Reklama:

Marcela Valkounová - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Marcela Valkounová se společně s dalšími závodníky z české výpravy představí již tuto sobotu na pódiu prestižní soutěže Mozolani Classic v kategorii bikiny fitness do 163 cm. Slovenské klání bude zároveň prvními závody sedmatřicetileté sportovkyně, proto jsme ji poprosili o drobné představení a odpovědi na pár zvídavých otázek, abychom zjistili její pocity a očekávání týden před startem. V závěru článku Vám nabízíme fotografie Marceliny aktuální formy.


Marcelo, mnoho čtenářů Ronnie.cz vás pravděpodobně ještě nezná, mohla byste se jim, prosím, představit?

Narodila jsem se a žiji v Praze. Odmala jsem se věnovala sportu, ale nikdy ne vrcholově. Od gymnastiky přes tanec a jógu až k posilovně. Proto jsem také po vystudování školy návrhářství (móda a umění je moje další láska) začala pracovat ve fitness centru, udělala jsem si trenérský kurz a začala trénovat klienty. Už tenkrát (před 15 lety) jsem se chtěla připravovat na soutěž ve fitness, ale bohužel jsem se zranila a musela to vzdát. Nakonec jsem odešla i z fitka a vrátila se k módě, v tomto odvětví pracuji dodnes. S cvičením jsem sice pokračovala, ale jen kondičně, a to s jógou. Asi před rokem a půl jsem se vrátila do posilovny a opět mě to chytlo.

Zúčastnila jste se už dříve nějaké soutěže v oblasti fitness, nebo bude bratislavské klání vašimi úplně prvními závody?

V sobotu se uskuteční můj úplně první závod.

Co pro vás bylo impulsem začít se připravovat na tuto soutěž?

Impulsem začít s přípravou pro mě byl můj nynější trenér Martin Dvorožnák, který mě oslovil, jestli bych tuto soutěž nechtěla zkusit. Mě samotnou to vzhledem k mému věku (je mi 37) ani nenapadlo. Ale po chvíli váhání jsem si řekla, proč to nezkusit, proč si nesplnit svůj dávný sen, který jsem už dávno vzdala. A navíc jsem tím dala nějaký smysl mým už i tak tvrdým tréninkům.

Jak vlastně příprava probíhala? Jak máte nastavený trénink a stravovací plán? Změnilo se toho u vás hodně při přípravě oproti „běžnému“ období? Zvládala jste přípravu dobře?

Přípravu jsem zvládala celkem v pohodě. Trénink byl zhruba 5x týdně, teď i 6x. Sice to bylo poté, co jsem stála celý den v práci na nohách, někdy docela náročné, hlavně v době, kdy jsem jela opravdu velké váhy, ale naštěstí mám alespoň rychlý metabolismus, takže jsem se nemusela trápit drastickou dietou. Tam, kde někdo už dával nulu sacharidů, já ještě ruinovala running sushi. (smích) Dietu jsem samozřejmě dodržovat musela, v objemu to bylo okolo 250 - 300 g sacharidů, poté jsem množství snižovala. A teď vlním od 100 do 200 g. Až poslední týden mě čeká i ta nula. Bílkoviny si držím okolo 1,8 g na 1 kg tělesné váhy. Vyšší dávka by jen zbytečně zatěžovala můj organismus. Z doplňků pak v přípravě využívám hlavně protein, BCAA a glutamin.

Máte nějaký cíl nebo ambice, jak se na této soutěži chcete umístit?

Soutěž Mozolani Classic je velmi prestižní soutěží a já k ní mám veliký respekt. Navíc slovenské závodnice jsou skvělé, takže už jen stát vedle nich pro mě bude čest. Samozřejmě jedu bojovat, ale tím, že je to moje první soutěž, by pro mě bylo asi největším úspěchem dostat se do finále.

Přemýšlela jste i nad přípravou do jiné kategorie než bikiny fitness? Čím vám tato kategorie vyhovuje a je naopak něco, co se vám na ní nelíbí?

O jiné kategorii jsem neuvažovala, líbí se mi ženské tvary, jemné svaly, i když trénink teda rozhodně jemný není! Jak by si někdo mohl myslet. Já sice mám svalové hmoty dost, ale i přesto pouze a jen bikiny fitness.

Chtěla byste někomu poděkovat nebo něco vzkázat našim čtenářům?

Poděkovat bych chtěla určitě mému trenérovi Martinovi, který mě k tomu přivedl a po celou dobu mě vedl. Dále mému příteli, který je vlastně mým druhým trenérem a celou dobu mě podporoval a snáší mou podrážděnou náladu v posledních dnech. A nesmím zapomenout na Michalu Sallut, od které mám skvělé plavky na míru.

Všem bych chtěla vzkázat, že opravdu nikdy není pozdě začít si plnit své sny. Stačí si jít tvrdě za tím. Nic není zadarmo, vše něco stojí, tohle konkrétně spoustu odříkání, dřiny i volného času, ale když to milujete, stojí to za to.


Marcela Valkounová - aktuální forma před Mozolani Classic 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra