Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Závodníci v kulturistice (II.) - rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018

11.071 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP AUSTRIA 2018 - 14. - 16. 9. 2018, Rakousko
Češi před Diamond Cup Austria:
Milan Obořil (video) • Stanislav Balvín • Radim Kolář • Lukáš BrunclíkPetr FricJindřich Musil • Václav Pátek
Petr ŠulcKarel Tesař (video) • Jakub KlučilPavel Szotkowski (video) • Tomáš Noheyl • František Zbahna
Milan Kolář • Michal Komosný (video) • Daniel PavlíčekZuzana KodaiováEliška Dombková (video)
Info z Diamond Cup Austria:
výsledky a fotografie
Očima závodníků, rozhovory:
M. Obořil

Závodníci
v kulturistice (I.)
- rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Austria 2018
Přibližně padesátitisícové rakouské město St. Pölten v neděli 16. září bude hostit historicky první ročník soutěže IFBB Diamond Cup Austria, která naváže na den dříve pořádané tradiční pohárové klání International Austria Cup. Program závodů toho jistě nabídne mnoho a pozornost si určitě zaslouží i připojená IFBB Elite profesionální soutěž s prostým názvem IFBB Elite Pro Austria. Nás však nejvíce bude zajímat, jak si v St. Pöltenu povedou naši. Celkem se k účasti na rakouském Diamond Cupu přihlásily bezmála dvě desítky závodníků z České republiky a hned polovina z nich by se měla představit v některé ze tří hmotnostních kategorií vypsaných pro kulturistiku mužů. S jakými očekáváními se do Rakouska vydávají české kulturistické stálice Milan Obořil a Stanislav Balvín, se dnes dočtete v následujících rozhovorech.

jménokategorie
Milan Obořil kulturistika mužů do 100 kg
Stanislav Balvín kulturistika mužů do 100 kg
Radim Kolář* kulturistika mužů nad 100 kg

* Radim Kolář se k účasti na soutěži přihlásil později. Vzhledem k tomu již nebylo v silách redakce jej před závody s prosbou o rozhovor oslovit.


Milan Obořil

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 3. místo v kulturistice mužů do 100 kg
EVLS Prague Amateur 2016 - 5. místo v kulturistice mužů do 100 kg
Olympia Amateur Spain 2015 - 6. místo v kulturistice mužů do 90 kg
International Austrian Championship 2015 - absolutní vítězství v kulturistice mužů

Milane, to, že v závěru přípravy na letošní sezónu máte formu jako hrom, víte asi sám, anebo to minimálně musíte v posledních dnech často slýchat. Co na tom má svůj největší podíl a jaké změny jste v přípravě na tuto sezónu udělal?

V první řadě bych rád pozdravil všechny čtenáře portálu Ronnie.cz a poděkoval za možnost rozhovoru před závody. Teď k otázce. Ano, osobně jsem přesvědčen o tom, že lepší formu jsem ještě nikdy nepředstavil. Slyším to od více lidí, kteří mají samozřejmě v tomhle směru odborné oko. Největší podíl na tom má asi to, že jsem se poučil z předchozích několika sezón, kde jsem vždy udělal nějakou chybu, každým rokem jsem tu chybu odstranil a letos dělám už vše na jistotu a vím, co mi fungovalo, a co ne. Takže dělám vše na svůj pocit, ale vždy, než to udělám, sdělím mé plány mému trenérovi Tomáši Burešovi, který mi zatím vždy vše odsouhlasil.

Vy se netajíte svým cílem vybojovat IFBB Elite profesionální kartu a cítím to tak, že jste rád, že tento koncept profi soutěží vznikl, protože o závodění mezi profesionály z konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona byste v tuto chvíli asi neuvažoval, je to tak?

Ano, o kartu se snažím už dlouho, doufám, že letos se to konečně povede, jelikož jsem opravdu na svoji formu hrdý a věřím, že na jedněch ze závodů to už snad klapne. Pokud ne, tak už snad končím s kulturistikou. (smích) Velice jsem uvítal tohle rozdělení, jelikož nevím, zda bych měl dostatek financí na to vyjíždět mimo Evropu závodit do USA. Přeci jen tohle cestování není úplně zadarmo a nejsem ještě přesvědčen, že jsem dozrál do takové kvality účastnit se soutěží profíků ve Spojených státech.

Co bude podle Vás klíčem k tomu, abyste na profi kartu dosáhl už třeba na své první letošní soutěži, kterou se pro Vás stane IFBB Diamond Cup Austria? Tuším, že tam na šanci zamířit k IFBB Elite profesionálům dosáhnou dva nejlepší účastníci souboje o absolutní vítězství...

Klíčem bude snad to, že bych měl být připraven nejlépe, jak jsem zatím doposud na pódiu stál. Měl bych být větší cca o 4 - 5 kg proti loňskému Diamond Cupu, mělo by to být zpracovanější, hlubší a tvrdší. Takže na svoji výšku 171 cm a cca 96 kg závodní váhy bych mohl působit mohutně. Ano, kartu dostávají dva v boji o absolutní prvenství, teď už jen vyhrát kategorii, abych se vůbec mohl pokusit bojovat o kartu. (úsměv)

Vy už jste v Rakousku závodil několikrát. Co od soutěže očekáváte po organizační stránce? A nebojíte se trochu toho, že se pořadatelé program Diamond Cupu i připojeného IFBB Elite Pro Austria rozhodli vmáčknout to jediného dne?

V Rakousku jsem závodil několikrát, mám na Rakousko krásné vzpomínky, jelikož v Rakousku jsem předvedl životní formu a vyhrál absolutně, takže doufám, že to zopakuji. (úsměv) Organizaci měli vždy trochu horší, zbytečně zdlouhavou. Sám počítám s tím, že konec tam bude až někdy po půlnoci, jak je u nich zvykem.

Víte teď, několik dnů před závody, už to, že se do své kategorie do 100 kg vejdete bez potíží? Jak jste na tom s váhou aktuálně?

Do kategorie se už určitě vlezu, jelikož jsem hodně zaříznul jídlo a formu ještě vygradoval. Takže budu moct i cukrovat normálně, což je fajn. Momentálně jsem byl pět dní na 100 g sacharidů a navážil jsem ráno na lačno po WC 96 kg, takže předpokládám, že váha zůstane stejná, když nacukruji a sundám vodu.

Čekat by Vás měl celý seriál podzimních soutěží. Co můžete mezi jednotlivými závody udělat pro to, aby Vás cestování i samotné závodění vysilovalo co nejméně a stále se Vám dařilo držet co nejlepší formu?

Ano, čeká mě momentálně za osm dní Rakousko (rozhovor vznikal v sobotu 8. srpna, pozn. redakce), týden po tom Varšava, dva týdny po Varšavě Katowice, týden po Katowicích Kladno a tím to letos ukončím. Osobně jsem takovou šňůru závodů ještě nikdy neabsolvoval, takže ještě uvidím, co bude dělat forma a jak to budu řešit. Doufám, že forma bude gradovat. (úsměv)

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Určitě bych chtěl poděkovat mým sponzorům, díky kterým mám profesionální podmínky na přípravu. Firmě Extrifit, která mě zásobuje skvělými doplňky stravy, firmě Gorilla Wear, která mě obléká, firmě JM Klima, která mi poskytla obrovskou finanční pomoc, firmě zastřešení bazénů POPP, která mi poskytla finanční pomoc a firmě Synett, která mi také poskytla finanční pomoc. Tomáši Burešovi, za to že se mnou stále spolupracuje a můžu se vyvíjet a získávat nové zkušenosti. No a samozřejmě nesmím zapomenout na moji přítelkyni, která bohužel musí snášet můj režim a neustálé vaření a cvičení, a také děkuji lidem, kteří mi fandí a věří v můj úspěch.


Milan Obořil 8 dnů před IFBB Diamond Cup Austria 2018

Zpět na přehled


Stanislav Balvín

Vybrané úspěchy:

BFC Adel Cup 2017 - 2. místo v kulturistice mužů nad 90 kg
International Austria Cup 2015 - 2. místo v kulturistice mužů do 95 kg
Mistrovství České republiky 2013 - 2. místo v kulturistice mužů do 90 kg
Mistrovství Čech 2013 - 2. místo v kulturistice mužů do 90 kg

Stanislave, Vy už jste v Rakousku k soutěži nastoupil, letos zde ale závody budou trochu jiné, když tamní tradiční pohárovku nahradil prestižnější Diamond Cup. Bude pro Vás právě IFBB Diamond Cup Austria představovat dosud největší soutěž v kariéře?

Určitě ano, Diamond Cup Austria bude pro mě největší závod v kariéře, a proto jsem k tomu i tak přistoupil v přípravě, abych se mohl dobře prezentovat a nebyl jen do počtu. Tradiční pohárovka Austria Cup nebyla nahrazena. Koná se na stejném místě o den dřív než Diamond Cup a Austria Cupu se rovněž zúčastním.

S jakým cílem se na závody vydáte?

Cílem je přijít v životní formě, což vypadá, že bude. Dále výborně zapózovat a předvést to nejlepší. Co se týká umístění, tak bych se chtěl dostat do finále mezi top 6. Vím, že konkurence bude na vysoké úrovni, tak stojím nohama na zemi a finále bude pro mě úspěch.

Ve Vaší kategorii do 100 kg byste pravděpodobně měl svést souboj i s dalšími závodníky z České republiky Pavlem Koukalem a Milanem Obořilem. Jak se na vzájemné měřeni sil na pódiu těšíte?

Jak Milana Obořila, tak Pavla Koukala sleduji na Instagramu. Milan Obořil má super formu a vypadá moc dobře. Na porovnávání s ním se těším a je to pro mě výzva. Co vím, tak Pavel Koukal na závodech nebude, jelikož bude závodit v Číně. Je to škoda. Je velmi talentovaný a má pěkné tvary svalů.

Jak jste nyní, krátce před závody, spokojený s formou a v čem by to podle Vás třeba mohlo být ještě lepší?

Určitě jsem spokojený. Kdybych nebyl, tak nikam nejdu. Forma se nám podařila velmi dobře. Od začátku přípravy mě vede můj kamarád, trenér a závodník v klasické kulturistice David Ulbricht. Od minulého roku je velký pokrok hlavně v kvalitě, hustotě a připravenosti. Nepokazit odvodnění, správně svaly naplnit a bude to super.

Za Vaši nejlepší partii považuji stehna, prozraďte, prosím, našim čtenářům, jak Váš trénink stehen vypadá?

Za objem stehen vděčím silovému trojboji, ve kterém jsem několik let závodil. Tréninky stehen mám celkem těžké a pořád mě baví cvičit. Většinou zahajuji trénink předkopáváním (6 sérií) v kombinaci s výpady se zátěží v chůzi. Pak těžší dřep klasický nebo čelní dřep, střídám je. Teď v přípravě dřepuji bez bandáží do 200 kg maximálně, čelní do 150 kg. Snažím se i u těchto vah o 4 - 5 opakování, kdy předtím samozřejmě začínám na nižších vahách a pak jdu nahoru. Jezdím na dřepy 8 sérií. Po dřepech leg-press nebo hacken dřep o více opakováních. Pak ještě na multipressu bulharský dřep. Tréninky nemám stejné, jedu pocitově a cviky střídám.

Přepokládám, že formu nechystáte pro jedinou soutěž. Na jakých dalších kláních byste letos ještě rád nastoupil?

Chtěl bych nastoupit ještě na Diamond Cupu Katowice a týden nato zakončím sezónu na Kladně. Vše se také bude odvíjet od mých pocitů, formy a financí.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Jak už jsem se zmínil, tak mě vede v přípravě David Ulbricht a bez něj bych nebyl v takové formě jako teď. Děkuji mu za jeho pomoc a přístup ke mně. Známe se několik let a plně mu věřím. Konečně jsem si přepnul hlavu, nedělal si přípravu po svém a začal Davida od A do Z poslouchat, což přineslo můj progres. Dále děkuji i Joefit Děčín, kde jsem se mohl připravovat a chodit do fitka, kdykoli jsem potřeboval. Hlavně v závěru při dvoufazových trénincích.


Stanislav Balvín - aktuální forma
před IFBB Diamond Cup Austria 2018 po třech dnech na nule sacharidů

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie