Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Rozhovory a aktuální formy závodníků před Arnold Classic Europe 2012 (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Dalšími členy početné výpravy, kteří odlétají reprezentovat Českou republiku na Arnold Classic Europe do Španělska, jsou dlouholetý úspěšný závodník Martin Dráb, který se chce představit poprvé v kategorii nad 100 kg, a Karolína Holubcová, která se postaví na pódium v kategorii kulturistiky žen.


Martin Dráb

Martine, je to přesně půl roku, co jsme si volali a ty jsi popisoval vážné zranění, které se ti přihodilo. Ačkoliv jsi měl, pokud se nepletu, zlomený kotník a utržený triceps levé ruky, na fotografiích kontrolního srazu reprezentace nebylo po zraněních ani památky a ty jsi byl ve výborné formě. Prozraď nám, jak probíhala rehabilitace.

Ještě k tomu, co jsi vyjmenoval, jsem měl navíc zlomené zápěstí a potrhané vazy v pravém koleni a to se nakonec ukázalo možná jako to nejkomplikovanější zranění. Hned když mi sundali sádru z kotníku, jsem musel na operaci toho kolene. Po dohodě s lékařem jsem si nechal přetržené vazy pouze odstranit. Ovšem po operaci nastaly problémy. Hrozně moc to krvácelo a ani operující lékař netušil proč. Takže z běžné operace, po které bych za týden mohl cvičit, se to natáhlo na dobu cca dvou, možná tří měsíců! První tři týdny jsem chodil jen o berlích, protože to bez nich absolutně nešlo! Co se týče utrženého tricepsu, tak ten jsme nešili, protože v takovém případě bych mohl přípravu jednoznačně pustit z hlavy a já už byl prostě rozhodnutý, že to musím dát za jakoukoli cenu!

Jak probíhala příprava? Předpokládám, že jsi musel v tréninku některých svalových partií značně improvizovat. Jak ses s tím popral?

No, byla to asi nejbolestivější příprava v mém životě, a to doslova. Cítil jsem se, jako by mě přejel náklaďák. :) Triceps a tím pádem prsa a také ramena jsem musel trošku ze začátku šidit, protože přes tu bolest v tricepsu to byl vážně masakr! Ale jakmile si začal zvykat na zátěž, tak to pomalu začínalo ustupovat a dnes nemám téměř problém. No a když lékař viděl, jak se ten triceps zahojil, tak řekl, že jsem asi mutant a že to je nějaké zvláštní. :) Také řekl, že pokud bychom ho nechali zašít, tak by v žádném případě nevypadal lépe, což mě vlastně potěšilo, že jsem se rozhodl vcelku správně.

Už na jaře jsi říkal, že tě zranění od startu na Arnoldu neodradí. Nepřišla ale v průběhu přípravy přeci jen nějaká chvíle, kdy jsi váhal, nebo jsi chtěl start na soutěžích odložit?

Ano, to jsem říkal také proto, že jsem neslyšel nikoho, kdo by řekl "to dáš", spíš mě všichni pohřbívali. A to mě nakoplo ještě víc, a právě proto a nejen proto jsem to chtěl dotáhnout do konce!

Pravdou ovšem zůstává, že už i já jsem v jednu chvíli začínal rezignovat. Především kvůli tomu kolenu, které se vůbec nelepšilo, a pravá noha vypadala jako bych ji nikdy necvičil. Měl jsem ji stejně hrubou, jako mám paže. :) Ale přesto jsem si říkal, že budu prostě pokračovat a rozhodnu se později. Ta vůle a odhodlání, které jsem měl, mě asi tolik posílily, že se to jakoby ze dne na den téměř srovnalo. No a dnes se mě už všichni ptají, které že to koleno je to operované.

Jsi spokojený se svojí formou, kterou jsi přes všechny ty letošní komplikace dosáhl?

Já nebudu asi nikdy spokojený, ale vidím to (nejen já) na životní formu! Zatím to životní je, teď už jen nepokazit závěr a doufám, že to bude hezké. Obzvlášť, když budu pravděpodobně poprvé v životě v kategorii nad 100 kg. Momentálně se moje váha pohybuje okolo 110 - 109 kg a to nedržím moc vody, takže to s největší pravděpodobností nestáhnu, ale ani nechci, protože by to bylo jednoznačně na úkor svaloviny.

A poslední otázka - jaké ambice a očekávání máš před startem na Arnoldu?

Já na tyhle otázky hrozně nerad odpovídám! V roce 2009 jsem jel na svět do Qataru s finálovými ambicemi a rozhodčí si mě jaksi v eliminaci nevšimli. :) V roce 2010 jsem jel na svět do Ázerbájdžánu bez jakýchkoliv ambicí a bylo z toho finále. Je strašně moc faktorů, které můžou konečný výsledek natolik ovlivnit, že jsem za ta léta, co závodím, střízlivý a raději se nechávám překvapit. Samozřejmě bych lhal, kdybych tvrdil, že nemám ani pomyšlení na nějaké umístění! Mám, ale říkat to nahlas nebudu. Ne, dělám si legraci. Přál bych si finále, ale je to spíš zbožné přání, protože konkurence nespí a bude strašně vysoká!

Chtěl bych na tomto místě poděkovat firmě Nutrend, která mi pomáhá v přípravě a momentálně je to můj jediný partner. Této spolupráce si proto nesmírně vážím a doufám, že ještě společně nějaké ty závody v budoucnu zvládneme. Děkuji!

Martine, děkuju za rozhovor a držím palce, ať ti vyjde na pódiu životní forma!


Karolína Holubcová

Jak se těšíte do Španělska a na samotnou soutěž?

Těším se moc, bude to něco nového. Úplně jiné závodnice a pro mě i nová kategorie, takže se opravdu moc těším!

V čem jste udělala největší pokrok?

Z kategorie figure jdu nyní do kulturistek, takže snad nějaké to kilo svalů přirostlo. :) Myslím, že pokrok celkově, ne jen určitá partie.

Co považujete za svoji silnou stránku a čím chcete ohrozit soupeře?

Tak nevím, jestli bych tomu vyloženě říkala silná stránka, ale myslím si, že má postava je celkem symetrická a ženskost by se tam také ještě našla. :)

Co naopak vidíte jako svoji slabinu?

Budu tam nováček. Musím si udělat dobré jméno hned v začátku.

Jak dlouho trvala vaše příprava na AC?

Co se týká objemové fáze, tak ta byla zhruba od února do června, potom následovala dieta.

Vyšla vám příprava podle vašich představ?

Do dnešního dne to jde celkem dobře. Ale ještě to nechci zakřiknout. Rozhodne finální forma, až pak budu moct říct, jestli jsem to dotáhla podle představ.

Jaké jídlo vám nejvíce chybělo během diety?

Na jídlo jsem nějak nemyslela, dieta byla celkem pestrá oproti předchozím. Ale čím víc se blíží konec, tak začínám mít chutě na něco sladkého.

Na co se nejvíce těšíte po absolvované soutěži?

Určitě bude příjemné, že budu mít volnější režim. Nejen v jídle ale i ve cvičení, takže bude čas na jiné aktivity. Teď je vše vyšponované a nalajnované, žádné ústupky nebo výjimky.

Jaké závody ještě chcete absolvovat po AC?

Žádné v plánu nemám.

Kdo vám v přípravě pomáhal, komu chcete poděkovat?

Nejvíc mi pomáhá můj partner. Absolutně ve všem. Je úžasnej a já mu za to strašně děkuju. Lepší podmínky pro přípravu už bych mít nemohla. A také chci poděkovat firmě Extrifit za podporu ve formě doplňků výživy. Díky Extrifitu jsem nyní zase o krok blíž svému cíli. Na závěr určitě patří velké díky i mým rodičům za podporu, kterou u nich vždy najdu. Nejen pro sebe, ale i pro tyto všechny se pokusím udělat co nejlepší výsledek.


Karolína Holubcová - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.17:19imtheman - je zajímavá závodnice, budu jí držet palce ať se jí zadaří..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra