Reklama:

Závodnice v bikiny fitness juniorek a masters - rozhovory a formy před mistrovstvím Evropy 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Závodníci v kulturistice před mistrovstvím
Evropy 2015
Závodníci v bodyfitness a fitness před mistrovstvím Evropy 2015
Závodníci ve physique před mistrovstvím
Evropy 2015
Závodnice v bikiny fitness před mistrovstvím
Evropy 2015
V termínu 13. - 18. května bude ve španělské Santa Susanně probíhat supermistrovství Evropy pro rok 2015, které bude zahrnovat Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. Ani letos na něm nebude chybět velký počet českých reprezentantů. A ani letos Vás neochudíme o přehledy závodníků, kteří se prostřednictvím rozhovorů a snímků zachycujících jejich aktuální formy podělili o své dojmy z přípravy. V tomto článku najdete závodnice kategorií bikiny fitness juniorek a masters. Jejich seznam a výškové kategorie, ve kterých se představí, naleznete níže. Pro lepší přehlednost jsme všem položili stejné otázky, a to:

1) Řekněte na úvod krátce něco o sobě.

2) Co pro vás účast na letošním ME znamená a s jakými ambicemi na soutěž pojedete?

3) Jak probíhala vaše soutěžní příprava? Popište krátce své tréninky a stravovací režim.

4) Jak jste spokojená s vývojem své formy?

5) Jaké plánujete další soutěžní starty v letošní sezóně?

Maria Pomerantseva pak měla vzhledem k nedávné a velmi úspěšné účasti na International Austrian Championship otázky mírně odlišné, jak ostatně sami uvidíte.

Níže naleznete odpovědi všech dotazovaných reprezentantek společně s fotografiemi z přípravy a z posledních soutěží, kterých se zúčastnily. Tímto jim děkujeme a přejeme mnoho úspěchů ve sportovním i osobním životě a ať to na ME dopadne podle jejich představ!


jménokategorie jménokategorie
Andrea Horňáková juniorky do 166 cm Petra Tchuřová masters do 169 cm
Nikola Cihlářová juniorky do 166 cm Kateřina Fantová masters do 160 cm
Adéla Storzerová juniorky nad 166 cm Karolína Tlustá masters do 158 cm
Maria Pomerantseva juniorky nad 166 cm Markéta Tůmová masters do 172 cm


Andrea Horňáková

Dosavadní úspěchy:

Bude se jednat o její první soutěž.

1) Jmenuji se Andrea Horňáková, je mi 20 let, pocházím z Karlových Varů, ale momentálně bydlím v Praze. Jako závodnice bikiny fitness jsem naprostý začátečník a ME pro mne bude úplně první soutěží. V dětství jsem se závodně věnovala tancování a aerobiku, později jsem začala chodit do fitness centra, kde jsem poznala moji současnou trenérku Petru Lukášovou. Zhruba před rokem jsem začala přemýšlet o soutěžení v kategorii bikiny fitness, a tak jsem Petru po nějakém čase opět oslovila. Tehdy ještě ani nebylo jasné, zda poprvé odstartuji letos na jaře, nebo až na podzim.

2) Účast na ME pro mne znamená obrovskou příležitost, jak získat první zkušenosti, a jsem za ni nesmírně vděčná. I když se dost bojím, jak to všechno napoprvé zvládnu, a z reprezentace téměř nikoho neznám, věřím, že to bude skvělý zážitek. Žádné velké ambice tedy pochopitelně nemám, chci hlavně načerpat co nejvíce zkušeností, všechno si "osahat" a hlavně být sama se svým výkonem spokojená.

3) Moje soutěžní příprava probíhala od začátku hladce. Vzhledem k tomu, že to je první příprava, všechno probíhalo metodou pokus - omyl. Jako zázrakem ale zatím žádný omyl neproběhl. :) S nominací na ME jsem však moc nepočítala, spíš jsem se tam jela jen tak podívat. Proto jsem hned potom musela s tréninky i stravou přitvrdit rychleji, než bylo původně v plánu. Momentálně trénuji 5x týdně silový trénink a každý den kardio, někdy ráno nalačno. Co se týče stravy, tak využívám sacharidové vlny, které zatím zabírají skvěle. Petra je člověk na svém místě. Všemu perfektně rozumí a já jsem si opravdu nemohla přát lepšího trenéra, bez ní by to rozhodně nešlo. I když jsme se v průběhu přípravy vídaly osobně jen zhruba jednou za dva týdny, vše se mnou konzultovala po telefonu nebo e-mailu. Myslím, že by mi klidně odpověděla i ve dvě hodiny ráno, jestli si mám vejce udělat natvrdo, nebo míchaná. :)

4) S vývojem formy jsem zatím spokojená, ale ještě nejsem u konce a nerada bych něco zakřikla. Především jsem zvědavá na superkompenzaci. Mou největší slabinou jsou určitě vnitřní záda a nohy, hloubka svalů je odpovídající době cvičení, takže nic moc. Snažím se z toho ještě vyždímat, co se dá, a dělat vše na 110 %, ale je mi jasné, že to chce především čas a léta dřiny. Od první přípravy určitě nemohu čekat zázraky.

5) Po ME se chystám zúčastnit ještě mistrovství Čech juniorů, což bylo původně plánováno jako moje první soutěž. Potom se uvidí co dál, jestli se na soutěžní prkna postavím opět na podzim, nebo až příští rok na jaře. Určitě mám v plánu do budoucna závodit dál, ale nerada bych předbíhala, když jsem ještě ani nezačala. :)


Andrea Horňáková před mistrovstvím Evropy 2015

Zpět na přehled


Nikola Cihlářová

Dosavadní úspěchy:

Mistr. Moravy a Slezska mužů a žen 2015 - 1. místo v bikiny fitness do 164 cm
Mistrovství ČR 2015 - 5. místo v bikiny fitness do 164 cm

1) Jmenuji se Nikola Cihlářová, je mi 23 let a pocházím z Jihlavy. V současné chvíli pracuji jako účetní a osobní trenérka. Do fitka jsem začala chodit asi před třemi lety. Do světa fitness mě pak více začlenil přítel Lukáš Topinka.

2) Letos budu soutěžit první sezónu, jsem tedy vlastně úplným nováčkem a moc nevím, co mě čeká a co můžu očekávat já. Určitě by bylo krásné dostat se do finále, ale konkurence je rok od roku větší, a tak účast na ME beru také jako možnost načerpat zkušennosti a užít si atmosféru mezinárodní soutěže.

3) S dietou jsem začala hned po novém roce. Jelikož jsem v přípravě poprvé, chtěla jsem začít raději dřív. Začala jsem klasickými sacharidovými vlnami, které jsem po celou dobu přípravy držela v rozmezí 50 - 300 g sacharidů na den. Silový trénink jsem dodržovala systémem 3+1 (3 dny cvičím, 1 den volný). První dva měsíce jsem zařadila také 4x týdně ranní kardio. Na konci února bylo vidět, že forma je hodně napřed. Ranní kardio jsme tedy úplně vyřadili a přidali více sacharidových dní a také zařadili více zdravých tuků. V tréninkovém režimu jsem dále pokračovala systémem 3+1. Kardio činnost jsme ponechali jen 25 minut stepper po každém tréninku. Nyní v úplném závěru (týden před první soutěží), cvičím dvoufázově silově.

4) Dieta je už dlouhá a v posledních dnech se forma mění každým dnem a tělo reaguje na vše, co "vyzkouším". Po celou dobu jsem měla samozřejmě tendence ubírat na jídle a přidávat v tréninku, ovšem přišla jsem na to, že někdy míň je víc a že je potřeba tělu více naslouchat. Myslím, že jedině tak se může odvděčit dobrou formou. S formou jsem spokojená, i když už teď spřádám plány, co a jak vylepšit do budoucna a co udělat příště jinak (ať už ve stravě, nebo v tréninku). Celkově jsem především nadšená z toho, jakým progresem jsem prošla, a plně si uvědomuji tu dřinu a striktní dodržování stravy, z čehož vyplývá především to, že se nyní cítím dobře ve svém vlastním těle.

5) Startovat budu na jarních soutěžích u nás, tedy na mistrovství Moravy a Slezska žen, kde bych samozřejmě ráda postoupila na mistrovství ČR. Vzhledem k tomu, že jsem věkem ještě juniorka, uvidím, zda toho využiji a budu startovat ještě na mistrovských juniorských soutěžích u nás, které se konají na přelomu května a června. To se bude odvíjet od toho, jak se budu cítit po ME z hlediska únavy.

Určitě bych ještě na závěr chtěla poděkovat svému příteli Lukášovi Topinkovi za podporu a pomoc po celou dobu přípravy, své rodině za podporu a finanční pomoc, Nikole Weiterové za cenné rady, hodinu pózingu a prezentace a také všem, co mi drží palce a fandí. :) Je to pro mě velmi důležité a moc si toho vážím.


Nikola Cihlářová před mistrovstvím Evropy 2015


Nikola Cihlářová na mistrovství Moravy a Slezska 2015

Zpět na přehled


Adéla Storzerová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství ČR 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm + absolutní vítězka
Mistr. Moravy a Slezska mužů a žen 2014 a 2015 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistr. Moravy a Slezska dětí, dorostu a juniorů 2014 - 1. místo v bikiny fitness juniorek
BFC Cup 2014 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 6. místo v bikiny fitness nad 168 cm
International Austrian Championship 2014 - 8. místo v bikiny fitness do 169 cm

1) Jmenuji se Adéla Storzerová a závodím v kategorii bikiny fitness. Mám za sebou dvě soutěžní sezóny. Loňská jarní sezóna pro mne byla úspěšnější než ta první, protože jsem se stala mistryní Moravy a Slezska jak v kategorii juniorek, tak v ženách. Dále jsem si přivezla 2. místo z BFC Cupu, 6. místo z mistrovství ČR a zúčastnila jsem se i Austria Cupu v Rakousku.

2) Jsem hrozně vděčná za tu šanci, kterou jsem letos dostala, a to reprezentovat ČR na mistrovství Evropy ve Španělsku, abych mohla předvést svoji nynější formu (ze které se moc těším). :) Samozřejmě bych na ME ráda obsadila co nejlepší příčky, jak už ve své kategorii juniorek, tak v ženách, kde budu také startovat. Ambice mám veliké, kdybych tvrdila, že nemám, lhala bych. :) Každý chce být nejlepší a o tom to je... Já se držím toho, co mi říká moje trenérka - kolik do toho dáš, tolik se ti vrátí.

3) Moje příprava byla letos jedním slovem ÚŽASNÁ. :) Po minulé sezóně jsem změnila trenérku i klub, za který závodím, a jsem teď víc než spokojená. Připravuje mě slovenská reprezentantka Olívia Pohánková, která je pro mě nejen trenérkou, obrovským sportovním vzorem a motivací, ale i úžasnou přítelkyní, ve které jsem našla spřízněnou duši a ke které vzhlížím! Tréninky s ní jsou pro mě to pravé. Trénujeme tvrdě a soustředíme se hlavně na partie zadku a zadních stehen (jsme ujeté na pořádné zadky). Olívia tvrdí, že zadek a nohy nejsou nikdy dost velké. :)

4) Jelikož jsem si letošní přípravu skvěle užívala, tvrdě makala a naslouchala svému tělu, myslím, že je to na mé formě i znát. Já jsem letos moc spokojená. Udělaly jsme obrovský kus práce.

5) Letos budu startovat opět na mistrovství Moravy a Slezska (kam si jedu hlavně vyzkoušet formu), na mistrovství ČR a pak už je zmiňovaná Evropa. Ta bude takovým vrcholem letošní jarní sezóny a tam směřujeme celou přípravu.


Adéla Storzerová před mistrovstvím Evropy 2015


Adéla Storzerová na mistrovství Moravy a Slezska 2015

Zpět na přehled


Maria Pomerantseva

Dosavadní úspěchy:

International Austrian Championship 2015 - 1. místo v bikiny fitness juniorek open i v bikiny fitness žen do 169 cm
Olympia Amateur Europe 2014 - 11. místo v bikiny fitness do 168 cm
Amateur Bikini Olympia 2013 - 4. místo v bikiny fitness do 168 cm
International Austria Cup 2013 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství ČR 2013 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm + absolutní vítězství
Mistrovství Moravy a Slezska 2013 - 1. místo v bikiny fitness

Letošní sezónu jste velmi úspěšně zahájila v Rakousku. Mohla byste krátce popsat, jaké to bylo, jak se vám závody líbily a zda jste tam "jela pro zlato"?

Závody jsem si užila maximálně, jela jsem tam se skvělou partou. Maruška Mikšová se o mě starala celý den a za to jsem jí moc vděčná. I když jsem před závody vždy šíleně nervózní a pomalu ani nemluvím, tak atmosféra byla fajnová. Co se týče organizace závodů, tak to bylo o sto procent lepší než minule. Všechno šlo podle harmonogramu.

Chystáte se také na nadcházející mistrovství Evropy. Kde dále Vás ještě budeme moci vidět? Představíte se také na soutěžích v České republice?

Po pravdě ještě nevím, kde budu po evropském šampionátu ještě soutěžit, uvidíme, co řekne můj trenér.

Udály se nějaké změny ve vaší soutěžní přípravě nebo v dietě? Popište nám svůj nynější režim.

Mám nového trenéra - Alexandera Timoshenka, takže změny byly mimořádné. Mám úplně jiný jídelníček, který se pořád mění, a samozřejmě i tréninky. Spolupracujeme jen první sezónu a doufám, že budeme pokračovat i dál. Jsem maximálně spokojená, je výborný nejen jako trenér, ale také jako člověk. Sice bydlí daleko, ale pořád jsme v kontaktu přes Skype nebo mobil. Je hodně upřímný a mám k němu obrovský respekt, což je pro mojí povahu hodně důležité. Nemůžu si dovolit kňučet. A když v dietě mám krizi, tak mu hned volám a stačí jen slyšet jeho hlas a už na žádnou oříškovou zmrzlinu politou čokoládou nemám ani pomyšlení. :)

Bylo třeba se v tréninku zaměřit na nějaké "slabší" partie, něco doladit, nebo jste trénovala komplexně celou postavu?

"Slabší partie" je celá postava, takže jsme se snažili zaměřit úplně na všechno. Jak se říká - pomalu, ale jistě.

S jakými ambicemi na ME jedete? Dala jste si nějaký cíl, kterého byste chtěla díky své formě dosáhnout?

Jsem hodně sebekritická a panikařím a je jen týden před závody, takže můžu říct jen jedno - hodně práce je za mnou a hodně ještě přede mnou, smažila jsem se na maximum a uvidíme, jak to bude vypadat na pódiu. Všechno chce trpělivost a má svůj čas.

Chcete závěrem někomu poděkovat?

Chtěla bych moc poděkovat Alexanderu Timoshenkovi, Marii Mikšové, Zdence Razýmové a všem, co stáli při mně, i když to nebylo moc jednoduché s mými emocionálními výkyvy v dietě. :) A samozřejmě děkuji mému sponzorovi firmě Nutrend za jejich podporu a vstřícnost, jsou pro mě jako druhá rodina. Tohle není jen skvělý podnik, ale i skvělý tým! Děkuji a jsem moc vděčná za to, že Vás mám!


Maria Pomerantseva na International Austrian Championship 2015

Zpět na přehled


Petra Tchuřová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska 2015 - 5. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2014 - 3. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství ČR 2014 a 2015 - 7. místo v bikiny fitness do 168 cm

Aktualizováno! Petra Tchuřová nakonec na mistrovství Evropy závodit neodletěla.

1) Jmenuji se Petra Tchuřová, narodila jsem se 20. června 1978, jsem 9 let vdaná, ale s manželem jsme spolu již 20 let, mám dvě děti, 9letého syna a 5letou dceru. Žiji poblíž Ostravy, konkrétně v Rychvaldě, v rodinném domě.

2) Je pro mne ctí, že jsem byla nominována jak do kategorie žen, tak také masters v kategorii bikiny fitness. Ambice mám velké, určitě bych se velice ráda probojovala do finále.

3) Cvičím vždy 6x týdně, jeden den mám volno s tím, že nohy a pozadí cvičím ob den. Stravuji se vždy zdravě, s rozumem, jednou týdně si dopřeji cokoliv, na co mám chuť.

4) Myslím, že s vývojem formy mohu být spokojená, již mám za sebou dvě superkompenzace a další mne čekají a forma se teď zlepšuje ze dne na den.

5) Již mám za sebou účast na Mozolani Classic, teď mne čeká mistrovství Moravy a Slezska, doufám, že potom mistrovství ČR, dále samozřejmě ME, a pokud vše poběží, jak má, ráda bych se na podzim připravila na mistrovství světa. V manželovi mám skvělou podporu a děti mi také fandí. Takže si držím pěsti.


Petra Tchuřová na Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Kateřina Fantová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 10. místo v bikiny fitness do 164 cm
Partners Cup Čelákovice 2014 - 2. místo v bikiny fitness do 164 cm
GP Fitness 2014 - 6. místo v bikiny fitness do 164 cm
Bikini Fitness & Men's Physique World Cup 2014 - 7. místo v bikiny fitness do 160 cm

1) Jmenuji se Kateřina Fantová. Soutěžím 2. rokem v kategorii bikiny fitness do 164 cm a v bikiny fitness masters. I když jsem se samotným soutěžením začala poměrně pozdě, až v mých 37 letech, posilovně a oblasti fitness obecně věnuji každou volnou chvíli již od svých 18 let. Dříve u mě soutěžní ambice nebyly až tak velké, až teprve vznik jemnější kategorie bikiny fitness byl tím správným impulsem, abych na soutěžní prkna stoupla i já.

2) Už samotný fakt, že jsem prošla nominací a mohu Českou republiku reprezentovat na mistrovství Evropy, je pro mě splněným snem. Velmi si této příležitosti vážím. Pochopitelně neznamená, že bych se ale spokojila jen s tím, tedy jen se samotnou účastí na ME - moje ambice jsou o dost vyšší. Takže probojovat se alespoň do finále v kategorii masters by bylo naprosto úžasné. :) Svoji konkurenci znám a měla jsem možnost se s ostatními porovnat již na světovém poháru ve Španělsku v roce 2014, takže vím, že ani účast ve finále nebude jednoduchý a lehce splnitelný cíl. Konkurence je obrovská.

3) Letošní soutěžní příprava se mi od samotného počátku spíš komplikovala, ale nikdy nic nevzdávám!

Vzhledem k vážnějším zdravotním problémům a hospitalizaci na samotném začátku přípravy jsem původně myslela, že letošní sezónu vynechám zcela. V tu dobu jsem ale potkala Vláďu Pajiče a ten mi nabídl spolupráci na mé přípravě na nadcházející ME. Byla to pro mě v tu chvíli velká motivace a už tedy nebyl čas marodit.

Další důležitý moment nastal několik týdnů před samotnou nominací na ME, kdy mi už začaly docházet jak fyzické, tak psychické síly a kdy jsem o smyslu celé přípravy začala pochybovat. V ten moment jsem se setkala s pány Yurim Frolovem a Yurim Ščerbakovem, provozovateli nového Fitness Mania Gymu na Kladně, kteří mi nabídli úžasné podmínky k tomu, abych svou přípravu opět rozjela na 100 %. Kromě možnosti 2fázového tréninku v jejich gymu, doplňků a oblečení mi dodali především velkou psychickou podporu, jistotu a důvěru.

Obě dvě tato setkání byla pro mou letošní přípravu zásadní a všem výše jmenovaným tímto moc děkuji!

V přípravě jsem trénovala systémem 3 dny trénink a 1 den volno, kdy jsem se během každého tréninku věnovala odděleně mým nejproblematičtějším partiím. Kardio jsem začala přidávat postupně, obvykle po tréninku.

Má předsoutěžní strava byla od té obvyklé odlišná především v tom, že se již několik let stravuji zcela bez lepku, bez cukru (lowcarb) a umělých sladidel, v podstatě z velké části podle principů moderní západní paleo/primal stravy a nejsem ochotná v tomto ohledu dělat kompromisy. Proto byla i má předsoutěžní dieta založená z velké části právě na těchto principech, tedy klasické sacharidové vlny se v mém případě nekonaly.

4) Já samozřejmě s formou nejsem spokojená nikdy. :) Ale to by nebylo fér ke všem lidem, kteří mi v mé přípravě pomáhali, protože jsme na mé formě udělali opravdu velký kus práce a i já samotná ho na sobě vidím. Takže jsem spokojená s tím, jakého progresu jsem za několik málo měsíců dosáhla na zádech, ramenou i na nohou. Sama se moc těším na srovnání s ostatními masterskami, abych viděla, jak si s novou formou vlastně stojím a na čem bude potřeba pracovat dál.

5) V jarní sezóně ještě zvažuji účast na některé květnové pohárovce, ale je velmi pravděpodobné, že se hned po ME začnu chystat spíš na sezónu podzimní, kde je pro mě samozřejmě velkým lákadlem Olympia Amateur Europe 2015 v Praze.


Kateřina Fantová před mistrovstvím Evropy 2015


Kateřina Fantová na Mistrovství Čech mužů a žen 2015

Zpět na přehled


Karolína Tlustá

Dosavadní úspěchy:

Mozolani Classic 2015 - 10. místo v bikiny fitness do 163 cm

1) Jmenuji se Karolina Tlustá, pocházím z Roudnice nad Labem a nyní žiji v Praze. Ke sportu jsem byla vedena od dětství rodiči (gymnastika, závodní běh), fitness se věnuji již delší dobu, pod vedením trenéra cca 2 roky. A intenzivní příprava na soutěž probíhá 7 měsíců. K závodění mě přivedl můj trenér Martin Dvorožňák. Mám za sebou první závody na Mozolani Classic, kde jsem se umístila na 10. místě v kategorii bikiny fitness do 163 cm.

2) Účast na ME je pro mě ctí a pokusím se předvést to nejlepší. Vzhledem k tomu, že startuji ve 2 kategoriích (bikiny fitness do 160 cm a bikiny fitness masters), tak budu opravdu bojovat.

3) Tréninky mám 5 - 6x týdně a s blížícími se závody jsou stále náročnější. Jídelníček upravujeme s trenérem dle vyvíjející se formy.

4) Jestli jsem spokojená s formou? Myslím si, že v tomto směru je neustále co zdokonalovat, ale spokojená jsem.

5) Na další soutěžní start bych se chtěla plně soustředit a zaměřit na Olympia Amateur Europe v Praze na podzim.


Karolína Tlustá

Zpět na přehled


Markéta Tůmová

Dosavadní úspěchy:

Austria Cup 2014 - 3. místo v bikiny fitness nad 168 cm, 1. místo v masters
Arnold Classic Europe 2014 - 9. místo v bikiny fitness nad 172 cm, 14. místo v masters
Partners Cup Čelákovice 2014 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
GP PEPA Opava 2014 - 6. místo v bikiny fitness nad 168 cm
GP Fitness 2014 - 3. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Bikini Fitness & Men's Physique World Cup 2014 - 6. místo v bikiny fitness nad 172 cm

1) Jmenuji se Markéta Tůmová, je mi 35 let a mám 4,5letou holčičku. Cvičení se věnuji intenzivně od svých 17 let, vyjma krátkých pauziček v době dovolených, což už je nějaký ten pátek, co se pohybuji v oblasti fitness a ani si to už bez toho nedokážu představit.

2) Pro mě to je samozřejmě velká výzva a úspěch, už jenom to, že se můžu postavit na pódium vedle té nejlepší evropské špičky. Nejdůležitější však pro mě je být spokojená sama se sebou a vědět, že jsem pro tuto přípravu udělala své maximum.

3) V přípravě jsem vlastně celoročně, tudíž i zdravý stravovací režim není pro mě cizí. Samozřejmě že si dám, na co mám chuť, ale vždy v přiměřeném množství, proto ani váha během roku se nikterak neliší od váhy závodní.

4) Jak jste spokojená s vývojem své formy? Určitě je a bude samozřejmě stále co zlepšovat.

5) Určitě bych se opět ráda podívala na Arnold Classic Europe do Madridu, pro mě jeden z nejlepších závodů, na kterém jsem kdy byla. A samozřejmě bych se ráda pokusila o nominaci na MS do Budapešti. Samozřejmě se vše bude odvíjet od toho, jaká aktuální forma zrovna bude a zda budou rodina i malá zdrávi. :)


Markéta Tůmová na Bikini Fitness & Men´s Physique World Cup 2014

Foto: EastLabs.sk

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.05.22:12Tsunami - Tak chápu, že ME je před MČR juniorů, takže se nemohla nom..
12.05.22:09Tsunami - Jak je možné jet na ME bez předchozí nominace? Já beru mez..+2
12.05.14:36ygg - To rozhodně někdy zkus, někdy se to vyplatí(jindy zase vůb..
12.05.14:15DiamonD123 - No vidíš, asi bych ty články měl někdy číst celý *88*-3
12.05.14:04ygg - No, bylo už i hůř ... když tou první soutěží bylo MS:-). A..+2
12.05.12:14DiamonD123 - Jsem jediný, komu přijde divný, že závodnice zvolí jako sv..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 66 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie