Reklama:
Zbývá už jen 65 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Jan Turek - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Jan Turek v roce 2013 přesvědčivě získal titul absolutního mistra České republiky v kulturistice juniorů a od té doby se připravoval na přestup do kategorií mužů. Kolik svalové hmoty se mu za 1,5 roku podařilo vybudovat a s jakou formou se představí na nadcházejícím Mozolani Classic? To se dozvíte z následujícího rozhovoru.


Honzo, jako absolutní mistr České republiky v kulturistice juniorů pro rok 2013 jste si dal dva roky na budování další svalové hmoty do kategorií mužů. Jak jste spokojený s výsledkem? Jakou nejvyšší hmotnost ukázala váha na vrcholu objemu?

Především zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny, co mi fandí a sledují mě, ať už na mých stránkách, nebo tady. A tímto všem děkuji. Po skončení sezóny 2013 v České republice jsem se rozhodoval, jestli budu dál pokračovat na mezinárodních soutěžích ještě jako junior, nebo sezónu ukončím a budu se soustředit na přestup mezi muže. Volba padla na druhou možnost, tedy téměř rok a půl objemové fáze a nabírání hmoty. Na MČR 2013 jsem měl soutěžní váhu 88 kg, letošní vrchol objemu se pohyboval někde okolo 112 kg. Momentálně se necelé dva týdny před prvním startem pohybuji kolem 109 kg.

V nedávném tréninkovém logu s Milanem Obořilem jsme mohli vidět, že objem už je dávno u konce a vrcholí příprava na Mozolani Classic, kde se představíte v kategorii nad 85 kilo. Jak jste spokojený s aktuální formou a jak si věříte na konkurenci, která tam na vás čeká?

Ano, log byl asi po 5 týdnech diety a příprava se chýlí ke konci. Tedy ne ke konci, ale k prvním závodům, tedy k Mozolani Classic. Původně jsem počítal s tím, že bude vypsána kategorie do 100 kg a že se budu snažit se do ní vejít, ale když jsem se asi před 5 týdny dozvěděl, že nejvyšší kategorie bude nad 85 kg a že se mnou na pódiu budou ti největší a taky Milan, který má brutální formu, tak jsem musel změnit strategii a pokusit se ještě něco nabrat, abych se mezi nimi úplně neztratil. (úsměv)

Vše jde zatím podle plánu, forma jde postupně dopředu. Nejdůležitější bude poslední týden před závodem. Konkurence tam bude neskutečná a ani pořádně nevím, kdo tam všechno bude. Chci tam jít hlavně s vědomím, že jsem pro to udělal maximum. A vypadám podle svých představ, co je za dva roky možné udělat. Nemám žádné velké ambice první rok v mužích, ale určitě bych chtěl být co nejvýše.

Na našem serveru mohli čtenáři vidět několik vašich tréninků, prozraďte na tohle téma něco víc - jak trénujete, jaké jsou vaše silové výkony...

To byla videa z první části objemu, ještě ze staré posilovny, kde jsem se připravoval v roce 2013 a pak ještě část objemu po sezóně. Poté jsem přešel do Sportovního centra Naparia v Hranicích na Moravě, kde funguji jako hlavní trenér. A tam už byl trénink díky modernímu vybavení daleko víc do detailů. V objemu trénuji 4x týdně, kdy za týden procvičím celé tělo. Volné dny jsou ve středu, v sobotu a v neděli. Skladba tréninku většinou vypadá takto:

prsa, triceps, břicho
záda, biceps
ramena, lýtka
nohy

V dietě trénuji systémem 4 + 1 a v závěru přecházím na 8 + 1 s tím, že opět ve 4 dnech procvičím celé tělo. Silové výkony moc neřeším. Trénuji tak, abych sval správně procítil. U dřepů se maximum pohybuje okolo 200 kg pro 12 opakování, bench-press do 130 kg po 12 opakováních. Jediným cvikem, kde jezdím těžké váhy a funguje mi to, je mrtvý tah. Tam je mé maximum 240 kg po 10 opakováních bez trhaček.

Kdo vás nejvíce podporoval v přípravě? Ať už materiálně, nebo psychicky?

V přípravě mi během roku hodně pomohla firma Sizeandsymmetry. Teď v dietě už si suplementy hradím sám a žádného hlavního sponzora nemám. Dále mi po celou mou přípravu pomáhá obec Šenov u Nového Jičína, kde bydlím. Sportovní centrum Naparia, kde pracuji, mi poskytuje posilovnu a veškeré zázemí. Tímto bych chtěl všem poděkovat. Dále pak rodině a všem klientům, že se mnou vydrží mé občasné stavy vyčerpání :), a samozřejmě mým nejbližším přátelům, kteří mě podporují, jak mohou, a jsou mou největší psychickou podporou. Velký dík patří také mému trenérovi Janu Soběslavovi, který za mnou stojí po celou přípravu. Jsem rád, že jsem mohl poskytnout rozhovor pro Ronnie.cz, a po závodech se můžete těšit na mé zhodnocení soutěží, na nichž budu startovat.

Honzo, děkuji za rozhovor a přeji co nejlepší formu i umístění na nadcházejících soutěžích!


Jan Turek v přípravě na Mozolani Classic 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 72 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra