Reklama:

Stanislava Kožmínová - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Stanislava Kožmínová patří mezi další závodnice, které plánují svůj první start na soutěži Mozolani Classic 2015. Co se jí líbí na kategorii bikiny fitness a jak vidí své další soutěžní plány, Vám prozradí v rozhovoru níže.


Stanislavo, na Ronnie.cz jsme s vámi ještě rozhovor neměli. Mohla byste se tedy našim čtenářům představit?

Pocházím z Prahy a pracuji jako vizážistka. Moje práce je mi zároveň koníčkem, ke kterému v posledních letech přibylo i fitness a zdravý životní styl celkově. Dále cestování, vaření (i když v posledních týdnech přípravy se tento koníček stává spíš nepřítelem, když cítím nějaké jiné vůně než maso a salát), taneční hudba a můj pes Pinto. Dříve jsem hrála 8 let pozemní hokej a dělala aerobic, ale potom přišla ze zdravotních důvodů delší pauza.

Zúčastnila jste se už dříve nějakých závodů v oblasti fitness, nebo jsou toto vaše úplně první závody?

První.

Co pro vás bylo impulzem začít se připravovat na tuto soutěž?

Sama cvičím cca 2 roky, ale loni v létě, kdy se mi zbortil imunitní systém ze špatného jídelníčku s téměř nulovým obsahem sacharidů, jsem se rozhodla, ze to chci dělat jinak - správně, nejen na efekt, ale i pro moje tělo. V jedné diskuzi ohledně fitness jsem narazila na svého současného trenéra Martina Dvorožňáka. Slovo dalo slovo a už jsem byla v tom. :)

Jak vlastně příprava probíhala? Jak máte nastavený trénink a stravovací plán? Změnilo se toho u vás hodně při přípravě oproti "běžnému" období? Zvládala jste přípravu dobře?

Začal mi lehký objem, stabilní příjem sacharidů, žádné kardio. Nabírání svalové hmoty tam, kde chyběla, a celkové tvarování postavy. Změnil se především okruh lidí kolem mě, za což jsem vděčná. A asi mam míň času i energie na jiné aktivity, ale nelituju. Naplňuje mě to. Řekla bych, že nejtěžší na tom všem je naučit se fungovat v běžném životě. Když mě trenér ráno zničí na nohách a následuje 40 minut běhu, to kolikrát po zbytek dne v práci kouzlím úsměv dost křečovitě. :)

Máte nějaký cíl nebo ambice, jak se na této soutěži umístit? Jaké jsou vaše další sportovní plány?

Chtěla bych si soutěž především užít. Poslední týdny jsem byla ve velkém stresu, abych stihla formu doladit do top stavu, a bylo to spíš ke škodě. Věřím, že každá z nás bude zklamaná, když nepostoupí do finále, neumístí se. Ale jsou to mé první závody a je to doslova křest ohněm. Jdu mezi top bikiny, které vyhrávají celosvětové závody. Budu šťastná, když budu vidět, nebudu jednou v davu, ale zanechám nějaký dojem, byť třeba s kritikou, že je potřeba doladit to či ono. :) Po Mozolani jsou další závody, ráda bych se připravila minimálně na amatérskou Olympii a věnovat se fitness budu určitě dál. :)

Přemýšlela jste i nad přípravou do jiné kategorie než bikiny fitness? Čím vám tato kategorie vyhovuje a je naopak něco, co se vám na ní nelíbí?

Nepřemýšlela, kategorie bikiny fitness se mi líbí, spojení ženskosti a sportu je v dokonalém souladu.

Chtěla byste někomu poděkovat nebo něco vzkázat našim čtenářům?

V první řadě chci poděkovat svému trenérovi Martinu Dvorožňákovi, že mi "naloží" kolikrát ještě víc, když fňukám, že nemůžu. Jen díky němu jsem se o tolik posunula, je i velkou psychickou podporou. Jako celý náš tým bikin. Sešly jsme se skvělá parta holek a podporujeme se navzájem. Také všem, kdo mi říkají, jak je motivuji a že díky mně začali i oni se sebou něco dělat. Přiznám se, že to pro mě byl největší hnací motor v posledních dnech krize. :) A paradoxně i všem, kdo mi hází klacky pod nohy, protože jak jsem někde nedávno četla, já je sebrala a udělala si z nich činky. :)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra