Reklama:

Jaké byly podzimní pohárové a kondiční soutěže 2022 očima závodníků? (II.)

3.729 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
videa mužů - kultur., klasika, physique + muscular phys., class. phys.
videa žen - bikiny, bodyfitness, physique + fit model, wellness + páry
Elite Pro: výsledkyfotovideo kulturistikavideo bikiny
Fitness Mania Classic Kladno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto I. foto II. zákulisí
Elite Pro: výsledkyfoto
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Elite Pro: výsledkyfoto
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
BFC Cup Liberec: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí exhibice

Jaké byly podzimní pohárové a kondiční soutěže 2022 očima závodníků? (I.)
Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky, kteří se zúčastnili podzimních pohárových nebo kondičních soutěží, s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za závody, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Děkujeme opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho ceníme. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

V prvním díle jsme Vám nabídli ohlédnutí Václava Hladkého a Šimona Kvapila, níže si můžete pročíst příspěvky bikiny fitnessky Veroniky Pickové a kulturisty Dominika Šišána. Oba ještě věkově spadají do juniorských kategorií, a zatímco pro Dominiku se jednalo o její první závodní sezónu, Dominik se již na letošní soutěže chystal se závodními zkušenostmi z loňského roku.


Veronika Picková

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Veronika Picková, je mi 22 let a pocházím z Hostivic. Letos jsem se na podzimních kondičních soutěžích postavila poprvé na prkna v kategorii bikiny fitness. Závodění bylo nějakou dobu mým snem a konečně jsem měla možnost si jej splnit. Myslela jsem si, jak na stagi budu nervózní a dost jsem se toho bála, ale opak byl pravdou. Ve chvíli, kdy jsem si stoupla na stage, jsem věděla, že se tomuto sportu chci věnovat i nadále. Ze závodů jsem nadšená! Jako divák jsem se byla podívat již na spoustě soutěží, ale z pohledu závodníka je ten zážitek stokrát lepší.

Zúčastnila jsem se tří závodů, Smartlabs Cupu v Brně, Granite Muscles ve Slatiňanech a Golem Classic v Kutné Hoře. Poslední soutěž se mi líbila ze všech asi nejvíce, ale všechny jsem si moc užila, atmosféra i organizace byla vždy skvělá! Ze soutěží jsem si odvezla krásná umístění i medaile, za což jsem moc vděčná a doteď to moc nechápu, protože moje příprava byla docela improvizace. Poslední měsíc jsem si řídila sama, bez trenéra. Na závodech jsem fungovala jen s pomocí rodičů, kteří do fitness moc nevidí. Tímto bych jim chtěla moc poděkovat za pomoc, především mojí mamince, která na mě měla nervy po celou přípravu a na závodech se o mě perfektně starala.

Závodit mám určitě v plánu zase příští rok, zatím nevím, jestli na jaře, nebo na podzim, uvidíme, jak vše půjde, přeci jen je pořád na čem pracovat. Ale už teď se na další závody moc těším!


Dominik Šišán

Je mi 19 let a cvičení se věnuji od léta 2018, kdy jsme si šli s kluky poprvé zacvičit do fitka. Nějak nás to chytlo, začali jsme tomu postupem času s mým kamarádem Tomášem Jurčou dávat čím dál více času a teď bychom si nedokázali představit život bez toho. Inspiraci jsem měl i v mém tátovi, který se cvičení věnuje skoro celý život. V roce 2021 jsme se rozhodli, že půjdeme na první závody, na které nás připravil trenér a majitel fitka MD Fitness Lanškroun, kde cvičíme, Martin Dajč.

V podzimní sezóně jsem se zúčastnil dvou soutěží, PeVan Clean Cupu a Smartlabs Cupu, oboje v kategorii kulturistika juniorů. Na Pevan Clean Cupu jsem skončil na druhém místě, s formou jsem byl velmi spokojen a oproti minulému roku jsem měl na sobě o několik kilo svalů víc, na vítěze to ovšem nestačilo, ten vypadal výborně. Atmosféra na závodech byla super. Líbí se mi, že ukazují, že i naturální kulturistika může být skvělá, a za druhé místo jsem dostal velikou sošku kulturisty jako pohár, triko, a také protein. Týden nato jsem na Smartlabs Cupu skončil na třetím místě, což pro mě byla další skvělá zkušenost a motivace se zlepšit. Byl jsem na těchto závodech skoro o dvě kila těžší než týden předtím, takže svaly byly plnější, ovšem forma ne tak výrazná. Příprava mě bavila a obrovské poděkování patří trenérovi Martinovi a jeho přístupu, rodině za podporu i mému sparingovi a kamarádovi Tomášovi.

Na rok 2023 plánuji mistrovství ČR. Jsem plný chuti a motivace dát tomu všechno a zlepšit se!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 115 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie