Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Závodníci v kulturistice - rozhovory a formy před mistrovstvím Evropy 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Závodnice v bikiny fitness juniorek a masters před mistrovstvím Evropy 2015
Závodníci v bodyfitness a fitness před mistrovstvím Evropy 2015
Závodníci ve physique před mistrovstvím
Evropy 2015
Španělská Santa Susanna se pro dny 13. až 18. května stane dějištěm dalšího supermistrovství Evropy, které stejně jako vloni bude zahrnovat Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. Šampionátu by se mělo zúčastnit také více než padesát českých reprezentantů, z nichž jich hned dvanáct nastoupí v kulturistice mužů, kulturistice mužů masters, kulturistice juniorů, klasické kulturistice mužů masters, klasické kulturistice juniorů nebo kulturistice vozíčkářů. Předsoutěžní rozhovory právě s našimi zástupci těchto kategorií Vám přinášíme v následujícím článku.


jménokategorie
Jakub Prchal klasická kulturistika juniorů
Matěj Ryšavý kulturistika mužů do 75 kg
Pavel Fanta klasická kulturistika masters 40 - 49 let
Emil Boar klasická kulturistika masters nad 50 let
Luboš Koumal kulturistika masters 40 - 49 let do 80 kg
Marek Vomáčka kulturistika masters 40 - 49 let do 90 kg
Radek Čejka kulturistika masters 40 - 49 let nad 90 kg
Milan Bodlák kulturistika masters 60 - 64 let
Vladimír Štěpánek kulturistika masters nad 65 let
Daniel Minster kulturistika vozíčkářů
David Příkop kulturistika juniorů do 75 kg
Petr Havlík kulturistika mužů do 70 kg + masters 40 - 49 let do 70 kg


Jakub Prchal

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2014 - 2. místo v klasické kulturistice juniorů open
Mistrovství České republiky 2013 - absolutní vítěz v kulturistice staršího dorostu
Mistrovství České republiky 2010 - absolutní vítěz v kulturistice mladšího dorostu

Máte před sebou váš první start na mistrovství Evropy. S jakým cílem na šampionát jedete a jak jste spokojený s aktuální formou?

Svou formu zhodnotím až na závodech, zatím si myslím, že je to na dobré cestě, a přestože jsem byl s formou na začátku přípravy v porovnání s přípravou na mistrovství světa trochu pozadu, myslím, že jsme s mým trenérem rezervy dohnali. Ve čtvrtek se uvidí, jak se nám to všechno povedlo, teď se na to dívám pozitivně. Navzdory všem okolnostem a možným pochybám věřím v to nejlepší, poslední měsíc byla moje příprava obzvlášť tvrdá a dal jsem do ní všechno. Cíl neměním, jak jsem už dříve napsal, chtěl bych se od posledních závodů posunout aspoň o jedno místo výš, to je meta, které teď toužím dosáhnout.

Na čem se vám od loňské sezóny podařilo nejvíce zapracovat a co by na šampionátu mělo být vaší největší předností?

Jakub Prchal - InBody
2 dny před ME 2015
Myslím si, že se mi podařilo zapracovat na všech slabinách, zlepšení vidím především na vrchní části těla, ačkoli je tam samozřejmě stále dost prostoru pro další zlepšení. Všechno ale časem doladím, nemůžeme chtít vše hned, vidím teď, že to jde, ale přeci jen od mistrovství světa uběhlo sotva půl roku a to není příliš dlouho na to, abych mohl nabrat kvanta hmoty. Přesto si ale myslím, že progres vidět bude. Předpokládám, že mou předností bude celková symetrie, která by teď měla být ještě lepší.

Máte v kulturistice nějaký dlouhodobý cíl, kterého byste chtěl dosáhnout?

Znám přesně směr, kterým se chci ubírat, ale konkrétní cíle mám maximálně na rok nebo dva dopředu. Co bude v daleké budoucnosti, teď příliš neřeším, do té doby se může změnit ještě mnoho věcí. Co vím určitě, je, že se chci kulturistice věnovat mnoho dalších let a dělat ji dál s radostí. Na jaké úrovni to bude, prozatím nevím, ale rozhodně se zvedání železa a soutěžení nechci vzdát, je to sport, který mi hodně dal a dělá mě tím, kdo jsem.

Pravidelně jste mohli Jakubovu přípravu sledovat prostřednictvím výsledků měření na přístroji InBody,
poslední absolvoval pouhý den před odletem! Výsledky zobrazíte v tomto článku.


Jakub Prchal - 2 dny před ME juniorů 2015

Zpět na přehled


Matěj Ryšavý

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska 2015 - 2. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg
BFC Cup 2014 - 2. místo v kulturistice mužů do 75 kg
Mistrovství Čech 2014 - 3. místo v kulturistice mužů do 75 kg
Mistrovství Čech 2013 - 3. místo v kulturistice juniorů do 77 kg

Máte před sebou váš první start na mistrovství Evropy. S jakým cílem na šampionát jedete a jak jste spokojený s aktuální formou?

V první ředě bych chtěl udělat životní formu, protože jen tak budu spokojený. Výsledek neočekávám, neboť si jedu atmosféru takovýchto závodů osahat a porovnat se s evropskou špičkou. Ovšem mám-li být naprosto upřímný, chtěl bych si odpózovat volnou sestavu, takže za finále bych byl moc a moc rád!

Na čem se vám od loňské sezóny podařilo nejvíce zapracovat a co by na šampionátu mělo být vaší největší předností?

Od loňska jsem pracoval hlavně na objemech vrchní části těla, neboť tam mám jisté rezervy oproti dolní polovině. Myslím, že celkově je ta postava komplexnější a kulturističtější než vloni. Na mistrovství Evropy by měly být mou předností především boční pózy a svalový rozvoj dolních končetin, avšak chtěl bych udělat takovou formu, aby mou předností bylo hlavně vyrýsování a kvalita svalstva celého těla!

Máte v kulturistice nějaký dlouhodobý cíl, kterého byste chtěl dosáhnout?

Být zdravý, motivovat co nejvíce lidí ke cvičení a hrdě reprezentovat naši zemi i v dalších letech na mezinárodních soutěžích! 90 kg v soutěžní formě by bylo krásných! (smích)


Matěj Ryšavý 2 týdny před mistrovstvím Evropy 2015

Matěj Ryšavý 8 dnů před mistrovstvím Evropy 2015

Foto (9 - 16):
Sabina Angelová


Pavel Fanta

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2015 - 2. místo v kulturistice mužů masters od 40 o 50 let
Mistrovství Čech 2015 - 4. místo v kulturistice mužů do 90 kg

Pavle, na soutěžních pódiích jsme vás mohli zaregistrovat až na letošním mistrovství Čech. Berete proto start na mistrovství Evropy spíše jako sbíraní zkušeností, anebo na závody jedete s ambicemi na nějaké konkrétní umístění?

Ano, je to tak, mistrovství Čech 2015 bylo mojí první soutěžní zkušeností vůbec a čtvrtého místa v kategorii kulturistiky mužů do 90 kg si velmi vážím.

Sbírat soutěžní zkušenosti jsem ale vyrazil i minulou sobotu do Blanska na mistrovství České republiky, kde jsem předvedl ještě kvalitnější formu a odměnou mi tak bylo 2. místo v kategorii kulturistiky mužů masters od 40 do 50 let. Do Španělska tak vyrážím výborně motivovaný a s dobrou náladou jako vicemistr České republiky v kulturistice mužů masters. Nicméně vrcholem mé letošní sezóny je právě až start na mistrovství Evropy v Santa Susanně, na které cílím celou svou přípravu. I když účast na mezinárodních závodech bude pro mě úplně novou zkušeností, ani tak si cíle nedávám rozhodně nízké. Spokojený bych byl s účastí ve finále v kategorii kulturistiky mužů masters od 40 do 50 let.

Pavel Fanta na mistrovství České republiky 2015

Co vám start na mistrovství Čech napověděl o vaší formě? Na čem potřebujete před evropským šampionátem ještě zapracovat?

Mistrovství Čech bylo pro mě velmi zásadní zkušeností, protože jsem těsně před závody změnil trenéra a ten nový potřeboval ve velmi krátkém čase poznat, jak moje tělo funguje, jak reaguje můj metabolismus, a zjistit, jakou cestou se vlastně vydat v mé přípravě dál. Už před samotnou soutěží mi bylo naprosto jasné, že nejslabší stránkou mého soutěžení bude pózing a volná sestava. A právě tuto mou obavu mistrovství Čech i potvrdilo a pracuji velmi usilovně na svém zdokonalení.

Velkou obavu jsem měl ze závěrečné předsoutěžní přípravy, z posledních dnů a ze závěru superkompenzace, jak to zvládnu a jestli vůbec, ale tady se mé obavy naopak nepotvrdily vůbec. A to především díky odbornému vedení mého trenéra, který mi byl velkou psychickou oporou právě v této nejnáročnější části přípravy. A už se doslova těším, jak budeme ladit formu poslední dny před mistrovstvím Evropy.

Připravujete se na závody sám, anebo máte někoho, kdo vám pomáhá či radí s přípravou?

Pár dnů před nominací na mistrovství Evropy jsem změnil trenéra i klub, za který na soutěžích startuji. Mým trenérem je pan Yurij Ščerbakov, majitel Fitness Mania Gymu, nového fitness klubu, který se v nejbližších dnech slavnostně otevírá na Kladně.

Yurij mi v mé přípravě poskytl nejen doslova profesionální předsoutěžní podmínky v jeho klubu (trojfázový trénink v závěru přípravy, doplňky stravy, tréninkové oblečení, atd.), ale především zapracoval na mé nedotažené formě a na mých slabinách a trpělivě se mnou několikrát denně trénoval pózing a celou mou prezentaci. Během několika málo dní se mnou dokázal téměř zázrak. (smích) Za to všechno mu patří můj velký dík a jsem rád, že jsem součástí naší sportovní rodiny Fitness Mania Gym.

Zpět na přehled


Emil Boar

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2000 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 80 kg
Mistrovství České republiky 1998 - 1. místo v kulturistice mužů masters do 80 kg
Mistrovství Československa 1983 - 5. místo v kulturistice mužů do 174 cm

Emile, na soutěžní pódia jste se letos vrátil po patnáctileté soutěžní odmlce. Jak moc náročné bylo připravit se po takové době k soutěži a jaké změny jste musel proti minulosti udělat v tréninku či dietě?

Emil Boar 1,5 týdne před mistrovstvím Evropy 2015

Příprava byla náročnější než dříve. Před lety mi stačilo na přípravu dvanáct týdnů, teď to bylo sedmnáct týdnů tvrdé dřiny. Dříve jsem mohl zhřešit při dietě, teď jsem za těch sedmnáct týdnů zhřešil opravdu nepatrně. V tréninku bych řekl, že jsem teď makal o hodně tvrději než v minulosti. Byl čas na odpočinek, i když už není taková regenerace, jako byla dříve.

Nyní je před vámi start na mistrovství Evropy. S jakým cílem na šampionát jedete?

Jedu s cílem co nejlépe se umístit, myslím, že jsem tomu opravdu dal dost, ale to asi každý z účastníků. Uvidíme, na co to bude stačit.

Máte za sebou start na letošním mistrovství Čech, závodil jste ale i na mistrovských soutěžích v osmdesátých letech. Jak se za tři dekády podle vás kulturistika proměnila? Mám na mysli kvalitu závodníků, ale třeba i atmosféru soutěže...

Myslím si, že zrovna v téhle době je špička amatérské kulturistiky trošku slabší než dříve. Dříve jeli čtyři reprezentanti na Evropu a tři z nich přivezli medaile, proto se nadarmo neříkalo "zlatá éra československé kulturistiky". Co se týče atmosféry, dříve byly závody takové domáčtější a řekl bych, že se více fandilo, ale to je můj názor.

Zpět na přehled


Luboš Koumal

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Evropy 2014 - 5. místo v kulturistika mužů masters od 40 do 49 let do 80 kg
Mistrovství Evropy 2013 - 3. místo ve fitness mužů
Mistrovství světa 2009 - 4. místo ve fitness mužů
Mistrovství ČR 2003 - 3. místo v kulturistice mužů do 70 kg

Je před Vámi start na mistrovství Evropy, jak se na šampionát těšíte a s jakým cílem na něj jedete?

Těším se moc, jednak příprava už trvá docela dlouho a navíc ve Španělsku zůstanu o něco déle v rámci dovolené. Cíl je jasný - udělat lepší výsledek než vloni. Takže zlepšení z pátého místa, ale samozřejmě se chci poprat o nějakou tu medaili.

Snažil jste se v přípravě na letošní sezónu zapracovat proti té loňské na nějakých konkrétních zlepšeních? A jak jste s nimi případně spokojen?

Hlavní mojí snahou v objemové přípravě byla práce na zádových svalech, v přípravě potom klasicky udržení co největší hmoty s důrazem na celkovou symetrii. Jako vždy poslední týden vše ukáže, takže sám jsem zvědav, jak to v konečném výsledku bude vypadat. Mám v plánu udělat jiný závěr superkompenzace než vloni, kdy jsem se na pódiu necítil zrovna nejlépe. Teď budu klepat na dřevo, protože se mi celý rok vyhýbalo zranění a momentálně jsem o cca 3 kg těžší než vloni, takže bych měl být spokojen. Ale k celkové spokojenosti mi ještě něco chybí, to snad přijde v den D. (smích)

Připravovat se na soutěž v kulturistice a obzvlášť po čtyřicítce jistě nejde bez toho, abyste měl tento sport rád. Čím je pro vás kulturistika stále hezká? Co je pro vás motorem pro to, každé ráno vstát, pustit se do tréninku a držet se striktní předsoutěžní diety?

Roky sice letí, ale po té pětatřicítce jsem to nějak úplně přestal vnímat a připadám si pořád hluboko pod čtyřmi křížky. Kulturistiku a vůbec fitness styl života dávno vnímám jako svoji samozřejmost a rozmanitost tohoto odvětví si vychutnávám jako trenér, rozhodčí, lektor trenérské školy i jako závodník a to je právě ten motor, který se každé ráno nastartuje a občas jde do hodně vysokých otáček, jako třeba právě v letošní přípravě. Hlavně mám díky tomuto sportu také kolem sebe skvělé lidi, se kterými se navzájem motivujeme a nabíjíme, a to mluvím jak o mém závodním týmu SK Moog Brno, o klientech, kteří na sobě chtějí pracovat, i například o Svazu kulturistiky a fitness České republiky, kde jsme se sešli v týmu mladých pracovitých lidí, kteří mají schopnost naslouchat a domluvit se.

Chtěl bych ještě poděkovat, když mám příležitost. Děkuji firmě Smartlabs, díky které mám v přípravě absolutní hojnost těch nejkvalitnějších suplementů, které jsou tak moc potřebné. Děkuji své přítelkyni Martině, bez které bych se do přípravy už asi nepustil, protože její manažerské a kuchařské schopnosti mi ohromně ulehčují sportovní i trenérský život. Děkuji i portálu Ronnie.cz za každodenní porci informací ze železného světa, jste prostě nejlepší!


Luboš Koumal 3 týdny před mistrovstvím Evropy 2015 (I.)

Luboš Koumal 3 týdny před mistrovstvím Evropy 2015 (II.)

Luboš Koumal - aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2015

Foto (21 - 22):
Jaroslav Trnka


Marek Vomáčka

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2013 - 4. místo v kulturistice mužů masters od 40 do 49 let do 90 kg
Arnold Classic Europe 2013 - 1. místo v kult. mužů masters od 40 do 49 let do 90 kg
Amateur Mr. Olympia 2011 - 2. místo v kulturistice mužů do 85 kg

Marek Vomáčka:
"Vstal jsem z popela." (videotrénink)
Trénink zad 5 dní před mistrovstvím Evropy 2015

Marku, po přestávce zaviněné zdravotními potížemi vás na mistrovství Evropy čeká návrat na soutěžní pódium. Jak se na závody těšíte a s jakým cílem na ně jedete?

Těším se moc, je to pro mě fantazie, že můžu opět na prkna, že tam vůbec jedu a budu závodit. Paráda.

V tréninkovém videu, které čtenáři Ronnie.cz mohli před nedávnem zhlédnout, jste se zmínil, že s ohledem na doporučení lékařů nebudete před závody dělat klasické odvodnění. Popište prosím, jak bude závěr vaší přípravy (manipulace s cukry a vodou) vypadat.

Tak s cukry je to vlastně jedno, jak se budu cítit, v jaké formě budu, to dám instinktivně, ale manipulace s vodou bude jen malé snižování. Nemohu si dovolit ani přepíjení na začátku, takže asi následovně. Mých klasických 4 až 5 litrů na den opatrně po dni budu snižovat o 0,5 litru denně na minimálně 1,5 litru, na méně nepůjdu. Tak uvidíme. Formu mám už tak nějak stabilizovanou, takže nic honit na poslední chvíli nemusím. Uvidíme. (smích)

Vím, že jste zvažoval i start na amatérské Olympii ve Španělsku. Jak to s vaší účastí na této soutěži vypadá? Už víte, zda k ní nastoupíte?

Ano, teď již na sto procent do Malagy pojedu a nastoupím v kategorii kulturistiky mužů do 90 kg, možná do 85 kg. Tam se také moc těším.


Marek Vomáčka před mistrovstvím Evropy 2015

Zpět na přehled


Radek Čejka

Vybrané úspěchy:

Albion Cup 2009 - absolutní vítěz v kulturistice mužů
Mistrovství světa 2008 - 7. místo v kulturistice mužů masters od 40 do 49 let nad 90 kg
Mistrovství světa 2008 - 9. místo v kulturistice mužů nad 100 kg
Mistrovství Čech 2001 - absolutní vítěz v kulturistice mužů

Je před vámi start na mistrovství Evropy, jak se na šampionát těšíte a s jakým cílem na něj jedete?

Je to asi divné, ale na mistrovství Evropy se netěším. (smích) Nerad soutěžím, nejsem showman. Soutěže beru jako nutné zlo, jako vrchol vynaloženého úsilí a námahy. Samozřejmě mám radost, když dopadnu na závodech dobře, ale pro mne platí věta, že "cesta je cíl." Mám rád přípravu a vše, co s ní souvisí… Užívám si to. Vadí mi závodníci, kteří každému na potkání vypráví, jak jen oni trpí, jsou unavení, mají hlad atd. Prostě, jak jsou "tvrdí". Neuvědomují si, že to vlastně nikoho nezajímá a víceméně otravuje. Nikdo nás přece nenutí, abychom to dělali. Možná i proto slýchám od lidí to, co kdysi slýchával Pavol Jablonický, jak řekl v nějakém rozhovoru, že je zvyklý mít hlad a trpět žízní. (smích)

Už několik let si před žádnou soutěží nedávám žádné cíle. Nemá to smysl. Nikdy nevíte, kdo s vámi na pódiu nastoupí. Vždy si přeju to samé: aby vyšla forma, abych neudělal chybu v posledních dnech, aby vše proběhlo v klidu.

Snažil jste se v přípravě na letošní sezónu zapracovat oproti té poslední na nějakých konkrétních zlepšeních? A jak jste s nimi případně spokojen?

Víte, já myslel, že už nikdy soutěžit nepůjdu. Za to, že mohu startovat na mistrovství Evropy, vděčím paní Šleisové a její firmě WESTstream a firmě MUSCLESPORT, panu Melicharovi a paní Altrichterové, díky za jejich 100% materiální a výraznou finanční podporu. Díky nim a zaměstnání ve společnosti MUSCLESPORT se můj profesní život prolnul s tím sportovním. Těžko po tak dlouhé době bez soutěžení budu mluvit o konkrétních zlepšeních. Budu spokojen s dobrou formou.

Připravovat se na soutěž v kulturistice a obzvlášť po čtyřicítce jistě nejde bez toho, abyste měl tento sport rád. Čím je pro vás kulturistika stále hezká? Co je pro vás motorem pro to, každé ráno vstát, pustit se do tréninku a držet se striktní předsoutěžní diety?

Už jsem částečně odpověděl v první otázce, ale upřesním to. Každé ráno, když vstanu a vezmu si prášky na Alzheimera, abych si vzpomněl, že jsem kulturista, pokračuji léky na záda, vysoký krevní tlak, klouby, srdce, vysoký cholesterol a pak další bílé, modré, žluté a jiné léky, u kterých ani nevím, na co je vlastně beru, a jdu makat. (smích) Takhle jste to myslel? (smích)

Tak teď vážně. Prostě mne kulturistika baví. Je to životní styl, který když si zamilujete, nedokážete opustit. Stále budete řešit (třeba jen vnitřně, ale budete), co jíte, jestli cítíte tonus ve svalech, jak moc jste přibrali resp. zhubli. Jednou máte kulturistiku v sobě a máte ji tam napořád.


Radek Čejka 5 dnů před mistrovstvím Evropy 2015

Foto (33 - 35):
Petr Buňata


Milan Bodlák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2015 - 2. místo v kulturistice masters mužů nad 60 let
Mistrovství Evropy 2014 - 3. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 65 let
Mistrovství České republiky 2014 - 3. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg
Mistrovství Evropy 2013 - 1. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 64 let
Mistrovství Evropy 2012 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 60

Milane, mistrovství Evropy se pro vás stalo už tradiční jarní soutěží. Čím je pro vás šampionát atraktivní?

Mistrovství Evropy v Santa Susanně je v prostředí přímořského letoviska. Prostředí příjemné, dobrá parta, činnost, kterou mám rád. Co může být lepší!

Jak bývá zvykem, nechyběl jste ani na letošním mistrovství Čech. Jak se vám závody líbily a jak hodnotíte úroveň soupeřů?

Milan Bodlák na mistrovství Čech 2015

Mistrovství Čech se, myslím, vydařilo. Počtem diváků byl asi nejvíce překvapen pořadatel. Čekání venku před prezentací byla asi jediná stinná stránka. Hodnotit soupeře mi nepřísluší. To je věc rozhodčích, kteří rozhodnou podle svých znalostí, svého svědomí a podle pokynů, které dostanou na svých pravidelných seminářích. Mrzí mě ale to, kam se dostává naše milovaná, stará kulturistika. V zájmu komerce a přilákání co nejvíce diváků se vytvořily nové kategorie. Čím snadnější příprava, tím více závodníků, tím více fanoušků a diváků. Zde už nejde až tak o sportovní výkon, ale více o líbivost. Vyhrávají dobře rostlí závodníci se širokým úsměvem a nagelovanými vlasy. U žen je to ještě horší. Tak těžce prosazovanou ženskou kulturistiku jsme úplně zavrhli a místo toho obdivujeme umělou hmotu a hodnotíme kvalitu provedených chirurgických zákroků. Tyto nové kategorie jistě ovlivňují i hodnocení ve váhové kulturistice. Vždyť i semifinálový boj, ve kterém závodník bojuje a prodává to, co natrénoval, se do umístění nepočítá. A je to tak, jak napsal náš úspěšný rozhodčí - závodník. Když borci nastoupí, on už ví, kdo se jak umístí. Kam se podělo sportovní zápolení? Myslím, že by stálo do budoucna za úvahu oddělit kulturistiku od nových kategorií, které jsou více soutěží krásy. To už se děje i v zemi, ze které kulturistika přišla.

Trošku jsem se rozepsal. Rád bych, aby se k tomu někdo vyjádřil. Rád si přečtu, jestli má někdo stejný názor, nebo je to jen nostalgie stárnoucího závodníka.

Po mistrovství Evropy se v České republice odehrají ještě dvě pohárové soutěže. Uvidí vás diváci na některé z nich?

Teď mám před sebou ještě dvoje závody. Nemám žádný plán na potom. Když bude chuť, pojedu k Petrovi. Na physique určitě nepojedu!


Milan Bodlák na Mistrovství České republiky
mužů (v kulturistice mužů a masters mužů) 2015

Zpět na přehled


Vladimír Štěpánek

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2015 - 4. místo v kulturistice masters mužů nad 60 let
Mistrovství České republiky 2014 - 3. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství světa 2010 - 8. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství Evropy 2010 - 3. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství České republiky 2010 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let

Vladimír Štěpánek na Mistrovství České republiky mužů
(v kulturistice mužů a masters mužů) 2015

Vladimíre, vloni jste se na mistrovství Evropy cestoval s cílem probojovat se do finále. Letos je tomu stejně, anebo pomýšlíte třeba i na medaili?

Letos je opět mým cílem probojovat se do finále. Protože je to moje poslední mistrovství Evropy, tak mým snem je získat medaili.

Jak jste krátce před závody spokojený s formou?

Přípravě jsem se maximálně věnoval a snad forma bude dobrá.

Dá se podle vás i po šedesátce v kulturistice zlepšovat?

Po šedesátce se dá i trošku zlepšovat, ale stojí to mnoho sil, protože regenerace je pomalá a únava stále větší.


Vladimír Štěpánek na Mistrovství České republiky
mužů (v kulturistice mužů a masters mužů) 2015

Zpět na přehled


Daniel Minster

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2015 - 1. místo v kulturistice vozíčkářů
Mistrovství Evropy 2014 - 2. místo v kulturistice vozíčkářů
Mistrovství České republiky 2014 - 1. místo v kulturistice vozíčkářů
Mistrovství Evropy 2013 - 1. místo v kulturistice vozíčkářů

Dane, po předloňském evropském šampionátu, kde jste ve své kategorii nastoupil sám, se vloni ve Španělsku přeci jenom sešla už zajímavá konkurence. Máte nějaké zprávy o tom, jak to na mistrovství Evropy se soupeři bude letos?

Bohužel, hledal jsem, zdali se někdo z řad vozíčkářů přihlásil k účasti na letošním mistrovství Evropy, zatím jsem však nic nedohledal. Ale obdobně tomu bylo i loni, kdy nebyl nikdo zaregistrován a nakonec jsme se na pódiu sjeli tři závodníci. Určitě si přeji účast dalších spolubojovníků. Hned je to jiný zážitek.

Daniel Minster na Mistrovství ČR mužů
(v kulturistice mužů a masters mužů) 2015

Vím, že vaše letošní příprava neprobíhala zcela bez potíží a po několik týdnů jste dokonce nemohl trénovat. O co se jednalo a jak moc nucená pauza od tréninku vaší přípravu ovlivnila?

Jako mnozí z nás, tak ani já jsem se začátkem února nevyhnul chřipce a byl donucen na tři týdny ulehnout a zcela se vyléčit. Po doléčení chřipky jsem opět pokračoval v přípravě na jarní soutěže, načež jsem hned vzápětí našel otevřená zranění na nohou. Bohužel, tyhle zdravotní problémy u nás vozíčkářů znamenají vysoké riziko. Rány se špatně hojí a může tak dojít k jejich rozšíření. Což tedy znamenalo okamžitě přerušit přípravu a opět ulehnout. Tím se mi dietní období zkrátilo ze tří měsíců na dva, což je dost málo na pomalé shazování beze ztrát.

Vloni jste po mistrovství Evropy dostal nabídku zamířit k profesionálům, což však obnáší zvýšené finanční nároky především na výlohy spjaté s cestováním. I proto jste zatím nabídky nevyužil. Jak to s vaším přestupem mezi profíky vypadá aktuálně? Připadá do budoucna stále v úvahu?

Určitě bych si chtěl splnit sen a do profi vstoupit, ale k tomu je zapotřebí ještě hodně, ale opravdu hodně na sobě zamakat. Stále se učím pracovat se svým tělem a tím, jak reaguje na různé praktiky v dietě. Po účasti na mistrovství Evropy máme v plánu se Standou Pešátem malý odpočinek, troufám si říct, že asi půjde jen o tři týdny (nevím, jestli vydržím tak dlouho necvičit), a pak budu pokračovat kontrolovaným objemem, při němž si chci držet formu v lepší kvalitě než doposud a tím se tak připravit na podzimní mistrovství světa amatérů.


Daniel Minster na Mistrovství České republiky
mužů (v kulturistice mužů a masters mužů) 2015

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.05.22:03Hulkie - palce Moogovi:)+1
13.05.15:35amoresPE - Noooo tak ten Radek Cejka paradna formicka. Myslim ze tu m..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie