Reklama:

Lada Plíhalová před Arnold Classic Amateur 2015: "Vzdávat se nehodlám!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC AMATEUR 2015 - 5. - 7. 3. 2015, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lada PlíhalováPetra Urbánková • Silvie Beránková • Jan Toušek
Miroslav KalichFilip ŠteflovičJiří Procházka • Daniel Minarský
Strongmani před AC:
Čestmír Šíma Jiří Tkadlčík
výsledky našich
Před Arnold Classic Amateur:
srazstartovkyharmonogram
očima Čestmíra Šímy
Info z Arnold Classic Amateur:
den 1: výsledky a fotoden 2: výsledky a foto - medaile!
den 3: výsledky a fotokompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty:
Petra Urbánková

Zdravím čtenáře Ronnie.cz, momentálně je 14 dní do závodů, na kterých se opět objevím. Loni jsem skončila, ale nebylo to moc příjemné rozloučení. Formu jsem měla druhou nejlepší v životě, vlastně některé aspekty byly loni úplně nejlepší - definice nohou, kvalita, žilnatost. Přesto jako by mne rozhodčí loni neviděli. Nemluvím o jednom nebo dvou místech nahoru nebo dolů, ale o tom, když 10 míst před Vámi skončí závodnice, která by při vší úctě a respektu měla problém dostat se do finále mistrovství ČR, nebo 5 míst před Vámi skončí kulturistka v objemu bez jediného detailu. To mne zamrzelo hodně.I když moji formu v závěru poznamenala alergie na barvu Jan Tana (o které jsem nevěděla, neboť tento typ barvy jsem použila poprvé), kvůli které se mi zatáhlo břicho a částečně nohy, stále jsem s ní spokojená a plně jsem ji zúročila alespoň o pár týdnů později na Jay Cutler Desert Classic, kde jsem získala 1. a 2. místo v kategoriích kulturistika a physique.

Po skončení jsem ale byla v jednom kole - připravila jsem několik bikinářek, jednu přímo ve Vancouveru. S tou jsem také absolvovala její závody coby trenérka. Pak jsem pracovala pro dvě společnosti jako demo girl - jedna z nich byla Allmax Nutrition. V létě jsem se věnovala hlavně lezení po horách a lesích v okolí, protože krajina kolem Vancouveru je krásná - hory, lesy, jezera a mořské zátoky se tu střídají a každý milovník přírody si tu přijde na své.Ovšem rozhodnutí nezávodit na mě plně dopadlo v září, kdy jsme začali také finálně řešit vízové okolnosti a kdy mi ubylo práce. Přihlásila jsem své fotky alespoň do soutěže magazínu Status o 100 nejlepších fitness modelů, kam jsem se ke svému překvapení kvalifikovala a do prestižní "stovky" se i přes silnou konkurenci bikini závodnic dostala. To mne motivovalo znovu začít cvičit (od dubna jsem trénovala max. 2x týdně).

Po analýze našich možností a konzultaci s kamarádkou a mezinárodní rozhodčí Brigitou Brezovac ve mně začala hlodat myšlenka vrátit se jako bodyfitnesska v kategorii masters (a zároveň jako crossover odstartovat ve physique, takže mne rozhodčí budou moci porovnat v obou kategoriích, neboť podle Brigity byl můj největší problém loni velikost). Přítel také začal přemýšlet o tom, že by si rád zasoutěžil v kategorii physique, a tak jsme vše rozpočítali a rozhodli se zkusit se nominovat oba dva. Oba dva jsme také dostali zelenou a naše společná příprava po třech letech mohla začít. Vánoční svátky jsem tak už potřetí v kuse trávila na dietě a v přípravě.

Bohužel mezitím naše víza na trvalý pobyt byla kvůli procedurální chybě zamítnuta, bylo nám doporučeno zkusit ještě jiný druh víz a vrátit se na něj, ale na toto vízum je nutné čekat mimo území Kanady. Proto jsme se rozhodli v lednu odejít do Las Vegas v Nevadě - jednak proto, že tu je relativně levno, a jednak ani jeden z nás nemá rád zimu.

Přítel se do formy dostal poměrně záhy a rozhodl se odzávodit i zde, když už jsme v USA zpět, a odnesl si 3. a 5. místo ze závodů NPC v únoru.Trénujeme v Eos gymu na Eastern, bývalém Golds Gymu Lake Mead - kousek od něj je restaurace Larisy Reis Protein House nebo oblíbený velký obchod Vegas Discount Nutrition, kde často bývá k vidění třeba Jay Cutler. Oba trénujeme teď poslední 4 týdny nonstop.

Já mám stále ketodietu kvůli metabolismu a snažila jsem se o tom natočit i tréninkový deník, kde jsem ji chtěla malinko osvětlit a zpopularizovat (díly mám natočené, ale momentálně mám problémy publikovat je online, budou asi až po závodech). V posledních týdnech jsem ale ještě přitvrdila - jediné tuky mám nyní z vaječných žloutků ráno. Také jsem zařadila fasting (fastuji také od roku 2013) posledních pár týdnů - vždy 16 - 12 hodin, ráno mám fastovaný trénink a kardio, pak začnu dávat jídlo a končím cca v 18 hodin večer. Jeden den v týdnu mám carb up, kdy si můžu dát ke konci přípravy 1 - 2 jídla, jaká chci, zbytek rýže, sladké brambory atd. Tento den mi pomáhá udržet metabolismus v chodu.

Kardio mám momentálně 1 - 1,5 hodiny po tréninku ve fitku a potom každý večer cca 1 hodinu chodíme poměrně rychlou chůzí. Aby nás to bavilo, chodíme na hlavní třídu Strip, od které nejsme tak daleko. Snažím se to fanouškům přiblížit zatím jen formou fotografií (a později zase filmu) každý den na svých stránkách na Facebooku. Stejně tak dávám fotky z tréninku.

Přestože se snažím dělat vzhledem ke svým podmínkám a okolnostem maximum, spokojená letos s průběhem přípravy ani s formou zatím nejsem - není to nejhorší, ale vidím slabiny, které asi letos budou. Ne vždy příprava vyjde na 100 % a toto je ten rok, kdy tělo stávkuje - žádná příprava nemůže být stejná a to, že jednou něco vyšlo, nemusí nutně znamenat, že to vyjde i napodruhé. Možná je to právě tím, že jsem letos překročila onu hranici masters.

Na druhou stranu vzhledem k loňskému roku a jeho výsledkům - kdo ví, jak to bude na pódiu, stále mám 14 dní a vzdávat se nehodlám. Loni jsem měla téměř životní formu a skončila jsem poslední. Letos se poprvé představím ještě o malinko lehčí a v nové kategorii, tak si to hodlám užít. Také letos bude poprvé soutěž jen na Expu, trochu to sice ubere soutěži samotné (mám pocit že lidi na Expu nikdy neocení soutěž tak jako ti, co chodí do auditoria, protože tam jsou hlavně kvůli výstavě a závodníci jsou pro ně pouze atrakce při čekání ve frontě na vzorky - a to neplatí jen pro Arnold Classic, ale podobný pocit jsem vždy měla i na Olympii ve Vegas), ale zase si hned potom budeme moct projít Expo ještě před šílenstvím v sobotu.

Přikládám fotografie, které vznikly 3,5 týdne před startem přímo na hlavní ulici Las Vegas - Strip - u známého Caesars Palace. Více fotek a aktuální dění budete opět můžete sledovat na mých facebookových stránkách, kam budu posílat průběh celé cesty, formu, fotky z Expa atd.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.02.09:25humrak - ***
26.02.07:44Hulkie - A proč Petře? Ani nevíš jak jste si s Ladou podobní:)+2
24.02.23:20Petr Prielozny - grr,chci toho tolik napsat,ale radeji budu drzet jazyk za ..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra