Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Závodnice v bikiny fitness
- rozhovory a formy před mistrovstvím Evropy 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2015 - 13. - 18. 5. 2015, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Andrea HorňákováNikola CihlářováAdéla StorzerováMaria PomerantsevaKateřina FantováKarolína TlustáMarkéta Tůmová • Tatsiana Hertsyk • Yuliya Arkhiyereyeva • Michaela Vlnasová • Valerie PeršinaJana JeřábkováDaniela BečkováLucie Urbanovábodyfitness: Veronika ZubačováMilena KoudelkováLucie KoumarováLucie JakešováAnna Vaculíkováphysique: Marek KavinaOndřej KmošťákViktor MinářRichard BiškoMiroslav KadlecEva Horňáková • Blanka Lovasová • Lenka Ferenčukovákulturistika: David Příkop • Petr Havlík • Matěj RyšavýLuboš KoumalMarek VomáčkaRadek ČejkaMilan BodlákVladimír ŠtěpánekDaniel Minster klasika: Jakub PrchalPavel FantaEmil Boarfitness: Jan Páleníček • Lenka Červená
Před ME:
sraznominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 1 medaile!
den 2 + foto - 1 medaile! den 3 + foto - 1 medaile!
den 4 + foto - 2 medaile!kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Vladimír Štěpánek a Daniel Minster
Adéla StorzerováDavid Příkop
VIDEOREPORT fotogalerie

Závodníci v kulturistice před mistrovstvím
Evropy 2015
Závodníci v bodyfitness a fitness před mistrovstvím Evropy 2015
Španělská Santa Susanna se pro dny 13. až 18. května stane dějištěm dalšího supermistrovství Evropy, které stejně jako vloni bude zahrnovat Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. V kategoriích bikiny fitness se představí celkem 11 reprezentantek z České republiky. Rozhovory s těmi, co nastoupí na pódium v bikiny fitness žen, Vám přinášíme níže, přehled a zpovědi závodnic, které budou bojovat zároveň v kategoriích juniorek a masters, jste mohli zhlédnout již v tomto článku.


jménokategorie jméno kategorie
Yuliya Arkhiyereyeva do 163 cm Karolína Tlustá do 160 cm
Valerie Peršina do 169 cm Maria Pomerantseva do 169 cm
Lucie Urbanová do 172 cm Markéta Tůmová do 172 cm
Jana Jeřábková do 172 cm Adéla Storzerová do 172 cm
Daniela Bečková do 172 cm Tatsiana Hertsyk do 160 cm
Michaela Vlnasová do 166 cm


Yuliya Arkhiyereyeva

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo v bikiny fitness do 163 cm
Mistrovství Čech 2015 - 3. místo v bikiny fitness do 163 cm
Smartlabs Cup 2014 - 4. místo v kondičním bikiny fitness do 165 cm

Prozraďte něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě. Jak vše probíhalo v průběhu Vaší přípravy na mistrovství Evropy?

Po mém prvním startu na podzim jsem měla odpočinkovou fázi cca měsíc a půl, kdy jsem cvičila jen 3x týdně, bez tvrdých diet a s minimem kardia. V půlce ledna jsme s mojí trenérkou Zdenou Razýmovou daly dohromady nový tréninkový a stravovací plán. Dieta, ve které vlastně pořád pokračuji, je tentokrát podstatně tvrdší. Jsou to znovu sacharidové vlny, kdy sacharidy čerpám z rýže a rýžových chlebíků, bílkoviny z vaječných bílků k snídani a z krůtích a kuřecích prsou během dne. K tomu nešetřím se zeleninou a samozřejmě ani s vodou. Trénuji 2x denně, po každém tréninku dávám cca 50 - 60 minut kardia.

Jak hodnotíte současnou kategorii bikiny fitness a trendy v ní? Jak by pod vás měla vypadat ideální závodnice? Máte nějaký vzor mezi závodnicemi ve světě?

Podle mě je kategorie bikiny fitness dost nejednoznačná. V jedné sezóně chtějí rozhodčí víc svalů, v jiné zase křehkost nebo totální vysekanost, proto je poměrně složité se rozhodnout, na co přesně se má člověk v přípravě zaměřit. Ve všech zemích jsou různá kritéria. Mně se líbí takzvaně něžné svaly, když je bikina spíš náznakově vyrýsovaná, má ale propracovaná ramena a nohy, kulatý zadeček a přitom by měla působit žensky a křehce. Myslím si, že viditelné břišní svaly a celkově extrémně vysekaná postava se hodí spíš do kategorie bodyfitness. Ze světově známých bikin je mojí favoritkou Olga Putrova. Podle mého názoru je pravou ukázkou toho, jak by měla správná bikina vypadat. Taky se mi líbí Sabina Pleváková a Christina Strom Fjaere.

S jakými ambicemi odlétáte na mistrovství Evropy?

Beru to jako velkou zodpovědnost, být reprezentantem je velká pocta, proto dělám maximum pro co nejlepší výsledek. Věřím si a myslím, že každý sportovec musí mít jen ty největší ambice a hlavně vůli a víru!

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěla poděkovat?

Samozřejmě patří obrovské poděkování mojí super trenérce Zdeně Razýmové hlavně za to, že ve mě věří, učí mě a ve všem mi pomáhá, moc si vážím naší spolupráce, mám ji moc ráda. :) Taky děkuji svojí rodině, můj manžel je moje největší podpora, porad držíme spolu, trénuje mě, motivuje a nenechává vydechnout. :) A Můj malý synek je moje hlavní vítězství. Ještě bych chtěla poděkovat skvělému kamarádovi Slávkovi Vinogradovi za jeho velmi cenné rady a Janě Stöckelové za bezkonkurenční lekce pózování! Děkuji všem, kdo mi věří a fandí mi, ta podpora je k nezaplacení.


Yuliya Arkhiyereyeva na MČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Valerie Peršina

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen a párů 2015 - 1. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství Čech 2015 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
MČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
MČR mužů, žen, párů a masters 2013 - 3. místo v bikiny fitness do 168 cm

Prozraďte něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě. Jak vše probíhalo v průběhu vaší přípravy na mistrovství Evropy?

Předsoutěžní příprava probíhala jako obvykle v režimu tvrdých tréninků zaměřených hlavně na objem svalových partií, které jsem potřebovala zvětšit. Jelikož pracuji jako osobní trenér, mohla jsem si tentokrát dovolit i dvoufázové tréninky. V předsoutěžní přípravě jsem se tentokrát vyhnula kardio tréninkům, abych maximálně ušetřila svalovou hmotu, protože můj metabolismus velmi dobře reaguje na dietní plán a těžké silové tréninky. Loni jsem byla příliš ostrá na ME, letos stejnou chybu opakovat nechci. Dieta začínala už koncem ledna, klasické sacharidové vlny, měla jsem stále velký přísun komplexních sacharidů, což mi dovolilo budovat svalovou hmotu i v dietě.

Jak hodnotíte současnou kategorii bikiny fitness a trendy v ní? Jak by pod vás měla vypadat ideální závodnice? Máte nějaký vzor mezi závodnicemi ve světě?

Nynější trend bikiny vidím stále jako velmi ženský a jemný vzhled, osvalenou šťavnatou postavu, jasně oddělené svalové partie, symetrii, plnost svalů, drobnější vzhled. Na dnešní den je pro mně ideální závodnice Sabina Pleváková. Vzorem se pro mně stala Olga Putrova, která loni v Praze vyhrála amatérskou Olympii v bikiny fitness ve vysoké kategorii. Líbí se mi její prezentace a také to, že se řídí heslem, že by člověk měl vždy zůstávat nohama na zemi a vážit si lidí kolem.

S jakými ambicemi odlétáte na mistrovství Evropy?

Ambice jsou takové, abych se odprezentovala náležitým způsobem, abych předvedla perfektní formu a dostala ze sebe to nejlepší.

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěla poděkovat?

Chtěla bych poděkovat za podporu své rodině, své trenérce Evě Sukupové za nejvyšší úroveň přípravy a přístup, dále také Slávkovi Vinogradovi za konzultace a svým klientkám, které mi fandí.


Valerie Peršina v přípravě na mistrovství Evropy 2015

Valerie Peršina na MČR mužů, žen a párů 2015

Zpět na přehled


Lucie Urbanová

Vybrané úspěchy:

MČR mužů, žen, párů a masters 2014 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
Mistrovství Čech 2014 - 1. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Prozraďte něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě. Jak vše probíhalo v průběhu vaší přípravy na mistrovství Evropy?


Lucie Urbanová na loňském mistrovství ČR
Rozhodnutí závodit na jaře padlo až po novém roce. Samozřejmě jsem se po celou dobu připravovala a snažila se nabrat nějakou svalovou hmotu. Tentokrát jsem se rozhodla jít trochu jinou cestou, po minulých ne moc dobrých zkušenostech. Hlavní bylo cítit se v pohodě jak psychicky, tak fyzicky. Začala jsem dříve s dietou, ale pomalu, s cílem, že postupně budu utahovat. To samé platí i o trénincích. Pořád jsem se snažila odjet trénink s větší váhou, až teď ke konci ubírám (i kvůli možnému zranění) a začínám přidávat kardio. Z tohoto hlediska to je pro mě zatím příprava, která mi nejvíce sedla.

Jak hodnotíte současnou kategorii bikiny fitness a trendy v ní? Jak by pod vás měla vypadat ideální závodnice? Máte nějaký vzor mezi závodnicemi ve světě?

Současná kategorie bikiny fitness a trendy v ní? Toť otázka. :) Každý rok je to jiné. Je dobře, že jsou bikiny již více osvalené a má to nějakou úroveň, která je rok od roku vyšší. Sama jsem zvědavá, kam trend bude směřovat. Trochu se obávám, aby honba za velkými svaly a hlavně těmi hýžďovými neudělala z kategorie bikin jako krásných žen, vysportovaných, pevných, atletických postav se symetrií ženy pouze s velkým pozadím. Ideální závodnice by měla mít, jak jsem řekla, symetrii a svaly. :) Vzor přímo nemám, každý je nějaký, ale moc se mi líbí závodnice Olívia Pohánková, Karina Antovská, Sara Back, Christina Strom Fjaere nebo třeba Tawna Eubanks.

S jakými ambicemi odlétáte na mistrovství Evropy?

Nějaké přání a ambice mám, ale říkat nahlas to nebudu. :) Chci být hlavně spokojená se svou formou a vše pěkně odprezentovat.

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěla poděkovat?

V přípravě je mi největší oporou manžel. Jemu patří největší díky, myslím, že všem partnerům závodníků! A taky bych ráda poděkovala za podporu a konzultace Jardovi Sokolovi a fajn lidem ze studia Fitness Hadrák. A předem děkuji čtenářům, že budou naší výpravě držet pěsti. :)

Zpět na přehled


Jana Jeřábková

Vybrané úspěchy:

BFC Cup 2014 - 4. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Prozraďte něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě. Jak vše probíhalo v průběhu vaší přípravy na mistrovství Evropy?

Letos poprvé mi šla dieta strašně dobře, nevím přesně, čím to bylo. Snažila jsem se dělat si jídla tak, aby mi chutnala, a tím jsem skoro eliminovala porušení diety. Také jsem to mnohem více přesunula do ketogenního stylu a to mému organismu evidentně svědčí. Celou přípravu jsem jela pocitově, když jsem kupříkladu cítila, že mám svaly splasklé, dala jsem den nebo dva carb-up a tak dále. Není nad ten pocit, když člověk porozumí svému tělu. V tréninku jsem si také našla "to svoje", a to intervalové tréninky místo klasického kardia a speciální kruháče, které spalují tuky a zvyšují kvalitu svalstva zároveň. Teď už mám asi dva týdny tělesný tuk víceméně v takovém množství, jaké potřebuji na závody, a tak jsem to mohla spíš jen "podržet", čili jídlo nebylo tak omezené a v tréninku jsem používala spíše krátké silové sekvence, abych nepálila hmotu a měla prostor svalům dopřát více sacharidů, což je super, protože měly prostor se pěkně vytvarovat a zůstat zároveň plné.

Jak hodnotíte současnou kategorii bikiny fitness a trendy v ní? Jak by pod vás měla vypadat ideální závodnice? Máte nějaký vzor mezi závodnicemi ve světě?

Podle mě je určitě na prvním místě poměr ramena - pas - boky a dlouhé nohy. Samozřejmě ženské křivky bez přílišné vyrýsovanosti a vaskularity. Mně osobně se líbí plné tvary v oblasti gluteu a ostře úzký pas, o to se také snažím u sebe. :) Myslím, že letos je v módě plnost všeobecně, s tím souhlasím, ale občas to už některá z dam přežene. :) Samozřejmě základ kategorie bikiny je krásný ladný projev, bez něj to nejde a na něj také kladu ve své přípravě velký důraz. Pro mě jsou vzorem Olga Viazmetinova z Ukrajiny a Světlana Eregina z Ruska.

S jakými ambicemi odlétáte na mistrovství Evropy?

Popravdě nechci příliš o ambicích ani sama přemýšlet, protože nechci být potom zklamaná nebo být středem nějakých negativních řečí. Poprvé v životě cítím, že forma je podle mých představ, takže pro mě je prioritou, aby vyšla superkompenzace, abych zapózovala podle svých představ, abych se líbila sama sobě a viděla pokrok od Olympie. Pak budu spokojená nehledě na papírový výsledek.

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěla poděkovat?

Určitě. Jirkovi Hauerovi a Petru Hasoňovi za tréninky, Janu Touškovi, Slávkovi Vinogradovi a Kubovi Šubrtovi za konzultace, všem, co ve mě věří a motivují mě, ať už osobně, nebo prostřednictvím internetu. A v první řadě svojí mamince Ivaně, která to všechno vydržela a vždycky mě podpoří, i když sama měla letos dost práce se sebou. Mami, jsem s tebou, tak jako ty se mnou!


Jana Jeřábková v přípravě na mistrovství Evropy 2015

Zpět na přehled


Daniela Bečková

Vybrané úspěchy:

Partners Cup 2014 - 1. místo v bikiny fitness nad 164 cm
MČR mužů, žen, párů a masters 2013 - 4. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Prozraďte něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě. Jak vše probíhalo v průběhu vaší přípravy na mistrovství Evropy?


Daniela Bečková na soutěži Partners Cup 2014
Po podzimní sezóně jsme s mým trenérem Vladimírem Pajičem usoudili, že je potřeba jít opět do objemové přípravy, jelikož jsem ve vyšší kategorii bikin, kde je větší osvalení podle aktuálních trendů na mezinárodní scéně žádoucí. Takže jsem jela klasickou objemovou přípravu a pak jsme pomalu začali tvarovat a pilovat postavu do požadovaných tvarů. Na vrcholu objemu jsem vážila 72 kg při výšce 171 cm. Startovní váha bude něco okolo 63 kg. Vše časujeme na ME, takže v posledních týdnech je to trošku tvrdší. 14 dní před nominačním srazem jsem měla zdravotní komplikace, kdy jsem prakticky 14 dní nemohla pořádně trénovat, a ještě v den nominace jsem dobírala poslední antibiotika. Na nominaci jsem si v podstatě odskočila z postele, takže jsem ráda, že to dopadlo dobře.

Jak hodnotíte současnou kategorii bikiny fitness a trendy v ní? Jak by pod vás měla vypadat ideální závodnice? Máte nějaký vzor mezi závodnicemi ve světě?

Já na vzory moc nevěřím, myslím si, že každý by měl vycházet sám ze sebe a ze svého potenciálu. Každý je jiný a upínat se ke vzorům přináší jen zklamání. Ale určitě mě motivují některé závodnice. Líbí si mi trendy v profi divizi - plné, kulaté, ženské svaly. Nejsem příliš zastánce evropského vysušenějšího trendu.

S jakými ambicemi odlétáte na mistrovství Evropy?

O ambicích nerada mluvím, protože jsou věci, které člověk nikdy nemůže ovlivnit, a je otázka, co se bude líbit rozhodčím, ale těžko bych mohla absolvovat celou přípravu, kdybych byla bez ambicí.

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěla poděkovat?

V prvé řadě bych chtěla poděkovat mému muži Zdeňkovi za obrovskou podporu a trpělivost, kterou se mnou má, a mému trenérovi Vláďovi za všechno, co pro mě dělá, za lidský přístup a důvěru, kterou do mě vkládá. Nikdy bych neměnila, je to prostě profík s velkým P! A určitě taky Ivanu a Pavle Pisettovým z IP Fitness v Kroměříži za podmínky, které mi poskytují. V neposlední řadě také za skvělé suplementy mému sponzorovi Allmax Nutrition. A taky všem klientům, kteří to občas se mnou nemají lehké, ale chápou to a podporují mě. A za to jim patří velký dík.

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 157 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie