Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Arnold Classic Europe 2012
očima Marie Mikšové

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Nedávno se ve španělském Madridu konala další z prestižních kulturistických soutěží - Arnold Classic Europe 2012. Na tuto soutěž odlétala naše barvy hájit početná výprava. O tom, že si naši vůbec nevedli špatně, jsme Vás průběžně informovali během celého klání, kompletní výsledky pak naleznete v tomto článku.

Dnes Vám přinášíme několik zákulisních fotografií a popis průběhu soutěže pohledem jedné z našich reprezentantek - Marie Mikšové, která skončila v kategorii bikini fitness nad 168 cm na devátém místě z celkem 22 účastnic.


Arnold Classic jsou jedny z prestižních závodů a jsem moc ráda, že jsem měla možnost se zúčastnit. Odlet byl ve čtvrtek ráno a ještě tentýž den proběhla prezentace, mezitím jsme se museli dopravit z letiště do hotelu, ubytovat se a spěchat do Madrid Arény. První cestu do arény jsme absolvovali metrem. Koupit správnou jízdenku byl nelehký úkol, neboť Španělé mluví zásadně španělsky a s angličtinou jsme moc nepochodili. Společnými silami jsme zakoupili správnou jízdenku na deset jízd. Poté jsme započali další dobrodružství při výběru správné jízdní soupravy, jenž nás zaveze do Madrid Arény. Již si nepamatuji přesný klíč při výběru jízdní soupravy, ale asi po čtvrt hodině jízdy snad správným směrem jsme si všimli osvaleného páru, z čehož jsme usoudili, že jsme zvolili správný směr, a rozhodli se tento pár následovat.

Asi po hodině cestování a několika přestupech, při kterých jsme se bedlivě drželi našeho svalnatého páru, jsme úspěšně dorazili k registraci. Registrace probíhala v jedné části haly, zaplatili jsme startovné 150 euro a 30 euro za mezinárodní registraci IFBB. Změřili nás, kluky zvážili, nakonec se všichni vešli do svých váhových kategorií. U registrace se na nás vyřádili fotografové a reportéři z různých evropských médií.

Pro transfer z arény zpět do hotelu jsme původně chtěli zvolit metro, ale když jsme vyšli před hlavní bránu, kde parkovali taxíky, a uvědomili jsme si, že opět nikdo z nás neví, jakou jízdní soupravu zvolit a jakým směrem se dát, někdo vyřkl spásnou větu: "Kolik stojí taxi?" Naštěstí se nám podařilo natrefit na taxikáře se skutečně základními základy angličtiny, který nám po půlhodinovém vyjednávání stylem "ruka, noha, prsty" sdělil konečnou taxu 10 euro a předpokládaný čas jízdy pět minut, což nás vzhledem k hodinové cestě metrem velmi překvapilo. Zavládla davová euforie, při které zazněly výkřiky typu "do metra nás už nikdo nedostane" a naskočili jsme do taxíku a vyrazili směr hotel. Kdo viděl film "Taxi, taxi", jistě pochopí, jak jsme se cítili - plný plyn, následovalo skřípění brzd, každou chvíli jsme očekávali náraz do kolemjedoucích vozidel. S rychlostními limity si taxikář nelámal hlavu, ale měl vše pevně v rukou a bylo vidět, že je to opravdu profík, a cirka po pěti minutách jsme skoro smykem zaparkovali u hotelu.

Volný čas do závodů každý trávil individuálně. Závody byly rozloženy do třech dnů - pátek, sobota, neděle. Já jsem závodila v pátek dopoledne v kategorii bikini, společně s Evou Nutilovou a Vladimírou Krásovou. Byla jsem překvapena zázemím pro závodníky, myslela jsem, že na takové prestižní soutěži to bude lépe zvládnuto - neměly jsme ani šatnu, zrcadlo atd. Kdybychom nepřijely nachystané a upravené z hotelu (barva, vlasy, make-up), tak bychom stěží odzávodily. V zákulisí nám, když bylo třeba, pomohla Eva Sukupová.

Super byl stánek Jan Tana, kde se stříkali závodníci barvou a mně zakryli celé tetování na zádech. Samotné závody probíhaly celkem rychle, na pódiu jsme byly pár minut. Proběhla eliminace, semifinále a finále během dopoledne. Z dvaadvaceti závodnic jsem se nominovala do semifinále, umístila jsem se na devátém místě. Finále by bylo moc pěkné, ale vzhledem k tomu, že to byly mé teprve druhé závody, tak jsem s výsledkem vcelku spokojená. Eva Nutilová bohužel neprošla eliminací a krásná Vlaďka Krásová vyhrála. Po zbytek pobytu jsem sledovala, jak se umístil zbytek naší výpravy.

V pondělí jsme odlétali zpátky domů, kolem poledne jsme přistáli v Praze. Rozloučili jsme se a rozjeli se do svých domovů připravovat se na další soutěže. Pro mě nadcházející soutěží bylo GP Pepa Opava a tuto sezónu završím na EVL's Prague Pro.

Přeji všem hodně sportovních úspěchů!
Marie Mikšová, Extreme Fitness Kroměříž
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.10.09:25Bara - Cílem reportu asi je,vidět to všechno očima obyčejné holky..
22.10.21:14fobo - smysl a úroveň tohoto reportu mi poněkud unikla . . .
22.10.18:19Č174 - V této kategorii bohužel ještě více záleží na genetice a s..
22.10.17:56aptor - Bubák+1
22.10.12:27superfosfat - gratulace! už od 6.9. vím že má talent *32*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra