Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

David Příkop - rozhovor s novým juniorským mistrem Evropy!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Mistrovství Evropy 2015
- kompletní výsledky s body
Mistrovství Evropy 2015: fotogalerie!

1084 fotografií

Letošní mistrovství Evropy federace IFBB, které se konalo ve dnech 13. až 18. května ve španělské Santa Susanně, přineslo českým reprezentantům hned dvě zlaté medaile. Jednu z nich při svém prvním startu na evropském šampionátu vybojoval také dvaadvacetiletý David Příkop, jenž překonal všechny soupeře v kulturistice juniorů do 75 kg. Jaké závody byly právě z jeho pohledu, se dnes dočtete v následujícím rozhovoru.


Davide, blahopřeji vám k titulu mistra Evropy. Čekal jste před cestou do Španělska takový výsledek? Přeci jenom jednalo se o váš první start na evropském šampionátu...

O takovém výsledku na mistrovství Evropy se mi po pravdě ani nezdálo. (smích) Ano, byl to můj první start na evropském šampionátu, o to víc jsem netušil, jak vše bude probíhat.

David Příkop při fotografování
po zisku titulu mistra Evropy (foto: Josef Adlt)

Napověděl vám nějak průběh soutěže o tom, že by to mohlo být nakonec zlato, anebo pro vás vyhlašování výsledků bylo napínavé až do poslední chvíle?

V kategorii nás bylo akorát šest soutěžících, takže jsme měli rovnou finále a hned volné sestavy. Celý průběh byl tak rychlý, že jsem ani neměl čas prohlížet soupeře a přemýšlet nad tím, jak dopadnu nebo koho bych mohl porazit a koho ne. Hlavní pro mě bylo si celé mistrovství naplno užít a to se mi, myslím, splnilo na výbornou. Naprosto jsem netušil do poslední chvíle, že bych mohl být mistrem Evropy.

Letos jste si, ať už na mistrovství Čech, anebo potom v Santa Susanně, vyzkoušel souboj o absolutní vítězství s o více než 25 kg těžšími borci. Jaké to je stát vedle takových "obrů" a jak se vám svou formou líbil nakonec celkový vítěz mistrovství Evropy Luke Debono?

Moje pocity jsou stejné, jako kdybych byl ve své kategorii. Luke Debono byl hezky připravený, jeho symetrie se mi nelíbila, ale byl mnohem tvrdší než já.

Po soutěži jste už se zlatou medailí na krku absolvoval venkovní fotografování s Josefem Adltem. Jaká to byla zkušenost? Jednalo se o vaše první focení coby kulturisty?

Josef Adlt je skvělý fotograf. Mám od něj úžasné fotky na památku. Nejednalo se o první focení, takže jsem věděl, jak focení bude probíhat.

Na vlastní kůži jste si vyzkoušel model supermistrovství Evropy, kdy tři šampionáty spojené do jednoho přinášejí čtyřdenní soutěžní maraton. Jaké pozitiva a negativa tohoto modelu byste zmínil a jak jste byl celkově spokojen s organizací?

Pro mě osobně bylo pozitivní, že jsem nesoutěžil hned druhý den po příletu, ale až v pátek večer. Takže jsem měl ještě čas doladit formu a zároveň jsem od soboty do odletu mohl jíst, co jsem chtěl a kolik jsem chtěl. (smích) Jediné, co mi hodně vadilo, byl celý první den po příletu, vše bylo strašně hektické a organizačně zmatené. Velice dlouhé čekání na prezentaci, teprve poté nás nechali ubytovat.

Máte pro letošní sezónu ještě nějaké soutěžní plány? Kdy vás uvidíme znovu na pódiu?

Plánuji 7. 6. 2015 mistrovství České republiky juniorů.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Určitě ano. Především bych chtěl poděkovat své rodině, že mě celou přípravu podporovala, své přítelkyni, kterou velice obdivuji, že snášela a stále ještě snáší mé chování, protože vím, že to se mnou není v dietě a hlavně v závěru diety vůbec jednoduché. Obrovské díky patří především mému nejlepšímu trenérovi a taky kamarádovi Vítku Sahulovi, bez kterého bych se nedostal tak daleko. Všem lidem a kamarádům, co mi fandili a stále fandí! Také sponzorům - Extrifitu za velice cenné doplňky do přípravy, GEA Goedhart za finanční podporu a také Rami sport fitness Nymburk za skvělé zázemí a prostory pro cvičení.


David Příkop na mistrovství Evropy 2015


Foto č. 1: Josef Adlt
Foto č. 2 až 4: www.bodybuilding-magazin.de
Foto č. 5: www.eastlabs.sk
Foto č. 6: archiv Davida PříkopaSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie