salámů, až po čokoládu a zmrzlinu. Ještěže na letišti váží jen zavazadla a ne lidi. :) Druhý den, po procházkovém rozloučení s Madridem, jsme pohodlně přistáli v Praze a ani naše pověstná D1 ze mě úžasné dojmy z velkého Trip to the Madrid nevytřásla. :)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 50 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie