Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Jaké bylo mistrovství ČR juniorů 2021 očima závodníků?

6.449 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Extrifit pohár ČR: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Velká Bíteš: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto I.foto II.zákulisí
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto I.foto II.foto III.
zákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledky I.foto I.zákulisí I. zákulisí II.
abs. I.video I.výsledky II.foto II.zákulisí III.abs. II.video II.
očima závodníků I.II.očima P. Poláka

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 - výsledky
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 - video
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 - fotogalerie
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 - zákulisí

Letos jsme opět oslovili prostřednictvím výzvy na našem webu po Mistrovství České republiky dorostu a juniorů všechny závodníky s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou soutěž, vyslovit své názory, ohlédnout se za ní, jak se jim líbila, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili. Stejně tak dostali prostor se prezentovat v našem magazínu.

Děkuji všem, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky 2 závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Turnově, či přidali i pohled do svého života.


Viktor Korecký

Jmenuji se Viktor Korecký. Můj první závodní rok byl 2021, kdy jsem se účastnil soutěží Extrifit pohár ČR, GP Velká Bíteš a MČR dorostu a juniorů v Turnově.

Na jaře roku 2020 jsem se seznámil s trenérem Davidem Ulbrichtem a mé počínání v bodybuildingu nabralo nový směr. David mi po pár týdnech spolupráce navrhl, abychom směřovali přípravu na nějakou soutěž. To znělo dobře, a tak jsme vybrali dvě hlavní mistrovské soutěže - mistrovství Čech a mistrovství republiky.

Na prvních dvou výše uvedených soutěžích (GP Velká Bíteš a Extrifit Cup - 2. místo) jsem startoval proto, abych nasbíral zkušenosti v prezentaci a načerpal co možná nejvíc zkušeností na svou hlavní soutěž, ke které směřovala celá závodní příprava - do Turnova na MČR.

V Turnově to bylo dobré. Z Prahy jsme to s Davidem měli kousek a kategorie physique dorostu startovala už na začátku dne. Na pódiu jsem se snažil zúročit své dosavadní zkušenosti z předešlých soutěží a vyplatilo se. Dokázal jsem zvítězit a stát se mistrem republiky.

Dieta byla dlouhá, striktní, měl jsem nařízeny dvoufázové tréninky plus samozřejmě online školu. Bylo to náročné, ale jsem rád, že jsem to vydržel.

Teď po závodech se těším hlavně na víc jídla a další tréninky. Je to možná divné, ale baví mě víc trénink než závodění. David říká, že je to tak v pořádku a že je to cesta k dalšímu úspěchu.

Závěrem bych chtěl poděkovat tátovi a mamce za to, že mě podporují a pomáhají mi.

S pozdravem
Viktor Korecký


Jan Veselý

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, jmenuji se Jan Veselý, je mi 21 let a závodil jsem s číslem 34 v kategorii physique juniorů.

Nejprve bych chtěl napsat pár vět o sobě. Cvičím necelých 5 let a tyto závody byly mé první. O závodění už jsem nějakou dobu přemýšlel, ale čekal jsem na tu správnou chvíli. Ta přišla minulé léto, kdy jsem na kurzech fitness trenéra ve Fitness akademii Ronnie.cz potkal lektora Petra Žůčka, se kterým jsem se domluvil, že mě na závody připraví.

Přípravu jsme začali přibližně na začátku listopadu. Bohužel ne vše šlo hned podle plánu. První klacky pod nohy nám začala házet vláda tím, že nám zavřela znovu fitka, a já se opravdu nechtěl připravovat doma na gumách na závody. Naštěstí jsem asi jako většina závodníků tento problém po chvíli vyřešil… Dále příprava probíhala do dubna dle plánu. Zde na konci dubna nastal druhý problém. Nešťastně jsem si během tréninku natrhnul břišní sval. Nemohl jsem ze začátku dělat v podstatě nic, kdekoliv jsem zapojil střed těla, tak to velmi bolelo. Nemohl jsem udělat rotaci ani úklon. Naštěstí mě dokázal postupně spravit fyzioterapeut Jonáš Böswart. Rekonvalescence trvala asi 4 týdny. Poté už jsem znovu mohl jet skoro na 100 %. Třetí problém, nebo spíše zklamání bylo to, že se zrušilo mistrovství Čech, na které jsem se také připravoval. Tudíž už mi zbývalo jen jít rovnou na MČR. Ještě, než se dostanu ke dni závodů, tak bych chtěl vypíchnout pár zajímavostí z mé přípravy, a to například, že jsem jel většinu přípravy (i den před závody) na 4000 kcal/den. Tréninky jsem jezdil 6+1 a k tomu 2x HIIT kardio a 2x kardio týdně. Jinak řečeno, cílem bylo držet příjem na co nejvíce kaloriích.

Samotné závody jsem si moc užil, atmosféra byla skvělá, což je něco, čeho jsem se trochu ze začátku bál. Nevěděl jsem totiž, co od této akce čekat. Překvapilo mě, jak se celé závody táhly v přátelském duchu. Zjistil jsem, že se spoustou závodníků jsem si měl co říct, a došlo mi, že jsou to vlastně všichni příjemní lidé. Organizaci a samotné místo nemůžu moc porovnávat, jelikož se jednalo o mé první závody, ale prostory kulturního domu byly velké a pěkné. Vše docela rychle odsýpalo a celkově na mě organizace závodů působila uspořádaně. Ze závodů jsem si odvezl pěkné druhé místo, krásné ceny a pěkné fotky z Ronnie.cz. Děkuji organizátorům, rozhodčím a ostatním za pěkné závody.

Do budoucna bych se chtěl závodění dál věnovat, jelikož jsem si tuto akci neskutečně užil a už teď vím, že v tom chci dále pokračovat a přijít další rok s ještě lepší formou.

Na závěr bych chtěl poděkovat mému trenérovi a kamarádovi Petrovi Žůčkovi, který mě na závody připravil nejlépe, jak mohl, a zároveň mě na prkna pozitivně naladil. Dále chci poděkovat i mé drahé polovičce Lence Svatoňové za podporu během celé přípravy. Další poděkování patří již zmíněnému Jonáši Böswartovi, mé rodině a přátelům (speciálně Petru Hájkovi). Za pomoc chci i poděkovat posilovnám Mega fitness, Fitness Petra a MTV Fitness. :)

Kdo byste se o mně chtěl dozvědět více, tak mě můžete najít na Instagramu jako @janzuivesely.

S pozdravem
Jan Veselý
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie