Reklama:

David Skořepa - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2015 - 25. 4. 2015, Bratislava
Češi před Mozolani Classic:
Zdeněk RazákDavid SkořepaMichal KlečkaPatrik Jablonski • František Huf • Jan Turek
Denis Štěrba • Martin LešenarMilan Obořil • Karolína Tlustá • Stanislava Kožmínová
Marcela Valkounová • Petra Tchuřová • Aneta Horváthová • Daniela Bečková
Info z Mozolani Classic:
prezentace fotogalerievýsledky a fotografie
 

Již tuto sobotu se v Bratislavě koná soutěž Mozolani Classic 2015, na jejímž pódiu se po čtyřleté pauze představí David Skořepa. Ten bude společně s dalším českým závodníkem Zdeňkem Razákem startovat v kategorii kulturistiky mužů do 85 kg.


Davide, představte se prosím krátce našim čtenářům a prozraďte něco o sobě.

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se David Skořepa a bude mi 32 let. Bydlím ve Valdicích kousek od Jičína, kam chodím cvičit do místní posilovny ve sportovním areálu. Cvičit jsem začal asi před patnácti roky jen tak pro sebe a stravu jsem moc neřešil. Postupem času mě tento sport začal bavit, informace jsem hledal v časopisech a knihách o kulturistice a první soutěž jsem absolvoval na podzim roku 2006, obsadil jsem druhé místo v kategorii kulturistiky mužů do 75 kg na Grand Prix Eskap v Poděbradech. Byla to pro mě obrovská motivace do budoucna.

Pokud se nemýlím, naposledy jste na soutěžním pódiu stál v roce 2011 na mistrovství České republiky, kde jste získal bronz v kategorii do 82,5 kg, a na soutěže se vracíte po 4 letech. Proč padla volba právě na Mozolani Classic?

Ano, moje poslední soutěž byla v roce 2011, tehdy mi forma moc nevyšla, třetí místo bylo spíše z milosti. Shazoval jsem příliš rychle a to se podepsalo na formě. Letošní příprava začala už od ledna, dieta byla pozvolnější a tělo lépe reagovalo - nebyl jsem tak unavený a celková nálada byla lepší. Pro start na soutěži Mozolani Classic jsem se rozhodl asi před 14 dny. Byla to náhoda a je to pro mě možnost otestovat si formu před mistrovskými soutěžemi, na které se připravuji.

Prozraďte něco o vaší přípravě - jak probíhala, jak vypadal trénink a dieta a jak jste spokojený s formou před soutěží?

Příprava šla dobře, ale v poslední době je únava už opravdu značná a to se podepisuje na chování k okolí a převážně k rodině. Té bych chtěl na tomto místě poděkovat, že to se mnou vydrželi až do konce. Trénink probíhá podobně jako v objemu - snažím se držet váhy, zvyšovat tempo a zařazuji supersérie a shazované série. Dietu jsem trochu pozměnil a snad to bude vidět. S formou jsem i nejsem spokojený, už to sám nedokážu objektivně posoudit, ale to je ke konci diety asi normální.

Jaké jsou vaše ambice, s jakým umístěním budete spokojený?

Ambice si nedělám vysoké, budu startovat v kategorii kulturistiky do 85 kg, bude to moje první větší soutěž a bude asi dost kvalitně obsazená, tak uvidíme...

Je někdo, kdo vás v přípravě podporoval a komu byste chtěl poděkovat?

Poděkovat samozřejmě musím v první řadě svojí rodině jak za psychickou, tak finanční podporu. Dále rodičům, ve kterých mám vždy silnou oporu, a spoustě lidí okolo, jak v posilovně, tak mimo ni. Každý závodník ví, jak je tento sport finančně náročný. Sponzora nemám a uvítal bych každou podporu. Ještě chci poděkovat svému kamarádovi Lukáši Hnátkovi, se kterým jsem konzultoval přípravu. Děkuji Ronnie.cz za umožnění rozhovoru a zdravím čtenáře a všechny fanoušky kulturistiky!

Davide, děkuji za rozhovor a přeji úspěšnou nadcházející soutěžní sezónu!


David Skořepa v přípravě na Mozolani Classic 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra