Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Závodníci ve physique - rozhovory a formy před mistrovstvím Evropy 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Závodnice v bikiny fitness juniorek a masters před mistrovstvím Evropy 2015
Závodníci v kulturistice před mistrovstvím
Evropy 2015
Závodníci v bodyfitness a fitness před mistrovstvím Evropy 2015
Závodnice v bikiny fitness před mistrovstvím
Evropy 2015
Ve španělské Santa Susanně se letos opět bude konat supermistrovství Evropy, které stejně jako vloni bude zahrnovat Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. Šampionátu probíhajícího v termínu 13. - 18. května by se mělo zúčastnit také více než padesát českých reprezentantů. Následující článek bude věnován závodníkům v kategorii physique. Jejich přehled a soutěžní kategorie naleznete níže. Závodníkům jsme položili stejné otázky, a to:

1) Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?
2) Jak jste spokojený/á s aktuální formou a na čem byste rád/a do budoucna zapracoval/a?
3) Je někdo, komu byste rád/a poděkoval/a za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

Eva Horňáková se pak podělila o své zážitky ze soutěže International Austrian Championship. Níže naleznete odpovědi všech, kteří si našli čas se podělit se čtenáři o své dojmy z republikového mistrovství, přípravy a blížícího se šampionátu. Všem děkujeme a držíme palce!


jménokategorie
Viktor Minář physique juniorů nad 175 cm physique mužů nad 178 cm
Marek Kavina physique juniorů do 175 cm physique mužů do 178 cm
Richard Biško physique mužů do 178 cm
Miroslav Kadlec physique mužů nad 178 cm
Ondřej Kmošťák physique juniorů nad 175 cm
Eva Horňáková physique masters žen nad 35 let
Lenka Ferenčuková physique žen nad 163 cm
Blanka Lovasová physique masters žen nad 35 let žen nad 163 cm


Viktor Minář

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa juniorů a masters 2014 - 7. místo ve physique juniorů nad 175 cm
Mistrovství ČR juniorů 2014 - 3. místo ve physique juniorů
MČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 5. místo ve physique mužů
Grand Prix Ostrava 2013 - 2. místo ve physique mužů

Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?

V loňském roce jsem absolvoval svou první mezinárodní soutěž, a to juniorské mistrovství světa konané v říjnu 2014 v Mexiku. Bohužel mi o jednu příčku uteklo finále. Ihned po mistrovství světa jsme si spolu s mým trenérem Vladimírem Pajičem určili nový cíl, a to právě toto mistrovství Evropy ve Španělsku. Najeli jsme do objemu, ve kterém se nám za nějaké 4 měsíce podařilo nabrat 9 velice kvalitních kilo a také v rámci možností vylepšit mé slabiny, kterými jsou hlavně ramena, ruce, a také trošku rozšířit záda. I přes angínu v závěru jsem dosáhl na 96 kilo. Dietu jsme začali přesně 8 týdnů před soutěží a plánujeme se na pódiu ukázat s váhou okolo 90 kilo. Příprava byla, je a ještě bude náročná a spolu se studiem na vysoké škole to mnohdy nebylo vůbec jednoduché, ale věřím, že se dřina vyplatí a ve Španělsku se předvedu s formou zase o krok lepší. Bude to neuvěřitelný zážitek a zkušenost a pokusím se nezklamat a udělat nějaký pěkný výsledek.

Jak jste spokojený s aktuální formou a na čem byste rád do budoucna zapracoval?

Myslím si, že závodníci s formou většinou spokojeni nejsou a ani já nejsem výjimkou. Stále vidím, kolik je na mé postavě práce a kde jsou prostory pro zlepšení, avšak musím být vděčný za to, že za tak krátkou dobu jsem udělal zase veliký skok dopředu a snad si toho všimnou i ostatní, zejména pak páni a paní rozhodčí v Santa Susanně. Jak jsem již zmínil, tak do budoucna se určitě budeme dále zaměřovat na ramena, ve kterých cítím slabinu, a také nohy, na kterých makám, ale stále to není to, co bych si přál.

Je někdo, komu byste rád poděkoval za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

V mém okolí je hned několik lidí či firem, kterým jsem velice vděčný za pomoc. Chtěl bych strašně moc poděkovat rodině, přátelům a také fanouškům, kteří ve mě věří a podporují mě. Bez nich by to nešlo a není krásnější pocit, než když stojíte na pódiu a víte, že lidé, na kterých vám záleží, sedí tam dole a jsou na vás pyšní. Jako další je zde Vladimír Pajič, což je můj trenér a dovolím si říct i skvělý kamarád. Velkého progresu jsem dosáhl právě díky němu a je opravdu radost s ním spolupracovat a jsem nesmírně rád za to, že můžu být pod jeho křídly. Nějakým záhadným způsobem mě ten chlapík dokáže šíleně motivovat a žádný trénink či dieta potom nejsou problém. V neposlední řadě bych rád poděkoval společnosti Sizeandsymmetry, což je německý výrobce sportovní výživy. Dostává se mi od nich skvělé pomoci a bez nich bych nebyl schopen tento sport na takové úrovni financovat. Také bych rád poděkoval redakci Ronnie.cz za to, že se takhle zajímá o dění na české kulturistické scéně a snaží se tím tento krásný sport přiblížit i široké veřejnosti!


Viktor Minář před mistrovstvím Evropy 2015

Zpět na přehled


Marek Kavina

Vybrané úspěchy:

Golem Classic 2014 - 2. místo ve physique mužů nad 178 cm
Grand Prix Ronnie.cz 2014 - 1. místo ve physique mužů nad 178 cm

Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?

Přeji krásný den všem sportovcům, fandům Ronnie.cz. Mé jméno je Marek Kavina, je mi 18 let a mám tu možnost letos reprezentovat naši republiku na Mistrovství Evropy ve Španělsku v kategorii Men’s Physique jak za juniory, tak za muže. Postu reprezentanta předcházela nominace v pražském Olympia Fitness Opatov, kde jsem byl úspěšně vybrán.

První březnový den tohoto roku jsem oficiálně zahájil přípravu na jarní sezónu, nejdřív jsem si udělal pořádek v příjmu sacharidů, které jsem ponížil na nižší hodnoty, a najel jsem na jiný způsob tréninku dynamičtější a cílenější. Po měsíci na nižších konstantních sacharidech jsme s mým trenérem naplánovali první vlnu sacharidů, kde byly světlejší, ale i horší dny, a váha šla krásně dolů. Do této doby byla příprava ještě přijatelná. Únava, slabost a hlad přišly až s nástupem další části naší originální diety, kterou mi můj trenér naordinoval, ta ale přináší ovoce a svaly lezou pěkně ven. Zbývá mi 10 dní do odletu a této diety se držím doteď. Na konec přípravy mě čeká ta nejtěžší část, a to odvodnění a superkompenzace.

Jak jste spokojený s aktuální formou a na čem byste rád do budoucna zapracoval?

Se současnou formou jsem prozatím spokojen, ale uvidíme, jak to bude vypadat v den soutěže. Nejvíc ale dám na názor trenéra, který je, doufám, také spokojen. Po Evropě mám v plánu se zúčastnit tuzemských akcí, mistrovství Čech a pohárových soutěží. Podle výsledků se s trenérem rozhodneme o dalším zahraničním klání.

Je někdo, komu byste rád poděkoval za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

V první řadě bych chtěl samozřejmě poděkovat rodině, která za mnou stojí, mému skvělém trenérovi Honzovi Jankovičovi, který mě skvěle vede a předává mi svoje zkušenosti a rady v oboru, a mému sponzorovi, německé společnosti Sizeandsymmetry, díky které mám přístup ke kvalitní suplementaci. Dále všem fanouškům a příznivcům toho sportu! Snad vás nezklamu.


Marek Kavina před mistrovstvím Evropy 2015

Zpět na přehled


Richard Biško

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 3. místo ve physique mužů do 178 cm
Partners Cup 2014 - 3. místo ve physique mužů
Grand Prix PEPA Opava 2014 - 3. místo ve physique mužů

Kdy začala a jak probíhala Vaše příprava na tuto soutěž?

Moje příprava na ME je víceméně spojena s přípravou na jarní mistrovské soutěže tady v ČR, protože jsem do poslední chvíle netušil, že na nějaké mistrovství Evropy poletím. :) Můžu říct, že příprava začala hned po mé debutové podzimní sezóně v roce 2014. V objemovém tréninku, který jsem po sezóně nasadil, jsem se zaměřil hlavně na rozvoj zad a dolních končetin. Můžu říct, že se mi ale povedlo rozvinout i další svalové partie. Začátkem nového roku jsem se zaměřil na zkvalitňování nabrané svalové hmoty a začátkem března začala dietka, která v těchto dnech vrcholí.

Jak jste spokojený s aktuální formou a na čem byste rád do budoucna zapracoval?

S aktuální formou jsem spokojený, no, nehodlám stagnovat na místě, protože jak se říká - "sky is the limit". Hodlám rozvíjet každou svalovou partii víc a víc, jak jen to půjde.

Je někdo, komu byste rád poděkoval za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

Určitě bych rád poděkoval panu Miroslavovi Tichému z Delta fitness Praha, který vede moji přípravu, sparing partnerovi a skvělému kamarádovi Jaroslavovi Bartákovi, mojí přítelkyni za její porozumění a samozřejmě rodině za podporu. Moje příprava bude po ME pokračovat na pro mne vrchol roku - Olympia Amateur Europe v Praze. Do přípravy dám (ostatně jako vždy) celé své srdce a věřím ve skvělý výsledek. Ambice mám nejvyšší.


Richard Biško před mistrovstvím Evropy 2015


Richard Biško na Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Miroslav Kadlec

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 2. místo ve physique mužů nad 182 cm
Bikini Fitness & Men´s Physique World Cup 2014 - 3. místo
Mistrovství ČR ve fitness 2014 - 3. místo v atletickém fitness
BFC Cup 2014 - 3. místo ve physique mužů
Partners Cup 2014 - 1. místo ve physique mužů

Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?

Dá se říci, že moje příprava je neustálá. :) Letos je to moje druhá soutěžní sezóna. Loni jsem se zúčastnil deseti závodů - pěti na jaře a pěti na podzim. Proto se dá říci, že jsem v přípravě neustále. :) Ale asi nejintenzivněji začala ihned po posledním závodě v polovině prosince 2014. Dal jsem si samozřejmě chvilku volna, vycházelo to zrovna na vánoční svátky. Ale bohužel jsem trochu závislý na pohybu a posilování, takže pauza netrvala déle než týden a opět jsem se ocitl mezi železy v posilovnách, kde také trénuji své klienty. Jak se občas říká, tak pro mě je má práce i koníčkem a trochu i posláním, předávám dále své zkušenosti a pomáhám druhým lidem dosahovat jejich vysněných snů a cílů. Ale to jsem trochu odbočil. Jen jsem tím chtěl říci, že jsem v posilovně jako doma nebo spíš více než doma. :) Proto se mohu věnovat přípravě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Někdy je hodně náročné najít energii na svůj trénink po celém pracovním dni, ale nějaký vnitřní motor mě vždy nakopne a motivační hudba připraví na trénink, ať je brzy ráno, nebo pozdě večer.

Na letošní přípravu jsem změnil svůj tréninkový plán a o něco přitvrdil. Věděl jsem o svých slabinách z posledních závodů a stále se na nich snažím pracovat a zlepšovat je. S přípravou mi pomáhá profesionální kulturista a trenér Tomáš Bureš, pod jehož posilovnou Olympia Fitness i závodím a také trénuji. Provedli jsme úpravy stravovacího plánu. Přidalo se více bílkovin a také velké množství komplexních, ale občas i jednoduchých sacharidů. Snažím se jíst zdravá a kvalitní jídla po celý rok. Pocházím z Moravy a mám rád víno, ale i pivo, které si také někdy dám. :) Člověk by neměl být otrokem jídla, ale je dobré vědět, kdy si co dát a kolik. Jsem od přírody typický ektomorf a nabírání je i přesto, kolik toho spořádám, dost obtížné. Proto ani můj "objem" není tím typickým objemem a nabráním spousty kilo, ale spíše se váha na nějakém čísle zastaví a probíhá hlavně změna poměru tuků a svalů. A tím ani má předsoutěžní dieta není úplně tak tvrdá a dlouhá jako u spousty závodníků. Většinou trvá asi měsíc a poté v ní další měsíc přetrvávám díky závodům, jako tomu bylo na jaře nebo na podzim. Osobně se snažím spíše o to, zůstat kvalitní a trošku připravený celoročně. Věnuji se různým druhům sportu a příliš kilogramů by mě zpomalovalo a znesnadňovalo pohyb a radost ze sportů.

Jak jste spokojený s aktuální formou a na čem byste rád do budoucna zapracoval?

Jsem trošku perfekcionalista a nejsem nikdy spokojen. :) Myslím a i to vidím, že je vždy na čem pracovat a co zlepšovat. Snažím se do tréninků dávat maximum. Cvičit naplno a poslouchat své tělo. Nejsem příliš velký fanoušek kardia, ale momentálně jsem se hodně "skamarádil" s pásem a veslovacím trenažérem a denně jim věnuji několikahodinovou pozornost. A forma se stále vyvíjí a snad i zlepšuje, doufám v to… :) Momentálně jsem po mistrovství Čech, kde jsem v kategorii physique získal 2. místo, a v neděli, necelý týden před mistrovstvím Evropy, mě čeká mistrovství ČR (pozn. red.: rozhovor byl pořízen před konáním MČR). Doufám, že forma bude gradovat a zlepšovat se. Je sice náročné připravovat se na několik po sobě jdoucích závodů, ale musím říci, že mě to baví. A hlavně změny, které se dějí s formou závod od závodu, jsou zajímavé a člověk se z nich stále učí. Rád bych zapracoval na svých nohách, které vím, že nejsou příliš velkou oporou, ale snažím se je v tréninku stále nově a nově šokovat (viz video). Také bych chtěl rozšířit ramena a záda, propracovat hloubku břišních svalů, zlepšit paže. Takže prakticky na celém těle se dá něco najít… :)

Je někdo, komu byste rád poděkoval za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

Rád bych poděkoval svojí rodině, která mě vždy podporuje a pomáhá mi při závodech i mimo závodní sezónu. Tomáši Burešovi za pomoc v přípravě i na soutěžích, konzultace s ním a rady. Také svým přátelům a kamarádům, na které občas nezbývá moc času. A také svým klientům, kteří mi fandí a podporují mě.

Co se týče mých budoucích plánů, po jarní sezóně si chci přes léto dát chvíli oddech, zkusit něco nabrat, přetvarovat, zlepšit o něco své nedostatky a zkusit nadcházející podzimní soutěže. Na mé facebookové fanpage můžete toto vše sledovat.


Miroslav Kadlec před mistrovstvím Evropy 2015


Miroslav Kadlec na Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Ondřej Kmošťák

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo ve physique mužů do 182 cm + absolutní

Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?

Za začátek mé přípravy na ME bych nejspíš označil objemovku, kterou jsem započal ihned po své první soutěži, a to GP PEPA Opava 2014. Avšak tou dobou jsem ještě o Evropě ani neuvažoval, neboť jsem vůbec netušil, jak se na takovou soutěž dostat. V té době jsem už však věděl, že se chci soutěžení věnovat naplno a jednoho dne se zúčastnit opravdu velkých soutěží. Formu jsme tedy začali připravovat pro účast na mistrovství Moravy a Slezska, posléze i na mistrovství ČR jak v mužích, tak i v juniorské kategorii. Až v průběhu prosince jsem na stránkách SKFČR narazil na článek o nominaci na Arnold Classic v USA a srazu reprezentace před ME. Řekl jsem si tedy, proč to nezkusit, protože už v té době bylo vidno, že objemovka bude splňovat má očekávání a že jarní forma bude na úplně jiné úrovni, než byla ta podzimní. Udělal jsem si tedy výlet do Prahy, kde jsem s trenérem juniorské reprezentace panem Novotným probral mou aktuální formu a přípravu, a došli jsme k závěru, že pokud něco vyloženě nepokazím, tak by měla být má nominace na ME úspěšná. S dietou, pokud by se tomu dalo tak říkat, jsem začal 10. března. To jsme s mým trenérem naordinovali konstantní sacharidy v domnění, že to bude stačit, jako tomu bylo v přípravě na GP PEPA Opava, kdy jsem se obešel bez sacharidových vln. Týden před nominací na ME jsem si už však začínal přiznávat, že něco není tak, jak by mělo být. Forma byla hrozná, na to, že jsem se za týden měl nominovat. Přiznat ovšem musím, že to nebylo jen tím, že jsem už dřív nezačal vlnit sacharidy, velkou roli hraje má závislost na sladkém, s kterou bojuji neustále. S trenérem jsme tedy okamžitě přehodnotili celou přípravu. Najel jsem na sacharidové vlny a do tréninku jsem zařadil ranní kardio na lačno. Forma se okamžitě začala rýsovat a o týden později jsem se úspěšně nominoval na ME. Takto bude probíhat má příprava až po mistrovství Moravy a Slezska můžu.

Jak jste spokojený s aktuální formou a na čem byste rád do budoucna zapracoval?

Co se týče mé formy, tak bývám dost sebekritický a musím tedy říct, že spokojen vůbec nejsem. Souvisí to samozřejmě s tím, že vrcholnou formu musím směřovat samozřejmě na ME. Znamená to tedy, že na mou první jarní soutěž - mistrovství Moravy a Slezska mužů - půjdu prakticky nepřipraven, tedy neodvodněn a bez superkompenzace. Což mě docela mrzí, když pomyslím na rivalitu, která tady mezi námi kluky z Ostravska je, a vím, že mnozí z nich zde budou nastupovat s životní formou. Lehčí variantu superkompenzace, tedy tu, kdy zůstává zachován pitný režim, plánuji v přípravě na MČR. Mám však obavu, že formu to moc neovlivní, neboť mám problém s nadměrnou retencí vody v těle. Dokud tedy pořádně neodvodním, tak ta forma nebude ono. Odvodňovat však budu v superkompenzaci před ME.

Do budoucna se chci určitě hodně zaměřit na objem hrudníku, který dle mého názoru není adekvátní ke zbytku těla. Což je zapříčiněno úrazem ramene, který se mi přihodil, když jsem se připravoval minulý rok na mistrovství Moravy a Slezska. Poté jsem půl roku nemohl prsní svaly pořádně procvičit. Do budoucna tedy plánuji tento nedostatek dohnat. Dále chci určitě zapracovat i na šířce ramen a zad, přičemž se chci pokusit ještě více zúžit pás. No a v neposlední řadě nohy. Ačkoliv jsem zástupce kategorie physique, tak ve většině případů souhlasím s negativitou, která je často s touto kategorií spojována a vychází převážně z názoru, nebo spíš faktu, že závodníci physique necvičí nohy. Já to však vnímám jako výhodu a příležitost se odlišit. Neboť já nohy cvičím rád a chci nohy, se kterýma se budu moci rovnat kulturistům. Což zatím bohužel nemůžu říci hlavně o lýtkách, která jsou oproti stehnům má hodně slabá stránka. Proto, abych řekl pravdu, si v šortkách připadám dost blbě, neboť stehna nejsou vidět. Což je škoda. Jsem názoru, že kdyby physique zahodili šortky a nahradili je boxerkami, tak jako je tomu ve federaci WBFF, byla by tato kategorie mnohem zajímavější a získala by si ještě více obecenstva. Také by ze hry vyřadila mnoho závodníků, kteří nohy zanedbávají. Každopádně tedy na lýtkách plánuju pořádně makat.

Je někdo, komu byste rád poděkoval za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

Jelikož se mi zatím nepodařilo klofnout sponzora, tak mé díky za pomoc v přípravě můžu směřovat výhradně ke svým rodičům, bez jejichž finanční pomoci by k ničemu takovému určitě nedošlo, a ke svému trenéru Radku Karchovi, který se kompletně a opravdu profesionálně stará o celou mou přípravu, od výživy až po samotný trénink.

Pokud jde o mé soutěžní plány do budoucna, tak pro tento rok mám jasno. Po návratu z ME se budu snažit udržet formu na mistrovství Moravy a Slezska a mistrovství ČR juniorů. Zde věřím v kvalitní výsledek, protože zde už mi nic nebrání v tom, dostat ze sebe maximum.

Přes léto se chci připravit hlavně na dvě obrovské soutěže, a to Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe. O tom, jak se tam dostat, zatím ještě nemám páru, ale vím, že tam chci. Snad tedy bude výběr probíhat podobně jako teď na ME a snad mi nic neunikne. Pokud mám pohlédnout ještě dál do budoucna, tak bych se přes zimu rád připravoval na Arnold Classic v roce 2016. To je však zatím jen takové mé přání a bude to nejspíš záviset na tom, zda se mi povedete sehnat si sponzora, který mě v této cestě podpoří. Za stávajících podmínek to bohužel vnímám jako nereálné.


Ondřej Kmošťák před mistrovstvím Evropy 2015


Ondřej Kmošťák na Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Eva Horňáková

Vybrané úspěchy:

International Austrian Championship 2015 - 1. místo ve physique žen
MČR mužů, žen, párů a masters 2012 - 3. místo v kulturistice žen
MČR mužů, žen, párů a masters 2011 - 3. místo v kulturistice žen masters
MČR žen a fitness mužů 2008 - 2. místo v kulturistice žen masters

Dobrý den všem čtenářům Ronnie.cz. Začátkem letošního roku, jsem si řekla, že je opět třeba provětrat soutěžní plavky. Ale protože je disciplína u mě problém, rozhodla jsem se pro spolupráci s Markem Vomáčkou, který bydlí v Českém Brodě u Kolína. A já jezdím kousek, do Peček, za svým přítelem Pavlem. A tak jsem začala konečně poslouchat… :) Faktem je, že po prvním tréninku nohou jsem týden nechodila, ale jiný přístup ke zkvalitnění mého objemného pozadí se ukázal jako velice přínosný. Jakmile začalo slušné počasí, jezdila jsem na tréninky z Peček do Brodu na kole, cca 40 minut tam a 40 minut nazpátek. Odcvičila trénink nohou a zpět do Peček, tak to byla fakt mňamka. Každý víkend. A když byl náhodou protivítr, jo, Kolíne, Kolíne, stojíš v pěkné rovině... Dostala jsem úkoly, jídelníček a snažila se to všechno dodržet. Bylo to náročné i proto, že pracuji s lidmi, které něco bolí, mají vadné držení těla, vyhřezlé ploténky, ploché nohy a jiné neduhy a já se jim snažím pomoci. Byla to kolikrát i nemocná dušička, takže jsem měla hlavu jak pátrací balón. Ale činky mi to vždycky vynahradily. Tréninky jsem si přizpůsobila, abych svým klientům časově mohla vyjít vstříc. SM systém MUDr. Smíška je opravdu jeden z nejlepších, se kterým jsme se setkala. A jako kompenzační cvičení pro (nejen) silové sporty úžasná věc.

Co se týká závodů v Rakousku - ještě 3 dny před soutěží jsem nevěděla, jestli pojedu vlakem, nebo seženu odvoz. Zachránila mě kamarádka Naďa, která vzala auto a trpělivě se mnou přečkala celý dlouhý den. Na řadu jsme přišly (v naší kategorii) až k večeru a pak se čekalo na vyhlášení. Závody byly skvěle obsazené, jen ta moje kategorie byla o 2 kusech. Škoda, nemohla jsem porovnat formu s konkurencí. Sice jsem si odvezla zlato, ale kdyby nás bylo víc, bylo by to zajímavější. Navíc jsem v podstatě přišla o semifinálové porovnávání. Organizace byla skvělá v tom, že závodníci byli včas upozorňováni na svůj start. Jen já neuměla anglicky a ani německy, tak jsem se snažila vždycky vyhledat nějakou pomoc. Jo, jazyky jsou fakt důležité a rusky nemluvil nikdo, mimo Slávka Vinogradova a jeho známých... :) Nicméně to byla pro mne zkušenost, co mám doladit na nadcházející ME ve Španělsku. Tyto mezinárodní závody jsou pro mě velká odměna a i velká zodpovědnost. Chtěla bych reprezentovat v co nejlepší formě, a proto se nezúčastním závodů v Kutné Hoře. Soutěž v Rakouském St. Poltenu mi ukázala, co je třeba zlepšit a dotáhnout.

Po návratu mě čekají 2 soutěže trošku jiného charakteru - třetí ročník závodu siláků v Kralupech nad Vltavou v neděli 7. 6. 2015 a pak Strongman Varnsdorf 2015 v sobotu 4. 7. 2015. Dělám tak trošku do všeho. A na podzim bych si chtěla zopakovat mistrovství světa v kulturistice, které se koná 5. - 9. 11. 2015 v Alicante ve Španělsku. Moje první bylo v roce 2004 v Opavě.

S odstupem času mohu hodnotit, že jinak se budují svaly ve 20, 30, 40 letech... A mně táhne na 53. Ale to jsou jen čísla, jak říká můj trenér Marek.

Chtěla bych poděkovat všem, co byli zapojeni do mého nového progresu - mému příteli Pavlovi za trpělivost, trenéru Markovi Vomáčkovi za to, že mě dřel z kůže, Markétě M., která mě držela, když mi bylo nejhůř, Fitness studiu Natálie v Českém Brodě, Fitness Viva v Českých Budějovicích, kam jsem chodila cvičit, a asi je možná všechny nevyjmenuji, to víte, ta paměť už není to, co bývala… A vlastně, na co že jste se to ptali? :)


Eva Horňáková na International Austrian Championship 2015

Zpět na přehled


Lenka Ferenčuková

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo ve physique žen
MČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 1. místo ve physique žen
International Austrian Championships 2013 - 3. místo ve physique žen
Albixon GP Čelákovice 2011 - 1. místo v bodyfitness žen
Pražský pohár 2011 - 1. místo v bodyfitness žen

Kdy začala a jak probíhala vaše příprava na tuto soutěž?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. :) Přijde mi, že má příprava je skoro pokaždé stejná. Asi si to budu muset začít psát, protože na konci přípravy už skoro nevím, jak to probíhalo na začátku, a vidím jen konečný výsledek - mé tělo. Příprava na jarní soutěže začala pozvolna už v listopadu. Samozřejmě jsem začala více hlídat jídelníček, po tréninku dělat aerobní aktivity, bez kterých nemám šanci se svým tělem hnout. Tedy čím blíže k termínu konání soutěže, tím více se musím hýbat. Ale kdo zhubl, aniž by nic nedělal a "válel se" doma na gauči... Určitě je pro mě "zajímavější" závěr přípravy, i když je náročnější. Nemám totiž moc ráda čekání na něco, vše bych nejraději hned. :) Proto mi příprava na soutěž přijde vždy zdlouhavá. Být ale celý rok v dobré formě, nemuselo by to tak třeba být. Mohu se o to někdy pokusit. Nejméně dva měsíce před samotnou soutěží jsou pro mě tréninky dvakrát denně samozřejmostí. Snažím se trénovat tři až čtyři po sobě jdoucí dny a jeden den užívám odpočinku. První aerobní trénink zařazuji vždy ráno nalačno (nejdříve 40 minut, později alespoň 60 minut), tak mi to alespoň vyhovuje. Druhý trénink u mě bývá zpravidla odpoledne či večer, kdy po tréninku opět zařazuji aerobní aktivity alespoň v délce trvání 40 minut. Trénink je o poznání lepší než ráno. Nemám v oblibě ranní vstávání… A pokud jdu do práce, vylézt z vyhřáté postele ve 4 hodiny, to není nic pro mě. No, myslím si, že pro každého... Ale chodím do práce a prostě bych to jinak nestihla. Hlavně ten den potom přežít.

Pokud se jedná o jídlo, v tom si já zrovna moc vybírat nemohu. Stále dokola - rýže, rýžové chlebíčky, maso, ryba, zelenina - sacharidové vlny a občas "volný den".

Jak jste spokojená s aktuální formou a na čem byste ráda do budoucna zapracovala?

Na jednu stranu spokojená jsem a na druhou stranu spokojená zase nejsem. Ale toto není asi nic výjimečného a domnívám se, že každý sportovec, který pomýšlí na nejvyšší mety, takto musí uvažovat. Ale když se nad touto otázkou přeci jen trochu upřímně zamyslím, spokojená "docela jsem". Závisí to samozřejmě i na momentálním rozpoložení. Například teď, pár dnů před mistrovstvím Evropy, bych si zas přála vypadat jinak a dělám pro to, co se dá (kardio, strava, trénink). Jediné, co vím, že musím být bezpodmínečně mnohem více "staženější", než tomu bylo na předchozích závodech. A do budoucna… Vím, že mám ještě mnoho nedostatků, na jejichž vylepšení mě čeká ještě spousta práce. Opravdu je chcete vědět? Tak si to zjednoduším a raději napíši: celkově se musím zlepšit.

Je někdo, komu byste ráda poděkovala za pomoc při přípravě na tuto soutěž? Jaké jsou pak vaše další soutěžní plány?

Ráda bych poděkovala svým přátelům, rodině a spoustě dalších lidí, kteří mě podporují a bez nichž by příprava byla jistě o značnou část složitější. Těchto lidí si nesmírně vážím. Raději však nebudu jmenovat, protože bych určitě na někoho zapomněla. Velké poděkování však patří mé trenérce Zdeně Razýmové, které si vážím jako člověka i sportovce, prostě jsem ráda, že mohu být pod takovým "dohledem". A mé další soutěžní plány? Tento rok bych se chtěla připravit i na podzimní soutěže kategorie physique. Nikdy jsem neabsolvovala přípravu a nesoutěžila jak v jarní, tak i v podzimní části jednoho soutěžního roku. Právě proto bych to chtěla letos zkusit. Uvidíme, jak to půjde… Hlavně každý závod člověka posouvá dál, a když mě to stále ještě baví, musím toho využít.


Lenka Ferenčuková před mistrovstvím Evropy 2015


Lenka Ferenčuková na Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.05.17:01Zodiak411 - Jednalo se samozřejmě o řečnickou otázku :)
17.05.15:16DiamonD123 - Jo jo, plavců na MČR je 90% nasypanejch.
17.05.15:02Maerlyn0 - Sám sis na to odpověděl, protože to nejde tak vidět.+1
17.05.14:15Zodiak411 - Co plavání,cyklistika a x dalších sportů?Proč se blbě hled..
17.05.13:42Hockey1000 - Za rok 600 závodníků krát 10 tisíc krát čtyry kontroly za ..+1
17.05.13:31Lenka Horváthová - ....proc nefunguji dopingove kontroly tak jak by meli?? I ..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie