Reklama:

Milan Obořil - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Přípravu Milana můžete na našem webu sledovat prostřednictvím jeho tréninkových videologů. V tom posledním jste mohli vidět jeho trénink s Janem Turkem, který by měl být jedním z jeho soupeřů v kategorii kulturistiky mužů nad 85 kg na nadcházejícím Mozolani Classic 2015. Povede se ale Milanovi udržet formu i přes nepříjemné zdravotní komplikace? Detaily z jeho přípravy se dozvíte v rozhovoru!


Milane, máš 8 dní před Mozolani Classic a na tvém Facebooku se objevují znepokojivé zprávy. O co jde?

Mozolani se blíží, pro mě momentálně raketově rychle, bohužel. V sobotu večer mě skolila nějaká nemoc, zjistilo se, že je to chycené na průduškách, a dnes mě ještě čeká vyšetření na rentgenu, protože je tam podezření na zápal plic. Takže už skoro týden doma jen ležím, cpu se antibiotiky a různými prášky, čaji atd.

Přitom se vše vyvíjelo dobře. Dle tvých aktuálek forma gradovala.

No a to byla asi ta chyba, že se vše vyvíjelo až moc rychle a dobře. V sobotu jsem byl právě na kontrole formy a konzultaci u Toma Bureše, ten byl s formou maximálně spokojený. Říkal, že jsem krásně připravený, že je to pěkně tvrdé a husté, až ho děsilo, že ta forma je tak moc vepředu před mým hlavním závodem. Svaly byly plné, husté, takové neunavené a živé. Dle jeho slov tam bylo ještě trošku tuku na zádech a trochu na spodku zadku a voda.

A ty si myslíš, že to má spojitost s tou momentální nemocí?

No, nemyslím si, že to, že jsem byl už připravený, má s tím nějakou spojitost, spíš bych se přiklonil k tomu, když dělám osobního trenéra, tak mám spousty klientů a ti občas umí dojít nemocní. A že jich za posledních pár měsíců bylo dost nemocných. Takže jak byl organismus trochu méně imunní, tak na mě asi někdo kýchl nebo zakašlal a ono to vylezlo na povrch.

Nepodcenil jsi příjem vitamínů a minerálů?

To právě ne, vždy celou přípravu pravidelně dávám 1 - 2 gramy vitamínu C, náš V 52 od Extrifitu, kde je i echinacea, pak jsem pravidelně dával B-komplex, zinek. Takže si myslím, že v tomhle problém nebyl. Možná ty teplotní výkyvy, jaké u nás jsou. Jeden den 25 °C druhý den 5 °C. To může mít trochu viny na tom oslabení imunity.

Dobře, pojďme se tedy vrátit k Mozolani Classic. Je tedy tvůj start ohrožen, nebo jsi pevně rozhodnutý, že startovat budeš?

Na Mozolani bych startovat chtěl, doktorka mi říkala, že od pondělí, pokud mi to plíce povolí, bych to už mohl udýchat a cvičit i s antibiotiky, akorát je budu muset brát o týden déle a dávat víc vitamínů, aby mě to neskolilo pak před Olympia Amateur Europe, která by měla být mou hlavní soutěží. Takže pokud už v neděli budu moct dýchat, tak v pondělí naskočím na dvoufázové tréninky pouze silové, kdy pojedu jen jednu partii, abych měl do 30 minut hotový trénink. Za 4 dny chci projet celé tělo, pátý, poslední den chci dát jen fullbody trénink a kardio, abych to ždímal a trochu dotvrdil. Forma totiž momentálně není vůbec obstojná, všechno to změklo, váha klesla dolů a zatáhlo se to. Každopádně vím, že velkou roli v tom hraje voda, která teď není tam, kde má být.

Ty máš s retencí vody trochu potíže. Bojíš se toho, že se to kvůli nemoci projeví?

Abych pravdu řekl, letos ta retence vody je úplně na pohodu. Jak si hlídám bílkoviny, maximálně 2,5 g na kg tělesné hmotnosti, tak s ní nemám moc problém. Koupil jsem si papírky na čurání, každý druhý den si měřím pH moči, bílkovinu v moči, glukózu. Dost mi to pomáhá. Když vidím, že je tam moc bílkoviny, nebo je překyselená, uberu maso a zařadím tam spíš protein Hydro 80 a glutamin místo zdroje masa na jeden den. Hodnoty se srovnají a vše je v pořádku. Nejspíš nepotřebuji tolik bílkovin a sacharidů, jak jsem vždy myslel, ale spíš tuky a bílkovin tak akorát.

Tak snad to nějak dopadne. Těšíš se? Vypadá to letos na extra nadupanou soutěž.

No, teď už s tím nic nenadělám, stalo se a já musím najít cestu, jak jít dál, takže pokud to půjde, opřu se do toho a zkusím ze sebe vymáčknout maximum. Jídlo si hlídám pořád, takže moc tuku tam přibýt nemohlo, když hodně, tak kilo. Vím, že to dokážu sundat, jak se začnu hýbat. Soutěž bude letos neskutečně našlapaná, bude tam obrovská konkurence, nekladu si na tu soutěž žádné ambice, přece jen je to pro mě soutěž po 5 týdnech diety a vrchol chci mít jinde. V kategorii nad 85 kg se srovnávat se zkušenými borci, kteří budou mít třeba i o 15 - 20 kg víc, to bude masakr! Každopádně Mozolani je soutěž s perfektním zázemím a úrovní, takže to bude další výborná zkušenost.

Na soutěži bude i tvůj stájový kolega z Extrifit týmu Vojta Koritenský, byť v profi kategorii. Jaký mu tipuješ výsledek?

Na Vojtu se hodně těším, jak na týmového kolegu a super člověka, tak na jeho famózní formu. Sleduju pravidelně jeho stránky na Facebooku a On The Top a forma neskutečně graduje a zlepšuje objemy svalů a někde i tvary. Takže jsem zvědavý. Co se výsledku týče, nedovedu posoudit, nevím, který z profíků tam bude. Každopádně bych mu přál, aby byl ve finále a mohl se ukázat a zabojovat i o "bednové" příčky!

Ty se ukážeš v rámci možností i na Expu. Jak vnímáš takovéto setkání s fanoušky? Bereš to jako nutné sponzorské zlo, nebo to naopak vyhledáváš?

V žádném případě to pro mě není sponzorské zlo ani nic takového! Já jsem strašně rád, když se můžu setkat se svými fanoušky, věnovat jim fotku a moje poděkování za jejich čas, který stráví tím, že mě sledují! Takže Expa na našem Extrifit stánku mám hrozně rád a tím bych chtěl i říct lidem, ať se nebojí za námi přijít pokecat, či pro fotku nebo podpis! Já osobně to rád uvítám a nikdy nikoho neodmítnu!

Co bude následovat po Mozolani Classic?

Týden nato jsem si poslal přihlášku na Austria Cup, kde jsem loni o pár bodů nevyhrál, tak doufám, že se mi podaří formu ještě kousek posunout a přijít tam a ukázat, že jsem letos lepší.

Tak doufejme, že odplata bude sladká. Na závěr se tě chci zeptat, jak jde novomanželský život a jestli to, že pořád ležíš, nemá souvislost právě s tím? :)

Doufejme. Jinak novomanželský život je super! A určitě to na to nemá vliv, jsem s mojí nyní už ženou 10 let, takže se známe už víc než dost a nic se nemění, naopak mi přijde, že jsme si teď ještě víc vzácní a je to lepší.

Já ti děkuji za rozhovor. Chtěl bys něco závěrem dodat?

Já děkuju za rozhovor! Dodat bych chtěl určitě to, že si nesmírně vážím pomoci Extrifitu, všech, kteří mi v letošní sezóně pomáhají, ať už je to finančně, nebo psychicky. Pak Tomáši Burešovi za to, že mi umožnil se chystat pod jeho vedením, jelikož mi to přineslo hodně dalších nových rad a zkušeností. Pevně věřím, že letos bude konečně obstojná forma a vylepším si tak loňskou nepovedenou sezónu.


Milan Obořil v přípravě na Mozolani Classic 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.04.14:50obinho_22 - Děkuji! Vážím si toho, dělám pro letošní sezónu maximum :)
23.04.10:37xien - Ahoj Milane držím palce ať všechno překonáš a urveš placku..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra