Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Michaela Šourková - rozhovor před mistrovstvím Evropy 2023

3.520 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2023 - 4. - 7. 5. 2023, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Nikola Pilařová (video)Tereza Kovaříková (video) • Diana Kotlasová • Tereza Jirkovská • Jitka Adlerová • Martina Gromová (video) • Saida Hrušková • Veronika Skácelová (video) • Adéla Stonawská • Petra Šímová • Petra Černá • bodyfitness: Michaela Šourková • Nikoleta Hricová • Petra Vacková (video) • Denisa Petráš Ballová • Milena Koudelková • Kateřina Brychtová • wellness: Markéta Härtl (video)Eva Havlenová (video)Nikol Mrštná (video) • Eva Budina • Marcela Kotková • Tereza Žišková (video) • Nataliia Korniiuk • physique: Eva Synková (video)Lucie Jakešová (video)Jan Veselý • Marek Šafář • Vladimir Fedotov (video)Petr Žůček (video)Tomáš Svoboda (video) • Pavel Tóth • Zdeněk Vránamuscular: Petr Sedláček (video)classic phys.: Alexandr Polyakov (video)David Hrončok (video)Tomáš Roškotkulturistika: Michal Beneš (video)Tomáš Mach (video) • Richard Bílík • Otakar Hrdlička • Tadeáš Kuzník (video)klasika: Jan Pipek (video) • Petr Jach • Jindřich SuchýVáclav Onderka (video)Lukáš Fürle • David Černý • Pavel Dostál • games: Petr Kápička
Před ME:
nominaceharmonogram ME odlet
Info z ME:
obrazem z místa děníkompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Jindřich SuchýA. Polyakov a M. Šourková

Mistrovství Evropy, které se letos koná ve dnech 4. - 7. května ve španělské Santa Susanně, patří spolu s mistrovstvím světa k nejprestižnějším soutěžím amatérské části mezinárodní organizace IFBB a rok co rok k němu jako k vrcholu jarní sezóny směřují přípravu desítky závodníků z České republiky.

Nebude mezi nimi chybět ani bodyfitnesska Michaela Šourková, jejíž předsoutěžní rozhovor Vám dnes přinášíme. Míša bude na podobně velkých mezinárodních závodech startovat vůbec poprvé, na ME to bude letos její premiéra, pro srovnání s evropskou konkurencí má ale ty nejlepší předpoklady. V bodyfitness se může chlubit tituly mistryně republiky jak mezi juniorkami, tak mezi ženami, a v obou kategoriích se s mezinárodní konkurencí porovná i na mistrovství Evropy. Proč si vybrala právě kategorii bodyfitness, jak zvládá předsoutěžní stres a na čem si nejvíc pochutná v dietě i mimo ni?

Cestu českých závodníků na ME se pro Vás snažíme podrobně sledovat, ať už formou jejich příspěvků, rozhovorů, anebo tréninkových videí. Průběžně aktualizovaný kompletní přehled všech našich reprezentantů, kteří se letošního ME zúčastní, naleznete spolu s odkazy na jejich předsoutěžní materiály v modrém záhlaví článku.


Michaela Šourková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023 - 1. místo v bodyfitness
Mistrovství Čech mužů a žen 2023 - 2. místo v bodyfitness
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2022 - 2. místo v bodyfitness juniorek

Míšo, zanedlouho Vás čeká odjezd na první mezinárodní závody v podobě mistrovství Evropy, které se bude konat v malebném španělském letovisku Santa Susanna. Jak se na svůj první start na mezinárodní úrovni těšíte?

Krásný dobrý den celé redakci a všem čtenářům Ronnie.cz, v prvé řadě bych chtěla velmi poděkovat za oslovení a možnost tohoto rozhovoru, i když je pravda, že posledních pár týdnů toho vskutku moc nenamluvím. (smích) Je pro mě skoro až absurdní psát, jak moc se těším na mistrovství Evropy, bude to přeci jenom pro mě úplně nová a obrovská zkušenost, o které jsem si dříve mohla nechat jenom zdát. Vzhledem k velké konkurenci, která se na těchto mezinárodních scénách objevuje, budu k těmto závodům přistupovat s respektem a pokorou, stejně jako tomu bylo na mistrovství České republiky, mistrovství Čech a ostatních předešlých soutěžích, ale samozřejmě chci přijít připravena na 100 %, abychom nenechali nic náhodě a abych byla konkurenceschopná i na mezinárodní scéně.

Michaela Šourková na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

Máte ze závodů takového formátu větší obavy než z dosavadních domácích klání?

Jak jsem psala výše, je to pro mě a mé sklony k perfekcionismu úplně jiné kafe než doposud, ale bude mě doprovázet do zahraničí spoustu přátel, a především můj přítel, takže věřím, že i když obavy budou, tak jsou namístě, ale určitě to není nic, s čím by se nesetkal žádný závodník, přeci jenom si nejedeme zasoutěžit na pohárovku někam do Dolní Horní. (smích)

A jak to vlastně nakonec vidíte se svým startem na Evropě? Budete startovat pouze v juniorské kategorii bodyfitnessek, nebo se pustíte i do klání v ženách?

Vzhledem k tomu, že jsem na nominaci která se konala 18. 3. v hotelu Hilton, neměla ještě úplně zcela jasno ze strany rozhodčích, zdali bude namístě zvážit i ženské bodyfitness, skromně řečeno po předešlých výsledcích ze soutěží jsme usoudili, že pokud už máme jet těch několik set kilometrů, tak si vyzkouším se postavit i mezi opravdu "sportovně dospělé" slečny a moc se na tuto výzvu těším.

Na základě informací, které v naší redakci ze samotné nominace máme, vím, že start v ženské kategorii jste měla zatím otevřený.

Ano, to je pravda, prioritní pro mě bude moje juniorská kategorie bodyfitness 21 - 23 let, ale mezi ženami to bude opravdu velký souboj, protože ty slečny mají určitě spoustu takovýchto soutěží za sebou a já tam budu víceméně jako naprostý amatér, ale mám ráda výzvy a tohle je pro mě hodně velká výzva!

Michaela Šourková na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

V letošním roce se Vám skvěle daří. Nejprve jste dosáhla mistrovského titulu v rámci Mistrovství ČR dorostu a juniorů a nakonec se Vám podařilo vybojovat mistrovský titul i na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters. Jsem si zcela jista, že tímto úžasným výsledkem a ziskem dalšího titulu pro rok 2023 jste jen potvrdila, že konkurenceschopná v dospělé kategorii určitě jste. Měla byste ke svým letošním úspěchům sama nějaký komentář, o který byste se ráda s našimi čtenáři podělila?

Krásně jste to shrnula, Ivčo, já myslím, že všechno důležité, co bylo potřeba zmínit, jste krásně vypsala a já jsem na tyto výsledky skutečně pyšná. Vždy říkám, že to není výhra jednoho jedince, ale zároveň všech lidí, které okolo sebe má, protože kdyby nebylo trenéra-přítele, nebyla bych takhle dobře připravena, kdyby nebylo holek, které mi pomáhaly s make-upem, vlasy a celkově se vším, nebylo by to ono. Prostě i když výhra je vždy o jednom jedinci, já to tak neberu, pro mě je to vždy souhra všeho, co se děje kolem a jaké lidi máte kolem sebe. Je ale fakt, že ten prach na medailích a pohárech si potom uklízíte sami. (smích) Jak jsem napsala, jsem opravdu pyšná na formu, kterou mohu letos předvádět, a mám z toho opravdu dobrý pocit, když vidím, že je to, co se líbí nejenom mně, ale především rozhodčím.

Je něco, co jste ve své letošní přípravě v porovnání s minulými závodními sezónami změnila?

Letošní sezona, stejně jako všechny předešlé, je opět jiná. Žádná sezóna není svým způsobem stejná, kuřecí s rýží sice zůstává, ale někdy tělo nereaguje například tak, jak by mělo, musí se provádět hodně změn, zacházet do extrémů, které nejsou příjemné ani vám, později ani vašemu okolí, ale stojí to za to. Navíc po 6 letech cvičení je tělo velmi zvyklé na určitý stereotyp a je potřeba dělat změny častěji.

Jak se celkově Vy sama nyní po absolvování hlavních závodů na domácí půdě a pár dnů před startem na "Evropě" cítíte?

Až na menší zdravotní obtíže spojené s trávením musím říci, že se necítím vůbec špatně, ale samozřejmě s blížícím se dnem D se bude stres zvyšovat a nervozita pracovat, takže doufejme, že tyto stavy nenadělají více škody než užitku.

Michaela Šourková na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

Jaké jsou Vaše další plány? Máte ještě v kalendáři nějaké další závody, na kterých byste se ráda v letošní jarní sezóně prezentovala? Nebo je nyní na programu "Evropa" a poté třeba nějaká pauza?

Jelikož tohle bude už čtvrtý závod v letošním roce, tak tuto sezónu doposud považuji zatím za svou nejnáročnější, proto jsem se rozhodla ukončit sezónu právě ve Španělsku, i když je pravda, že výsledky a vidina formy, která každým závodem graduje, je lákavá pro další závody, ale přeci jenom už se těším, až strávíme několik volných dní s přáteli po závodech v Santa Susanně a budeme se postupně vracet do normálního koloběhu života, protože tohle období mezi závody s sebou přináší i jisté nepříjemnosti, zanedbávání přátel, rodiny a té energie na běžný život poté už není bohužel tolik, kolik by si člověk přál, takže je namístě to potom všem vrátit. Nejenom tělu, ale i všem ostatním. (úsměv)

Kdybyste se sama měla ohlédnout do minulosti ke svým začátkům ve fitness, vzpomenete si, co Vás osobně k závodění přivedlo? A proč jste si vůbec zvolila kategorii bodyfitness a nezkoušela třeba raději štěstí v kategorii bikiny fitness?

Když jsem začínala cvičit, nikdy jsem si nemyslela, že bych se účastnila mistrovských, natož mezinárodních soutěží, chtěla jsem jenom cvičit, mít vypracované tělo a pevný zadek jako každá jiná holčička. (smích) Později, když jsem začala dělat závodně atletiku, jsem začala s posilovnou intenzivněji, až jsem přesedlala na závody tehdy v disciplíně "strongwoman". V té době jsem asi nabrala více svalové hmoty, něž jsem chtěla, a proto jsem nad kategorií bikiny fitness ani neuvažovala. Líbí se mi slečny, které se nebojí ukázat svaly, ale zároveň si drží ten ženský půvab a není to přehnané. To je za mě bodyfitness. I co se týče pózingu apod. jsem s tím více ztotožněna, než bych kdy byla v bikiny fitness.

Každý závodník či člověk žijící "fitness lifestyle" naplno má zpravidla nějaké své oblíbené jídlo, které se do dietních období plně nehodí. Máte i Vy nějaké? A na jaké jídlo se sama po závodním klání vždy nejvíce těšíte?

Po závodech se určitě nejvíce těším vzhledem k tomu, že budeme ubytovaní v hotelu, na hotelové snídaně, čerstvé pečivo a určitě i něco sladkého, ale největším hříchem a zároveň radostí je pro mě, když si večer sedneme s přítelem k Netflixu s Ben & Jerry's zmrzkou. (smích)

Michaela Šourková s Markem Sviridovem

A jaký je Váš nejoblíbenější pokrm zase naopak v rámci samotné přípravy, tedy Vaše nejoblíbenější jídlo do diety?

V rámci přípravy je v jídle určitý stereotyp a po čase už neřešíte, co jíte, protože je to pořád to samé. Spíše kolik a kdy čeho. Z té zdravější varianty mám moc ráda čerstvého lososa s klasickou jasmínovou rýží, případně občas tatarský biftek z hovězího masa s rýžovými chlebíčky.

Na závěr mne ještě napadá, chtěla byste zde v rámci publikace rozhovoru někomu poděkovat? Či máte ve svém okolí někoho, bez koho víte, že by Vaše nynější příprava nebyla taková, jaká je?

Sezóna je dlouhá a člověk asi nikdy nebude schopen dostatečně poděkovat všem natolik, aby se jim to opravdu vrátilo, ale jsou lidé, bez kterých bych nebyla dnes tam, kde jsem, a tím je především moje rodina a můj přítel Marek, který mi byl a stále je od začátku největší podporou, protože je to zároveň můj kouč. Ráda bych zde zmínila i skvělé zázemí našeho Xfitness na Braníku, kde má závodník opravdu nejlepší podmínky, jaké si může jenom přát, a v neposlední řadě všem z našeho týmu MS Aesthetics, který právě Marek se svým kamarádem vytvořil s vidinou spojit lidi v jednu úžasnou komunitu, a musím říci, že se jim to opravdu daří.

Lidičky, cvičte, dřete, starejte se o své tělo a ono se vám to vrátí. Děkuji vám z redakce za tento rozhovor a budu se těšit na další spolupráci.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie