Reklama:

Petra Urbánková - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2015 - 5. - 7. 3. 2015, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lada PlíhalováPetra Urbánková • Silvie Beránková • Jan Toušek
Miroslav KalichFilip ŠteflovičJiří Procházka • Daniel Minarský
Strongmani před AC:
Čestmír Šíma Jiří Tkadlčík
výsledky našich
Před Arnold Classic Amateur:
srazstartovkyharmonogram
očima Čestmíra Šímy
Info z Arnold Classic Amateur:
den 1: výsledky a fotoden 2: výsledky a foto - medaile!
den 3: výsledky a fotokompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Petra Urbánková

Petra Urbánková není ve fitness vodách žádným nováčkem, jen za loňský rok se jí mimo jiné podařilo stát se absolutní mistryní republiky v bodyfitness nebo získat 4. místo na mistrovství Evropy. Letos ji čeká závodění v nové kategorii, a to physique. Co to pro ni obnášelo, jak se do Spojených států těší a co plánuje dál, se dozvíte v následujícím rozhovoru doplněném o fotky Petřiny aktuální formy.

Na úvod nám prosím tradičně prozraďte, co je u vás nového?

Po skončení loňské jarní závodní sezóny, kde jsem se v bodyfitness ukázala ve velmi dobré formě na mistrovství ČR i na evropském šampionátu, jsem si vyzkoušela na Olympii Amateur Europe v Praze kategorii physique. Původně jsem měla v plánu připravit se na mistrovství světa v Kanadě, své plány jsem ale nakonec přehodnotila - rozhodla jsem se změnit kategorii, ve které jsem dosud závodila. A jelikož bych neměla dostatek času nabrat svalovou hmotu na MS, rozhodla jsem se podzim vynechat a vyzkoušet svůj potenciál ve physique rovnou v USA na Arnold Classic Amateur. Jinak stále pracuji jako trenérka a výživová poradkyně v InCore Fitness v Brně. Po závodech jsem si dala krátký relax, přes léto práce, pravidelné tréninky… Začátkem září jsem ještě odjela do Řecka k moři a po návratu jsem se již začala intenzivně připravovat.

Na mezinárodním pódiu nebudete žádným nováčkem, přesto se zeptám, zda jste alespoň trochu nervózní a co od své účasti očekáváte?

Bude to moje první cesta do USA, nervozita je tedy veliká a připadám si jako nováček. Hlavně co se týká sestavy ve physique. Nejsem moc velká exhibicionistka, a tak už jen samotný nácvik sestavy byl těžký. S choreografií mi naštěstí pomohla kamarádka Terka, ale nejsem moc pohybově nadaná, a tak už jen samotný nácvik sestavy nebyl jednoduchý. Na Arnolda jedu spíše na zkušenou a mým cílem je dostat se do TOP 10.

Změnilo se s novou kategorií také něco ve vaší přípravě nebo dietě? Přibližte nám trochu skladbu svých tréninků a jídelníčku. S kým tyto věci konzultujete?

Trochu víc jsem začala v objemu regenerovat a cvičila jen 4x týdně objemový trénink, což bylo pro mě ze začátku nepředstavitelné. Ale přineslo to své ovoce a nějakou hmotu jsem nabrala. V dietě už jedu klasický split, kdy partii procvičím 2x do týdne. Dva měsíce před závody jsem tradičně přidala ranní hodinové kardio na lačno. Sparing partnera mi po většinu tréninků dělá majitel fitka Ivoš a dietu konzultuji s mým dlouholetým trenérem Mirkem Gottvaldem z Vyškova, za kterým dojíždím 1x týdně 2 měsíce před závody. Ten se se mnou moc nemazlí, dieta je brutální, ale přináší odpovídající výsledky. Takže se po závodech těším na pořádnou misku ovesné kaše.

Co máte letos v plánu za další soutěže?

Přemýšlím ještě o startu na Loaded Cupu v Dánsku, který je 3 týdny po mém návratu z USA, dle možností ještě Sweden Grand Prix a tím asi jarní sezónu uzavřu. Ve hře je samozřejmě ještě mistrovství republiky v květnu. Na podzim mě láká mistrovství světa, protože je v nedalekém Maďarsku.

Začínám taky uvažovat o tom, že se soutěžením skončím. Příprava je vždy dost náročná jak fyzicky, tak i po psychické stránce. A tělo tak trochu stárne a brání se těmto extrémům čím dál víc.

Co byste chtěla říci závěrem?

Všem chci vzkázat, že za mými výsledky jsou roky poctivé dřiny. Pravidelné tréninky, hlídání jídla, regenerace… prostě ze dne na den to nenaroste, ani za měsíc. Většina cvičenců chce rychlé výsledky a změny, ale málokdo je schopný tomu obětovat nějaký čas. Nebo chodí cvičit a opravdu se snaží, ale nedokáží uhlídat v rozumné míře jídlo. A pak jsou zklamaní a rozčarovaní. Proto nemějte přehnaná očekávání, pokud nejste ochotni pro to něco udělat a něco tomu obětovat.

Určitě chci také poděkovat celému týmu InCore Fitness, panu Michalovi za finanční příspěvek, švadlence Michaele Musilové za krásné nové plavky, panu Martinovi za jeho thajské masáže v neděli (komu by se chtělo pracovat, že?) a příteli a rodičům za podporu.

Petro, díky za rozhovor a přeji, aby se vám v nové kategorii dařilo.


Petra Urbánková - aktuální forma před Arnold Classic Amateur 2015

Foto: Petr PlandaLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.19:01Ellida - Gratuluji k úspěchu na Arnold Classic, forma naprosto skvě..
07.03.05:17Petr Prielozny - Tak jsem nakonec nemel pravdu. Hezke umisteni Petro. Petr
06.03.18:04Petr Prielozny - hezka forma, ikdyz jsem videl Petru ostrejsi, treba to tak..
06.03.10:07Lornai - .. klobouk dolů, skvělá forma!
05.03.22:10Jiří Stejskal - Nádherná...to se mi velice líbí :)
05.03.21:47richard - Ahoj Peti, samozřejmě taky chválím formu a dej zítra těch ..
05.03.20:14mmichaelveliky - Jako takhle se vymakat, klobouk dole. Skvělá forma. Moc he..+1
05.03.19:48LaFontaine - hezký!
05.03.19:12Ferry - A v obličeji stále žena :-)+4
05.03.19:02bob79 - PĚKNĚ NABUŠENÁ..+1
05.03.18:56Patrick - Petra vyborna forma ,mozno aj 1.callout???
05.03.18:46WithBB11 - Tak to se mi líbí, brutál :))+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra