Reklama:

Rozhovory a aktuální formy závodníků před Arnold Classic Europe 2012 (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Na soutěži Arnold Classic Europe, která se zanedlouho odehraje ve španělském Madridu, se mezi 22 českými zástupci představí také Jaroslav Paseka a Radek Lonc v kategorii mužské kulturistiky nad 100 kg a Aleš Réman také v kulturistice, ale v kategorii do 100 kg. Kategorii bikiny bude reprezentovat Marie Mikšová. Všem závodníkům přejeme hodně štěstí a úspěchů na Arnold Classic Europe! Co nám prozradili několik dní před odletem na soutěž?

Náhledy jsou zobrazeny jen u některých snímků, k zobrazení všech fotografií použijte navigaci u zvětšenin ("předchozí" a "další").


Jaroslav Paseka

O uplynulém víkendu jste získal skvělou stříbrnou medaili na IFBB International Austria Cup 2012 a rozšířil jste tak řadu úspěšných českých reprezentantů na této soutěži. To je před odletem na další mezinárodní soutěž jistě povzbuzující. Jaké máte ambice na Arnold Classic Europe?

Druhé místo na pohárové soutěži International Austria Cup 2012 mě velmi potěšilo, překvapilo a hlavně motivovalo do ještě tvrdší přípravy na Arnold Classic Europe! Na Arnoldu bych se chtěl probojovat do finále. Myslím si, že to není nemožné.

Víte, kdo se na pódium v kategorii nad 100 kg postaví vedle vás? Kdo bude dle vašeho názoru nejtěžším soupeřem?

Ano, vím o pár dobrých borcích se zvučnými jmény, kteří by se měli Arnolda zúčastnit. Ale tipovat favorita, to se neodvažuji. Protože až na pódiu se rozhodne, kdo je připraven stát se mistrem své kategorie.

Kdy začala příprava na soutěže a v čem je pro vás nejnáročnější? Podle čeho si volíte, jaké soutěže se chcete zúčastnit, a co všechno pro to musíte následně udělat?

S přípravou jsem začal zhruba před třemi měsíci. Průběh přípravy jde docela dobře. Mám jasný cíl a jdu si za ním. Volil jsem soutěže podle data konání Arnold Classic Europe. To je pro mě stěžejní bod mé přípravy. Ostatní soutěže už beru jako doplnění sezóny. Chci co nejlépe zužitkovat formu, které jsem v přípravě dosáhl.

Jak v současnosti probíhají vaše tréninky? Kolikrát týdně nebo denně trénujete, jak dlouhé tréninky jsou a na co se poslední dobou nejvíce zaměřujete?

Teď už prakticky trénuji 2x denně. Ráno kardio, 45 minut chůze na páse, a večer silový trénink. Trénuji ve splitu 4 + 1, pokud se necítím unaven, volný den už nedávám. Zaměřuji se hlavně na zvyšování intenzity mých tréninků a na problematické a zaostávající partie.

Komu patří vaše díky, kdo vám nejvíce v přípravě pomáhal a podporoval vás?

Nejvíce je to moje rodina. Hlavně moje maminka a přítelkyně Barunka. Další, zejména finanční pomoc jsem obdržel od mých přátel kolem sebe, kteří mi fandí! Bohužel většina z nich nechce být jmenována. Protože na malém městě je mnoho závistivých lidí, kteří nevidí tu dřinu a odříkání. Musím ještě zmínit radní města Bystřice nad Pernštejnem, kteří mi vždy před velkou soutěží finančně pomohou. Mé díky patří také firmě Nutrisport, která mi v přípravě poskytla velmi kvalitní doplňky výživy značky Iron Maxx.

Díky za rozhovor a za celou redakci přeji co nejlepší umístění.


Jaroslav Paseka - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Aleš Réman

Aleši, co pro vás účast na Arnold Classic Europe znamená a s jakými ambicemi budete na soutěž odlétat?

Arnold Classic Europe je pro mě nejprestižnější amatérskou soutěží v Evropě, proto je účast na tomto závodě pro mě velkou výzvou. Každý závodník by měl mít ty nejvyšší ambice a já nejsem výjimkou, ale vzhledem k vysoké konkurenci, která bude jistě veliká, nebude pro mě zklamáním účast ve finále.

Máte přehled o svých soupeřích a jejich formách, nebo to nesledujete a soustředíte se především na vlastní, co nejlepší formu?

Formu ostatních závodníků nesleduji. Všechnu svoji energii věnuji přípravě a dosažení své životní formy.

Jak probíhá příprava a jaký máte režim nyní, několik dní před odletem?

Poslední fáze přípravy je pro mě velmi náročná. Sil sice ubývá, ale odměnou je mi každým dnem se zlepšující forma. :)

Díky a přejeme, ať se do Arnolda forma vylepší na maximum a ať se nejen na Arnoldu zadaří.


Aleš Réman - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Marie Mikšová

Vraťme se ještě k Austria Cupu, který předcházel vašemu startu na Arnold Classic 2012 a který se doslova nesl v režii naší reprezentace. Jak jste celou soutěž prožívala?

Austria Cup byly pro mě první závody v kategorii bikiny. Brala jsem to spíše jako kontrolní závod, když se člověk vidí doma nebo ve fitku, je to jiné, než když se postaví na pódium mezi konkurentky. Upřímně, čekala jsem, že se dostanu alespoň do finále. Byla tam jen jedna kategorie open, takže všechny výškové kategorie byly v jednom, a když si se svou výškou 175 cm stoupnu vedle holky, která měří 158 cm, tak to prostě vypadá divně. Zvolila jsem i špatnou barvu, byla jsem příliš tmavá. Nicméně můj první neúspěch mě neodradil, samozřejmě jsem byla zklamaná, ale tím víc jsem se zakousla do diety, kterou jsem výrazně zpřísnila, a zařadila víc kardia.

Probíhala příprava přesně podle vašich plánů a představ? Kdy jste zahájila přípravu na Arnold Classic Europe?

Přípravu na Arnold Classic jsem zahájila 1. července 2012. Bylo to spontánní rozhodnutí, neplánovala jsem, že ještě někdy budu závodit. Příprava probíhala celkem dle plánu, v srpnu jsem dokonce odletěla s kamarádkou na dovolenou na Kypr (kterou jsem naplánovala ještě před tím, než jsem se rozhodla závodit). Nakonec to nebyla dovolená, ale spíš maraton po hotelovém fitku a restauracích, kde vaří dietní jídla. Potom jsem hned odletěla na focení pro All Stars, takže se příprava malinko zabrzdila, ale myslím, že jsem vše dohnala.

Dříve jste, tuším, závodila v bodyfitness - proč jste nyní zvolila zrovna soutěžní kategorii bikiny? Čím si vás získala?

Ano, v bodyfitness jsem závodila. Když jsem tehdy s přípravou začínala, tak jsem neměla skoro žádnou svalovou hmotu. Během krátké doby se má váha vyšplhala téměř na 75 kg z původních 58 kg. Tréninky a příprava byly velmi náročné, bylo to pro mě něco úplně nového.

Kategorie bikiny se mi líbí, přijde mi více ženská a symetrická. Je to poměrně nová kategorie a je dobře, že existuje. Nevýhoda je, že holek, co se do ní hlásí, je opravdu hodně a stále jich přibývá, konkurence je samozřejmě daleko větší. Nejsou dána pevná kritéria, postava musí být souměrná, křehká, ne příliš osvalená. Je těžké říct, co je správně a co ne - musí to být "hezké".

V čem se lišila příprava oproti předchozí soutěžní sezóně?

Jak jsem se již zmínila, když jsem se chystala na bodyfitness, neměla jsem skoro žádnou svalovou hmotu. Tréninky byly tehdy hodně silové, jídelníček striktní a jako nováčkovi mi to přišlo šílené. Od té doby trénuji pravidelně a stravu se snažím dodržovat i v běžném mimozávodním životě. V podstatě jsem "zpracovala to, co jsem na sobě měla". Tréninky už nebyly silové, ale spíš menší váhy a hodně opakování. Zařadila jsem kardio, které normálně nedělám, a samozřejmě vynechala jednoduché cukry a tuky.

Po návratu z Austria Cupu, předpokládám, moc času na nějaký odpočinek nebylo. Najela jste opět na tréninky a dietu? Jak probíhaly (tréninky, dieta) tyto poslední dny mezi soutěžemi?

Z Austria Cupu jsem si přivezla chřipku. (úsměv) Ale času je opravdu málo, nadopovala jsem se vším možným a od pondělí najela na mnohem tvrdší dietu a tréninky. Z jídelníčku jsem vyřadila sacharidy, snažím se je udržet na minimu a ještě trochu "zeštíhlet" postavu. Má strava se teď skládá z kuřecích prsou a zeleniny, plus suplementace - BCAA, aminokyseliny, glutamin, proteiny, spalovače tuků, vitamíny. Trénuji 2x denně - ráno kardio nalačno a večer klasický trénink.

S jakými představami o umístění odjíždíte na Arnold Classic Europe?

Nechci přijet zklamaná, takže představu nemám. Samozřejmě bych byla ráda, aby to dopadlo dobře, ale myslím, že projít eliminací a dostat se do semifinále by bylo pěkné. Kdybych se dostala do finále, tak by to bylo skvělé! Ale holek v kategorii bikiny je na těchto závodech opravdu hodně, řekla bych, že je to hodně o štěstí, tak uvidíme. Nechám se překvapit.

Kdo Vám pomáhal v letošní přípravě na Arnold Classic?

Pracuji jako osobní trenér, tréninky i jídelníček si dělám a upravuji sama. Sparinga nemám, vyhovuje mi cvičit samotné. Trochu jsem přípravu konzultovala s Bárou Benešovou a Tomášem Kašparem, kteří mi pomohli, když bylo potřeba.


Marie Mikšová - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Radek Lonc

Jak se těšíš do Španělska a na samotnou soutěž? V čem jsi udělal největší pokrok?

Na samotnou soutěž se těším moc, bude to pro mě zážitek. Pokrok vidím v celkovém dojmu z mé postavy.

Co považuješ za svoji silnou stránku a čím chceš ohrozit své soupeře? Co naopak vidíš jako svoji slabinu?

Mou silnou stránkou jsou dle mého názoru boční pózy. Slabinou je jednoznačně základní postoj, a to hlavně kvůli břichu.

Jak dlouho trvala tvá příprava na Arnold Classic Europe a vyšla dle tvých představ?

Příprava trvala 20 let, celý můj dosavadní tréninkový život. Zda vyšla, to se ukáže v den D. Nechci hodnotit dopředu.

Jaké jídlo ti nejvíce chybělo během diety a na co se nejvíce těšíš po absolvované soutěži?

Nejvíce mi chyběl chleba a těším se samozřejmě na jídlo a odpočinek.

Jaké závody ještě chceš absolvovat po Arnold Classic Europe?

To ještě uvidím, záleží na více okolnostech.

Kdo ti v přípravě pomáhal, komu chceš poděkovat?

Hlavně mému okolí a mamce. Pak jsem velice spokojen s Extrifitem, který mě pomohl zásobit důležitými doplňky, jejichž kvalitou jsem naprosto ohromen.

Děkujeme za rozhovor a přejeme co nejlepší umístění!


Radek Lonc - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
powr (21:13) • u lidí s objemem stehna `metr` (uezza jeppa/ray wiliams) asi blbost
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra