Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

Mistrovství Evropy 2015:
zprávy z místa dění!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Mistrovství Evropy 2015
- fotografie z prezentace
Mistrovství Evropy 2015: předběžný harmonogram

Ve španělské Santa Susanně ve dnech 13. až 18. května probíhá letošní supermistrovství Evropy, které zahrnuje hned tři šampionáty, a to Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů. Na akci odcestovala také početná česká reprezentační výprava, což kromě jiného znamená, že naši závodníci nebudou chybět na žádném ze čtyř soutěžních dnů celého mistrovství. Jak se jim na soutěži dařilo, pro Vás budeme mimo dalšího sledovat i prostřednictvím následujícího článku tvořeného sledem krátkých zpráv z místa dění.


Úterý, 07:15

Článek doplňujeme o několik zákulisních fotografií.

Pondělí, 07:25

V bikini fitness žen masters nastoupilo dvaačtyřicet závodnic. Z českých reprezentantek si v početné konkurenci nejlépe vedla Karolína Tlustá, které patří patnácté místo. Kateřina Fantová a Markéta Tůmová tentokrát na umístění v první patnáctce nedosáhly.

Pondělí, 07:21

V bikini fitness žen nad 172 cm kromě stříbrné Adély Storzerové nastoupila z českých reprezentantek také Markéta Tůmová. Rozhodčí před ní tentokrát upřednostnili jiné typy závodnic, a tak Markétě Tůmové umístění mezi nejlepšími patnácti uniklo.

Pondělí, 07:18

V bikini fitness žen do 172 cm se z našich závodnic nejlépe dařilo Lucii Urbanové, které patří deváté místo. Daniela Bečková ve stejné kategorii skončila dvanáctá, Jana Jeřábková se do první patnáctky neprobojovala.

Pondělí, 07:11

V bikini fitness žen do 169 cm jen těsně na účast ve finále nedosáhla Maria Pomerantseva, které patří sedmé místo. Na devátou příčku ve stejné kategorii dosáhla Valerie Peršina.

Pondělí, 07:07

Mezi nejlepších patnáct závodnic se nevtěsnaly ani Yuliya Arkhiyereyeva (bikini fitness žen do 163 cm) a Michaela Vlnasová (bikini fitness žen do 166 cm).

Pondělí, 07:02

Tatsiana Hertsyk a Karolína Tlustá se v bikini fitness žen do 160 cm tentokrát neprobojovaly do nejlepší patnáctky.

Pondělí, 06:59

Lenka Červená ve fitness žen do 163 cm nakonec dosáhla na šestou příčku.

Pondělí, 00:20

Adéla Storzerová na klání přidala ještě jednu medaili, když se stala vicemistryní Evropy v bikini fitness žen nad 172 cm! V kategorii si poradila i s nakonec třetí slovenskou reprezentantkou Olívií Pohánkovou. Nad síly české závodnice byla pouze pozdější absolutní vítězka Kseniia Sheveleva.

Neděle, 20:25

Mistrovství Evropy 2015: výsledky a fotografie
(den 4.)

Fotografie věnované nejvýraznějším osobnostem bikini fitness juniorek na letošním mistrovství Evropy (samozřejmě včetně Adély Storzerové), jsme pro Vás připravili do tohoto článku.

Neděle, 19:35

Za branami finále z českých juniorských bikini fitnessek zůstaly Andrea Horňáková a Nikola Cihlářová.

Neděle, 19:30

Zlato v bikini fitness juniorek má také Slovensko. V kategorii 160 cm jej vybojovala Sabina Pleváková, v kategorii s limitem 166 cm pak stejného úspěchu dosáhla Tímea Trajtelová.

Neděle, 18:50

Česká republika má juniorskou mistryni Evropy! Zlato na šampionátu v kategorii bikini fitness juniorek nad 166 cm vybojovala Adéla Storzerová. V sedmnáctičlenném startovním poli stejné kategorie se do finále probojovala také Maria Pomerantseva, které patří páté místo.

Neděle, 15:45

Do finále se ve physique mužů neprobojoval ani Miroslav Kadlec.

Neděle, 14:50

První zprávy z nedělního dění na šampionátu se týkají Viktora Mináře a Richarda Biška, kteří se představili ve physique mužů. V nabité konkurenci se tentokrát do šestičlenného finále neprobojovali.

Neděle, 13:30

Marek Kavina ve physique juniorů nad 175 cm obsadil jedenácté místo. Eva Horňáková, která startovala ve physique žen masters, skončila čtrnáctá. Sedmnáctá příčka patří Blance Lovasové.

Neděle, 8:15

Lenka Ferenčuková ve physique žen nad 163 cm vybojovala šestou příčku.

Neděle, 8:01

Viktor Minář ve dvacetičlenném startovním poli physique juniorů nad 175 cm vybojoval čtvrté místo. Šestá příčka ve stejné kategorii patří Ondřejovi Kmošťákovi. Vítězem kategorie se stal bratr profesionálního kulturisty Ahmada Ahmada Jones.

Neděle, 7:48

V sobotu se boje na šampionátu neúměrně protáhly, a protože by na borce nastupující ve physique mužů vyšla řada až krátce po půlnoci, byla jejich semifinálová i finálová část soutěže přeložena do nedělního dopoledního bloku. Ten začíná od 9:00 a měl by zahrnovat také finále ve fitness žen, fitness juniorek a fitness mužů open.

Neděle, 7:30

Pohled do výsledkové listiny ukazuje, že se Jan Páleníček ve fitness mužů open do finále neprobojoval jen velmi těsně, když obsadil sedmé místo.

Sobota, 20:45

K dispozici jsou první výsledky ze zápolení v bodyfitness žen. V tradičně početně nabité konkurenci se žádné z našich závodnic do finále probojovat nepodařilo. Za branami finále zůstaly Veronika Zubačová (bodyfitness žen do 158 cm), Milena Koudelková (bodyfitness žen do 163 cm), Lucie Koumarová, Lucie Jakešová (obě bodyfitness žen do 168 cm) a Anna Vaculíková (bodyfitness žen nad 168 cm).

Sobota, 18:30

Dnes dopoledne v Santa Susanně došlo také k oficiálnímu zahájení celého šampionátu. Při této příležitosti vznikly i následující fotografie.

Foto:
František Zámola

Sobota, 18:17

Lenka Červená se ve fitness žen do 163 cm probojovala do finále. Mezi nejlepšími šesti tentokrát naopak bude chybět Jan Páleníček, jenž na šampionátu nastoupil ve fitness mužů.

Sobota, 17:31

Veronika Zubačová, Lucie Jakešová, Milena Koudelková ani Lucie Koumarová, které nastoupily v bodyfitness žen masters od 35 do 44 let, se v jednatřicetičlenném startovní poli neprobojovaly do finále.

Sobota, 17:27

Daniel Minster v kulturistice vozíčkářů obsadil třetí místo. Vítězem v jeho kategorii se stal Francouz Edgard John-Augustin, jenž ve čtyřech letech přišel o část obou dolních končetin při autonehodě. Díky svým protézám, které mu umožňují trénovat i kvadricepsy, si již v kulturistické komunitě stihl vysloužit přezdívku "Bionic Body".

Sobota, 07:50

Také dnes se za včerejším soutěžním dnem supermistrovství Evropy 2015 ohlížíme prostřednictvím několika zákulisních fotografií. Ty v prostoru za scénou zachycují nového mistra Evropy v kulturistice juniorů do 75 kg Davida Příkopa, další obrázky pak vznikly večer během oslavy narozenin mezinárodního rozhodčího a delegáta českého týmu v Santa Susanně Vjačeslava Vinogradova.

Pátek, 23:35

V dějišti šampionátu jsou samozřejmě i slovenští závodníci, k nimž patří také bikini fitnesska Sabina Pleváková. Ta si čekání na své soutěžní vystoupení, jež si odbude až v neděli, dnes ve společnosti své kolegyně z reprezentace Olívie Pohánkové zpestřila venkovním fotografováním s českým fotografem Josefem Adltem. Jaké snímky při něm vznikly, naznačují následující zákulisní fotografie z objektivu Františka Zámoly.

Pátek, 22:30

Jako poslední z našich v pátek v Santa Susanně závodil David Příkop. Na soutěži nakonec dosáhl fantastického úspěchu, když v kulturistice juniorů do 75 kg vybojoval zlato. Výsledky druhého soutěžního dne letošního mistrovství Evropy pro Vás průběžně doplňujeme do tohoto článku.

Pátek, 18:00

Matěj Ryšavý v kulturistice mužů do 75 kg vybojoval páté místo. Vítězem v jeho kategorii se stal na poměry pětasedmdesátky extrémně mohutně působící Rus Sergey Povreznyuk.

Pátek, 14:25

Dozávoděno je ve všech hmotnostních kategoriích kulturistiky mužů masters od 40 do 49 let. Nejlépe se z našich kulturistů této věkové kategorie dařilo Luboši Koumalovi, jenž vybojoval čtvrté místo v osmdesátce. V kulturistice mužů masters od 40 do 49 let do 70 kg na páté místo dosáhl Petr Havlík, Marek Vomáčka, Pavel Fanta ani Radek Čejka se ve svých početně obsazených kategoriích do finále neprobojovali.

Pátek, 13:50

Souhrn pátečních krátkých zpráv a informací, které nám do redakce dorazily z místa konání šampionátu, zahajujeme několika zákulisími snímky z fotografování českého týmu. Jejich autorem je pan František Zámola, jenž v Santa Susanně působí v roli rozhodčího.

Pátek, 10:30

Do článku přidáváme první zákulisní snímky z úvodního dne šampionátu.

Čtvrtek, 23:10

Ze Španělska dorazily další výsledky. Milan Bodlák v kulturistice mužů masters od 60 do 65 let obsadil čtvrté místo, skvělého úspěchu pak dosáhl nejstarší z českých účastníků šampionátu Vladimír Štěpánek. Na mistrovství Evropy, o kterém se v předsoutěžním rozhovoru pro Ronnie.cz zmínil jako o svém posledním, v kulturistice mužů masters nad 65 let vybojoval bronz!

Čtvrtek, 15:40

Naše závodníky v roli delegáta českého týmu do Santa Susanny doprovází také Vjačeslav Vinogradov, který na akci působí i v roli rozhodčího. Slávek nám v souvislosti s prvními okamžiky české reprezentační výpravy na mistrovství Evropy 2015 do redakce napsal: "Včera byl velmi náročný den. Sraz na letišti v Praze v devět hodin ráno, všichni závodníci dostali reprezentační oblečení a následoval odlet do Barcelony. Po příletu na nás čekal odvoz, ale organizace byla špatná už od začátku, když byl český tým rozházen do čtyř autobusů... Když jsme dorazili do Santa Susanny, tak jsme se dali dohromady, a zde ale zase byla organizace 'ZERO'. Zapisoval zde a potřebné doklady k ubytování a vážení vydával jeden člověk, tak jsme tam pročekali cca 5 hodin (je tu vedro a závodníci jsou vyčerpaní a unavení). Potom jsme šli na vážení, kde už to šlo celkem rychle... Pak na hotel a zase to byla chvilka, než jsme se dočkali ubytování. Posléze jsme udělali krátké setkání všech závodníků, abychom si řekli, co bude druhý den, a u některých proběhla kontrola formy. Spát jsme šli po půlnoci, někdo i později, jelikož už nanášeli první vrstvu barvy. Ráno jsme já a František Zámola šli na kongres EBFF a posléze hned na soutěž.

V tuto chvíli už odzávodil Jakub Prchal a skončil na šestém místě. Pokud můžu hodnotit, tak Jakub má úžasné proporce a symetrii, zapadá do kategorie klasické kulturistiky, ale bohužel se mu nepovedl závěr přípravy a držel vodu. Pokud by se odvodnil, tak nepochybuji, že by vyhrál. Na pátém místě skončil Emil Boar... Zde by umístění mohlo jít o pár příček nahoru, ale rozhodčí rozhodli tak a tak to je. Emil Boar je bojovník a jeho projev byl skvělý. Bylo vidět, že chce zvítězit a maximálně bojuje. Momentálně čekáme, až nastoupí Vladimír Štěpánek a Milan Bodlák."Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.05.20:01igi27 - ad. Spanielsko, resp.S.Susana - zrejme su tam vazby medzi ..
17.05.07:02petrpolak - Tak původně měli začít ve tři a nakonec na to šli o půlnoc..
17.05.00:28fismaistr - Nchápu proč to nedají do nějakého jiného města ne-li země...+1
16.05.21:36petrpolak - Prej dospělý physiqie přesunuli na zítra, nic se tam nestí..+1
16.05.10:26goldinka - Netušíte, zda se to da nekde sledovat online?+2
15.05.11:49Tazio - Fakticky je Kuba nejlepším juniorským kulturistou na tomto..
15.05.06:18Tazio - Je to věc, která se dá těžko ovlivnit. Stane se. Kuba má p..+2
14.05.17:30DiamonD123 - U Kuby to je škoda. Řekl bych, že oproti minulému roku se ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie