Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Rozhovory a aktuální formy závodníků před Arnold Classic Europe 2012 (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Na Arnold Classic Europe se chystá do Madridu odletět celkem 22 reprezentantů České republiky. Kromě již představených budou o co nejlepší příčky bojovat Petr Března a Tomáš Kašpar v kulturistice mužů nad 100 kg a Barbora Černáková v bodyfitness juniorů.


Barbora Černáková

Jak se těšíš do Španělska a na samotnou soutěž Arnold Classic Europe, v čem jsi udělala největší pokrok?

Do Španělska se moc těším, a to jak na samotnou soutěž, tak na super partu, se kterou tam pojedu, a také na lidi, které tam potkám. Chci si to celé pořádně užít. Myslím si, že jsem komplexně zapracovala na celé postavě a na ztenčení nohou.

Co považuješ za svoji silnou stránku a čím chceš ohrozit své soupeře? Co naopak vidíš jako svoji slabinu?

Mou silnou stránkou je celkový dojem na pódiu, symetrie, boční póza, ve které nejvíce vyniká úzký pas, a také záda. Za slabinu považuji ploché břicho bez výrazného „sixpacku“.

Jak dlouho trvala tvá příprava na Arnold Classic Europe?

Od března jsem začala cílenou přípravu na podzimní soutěžní sezónu, avšak až v průběhu jsem se rozhodla startovat na této soutěži. S dietou jsem začala 3 měsíce před Arnold Classic Europe.

Vyšla ti příprava podle tvých představ?

Vždy je co zlepšovat, člověk vidí sám sebe kriticky, zvlášť v dietě a s blížícím se termínem soutěže. Když se mi podaří dobře odvodnit, budu spokojená.

Jaké jídlo ti nejvíce chybělo během diety a na co se nejvíce těšíš po absolvované soutěži?

Mně chybělo spíš množství :), jelikož v průběhu roku se stravuji podobně. Těším se na to, že nebudu muset trávit v posilovně dvoufázové tréninky 6 dní v týdnu a že zbude čas i energie na jiné aktivity. Ale jelikož mám před sebou ještě MS juniorů, tak pravého odpočinku si užiji až o Vánocích.

Jaké závody ještě chceš absolvovat po Arnold Classic Europe?

Určitě MS juniorů konané 14. - 17. 12. 2012 v Budapešti a ráda bych se také zúčastnila pohárovky GP PEPA Opava.

Kdo ti v přípravě pomáhal, komu chceš poděkovat?

Nejvíce mi pomáhá můj přítel Pepa, představuje pro mě obrovskou podporu, dodává mi energii i motivaci, hýčká si mě a já mu jsem za to moc vděčná. Velký dík patří mým rodičům, kteří mě vždy podporovali v plnění mých snů, i celé mé i Pepově rodině, která mi moc fandí. Děkuji firmě Extrifit za kompletní sportovní výživu, díky které jsem udělala veliký pokrok, dále Slávkovi Vinogradovi, pod jehož dohledem jsem absolvovala letošní přípravu, a všem, kteří mi nějakým způsobem pomohli a podpořili mě, také velký dík patří Kačuli, Tomovi a dalším...

Děkujeme za rozhovor a držíme palce na soutěži!


Barbora Černáková - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Tomáš Kašpar

Vraťme se ještě k Austria Cupu, který předcházel Vašemu startu na Arnold Classic 2012 a který se doslova nesl v režii naší reprezentace. Jaké se v člověku honí pocity, když národní tým sbírá jedno úspěšné místo za druhým? Jak jste celou soutěž prožíval?

Vyhlášení výsledků probíhalo společně na pódiu pro všechny váhové kategorie, takže jeden výsledek navazoval na druhý, a tak o tom člověk moc nepřemýšlel a očekával vlastní verdikt. Ale od začátku bylo evidentní, že naši závodníci dominují a budou sbírat zlato. Jinak se mi soutěžilo dobře, až na křeče do stehen, které mě trápily po celou dobu, a to od rána až do večera. Chtěl bych poděkovat celé naší výpravě, která mi s jejich zvládnutím moc pomohla, a to především Vojtovi. Díky moc, kamarádi!

Probíhala příprava přesně podle vašich plánů a představ? Kdy jste zahájil přípravu na Arnold Classic?

Dá se říci, že ano. Od jarní sezóny Arnold Classic a následujícího Olimp Challenge na FIBU 2012 neproběhla žádná objemová příprava. Držel jsem stále slušnou kvalitu a hmotnost okolo 115 kg, kterou jsem měl ještě donedávna. A proto jsem se rozhodl ještě zkusit i AC Europe. Příprava začala 1. července a tvrdá dieta pak začala asi 1. září 2012.

V čem se změnila příprava oproti předchozí sezóně?

Především ve směřování do hmotnostní kategorie nad 100 kg oproti jaru, kde jsem se snažil dostat do 100 kg, což se projevilo rapidním úbytkem svalů. Nyní se snažím udržet maximum svaloviny a přes přísnou dietu vytvořit prostředí pro další růst svalů v kombinaci s tvrdým tréninkem. Jaká bude výsledná soutěžní váha, uvidíme. Je mi to celkem jedno, hlavně to tam musí být.

Jak jste zvládal finanční náročnost celé přípravy?

Bez podpory sponzorů, firem All Stars a Mad Max, bez podpory rodiny a přítelkyně by se to nedalo zvládnout. Za to jim moc děkuji.

Po návratu z Austria Cupu, předpokládám, moc času na nějaký odpočinek nebylo. Najel jste opět na tréninky a dietu? Jak probíhaly (tréninky, dieta) tyto poslední dny mezi soutěžemi?

Z Rakouska jsme dorazili asi o půlnoci, a tak cestou proběhl jeden rychlý McDonalds a člověk byl rád, že si dal sprchu a zalehl ihned ke spánku. Druhý den byl odpočinkový a od pondělí zase v plném dvoufázovém tréninku. Dieta se ještě přiostřila a intenzita tréninků se zvýšila na maximum. Ranní kardio bylo 45 minut a odpolední silový trénink s maximálními váhami a intenzitou. Dřepy 230 kg po 8 opakováních, bench-press 180 kg po 6 opakováních a mrtvé tahy 230 kg po 6 opakováních. Vše, včetně suplementace, graduje směrem k AC na maximum.

S jakými představami o umístění odjíždíte na Arnold Classic Europe?

Hlavně chci na pódiu vystoupit větší, tvrdší a hlubší než v Rakousku. Na tom teď pracuji velice intenzivně. Pořádně nacukrovat, stáhnout vodu a výborně se prezentovat. Uvidíme také, kdo bude stát proti mně. Kromě našich závodníků nemám vůbec představu. Finále by bylo fajn.

Kdo vám pomáhal v letošní přípravě na Arnold Classic?

Stejně jako na jarní Arnold Classic v USA mě opět podpořila společnost All Stars, za což jí moc děkuji a děkuji Báře Benešové osobně za podporu a důvěru. Dále spolupracuji s firmou Mad Max, která mi poskytla oblečení na cvičení i pro volný čas a doplňky na cvičení, jako jsou rukavice, opasky a bandáže. Díky moc!

A v neposlední řadě chci poděkovat mé rodině a přítelkyni za maximální podporu, bez které by nebyla příprava na Austria Cup ani na Arnold Classic Europe možná. A samozřejmě díky všem známým a přátelům, kteří mě třeba jen morálně podpořili a věřili mi.


Tomáš Kašpar - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Petr Března

Petře, ty se na podzimního Arnolda připravuješ pod vedením nového trenéra. Kdy začala tvá spolupráce s Andrejem Mozolánim? Takže to on stojí za ohromným zlepšením tvé formy?

Musím říct, že se spíš připravuji vůbec poprvé pod vedením trenéra a vůbec pod člověkem, který tomu opravdu rozumí. Naše spolupráce začala krátce po FIBO a ano, to on stojí za vším. I za mým rozhodnutím jít dál závodit po posledních neúspěších.

Ty jsi dlouho fungoval bez profesionálního trenéra a nevypadalo to, že bys to chtěl změnit. Co tě vlastně přimělo se pro trenéra rozhodnout a zrovna pro takového borce, jako je Mozoláni?

Zpočátku se na mé přípravě podílel Pavel Vacek, se kterým jsem začínal - byl se mnou od juniorů až po muže, kde jsem vyhrál republiku. Měl jsem i úspěchy na pohárových soutěžích a také na evropském Arnoldu, za což jsem mu asi navěky vděčen. Ale tady jsem už cítil, že to není ono - poslední fáze mé přípravy se forma spíše zhoršovala, než aby gradovala. Dával jsem si za vinu, že nedržím správně dietu, ale tím to až tak úplně nebylo. Bylo na čase se poučit od zkušenějších lidí, Pavel mi v tomhle směru už nemohl pomoci.

Co konkrétně tě Andrej Mozoláni učí „dělat jinak“?

Kompletně vše, od odpočinkové fáze přes objemové tréninky až po rýsovací fázi. Dále pak co se týče stravování a suplementace vitamíny a minerály. Prostě úplně vše.

Vloni jsi na Arnold Classic Europe byl bronzový. Jak vidíš své šance letos, kdy jsi sice připravený trenérem, ale zároveň tě čeká velká konkurence Kašpara, Lonce nebo Lesukova?

Už jednou jsme s Andrejem zmiňovali, že je to vše hodně narychlo. Soustředili jsme se spíše na vylepšení formy, co se týče definice, což už teď mohu sám za sebe říct, že jsme zvládli na výbornou. Už dlouho jsem se necítil tak dobře. Dokonce i přes to, že mě ke konci přípravy zastihlo menší zranění nohy, které zase o něco zbrzdilo intenzitu tréninku nohou. A co se týče celkového zlepšení, tak to plánujeme až na příští rok. Na soupeře zatím vůbec nekoukám, vím jen, že tam bude Alexey Lesukov a kromě našich kluků tam bude stejně asi nadupáno, že si všichni sednem na pr… Ale těším se na souboj s Tomem Kašparem, mám mu co vracet z Olimp Challenge, a tak doufám, že mu tady budu moct trochu víc sekundovat. (smích) A že si spolu dobře zapózujem. Je velký šoumen a na pódiu to umí prodat. S Ráďou Loncem jsem taky už párkrát závodil a je jasné, že bude velmi těžký soupeř. Totéž platí o Jaroslavu Pasekovi, s ním jsem sice nezávodil (aspoň si nepamatuji), ale už na srazu reprezentace měl výbornou formu! Taky mě docela zajímá Martin Dráb: jestli bude v naší kategorii, tak to už by bylo moc. :) Zároveň bych je chtěl touto cestou pozdravit. Jinak, co se týče mých šancí, tak rád bych se dostal do finále a znova stál tváří v tvář velkému Arniemu.

Co bude dál? Jaké jsou tvé plány po Arnoldovi? Jakou další soutěž máš v plánu?

Po Arnold Classic chci startovat na Mozoláni Classic 2. Pak konečně odpočinek.

A máš i dlouhodobější kulturistické cíle? Chceš například zamířit do profi? Mnozí tě vidí jako velkou naději české kulturistiky…

Tak určitě. :) :) :)
Ne, kulturistika mě baví, rád se zúčastňuji soutěží bez ohledu na výsledek, ale pokud by byla možnost dostat se do profi, neváhal bych. A splnil bych si tím svůj sen. Určitě se o to ještě nějakou dobu budu snažit. :) :) :)

Díky za rozhovor a přeji ti, ať se soutěž podaří!

Taky díky a na závěr bych chtěl poděkovat Andrejovi Mozolánimu, který pro mě teď dělá opravdu hodně, mému sponzorovi - firmě Extrifit, která mě neskutečně zásobuje množstvím výživy, bez které by nebylo možno takhle trénovat a regenerovat. Taky musím vzpomenout na mé rodiče, mamku i tatíka, kteří mi pomáhají po finanční stránce ze své firmy kovovýroba Března a Březnová, že mě celoročně zásobují kuřecím a hovězím. Moc děkuji, bez Vás by to bylo asi o dost těžší. A zároveň musím poděkovat manželce Katušce a dětem Vikince a Domčovi, kteří mi moc drží palečky a pomáhají mi po psychické stránce, díky!


Petr Března - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.23:44BouncesCZ - Držím palce to bude jasný *79*
08.10.18:43heavyBEE - Jede si pro placku!!! *1* -1
08.10.14:23kondy - to sou neskutečný mamuti ten Března s Loncem:)..držim palc..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 81 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra