Reklama:

Jan Toušek - rozhovor a
aktuální forma před Arnold
Classic Amateur 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2015 - 5. - 7. 3. 2015, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lada PlíhalováPetra Urbánková • Silvie Beránková • Jan Toušek
Miroslav KalichFilip ŠteflovičJiří Procházka • Daniel Minarský
Strongmani před AC:
Čestmír Šíma Jiří Tkadlčík
výsledky našich
Před Arnold Classic Amateur:
srazstartovkyharmonogram
očima Čestmíra Šímy
Info z Arnold Classic Amateur:
den 1: výsledky a fotoden 2: výsledky a foto - medaile!
den 3: výsledky a fotokompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Petra Urbánková

Arnold Classic Amateur 2015: předběžné startovní listiny
Už dnešním dnem začínají v Columbusu v Ohiu semifinálová klání soutěže Arnold Classic Amateur 2015. Do nich zasáhne společně s dalšími českými závodníky také Jan Toušek, který měl svou soutěžní premiéru v minulém roce na Olympia Amateur Europe a nyní se chystá změřit síly s dalšími závodníky v kategorii klasické kulturistiky nad 180 cm. Jak probíhala jeho příprava, se dozvíte v následujícím rozhovoru.


Představte se prosím krátce našim čtenářům a napište něco o sobě.

Dobrý den všem příznivcům tohoto sportu a vůbec všem, co žijí tímto životním stylem. Věnuji se kulturistice v podstatě od své puberty, kdy asi každý kluk začne snít o aspoň trochu svalnaté postavě. Od svých dvaceti let jsem se aktivně začal věnovat kulturistice se vším, co k tomu patří, takže začaly tvrdé tréninky a dokonalá výživa a doplňky stravy. V té době jsem samozřejmě hltal všechny časopisy a články o tom, jak nabírat svalovou hmotu a jak nejlíp trénovat. Psal se rok 2000 a v té době byla velmi populární kulturistika, a jelikož jsem vysoký 185 cm, líbili se mi největší borci v nejtěžších kategoriích. Jsem ektomorf, tudíž geneticky štíhlý, tak jsem dřel a jedl, jak to jen šlo, abych se postupně za léta vypracoval k velké svalnaté postavě. V hlavě mi pořád znělo "objem ničím nenahradíš".

Postupně za ta léta jsem se k velkým objemům opravdu dopracoval. Moje objemová váha se pohybovala i kolem 115 kg. Tento můj největší koníček se pro mne v průběhu života stal i prací, kterou miluji. V roce 2006 jsem otevřel fitness shop a začal se tak věnovat klientům se vším všudy. Tento můj dobře zavedený fitness shop v současné době již provozuje Ronnie.cz.

V průběhu let jsem se snažil o tomto sportu a doplňcích dozvědět vše do té největší hloubky, a tak jsem vše začal studovat a absolvoval nepřeberné množství školení a kurzů o dietologii, stravě, sportovních doplňcích a v neposlední řade absolvoval na akademii Face Czech kurz trenéra fitness, kde je zaměření hlavně na správné provedení techniky a cvičení s ohledem na správné držení těla. Začal jsem se individuálně věnovat klientům a trénovat lidi, na kterých jsem viděl, že mají opravdu zájem na sobě pracovat a mají tu vůli někam to opravdu dotáhnout. Strašně se mi líbí Arnoldův výrok: "Buď máš výsledky, nebo výmluvy. Nikdy ne oboje!" Moji klienti se mě ptali, proč jsem vlastně nezávodil. Trochu jsem se nad tím zamyslel a řekl: "Protože jsem vždy chtěl být ten nejtěžší a na to mi ještě chybí hmota." Tak nějak čas plynul a řekl jsem si, že když se teď rozjela nová kategorie physique, půjdu tedy závodit. A loni přišla pro mne teprve ta správná velká výzva, což byly závody Olympia Amateur Europe v Praze.

Letos se ale představíte ne v kategorii physique, ale v kategorii klasické kulturistiky. Proč jste se rozhodl ke změně?

Celá příprava i závodění mě naplňovaly, jen jsem si říkal, že dokážu udělat formu ještě tvrdší a hustší a že je škoda schovávat svoje vydřená stehna. Tudíž následovalo rozhodnutí závodit v kategorii klasické kulturistiky, a to na proslulém závodu mého idolu Arnolda Schwarzeneggera. Trénuji tvrdě bez pauzy delší než 14 dní již 15 let, a tak bych si rád ke svým pětatřicetinám dal pěkné umístění na Arnold Classic Amateur v Columbusu.

Jak probíhala Vaše předsoutěžní příprava? Jak vypadal trénink a dieta?

V podstatě hned po závodech Olympia Amateur Europe v Praze jsem začal aktivní přípravu na Arnold Classic 2015 v Columbusu a již jsem věděl, že chci jít do kategorie klasické kulturistiky. Do konce roku 2014 jsem jel silový trénink a udržoval se stále v kvalitě okolo 6 % tělesného tuku a pracoval na doladění detailů těla a dokonalé symetrii. Od ledna jsem v dietě, která je v současné době opravdu tvrdá, moje sacharidové vlny jsou 200, 100, 50, 50 a to počítám i sacharidy ze zeleniny. Tlačil jsem to tak, abych stáhl hmotnost, abych neměl krizi poslední dny před vážením, takže když se mi váha nelíbila, podržel jsem ještě nějakou tu padesátku a přidal kardio. Teď v posledních dnech už mívám i třífázové tréninky. Dávám do přípravy opravdu celých sto procent. A držím se hesla: "Úspěch je jako sval, vyžaduje tvrdou práci!"

Na závěr bych rád poděkoval všem, co mě podporují, fandí mi a drží mi palce. Opravdu jakákoliv podpora mi strašně pomáhá a je pro mne dalším palivem pro to, udělat maximum pro nejlepší výsledek. Všem Vám za podporu moc děkuji.

Honzo, děkuji vám za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na soutěžním pódiu!


Jan Toušek v přípravě na Arnold Classic Amateur 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.03.09:12Milda18 - Týpek skončil na 5 místě..takže asi tak průměrnej nebo jak..+1
05.03.15:21havranek - mi přijde že formu má dobrou, ale je jasné že na Arnoldovi..
05.03.14:12vlkisekk - Je to tak, kluci co se na republice nedostanou na stupne v..
05.03.11:58Petr Prielozny - Nelibi se mi, ze kaazdy prumerny zavodnik ted jezdi na Arn..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie