Reklama:

Martin Lešenar - rozhovor a aktuální
forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Sobota 25. dubna bude v bratislavském Domě odborů Istropolis vyhrazena letošnímu ročníku mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness Mozolani Classic. Ta se stejně jako v předcházejících letech opět uskuteční také za účasti českých závodníků, k nimž bude patřit i Martin Lešenar, který by na akci měl nastoupit v kulturistice mužů nad 85 kg. Jaká byla jeho příprava a s jakým cílem Martin na soutěž pojede, se dočtete v našem následujícím rozhovoru.


Martine, naposledy jste závodil na loňském mistrovství České republiky, kde jste se představil v kategorii klasické kulturistiky. Na nadcházejícím Mozolani Classic byste ale měl nastoupit už v kulturistice mužů. Dá se říci, že jste kategorii klasické kulturistiky již definitivně přerostl? Dokážete odhadnout, kolik kilogramů svalů jste od loňska nabral?

Ano, je to přesně, jak říkáte, do váhového limitu klasické kulturistiky se už nevejdu. To byl také jeden z mých cílů. Hned po loňském mistrovství České republiky jsem se pustil do objemového období, pečlivě jsem vše plánoval a den za dnem dodržoval. Moje váha se vyšplhala na 114 kg. Moji letošní váhu na pódiu odhaduji kolem 95 kg, což znamená zhruba o 10 - 12 kg více než vloni. Do budoucna na svoji výšku potřebuji nutně nalepit další kilogramy svalů.

Martin Lešenar
při tréninku bicepsů v přípravě na Mozolani Classic 2015

Ve startovním poli Mozolani Classic se jistě sejde silná konkurence. Máte před závody ambice na nějaké konkrétní umístění, nebo jedete na Slovensko spíše sbírat zkušenosti?

Konkurence bude opravdu vysoká a těším se na ni. Mým cílem je sbírat zkušenosti, porovnat se s mezinárodní konkurencí a hlavně předvést lepší svalové objemy a formu než vloni, což je můj hlavní cíl - tedy neustále se zlepšovat a posouvat se vpřed.

Vím, že působíte jako osobní trenér. Máte ale i vy někoho, kdo vám v přípravě pomáhá, ať už s tréninkem, či dietou?

Celou přípravu, jak skladbu tréninku, tak stravovací plán v objemovém období i dietě, si ordinuji zcela sám, avšak pro zhodnocení formy využívám konzultace s Petrem Kovářem, který mě bude i doprovázet do Bratislavy na Mozolani Classic, za což mu děkuji.

Na jaký typ předsoutěžní diety sázíte? Držíte se sacharidových vln? A jak ve vaší probíhající přípravě vypadaly? Dostal jste se sacharidy až na nulu?

Celkově jsem zvyklý držet sacharidy dost nízko a občasně využiji jejich navýšení. Ke konci přípravy sázím na již zmíněné sacharidové vlny (například: 0, 50, 200, 400 a opět 0 až 50 g sacharidů). Denní příjem sacharidů na 0 - 50 g je u mě zcela běžný a nevadí mi, jsem už tak zkrátka zvyklý a funguje to. Naopak maximální příjem sacharidů za den se pohybuje kolem 400 - 500 g. Sacharidy přijímám pouze z jasmínové a natural rýže a ovesných vloček. Někdy dle potřeby a formy zařadím i tzv. cheat day a to se potom dějí věci a jsem nenasytný. (smích)

Za svoji silnou stránku považuji paže.
Martin Lešenar

Kdybyste měl vybrat jednu partii, kterou považujete za svou přednost, a jinou, již naopak pokládáte dosud spíše za slabinu - které by to byly?

Za svoji silnou stránku považuji paže, tedy bicepsy i tricepsy. Naopak za svoji slabinu považuji hrudník, na kterém potřebuji nejvíce zapracovat co se týče objemu. Také svou šířku zad nebudu zřejmě nikdy považovat za dost dobrou…

Obraťme list. Máte kromě kulturistiky i jiné záliby? Co rád děláte ve volném čase?

Kulturistice se opravdu věnuji na plný úvazek a doslova vše se točí kolem ní. Ve volném čase, tedy kromě závěru přípravy, si rád zahraji na nějaké party jako DJ, ovšem krabičky s jídlem mám připravené s sebou a odcházím vždy o něco dříve, abych se alespoň trochu stihl vyspat před ranním tréninkem. Dříve jsem jezdil závodně parkury na koni, teď už jsem na ježdění moc těžký, ale koně mám rád pořád.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě všem, co mi v přípravě na závody i mimo ni drží pěsti a fandí mi. Ti praví "fans" vědí. A hlavně také svým rodičům, kteří mi vytvářejí potřebnou pohodu k tomu, abych se dobře připravil na závody, a celé to se mnou prožívají…

Pokud byste rádi sledovali moji formu, tréninkové a výživové postupy a rady, můžete tak učinit na facebookové stránce: Martin Lešenar IFBB bodybuilder.


Martin Lešenar
- aktuální forma 7 dnů před Mozolani Classic 2015 při hmotnosti 101 kgLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.04.16:37Lesha - To beru vzhledem k Milanovým úspĕchům jako kompliment..
21.04.04:10Petr Prielozny - takovy milan oboril c.2+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 92 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra