V chorvatském Záhřebu za několik okamžiků odstartuje letošní Mistrovství Evropy žen a fitness mužů, jehož se účastní i osmičlenná česká reprezentační výprava. Po včerejší prezentaci, vážení a měřeni je již jasné zařazení závodníků a závodnic do jednotlivých kategorií. Jitka Raclavská tak změří síly s dvanácti soupeřkami v kategorii fitness do 163 cm, na Valerii Peršinu čeká v kategorii bikini do 168 cm těžká konkurence pravděpodobně nejlepší amatérské závodnice současnosti Nikoly Weiterové a Vladimíra Krásová s Radkou Práškovou pak svedou souboj v kategorii bikini nad 168 cm.
Jedinou českou kulturistkou na závodech bude Lucie Limbrunnerová, s níž v těžší váze bude na pódiu pózovat osm dalších závodnic. Našimi bodyfitnesskami na letošním Mistrovství Evropy žen a fitness mužů jsou pak Veronika Zubačová, Michaela Růžičková a Šárka Pícková. První nastoupí v kategorii do 158 cm, druhá se představí v kategorii do 168 cm a poslední nastoupí v nejvyšší výškové kategorii.
Šárku Píckovou by přitom měl čekat i start v rozvíjející se kategorii athletic fitness, v níž se v prvním kole závodí v klasických čtvrtobratech, druhé a třetí kolo pak slouží k prověření síly a vytrvalosti, když závodnice a závodníci nejprve předvádí shyby a kliky na bradlech a pak veslování na trenažéru na 1000 metrů.
Oficiálním delegátem Svaz kulturistiky a fitness České republiky je na soutěži Vjačeslav Vinogradov, který v některých kategoriích bude i v panelu rozhodčích.
Kompletní startovní listiny soutěže Vám nabízíme níže.
Fitness žen do 163 cm
1 Cristina Seggi (Itálie)
2 Jitka Raclavská (Česká republika)
3 Olga Volokh (Rusko)
4 Dominika Multaňová (Slovensko)
5 Cupsa Laura (Rumunsko)
6 Melinda Szabó (Maďarsko)
7 Svitlana Appasova (Ukrajina)
8 Yevheniya Subotina (Ukrajina)
9 Marisela Tolmacev (Srbsko)
10 Emmalouise Bowen (Velká Británie)
11 Caroline Oliver (Velká Británie)
12 Giusy Raffone (Itálie)
13 Mojca Petaros (Slovinsko)
Fitness žen nad 163 cm
14 Milica Narancic (Srbsko)
15 Oksana Orobets (Ukrajina)
16 Senem Bozkurt (Turecko)
17 Rebeka Gyulay (Maďarsko)
18 Natalia Chukaeva (Rusko)
19 Mnerie Kristina (Rumunsko)
20 Natalia Nazarenko-Kiivikas (Estonsko)
21 Kristina Danilovic (Srbsko)
Fitness mužů
22 Nazar Kharkhun (Ukrajina)
23 Nabil Amroun (Maďarsko)
24 Fedir Khasalov (Ukrajina)
25 Virna Stefan (Rumunsko)
26 Stoleru Alin (Rumunsko)
27 Alexei Prodius (Moldavsko)
28 Oleg Anissimov (Estonsko)
29 Mariusz Lewandowski (Polsko)
Bikini žen do 163 cm
30 Magdaléna Kažimirová (Slovensko)
31 Maria Rosaria Raone (Itálie)
32 Brigitta Hidasi (Maďarsko)
33 Maja Pavlovic (Srbsko)
34 Inmaculada Gual Cifuentes (Španělsko)
35 Daria Shevchenko (Ukrajina)
36 Oxana Shinkaruk (Rusko)
37 Reka Rajnai (Maďarsko)
38 Anastasija Cerednicenko (Lotyšsko)
39 Maja Golob (Slovinsko)
40 Ebru Salman (Turecko)
41 Derya Mutlu (Turecko)
42 Merve Karakaya (Turecko)
43 Ewa Zegan (Polsko)
44 Heather Schofield (Velká Británie)
Bikini žen do 168 cm
45 Maja Pavlakovic (Chorvatsko)
46 Tanja Canc (Slovinsko)
47 Farcas Iringo Imola (Rumunsko)
48 Adela Šajn (Slovinsko)
49 Estelle Moreau (Belgie)
50 Valerie Peršina (Česká republika)
51 Kristina Karaliute-Stoliaroviene (Litva)
52 Zinaida Rudenko (Rusko)
53 Liudmila Diachuk (Ukrajina)
54 Marina Mitrofanova (Rusko)
55 Karina Mozgajová (Slovensko)
56 Frida Horvath (Maďarsko)
57 Alina Pettke (Polsko)
58 Ivana Pavlovic (Srbsko)
59 Daniela Liebers (Rakousko)
60 Anna Dziekan (Polsko)
61 Zeynep Kose (Turecko)
62 Stefanie Dianne Juliana (Nizozemsko)
63 Ksenia Ponomareva (Rusko)
64 Marina Diaz (Francie)
65 Nikola Weiterová (Slovensko)
Bikini žen nad 168 cm
66 Inga Marinaka (Lotyšsko)
67 Anna Virmajoki (Finsko)
68 Duygu Donmez (Turecko)
69 Kamilla Ambruzs-Hegedus (Maďarsko)
70 Danila Veronica (Rumunsko)
71 Nora Diana Muller (Maďarsko)
72 Anzhela Makeieva (Ukrajina)
73 Elena Guseva (Rusko)
74 Vladimíra Krásová (Česká republika)
75 Jana Majerniková (Slovensko)
76 Andrea Lackner (Rakousko)
77 Evelina Dranseikaite (Litva)
78 Radka Prášková (Česká republika)
79 Egle Eller-Nabi (Estonsko)
Kulturistika žen do 55 kg
81 Alena Bošanská (Slovensko)
82 Raducu Angelica Raluca (Rumunsko)
83 Liudmila Tuboltseva (Rusko)
84 Melinda Zsiga (Maďarsko)
Kulturistika žen nad 55 kg
86 Mikk Grebel (Belgie)
87 Malgorzata Dabrowska (Polsko)
88 Maryna Alf (Ukrajina)
89 Olga Puzanova (Rusko)
90 Lucie Limbrunnerová (Česká republika)
91 Ginta Mihaela-Catalina (Rumunsko)
92 Michaela Schmidt (Německo)
93 Renee Campbell (Velká Británie)
94 Isil Aktan (Turecko)
Bodyfitness žen do 158 cm
96 Mari Päkkilä (Finsko)
97 Veronika Zubačová (Česká republika)
98 Chirita Christina Ionela (Rumunsko)
99 Tetiana Davidenko (Ukrajina)
100 Alicja Klarkowska (Polsko)
101 Raminta Valaitiene (Litva)
102 Katalin Anita Tamas (Maďarsko)
103 Valentina Mazzola (Itálie)
104 Olga Wernerowska (Polsko)
Bodyfitness žen do 163 cm
110 Cucchiara Corine (Francie)
111 Priscilla Katzmair (Rakousko)
112 Rada Kircheva (Bulharsko)
113 Vera Novichkova (Ukrajina)
114 Marta Alesiunaite (Litva)
115 Zrinka Fišer (Chorvatsko)
116 Cristina Romano (Itálie)
117 Cernat Florina (Rumunsko)
118 Yuliya Horyachun (Ukrajina)
119 Andrea Kalafutová (Slovensko)
120 Elena Masaryková (Slovensko)
121 Barbut Cecilia (Francie)
Bodyfitness žen do 168 cm
125 Neriman Kuzucu (Turecko)
126 Michaela Růžičková (Česká republika)
127 Daniela Pfeiffer (Německo)
128 Marit Ohtonen (Finsko)
129 Nikitina Liudmila (Rusko)
130 Adela Ondrejovičová (Slovensko)
131 Ekaterina Gamagina (Rusko)
132 Astoul Vanessa (Francie)
133 Eva Rusan (Chorvatsko)
134 Livia Bulyaki (Maďarsko)
135 Andrina Jakušic (Chorvatsko)
136 Alesa Krze (Slovinsko)
Bodyfitness žen nad 168 cm
140 Yulianna Orlova (Rusko)
141 Yulia Ushakova (Rusko)
142 Renata Sulekaite (Velká Británie)
143 Lesley Barents (Nizozemsko)
144 Gurina Anastasia (Bělorusko)
145 Olga Karavayeva (Ukrajina)
146 Meri Antonic (Chorvatsko)
147 Veronika Blažev (Chorvatsko)
148 Sanela Terzo (Bosna a Hercegovina)
149 Radmila Delic (Srbsko)
150 Dina Želnina (Lotyšsko)
151 Sonata Ilijonskiene (Litva)
152 Vitalina Ostrovska (Ukrajina)
153 Sidibe Khoudiedji (Francie)
154 Šárka Pícková (Česká republika)
155 Burcu Kavalci (Turecko)
156 Esther Kelm (Německo)
Athletic fitness žen
159 Alina Cepurniene (Litva)
160 Helena Forsen (Švédsko)
161 Ann-Kristine Karlsson Inger (Norsko)
162 Chirita Christina Ionela (Rumunsko)
163 Jana Kabrtova (Španělsko)
164 Esta Pilt (Estonsko)
166 Šárka Pícková (Česká republika)
Athletic fitness mužů do 175 cm
167 Nazar Kharkhun (Ukrajina)
168 Virna Stefan (Rumunsko)
169 Robert Horvat (Chorvatsko)
170 Thomas Hjelde Thoresen (Norsko)
171 Kristian Sewen (Švédsko)
172 Rookie Westin (Švédsko)
173 Rui Miguel Tavares (Portugalsko)
174 Fedir Khashalov (Ukrajina)
175 Oleg Anissimov (Estonsko)
Athletic fitness mužů nad 175 cm
176 Ivica Vranko (Chorvatsko)
177 Zvonimir Majic (Chorvatsko)
178 Martin Munz (Švédsko)
179 Kristo Kauder (Estonsko)
180 Kristjan Oras (Estonsko)
181 Okan Antakeli (Turecko)
182 Hans Christian Egner (Norsko)
183 Stoleru Alin (Rumunsko)
184 Ako Rahim (Švédsko)
Zdroj:
www.ifbb.com