Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Jan Veselý - rozhovor před mistrovstvím Evropy 2023

2.717 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2023 - 4. - 7. 5. 2023, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Nikola Pilařová (video)Tereza Kovaříková (video) • Diana Kotlasová • Tereza Jirkovská • Jitka Adlerová • Martina Gromová (video) • Saida Hrušková • Veronika Skácelová (video) • Adéla Stonawská • Petra Šímová • Petra Černá • bodyfitness: Michaela Šourková • Nikoleta Hricová • Petra Vacková (video) • Denisa Petráš Ballová • Milena Koudelková • Kateřina Brychtová • wellness: Markéta Härtl (video)Eva Havlenová (video)Nikol Mrštná (video) • Eva Budina • Marcela Kotková • Tereza Žišková (video) • Nataliia Korniiuk • physique: Eva Synková (video)Lucie Jakešová (video)Jan Veselý • Marek Šafář • Vladimir Fedotov (video)Petr Žůček (video)Tomáš Svoboda (video) • Pavel Tóth • Zdeněk Vránamuscular: Petr Sedláček (video)classic phys.: Alexandr Polyakov (video)David Hrončok (video)Tomáš Roškotkulturistika: Michal Beneš (video)Tomáš Mach (video) • Richard Bílík • Otakar Hrdlička • Tadeáš Kuzník (video)klasika: Jan Pipek (video) • Petr Jach • Jindřich SuchýVáclav Onderka (video)Lukáš Fürle • David Černý • Pavel Dostál • games: Petr Kápička
Před ME:
nominaceharmonogram ME odlet
Info z ME:
obrazem z místa děníkompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
Jindřich Suchý

Mistrovství Evropy patří spolu s mistrovstvím světa k nejprestižnějším soutěžím amatérské části mezinárodní organizace IFBB a rok co rok k němu jako k vrcholu jarní sezóny směřují přípravu desítky závodníků z České republiky.

Nebude mezi nimi chybět ani juniorský závodník Jan Veselý, jehož předsoutěžní rozhovor Vám dnes přinášíme. Honza už má z evropského šampionátu na kontě bronzovou medaili, kterou vybojoval při své loňské premiéře, a jaké cíle má letos? Cítí životní formu a chtěl by zabojovat o titul absolutního mistra Evropy! Honza má letošní sezónu skvěle rozjetou, což kromě prvních míst v juniorských kategoriích dokládá i titul absolutního mistra Čech mezi muži. Držme mu palce, ať jeho "jaro" dostane ještě jednu velkou zlatou tečku!

Cestu českých závodníků na ME se pro Vás snažíme podrobně sledovat, ať už formou jejich příspěvků, rozhovorů, anebo tréninkových videí. Průběžně aktualizovaný kompletní přehled všech našich reprezentantů, kteří se letošního ME zúčastní, naleznete spolu s odkazy na jejich předsoutěžní materiály v modrém záhlaví článku.

Připravujete se také na mistrovství Evropy a chtěli byste se prezentovat na Ronnie.cz?
Napište příspěvek o sobě a své přípravě a zašlete jej spolu s fotografiemi na redakce@ronnie.cz

Jan Veselý

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Czechia 2023 - 1. místo ve physique juniorů
Mistrovství České republiky 2023 - 2. místo ve physique mužů do 182 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2023 - 1. místo ve physique mužů do 182 + absolutně
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023 - 1. místo ve physique juniorů do 182 cm
Mistrovství Evropy 2022 - 3. místo ve physique juniorů nad 174 cm

Honzo, poprvé jste stál na pódiu v roce 2021. Jak dlouhá k tomu vedla cesta? Jak dlouho jste už cvičil a co bylo ve Vašich začátcích v posilovně hlavním cílem? Bylo to od začátku závodění?

V té době jsem cvičil 4,5 roku. S myšlenkou závodění jsem si pohrával už po nějakých 2 letech cvičení. Motivoval mě k tomu tehdy svými výkony můj oblíbenec Aleš Lamka. Věděl jsem, že jednou si ten sen splním, ale nejdřív jsem chtěl dodělat střední školu. Po střední jsem narazil na trenérském kurzu na Petra Žůčka, což byl správný člověk na správném místě. Dohodl jsem se s ním, že mě připraví na mé první závody. Trenéra mi mimochodem dělá doteď, to asi mluví samo za sebe o jeho kvalitě a mé spokojenosti. Příprava trvala zhruba 8 měsíců a bylo to v době covidové (častokrát zavřená fitka apod.), takže ideální podmínky na první závody. Nakonec vše dopadlo skvěle a na svém prvním závodě Mistrovství ČR dorostů a juniorů 2021 jsem vybojoval stříbrnou medaili (chyběl 1 bod do zlaté). Na úplném začátku můj první impuls, proč začít cvičit, byl úplně obyčejný asi jako každého druhého cvičence - líbit se holkám a mít větší sebevědomí. To časem vše přerostlo k něčemu většímu.

Jan Veselý na své první vs. poslední soutěži (Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 a IFBB Diamond Cup Czechia 2023)

Když si vzpomenete na svoje první závody, jak jste se tehdy na pódiu cítil? Byla to nejistota, nebo naopak sebevědomí? Jak se to liší ve srovnání s tím, v jakém rozpoložení nastupujete před rozhodčí dnes?

První pocity z pódia byly dost nejisté, i když jsem vše trénoval, tak tohle je něco, co si prostě člověk musí zkusit naostro. Ale díky mému trenérovi a přítelkyni, kteří mi vytvořili v den závodů skvělou atmosféru, tak většina stresu odpadla. Závody jsem si neskutečně užil a to bylo včetně dobrého výsledku impulsem k tomu pokračovat dále. Dnes už je to pro mě v podstatě rutina, kterou si užívám, a vím, co dělám, vnímám každý svůj krok a vteřinu na pódiu. Jednoduše na pódium nastupuji s mnohem větším klidem než dřív.

Téměř všechny Vaše letošní starty vyšly na jedničku a skončily prvním místem. Který výsledek Vám udělal největší radost a jak zatím letošní "jaro" hodnotíte?

Svoji letošní sezónu hodnotím jako jeden velký splněný sen. Největší radost mi udělal výsledek na Mistrovství Čech mužů, kde se mi podařilo absolutně vyhrát. Dojalo mě to, poprvé v životě mi tekly slzy na pódiu. Takový výsledek jsem vůbec nečekal (tím, že jsem stále junior), na tento závod jsem šel s tím, že chci urvat medaili ve své kategorii.

Jan Veselý jako absolutní mistr Čech ve physique mužů

Které letošní závody byste osobně vyzdvihl, co se týče organizace a zázemí pro závodníky, a co by se podle Vás naopak dalo do příště vylepšit?

Nejlepší závod, co se týče organizace, bylo MČR mužů a žen. Nádherné pódium, obrovská backstage, a navíc se to odehrávalo v našem hlavním městě. Takto bych si to do budoucna uměl představit častěji. Co se týče například odměn, tak kvalitativně i kvantitativně bych rád vyzdvihnul Mistrovství Čech dorostu a juniorů, kde jsem si odnesl asi čtyři plné tašky odměn, což závodníka vždy potěší. (úsměv)

Jan Veselý na Mistrovství ČR mužů a žen 2023

Na ME jste se poprvé představil už loni a bylo z toho hned skvělé třetí místo. Jakou Vám dalo loňské srovnání s mezinárodní špičkou zpětnou vazbu a jaký byl tedy hlavní cíl pro letošní ročník? Podařilo se Vám ho v přípravě naplnit?

Dodalo mi to sebevědomí, že to, co dělám, má nějaký smysl/výsledek. Mám všechny rysy, která by tato kategorie měla mít. Na druhou stranu jsem věděl, že potřebuji zlepšit hloubku břicha, naplácat na sebe další hmotu a zlepšit prezentaci. To se mi taky letos víceméně podařilo naplnit. Cíl byl porazit sám sebe, přijít větší a zároveň vyrýsovanější a s lepší prezentací.

Jaké umístění na ME byste považoval za úspěch? Uvažujete také o startu na mistrovství světa?

Rád bych zabojoval o absolutního mistra Evropy. Formu věřím, že mám životní, ale nikdy nevím, kdo lepší se tam může objevit. Když budu spokojen s formou a padne alespoň medaile, budu to brát jako úspěch. O MS letos neuvažuji, ale do budoucna to nevylučuji.

Jan Veselý na IFBB Diamond Cupu Czechia 2023

Šlo v přípravě vše hladce, nebo se objevily i nějaké nepříjemnosti, jako například zranění nebo nemoc?

Letos šlo ve směs vše hladce, vždy se jednalo o drobné nepříjemnosti typu nachlazení apod.

Pokud se nemýlím, letos je to naposledy, kdy můžete startovat v juniorech, což bývá zejména v kulturistice často období, kdy závodníci dávají sbohem svým dřívějším zcela naturálním přípravám. Máte v tomto ohledu sám pro sebe nějakou pevnou vizi pro další roky?

Ano je to tak, je to můj poslední rok jako junior. Vždy jsem byl zatvrzelý naturální závodník a chtěl bych, aby to tak u mě i zůstalo. Budu to mít jako naturál těžké, ale je to moje rozhodnutí a můj boj. Co se týče obecné vize do budoucna, tak další sezónu (rok) chci vynechat a dát dlouhý a kvalitní objem proložený menšími dietkami. Poté uvidím, co dál, potřebuji si trochu mentálně odpočinout od závodění. Navíc už by to byl můj první rok jenom za muže, tak ani není kam spěchat.

Jan Veselý na prezentaci Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2023

Chtěl byste poděkovat někomu, kdo Vám je oporou, ať už na Vaší fitness cestě, nebo v životě?

Určitě, největší poděkování si zaslouží moje drahá polovička Lenka Svatoňová, která tu je se mnou více jak 6 let, tudíž skoro od začátku mého cvičícího období. Je to člověk, na kterého se můžu kdykoliv obrátit, podrží mě v nejtěžších chvílí a intenzivně mi v přípravě pomáhá. Například mi na každý můj závod dělala peeling, holení barvu apod. Další důležitou osobou je můj již zmíněný trenér, a hlavně kamarád Petr Žůček, který mi ukázal tu správnou cestu naturálního závodníka. Dále bych rád poděkoval celé mojí rodině, přátelům a okolí, kteří mi po celou tu dobu věřili a podporovali mě. Ještě chci poděkovat Markovi Sviridovi za zlepšení pózingu, dále posilovně Kentoya fitness, ve které jsem odjel celou moji letošní přípravu, a naposledy sponzorům M-style fitness a MSAesthetics.

Jan Veselý s partnerkou Lenkou SvatoňovouLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie