Reklama:

Patrik Jablonski - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Již zítra se v bratislavském Domě odborů Istropolis naplno rozjedou boje na pódiu letošního ročníku Mozolani Classic. Soutěž se stejně jako v předcházejících letech odehraje s českou účastí a jedním z borců, kteří se na ni z České republiky vydají, bude i šestadvacetiletý Patrik Jablonski. S jakým cílem na Slovensko cestuje i na jakém dalším klání by letos mohl nastoupit, se dočtete v našem následujícím rozhovoru.


Patrik Jablonski

Patriku, loňskou sezónu jste uzavřel startem na domácí Olympia Amateur Europe. Jak na závody vzpomínáte a co vám napověděly o tom, v čem se ještě potřebujete zlepšit, abyste v podobné konkurenci mohl pomýšlet například i na účast ve finále?

Na úvod bych chtěl pozdravit všechny čtenáře Ronnie.cz.

Start na Olympia Amateur Europe byl pro mě velice přínosný, mohl jsem se porovnat s velice silnou konkurencí a vidět tak na sobě, kde mám největší slabiny a co musím zlepšit do dalších let. Abych pomýšlel na účast ve finále, tak musím zlepšit především celkové vystupování na pódiu. V Praze jsem chytal silné křeče, na to si musím dát pozor a pohlídat to a také zlepšit objem a prokreslení svalů, především svalů nohou.

Nyní je před vámi již potřetí v řadě start na Mozolani Classic. S jakým cílem na závody jedete a nakolik se bude na Slovensku lišit vaše soutěžní hmotnost od té z pražské amatérské Olympie?

Ano, potřetí v řadě nastoupím na této soutěži a mým cílem je postoupit do finále. Nepovažuji to za svou prioritní soutěž v této sezóně, a proto asi nepřijdu v top formě, tak uvidíme. Hmotnost se bude, předpokládám, pohybovat o nějakých 5 - 6 kg výše než na Olympii.

Předpokládám, že svou přípravu nesměřujete letos k jediné soutěži. Kde byste letos kromě Mozolani Classic ještě rád závodil?

Kromě zmiňované soutěže Mozolani Classic bych se rád zúčastnil Olympia Amateur Spain. Pokud během přípravy půjde vše dobře a nic se nepokazí, chtěl bych na této soutěži startovat. Bude se konat ve Španělsku, v krásném přístavním městě Malaga, takže uvažuji, že využiji příležitosti a strávím v této turistické destinaci několik dalších dní k načerpání nových sil po náročné přípravě.

Máte před sebou v kulturistce nějaké dlouhodobé cíle? Kde byste chtěl být jako závodník třeba za pět let a jaké úspěchy byste v té době chtěl mít již za sebou?

Mým jediným cílem a snem je dostat se mezi profesionály.

Patrik Jablonski

Mým jediným cílem a snem je dostat se mezi profesionály a vyzkoušet si alespoň jednu ze soutěží. Pět let je poměrně dlouhá doba, takhle dopředu neplánuji. Jediným úspěchem, kterého bych chtěl aktuálně dosáhnout, je umístit se na předních místech Olympia Amateur nebo Arnold Classic Amateur.

Vraťme se ještě do minulého roku. Ten pro vás byl zajímavý nejen startem na amatérské Olympii, ale také cestou do Spojených států, kde jste se v roli diváka zúčastnil Mr. Olympia profesionálů. Jaký to byl pro vás zážitek a jaké okamžiky z cesty po zámoří byste ještě rád vzpomněl?

Cesta do Spojených států je pro mě zážitkem, na který velmi rád vzpomínám. Měl jsem tu čest být ve víru událostí profesionální soutěže a také v zákulisí Mr. Olympia. Zrovna se konal jubilejní padesátý ročník, který byl poctěn návštěvou velkých osobností kulturistiky, jako je Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger, Flex Wheeler atd. Atmosféra tam byla úžasná a napjatá zároveň, lidi skandovali jména dvou největších rivalů Kaie Greena a Phila Heatha. Je to perfektní, když na soutěž v kulturistice přijde deset tisíc lidí. (smích) Dále jsem se setkal s Jayem Cutlerem, se kterým jsem prohodil i pár zajímavých vět, a také s Dexterem Jacksonem a jeho trenérem Charlesem Glassem, který je velký pohodář. Vše se odehrávalo v proslulém městě hazardu Las Vegas, kde jsem strávil tři noci plné zábavy. Ještě bych chtěl zmínit návštěvu legendární Venice Beach, kde se nachází Gold´s Gym a Muscle Beach, na obou místech jsem si samozřejmě musel zatrénovat. (smích) Doporučuji všem fandům kulturistiky - pokud se vám naskytne příležitost vydat se do Kalifornie, nenechte si ji ujít. Je to nezapomenutelný zážitek.

Chtěl byste touto cestou poděkovat někomu za pomoc nebo podporu v probíhající přípravě?

Touto cestou bych chtěl poděkovat všem, kteří mi v přípravě jakýmkoliv způsobem pomáhají. Ať už to je má přítelkyně, nebo rodina, taky můj skvělý kámoš a sparing Michal Smejkal, který mě vždy nakopne, když už nemohu. (smích) Také svému trenérovi Honzovi Soběslavovi, se kterým můžu zkonzultovat různé věci ohledně kulturistiky a přípravy na samotnou soutěž. Jeho vědomosti mě vždy posunou o krok kupředu. Děkuji všem, kteří mi vyjadřují svou podporu, fandí mi a věří v to, co dělám.


Patrik Jablonski - aktuální forma před Mozolani Classic 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.04.19:25člověk - Paťo, držím palce, ať se dostaneš co nejvýše v zřejmě nabi..+2
24.04.14:47Petr Prielozny - Patas, drzim palce. vidim tam kazdy rok zlepseni, bocni po..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra