Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Rozhovory a aktuální formy závodníků před Arnold Classic Europe 2012 (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2012 - 11. - 15. 10. 2012, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Martin Rezek (4 t.) • Karolína Holubcová Radek Lonc (8 t.) • Barbora Černáková
Vojtěch Koritenský (9 t., 7 t., 4 t.) • K. Kyptová Tomáš KašparMarie Mikšová
Češi před Arnold Classic Europe:
Martin DrábRadek LoncVojtěch KoritenskýPetr BřeznaTomáš Kašpar • M. Rezek • A. RémanJ. Paseka
Pavel Fabók • Petr Peške • Luboš Koumal • Petr Kadlec • Vladimíra Krásová • Marie Mikšová • Eva Nutilová
Karolína HolubcováLenka Mrkvová • Jana Bendová • K. Kyptová • B. ČernákováM. RůžičkováP. Urbánková
Před Arnold Classic Europe:
srazodlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Marie Mikšovéočima Luboše Koumala
Info z Arnold Classic Europe:
prezentace I. a II.výsledky a foto (I.)výsledky a foto (II.)
výsledky a foto (III.)kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
V. KrásováB. ČernákováL. Koumal
V. Koritenský (videorozhovor)

Do španělského Madridu nás na Arnold Classic Europe 2012 jede reprezentovat také Vojtěch Koritenský a objev letošní sezóny Lenka Mrkvová, která vystoupí na soutěžní pódium teprve podruhé v životě, ale přesto se prezentuje skvělou formou. Jaké byly jejich odpovědi na naše otázky několik dní před odletem na soutěž?


Vojta Koritenský

Jak se těšíte do Španělska a na samotnou soutěž?

Na soutěž se těším moc! Bude to něco nového. Chci vidět Arnolda. :)

V čem jste udělal největší pokrok?

Myslím, že nejvíce je to vidět na dolních končetinách.

Co považujete za svoji silnou stránku a čím chcete ohrozit soupeře?

Rád bych připraveností, ale to se uvidí až v den soutěže, jinak myslím, že bych mohl zaujmout komplexností postavy a V tvarem.

Co naopak vidíte jako svoji slabinu?

Slabina může být, když nevyjde forma a budu zadržovat vodu, mám tendenci ji zadržovat v oblasti zad a hýždí.

Jak dlouho trvala vaše příprava na AC?

Všechny fáze přípravy trvaly od února tohoto roku, dieta cca od půlky července.

Vyšla vám příprava podle vašich představ?

To se uvidí právě až v den D.

Jaké jídlo vám nejvíce chybělo během diety?

Všechno, co normálně nejím ani mimo dietu. :)

Na co se nejvíce těšíte po absolvované soutěži?

Přímo po soutěži asi na dobré jídlo a na posezení se závodníky a kamarády.

Jaké závody ještě chcete absolvovat po AC?

Rád bych se podíval na Mozolani Classic, a pokud to vydržím, tak na soutěž, kterou pořádá v prosinci Juliette Bergmann v Holandsku.

Kdo vám v přípravě pomáhal, komu chcete poděkovat?

Tomáš Bureš je ten, komu bych rád poděkoval, provází mě celou přípravou a konzultuji s ním úplně vše a 100% mu důvěřuji, je to člověk kterého si moc vážím a doufám, že ho nezklamu. To, co jsem napsal o Tomášovi, platí i pro Františka Nádvorníka, majitele firmy Extrifit, mockrát díky! Jediný člověk, který mi tento rok pomohl s náklady na přípravu finančně, je můj kamarád Viktor Částka a jeho firma CAV s. r. o. - díky! Děkuji také Martinovi Štěpánkovi, majiteli Fitness Klubu Filip, a mému sparingovi Davidu Pospíšilovi, který si vždycky vyžere moje nálady. :) A samozřejmě děkuji své partnerce, která to teď nemá se mnou lehký a je mi i přesto velkou oporou a pomocí!


Vojtěch Koritenský - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2012


Lenka Mrkvová

Když si čtenář prohlédne fotografie z jarního mistrovství ČR, asi jen těžko uvěří, že to byla vaše premiéra na soutěžním pódiu, protože takovou kvalitou svalů a vyrýsováním se obvykle mohou pyšnit jen zkušené závodnice. Co mělo největší podíl na dosažení takové formy hned na prvních závodech?

Děkuji, to určitě potěší, když takový kompliment slyším od někoho, kdo se mezi závodníky pohybuje denně. :) Jelikož to byly moje první závody, tak jsem v podstatě s formou byla taky spokojená. Nicméně velké rezervy ve vyrýsování byly ještě v nohách, ale myslím, že se mi je trochu podařilo oproti jaru zlepšit. V posilovně se pohybuji již několik let s menší mateřskou přestávkou, každopádně s myšlenkou závodit jsem koketovala už kdysi a prošla jsem si i několika zkvalitňovacími dietami. Když jsem po narození dcery znovu "vlítla" do fitka, byla jsem po pár měsících sama překvapená, jak tělo pěkně reaguje na silový trénink, a nelenila jsem a nabuzená jsem se vrhla do první pořádné předsoutěžní přípravy. Samozřejmě, že za tím, jakou jsem měla formu, stál hlavně můj skvělý trenér Marcel Kubizcek, který má mnohaleté zkušenosti s přípravou kvalitních závodníků. Proto se taky pod jeho dohledem nyní připravuji na Arnold Classic Europe.

Už v rozhovoru po MČR jste prozradila, že pokud budou podmínky a finance, ráda byste se připravila mistrovství světa. Nakonec jste ale změnila plány a míříte na Arnold Classic Europe. Co vás přimělo ke změně plánů? Arnold vás láká více?

V podstatě jsem neměla jinou možnost. Jelikož pro účast na mistrovství světa je potřeba se nejpozději půl roku dopředu registrovat u Antidopingového výboru, což jsem nevěděla, a po MČR už bylo pozdě a výjimka by mi údajně udělena nebyla, zvolila jsem Arnold Classic Europe.

Jak vypadá příprava po MČR? Dopřála jste si nějaké volno, nebo jste hned začala objemovou fázi? Jak vypadal trénink?

Po závodech jsem si dopřála dva týdny odpočinku a hlavně jsem se chtěla rozhodnout co dál, jestli jít na podzimní závody, nebo to raději vzdát, aby byl zase doma klid. Bohudík jsem si prosadila svoje, i když se to manželovi zprvu nelíbilo, tak mě nyní maximálně podporuje a jsem mu za to velice vděčná. Objemovou přípravu jsem pak začala od června. Trénink jsem měla rozdělený na A + B + C + D, zaměřený na moje slabiny, zejména na rozšíření ramen a zkvalitnění nohou.

Prozraďte něco o vašem jídelníčku v dietě a vaší suplementaci. Co se vám osvědčilo a čeho se držíte?

Jídelníček mám v dietě pořád stejný. Osvědčily se mi sacharidové vlny, tak jsme u nich zůstali i nyní, jen v závěru jsem měla pár týdnů jen sedmdesátky. Já si v dietě dopřávám hodně masa, BCAA, kvalitní protein, tyrosine, taurin, omega 3, zvýšené dávky vitamínů a minerálů.

Je někdo, komu byste chtěla poděkovat, kdo vám nějakým způsobem pomáhal v přípravě?

Skvělých lidí, kteří mi pomohli, je hodně, na prvním místě trenér Marcel, manžel, ochotná rodina a samozřejmě i kamarádi a tajní sponzoři. Všem děkuji za podporu, velice si jí vážím.

Jaké je vaše očekávání před startem na velké soutěži? Jste nervózní? Přeci jen to bude zase úplně jiná zkušenost než mistrovství ČR. S jakým výsledkem byste byla spokojená?

Nervózní zatím nejsem, těším se na novou zkušenost. Nejedu s moc velkými ambicemi, jelikož vím, že mám ještě velké rezervy a konkurence bude obrovská. Určitě bych byla maximálně spokojená, pokud bych byla mezi finálovou šesticí, ale myslím, že tyto posty čekají na mnohem zkušenější soupeřky. Já děkuji SKFČR, že mi umožnili start, a budu se snažit nikoho nezklamat.

Děkuji vám za rozhovor a přeji úspěšný start na Arnold Classic Europe!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.21:02Marinjak02 - Je to chudák-1
10.10.16:26reveira - Vojta je určitě jeden z ,,malých ` velkých mužů tohoto ..+2
10.10.15:09MUČUG-MU - Neviem, ale keď som si pozrel fotky Lenky Mrkvovej, tak mi..-4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 22 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra