Reklama:
Legendární Matrix protein opět v akci!
Spousta příchutí a luxusní láhev ZDARMA! Více zde.

Ohlédnutí za sezónou 2020: profesionální liga IFBB Jima Maniona

10.828 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Svět za sebou má mimořádný rok, v němž do života většiny lidí nějakým způsobem zasáhla pandemie COVID-19 a ve kterém stejně tak naše osudy ovlivnila nejrůznější omezení přijatá ve snaze zpomalit šíření této nemoci. Epidemie velkého rozsahu zasahující do více kontinentů přitom vůbec poprvé v historii měla také vliv na kulturistiku a fitness. V mnoha zemích byly a jsou dlouhé měsíce uzavřené posilovny a kámen na kameni nezůstal ani v kalendářích amatérských a profesionálních soutěží jednotlivých kulturistických organizací. Díky mnohdy heroickému výkonu pořadatelů se ale například v takové profesionální lize IFBB Jima Maniona přeci jenom podařilo závodníkům zajistit takřka plnohodnotnou sezónu a je na čase, abychom se ohlédli za tím, co přinesla.

Rok plný změn

Že pro organizátory soutěží v bodybuildingu ani pro samotné závodníky rok 2020 nebude žádnou procházkou růžovým sadem, naznačil už týden předcházející severoamerickému Arnold Sports Festivalu, jehož tradičním vrcholem je klání profesionálních kulturistů s názvem Arnold Classic. V USA na onemocnění způsobené koronavirem SARS-CoV-2 v tu dobu zemřel první člověk a úřady amerického státu Ohio začaly utahovat šrouby. Situace před zmíněnou březnovou multisportovní událostí byla velmi nepřehledná a měnila se každým dnem. Nakonec se v pořadatelském městě Columbusu mohla odehrát podstatná část původně zamýšlených soutěží, ale zrušen musel být sportovní veletrh Arnold Fitness Expo a diváci byli vpuštěni do hlediště pouze během pátečního a sobotního finálového večera soutěží organizovaných profesionální ligou IFBB. Navíc účast na Arnold Sports Festivalu nebyla povolena sportovcům, kteří v předchozích čtrnácti dnech pobývali v Číně, Íránu, Itálii, Japonsku a Jižní Koreji, tedy zemích s tehdy největšími počty nakažených.

Dění kolem Arnold Classic 2020 jsme pro Vás sledovali v těchto článcích:
Arnold Classic 2020: výsledky a fotografie
Další změna: Arnold Sports Festival 2020 takřka bez diváků!
Arnold Sports Festival 2020: většina soutěží se odehraje, vpuštěni by měli být i diváci
Arnold Classic Amateur 2020: soutěž by měla proběhnout!
Podstatná část Arnold Sports Festivalu 2020 zrušena!
Právě se děje: petice za zrušení Arnold Sports Festivalu 2020!
Arnold Sports Festival: 22.000 sportovců bude podrobeno zdravotním testům!

Vše nabralo rychlý spád a v následujících týdnech se kvůli rozvíjející se pandemii rušily jedny závody za druhými. Z kalendáře profesionálních show vypadlo Arnold Classic Australia, Arnold Classic South America, New Zealand Pro, Musclecontest Ireland Pro, St. Louis Pro, Indy Pro, Mr. Big Evolution Pro, Vancouver Pro, Wings of Strength Puerto Rico Pro a nedošlo ani na Toronto Pro Supershow, FitParade Pro, EVLS Prague Pro, Boston Pro nebo ICON World Classic. Restart sezóny přišel až s koncem července, kdy profíci dostali prostor na floridském Wings of Strength Tampa Pro. Platilo ale, že i když už se konečně znovu začalo závodit, tuto příležitost neměli zdaleka všichni. Americké úřady se totiž také rozhodly, že až na opravdové výjimky nevpustí do země ani nikoho, kdo se v předchozích čtrnácti dnech zdržoval na území schengenského prostoru a Velké Británie, a tak evropští závodníci museli na svou šanci dále čekat. Mezitím se v zámoří v netypických termínech a také ve změněných lokalitách odehrálo New York Pro a California Pro a po několika odkladech se potají (ano, čtete správně) v Jižní Koreji uskutečnilo Monsterzym Korea Pro.

Lee Seung Chul na potají konaném Monsterzym Korea Pro 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

V tuto chvíli už bylo rovněž jasné, že se Olympia Weekend, vrcholná akce sezóny pro sportovce z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, neodehraje v obvyklém zářijovém termínu, ale až ve druhé polovině prosince. Zřejmé také bylo, že přes všechno úsilí pořadatelů nebude možné realizovat tolik soutěží jako v předchozích letech a že možnosti k tomu, aby se profesionálové na Olympii mohli kvalifikovat, budou omezené. Proto, když v říjnu ve Španělsku konečně mělo dojít také na profi závody pořádané v Evropě, bylo stanoveno, že z tamního European Pro na Olympia Weekend postoupí vždy tři, nebo dva nejlepší závodníci z kategorie. Stalo se tak vůbec poprvé od přelomu let 2011 a 2012, kdy došlo ke zpřísnění kvalifikačního klíče. Od té doby se z každé pohárové soutěže na Olympii přímo nominoval vždy pouze vítěz. V sezóně plné pohrom ta další čekala právě na pořadatele Olympia Weekendu. Nějakých pět týdnů před konáním jejich akce se ukázalo, že je zde výrazná hrozba toho, že se Olympie bude muset uskutečnit zcela bez diváků, anebo bude muset být dokonce zrušena. Tedy alespoň pokud zůstane v Las Vegas, které ji hostilo nepřetržitě od roku 1999. To ale promotéři odmítli připustit, spustili akci kulový blesk a Olympia Weekend přesunuli ze západu Spojených států na východ do Orlanda. To vše, aniž by museli udělat jakoukoliv změnu v programu!

Dění na Olympia Weekendu 2020 jsme pro Vás sledovali v těchto článcích:
Mamdouh Elssbiay - velkolepé přivítání v Káhiře
Mr. Olympia 2020: výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2020: jaké bylo semifinále?
Fitness, Figure a Women´s Physique Olympia 2020: výsledky a fotografie
Wheelchair Olympia 2020: výsledky a fotografie
Olympia 212 Showdown 2020: výsledky a fotografie
Ms. Olympia 2020: výsledky a fotografie
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2020
Olympia Weekend 2020 očima Margity Zámolové

Samozřejmě, že ani finální startovní pole soutěží pořádaných v rámci Olympia Weekendu se nerodilo lehce. Aby se závodníci ze zemí, ze kterých v danou dobu nebylo možné do USA přímo vycestovat, na místo dostali, museli totiž volit různé krkolomné postupy. Obnášelo to pro ně buď strávit nejprve čtrnáct dnů v nějakém státě, ze kterého se dalo do USA přicestovat bez omezení, anebo si vyřídit pracovní vízum a výjimku ze současných restrikcí, což ale bylo asi tak snadné, jako to měl Sisyfos při tahání šutru na vrchol. Nakonec se ale do Orlanda podařilo dostat výrazné většině kvalifikovaných závodníků, a tak na Olympii nebyla o zajímavé souboje nouze. V řadě kategorií se zde dokonce zrodili noví šampióni a platí to také o Mr. Olympia, kde už od roku 1965 nastupují ti nejlepší profesionální kulturisté světa závodící v kategorii open. V pořadí šestnáctým vítězem této prestižní soutěže byl po zásluze vyhlášen egyptský kolos Mamdouh Elssbiay a jeho úspěch má v mnoha ohledech speciální význam. Poprvé od triumfu Doriana Yatese ze sezóny 1997 na Mr. Olympia totiž zvítězil někdo jiný než Američan. "Big Ramy", jak se tomuto šestatřicetiletému borci přezdívá, je také nejenom prvním egyptským šampiónem soutěže, ale zároveň i prvním Mr. Olympia, který trvale žije v regionu Blízkého východu. Z této oblasti sice pochází i vítěz Olympie z roku 1983 Samir Bannout, ten ale na rozdíl od Elssbiaye v době svého úspěchu pobýval už devět let ve Spojených státech, kam se přestěhoval z rodného Libanonu.

Mamdouh Elssbiay při cestě za vítězstvím na Mr. Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Mimořádnou věcí je také to, že Mamdouh na Mr. Olympia titul bral jako kulturista, který se klání zúčastnil na základě speciálního pozvání. Pořadatelé si ale samozřejmě mohou pouze gratulovat k tomu, že mu jej udělili. Elssbiay jej navíc nezískal pro nic za nic. A nejde zdaleka jenom o jeho sportovní výkonnost, ale také o to, že prožil naprosto bláznivý a velmi náročný rok. Po účasti na Arnold Classic, kde mu patřilo třetí místo, si chtěl postup na Olympii zajistit na Arnold Classic Australia. Spolu se svým novým guru na předsoutěžní přípravu Chadem Nichollsem věřil, že se mu zde poznatky, které získal v Columbusu, podaří využít k vytvoření vítězné formy. Do Austrálie cestoval přes Kuvajt, kde měl ovšem být kvůli pandemii vyhlášen celostátní lockdown a hrozilo, že pokud "Ramy" bude otálet, tak se ze země vůbec nedostane. Na dlouho poslední let z Kuvajtu vedl do Dubaje, a tak na něj nasedl. Mezitím došlo k uzavírce ekonomiky i v Austrálii, a poté, kdy Mamdouhovo letadlo dosedlo na letišti v Dubaji, uvízl zde úplně stejně, jak se toho původně obával v Kuvajtu. I v tomto emirátu totiž došlo rychle k celkové uzavírce a "Ramy" zde mohl trénovat jenom díky tomu, že získal přístup do soukromé posilovny jednoho z místních šejků. V Dubaji zůstal sám, bez rodiny a bez možnosti kamkoliv vycestovat až do července, kdy se jednotlivé země začaly zase trochu otevírat a on se mohl vydat do rodného Egypta. Postupně začal zvažovat svou účast na listopadových soutěžích, kde si chtěl kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 vybojovat, pak ale zjistil, že se na soutěž bude možné naposledy kvalifikovat v polovině října. Proto začal narychlo svou formu ladit pro účast na European Pro, kde věřil, že dokáže uspět i v případě, že bude připraven třeba jenom na 90 %. Pro cestu do Španělska se mu podařilo získat vízum, několik dnů před závody byl ovšem pozitivně testován na SARS-CoV-2, což jeho start na soutěži vyloučilo. Výsledky jeho testu měli pořadatelé Olympia Weekendu i členové vedení Manionovy profesionální ligy od první chvíle k dispozici a v okamžiku, kdy se jim z účasti omluvil rovněž pozvaný James "Flex" Lewis, s povolením Elssbiayovy účasti neváhali.

Sezóna těžkotonážníků řečí čísel

V pandemií zasažené sezóně těžkotonážníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona nakonec dostali prostor na deseti soutěžích. Nastoupilo k nim celkem 89 různých borců. Jediným kulturistou z kategorie open, který vloni dokázal zvítězit více než jednou, se stal Brit James Hollingshead, jenž slavil prvenství na European Pro a na British Grand Prix. Soutěžně nejaktivnějším závodníkem roku se stal Američan Max Charles, který závodil pětkrát. Čtyřikrát potom soutěžní plavky navlékl Regan Grimes z Kanady, jenž si vytrvale šel nejenom pro kvalifikaci na Mr. Olympia 2020, ale i pro postup na Olympii pořádanou letos.

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát soutěž
William Bonac Nizozemsko Arnold Classic
Hunter Labrada USA Wings of Strength Tampa Pro
Iain Valliere Kanada New York Pro
Lee Seung Chul Jižní Korea Monsterzym Korea Pro
Antoine Vaillant Kanada California Pro
James Hollingshead Velká Británie European Pro
Akim Williams USA Wings of Strength Chicago
James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix
Regan Grimes Kanada Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia

James Hollingshead při vítězství na European Pro 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Ze zmíněných 89 kulturistů, kteří v kategorii open zasáhli do soutěžního ročníku 2020, jich 14 absolvovalo profesionální debut. Nejlépe jeho první vystoupení mezi elitou vyšlo osmadvacetiletému Hunteru Labradovi, který se na Wings of Strength Tampa Pro probojoval k vítězství. Američan Nick Walker při svém premiérovém startu v Manionově profesionální lize dosáhl na čtvrté místo, ostatní profesionální nováčci už skončili mimo první pětici. Za zmínku ale jistě stojí osmá příčka, kterou během profi debutu bral český těžkotonážník Jan Turek.

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ OPEN
jméno stát umístění soutěž
Hunter Labrada USA 1. Wings of Strength Tampa Pro
Nick Walker Velká Británie 4. Wings of Strength Chicago
Marc Hector Velká Británie 7. European Pro
Jan Turek Česká republika 8. European Pro
Jamie Christian-Johal Velká Británie 9. European Pro
Marcelo Cruz Brazílie 11. European Pro
Morgan Aste Francie 12. Arnold Classic
Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 13. European Pro
Jossue Plascencia Mexiko 14. California Pro
Kuba Cielen Velká Británie 14. European Pro
Maurice Burgess USA 16. California Pro
Roberto Buonomo Itálie 16. European Pro
Dimitris Tripolitsiotis Řecko 16. European Pro
Kyle Kirvay USA 16. Wings of Strength Chicago

Jan Turek při profesionálním debutu na European Pro 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Dvanáct bodybuilderů se pak vloni k závodění vrátilo po vynechané sezóně 2019, či dokonce po ještě delší odmlce. Nejlépe návrat vyšel dnes už zmiňovanému Mamdouhu Elssbiayovi a také Philu Heathovi. Pro něj je sice třetí místo, které bral při comebacku na Mr. Olympia, nepochybně zklamáním, zároveň se ale stále vůbec nejedná o špatný výsledek. Být v něčem třetí nejlepší na světě představuje totiž pořád něco výjimečného. Po nejdelší odmlce ze všech borců se potom vracel devětačtyřicetiletý Johnnie Jackson, jenž ovšem na své mladší soupeře letos popravdě už celkem ztrácel. Na Arnold Classic z toho tak pro něj byl až poslední, třináctý flek. Dalšími profíky, kteří vloni byli k vidění na pódiu po delší době, jsou Sergio Oliva Jr., Seth Shaw, Antoine Vaillant, Dobromir Delev, Anthoneil Champagnie, Theo Leguerrier, Lionel Beyeke, Clarence DeVis a Chris Pistolas.

Jak to bylo ve dvěstědvanátce

Kulturisté nastupující v kategorii do 212 liber (96,2 kg) měli vloni k dispozici devět soutěží. Nastoupilo k nim 61 různých závodníků. Hned třetinu klání dokázal ovládnout Španěl Angel Calderón Frias, který nenašel přemožitele na European Pro, British Grand Prix ani na Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro. Přesto Angel nebude vzpomínám jako nejlepší kulturista z lehčí hmotnostní kategorie loňského roku. Hlavní hvězdou dvěstědvanáctky se díky svému prvnímu vítězství z vrcholné události sezóny Olympia 212 Showdown totiž stal pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida. Ten na Olympii dokázal udolat i předloňského šampióna Kamala Elgargniho, jenž se to mimochodem ani poté, kdy titul ztratil, nechystá zabalit. Před několika dny prozradil, že se jej pokusí letos získat zpět, a to bez ohledu na to, že se věkem už pomalu blíží k padesátce.

LETOŠNÍ VÍTĚZOVÉ V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát soutěž
Seonghwan Kim Jižní Korea Korea Pro
George Peterson USA Wings of Strength Tampa Pro
Dectric Lewis USA New York Pro
Kim Jun Ho Jižní Korea Monsterzym Korea Pro
Angel Calderón Frias Španělsko European Pro
Keone Pearson USA Wings of Strength Chicago
Angel Calderón Frias Španělsko British Grand Prix
Angel Calderón Frias Španělsko Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Shaun Clarida USA Olympia 212 Showdown

Shaun Clarida na cestě za vítězstvím z Olympia 212 Showdown 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Samozřejmě, že také v kulturistice mužů do 212 liber si vloni několik závodníků připsalo profesionální debut, a to rovnou třináct. Nejlépe si při svých úvodních vystoupeních v profi táboře vedli Korejci Ki Joo Hong a Lee Jin Ho, kteří na svých soutěžích brali druhé místo. Nutno ovšem říci, že v obou případech v nepočetné konkurenci. K bronzu se pak při svém prvním startu v profesionální lize IFBB Jima Maniona probojoval Alfred Chiriac z Rumunska a na umístění v top 5 při stejné příležitosti dosáhli ještě také Američan Jason Hebert s Britem Paulem Lathamem.

LETOŠNÍ PROFESIONÁLNÍ DEBUTY V KULTURISTICE MUŽŮ DO 212 LIBER
jméno stát umístění soutěž
Ki Joo Hong Jižní Korea 2. Korea Pro
Lee Jin Ho Jižní Korea 2. Monsterzym Korea Pro
Alfred Chiriac Rumunsko 3. European Pro
Jason Hebert USA 4. Wings of Strength Chicago
Paul Latham Velká Británie 5. British Grand Prix
Gábor Berek Maďarsko 6. European Pro
Nawar Kaabi USA 8. Wings of Strength Chicago
Ivan Cabrera USA 11. New York Pro
Eric Langlois USA 11. Wings of Strength Chicago
Enmanuel Rodriguez USA 12. Wings of Strength Tampa Pro
Fadi Fadlallah USA 12. New York Pro
Daryl Young USA 12. Wings of Strength Chicago
Steve Thayer USA 16. Wings of Strength Tampa Pro

Alfred Chiriac při profesionálním debutu na European Pro 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Česká stopa

Do sezóny 2020 v profesionální lize IFBB Jima Maniona zasáhlo třináct českých závodníků, kteří si připsali celkem dvaadvacet soutěžních startů. Osvědčenými stálicemi jsou z našich zejména Lukáš Osladil a Margita Zámolová. Lukáš vybojoval druhé místo na European Pro, díky kterému se kvalifikoval ke své páté účasti na Mr. Olympia v řadě, což už je kousek, který se povede opravdu pouze hrstce kulturistů. Margita se stala naší vloni soutěžně nejaktivnější profesionálkou, když se představila ve startovním poli čtyř soutěží. Navíc jako jediná z našich v minulém roce nastoupila ve dvou různých kategoriích. V pro ni nové profesionální kulturistice žen vybojovala vítězství z European Pro a posléze nechyběla ve startovním poli obnovené soutěže Ms. Olympia, kde se probojovala do top 10. Kromě Margity vloni z našich na vítězství dosáhla ještě také Lenka Ferenčuková, která se díky svému úspěchu z British Grand Prix s předstihem kvalifikovala na letošní ročník Women's Physique Olympia.

Lukáš Osladil na Mr. Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

ČESKÁ STOPA MEZI PROFESIONÁLY V ROCE 2020
jméno umístění kategorie soutěž
Slavoj Bednář 11. kulturistika mužů open Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Slavoj Bednář 12. kulturistika mužů open European Pro
Marie Bouchalová 14. physique žen European Pro
Ivana Dvořáková 4. physique žen European Pro
Ivana Dvořáková 6. physique žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Lenka Ferenčuková 1. physique žen British Grand Prix
Lenka Ferenčuková 3. physique žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Lenka Ferenčuková 6. physique žen European Pro
Sebastian Gunčík 16. physique mužů European Pro
Alena Hatvani 2. kulturistika žen European Pro
Miroslav Juríček 11. physique mužů European Pro
Gabriela Linhartová 5. figure žen European Pro
Gabriela Linhartová 8. figure žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Lukáš Osladil 2. kulturistika mužů open European Pro
Lukáš Osladil 11. kulturistika mužů open Mr. Olympia
Pavel Szotkowski 4. classic physique European Pro
Milan Šádek 10. kulturistika mužů open European Pro
Jan Turek 8. kulturistika mužů open European Pro
Margita Zámolová 1. kulturistika žen European Pro
Margita Zámolová 3. physique žen Women's Physique International
Margita Zámolová 3. kulturistika žen Wings of Strength Romania Muscle Fest Pro
Margita Zámolová 10. kulturistika žen Ms. Olympia

Margita Zámolová na Ms. Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Loučení Dextera Jacksona

Loňský rok se stal tím, ve kterém soutěžní plavky po dlouhé a neobyčejně úspěšné kariéře na hřebík pověsil legendární Dexter Jackson. Šampión Mr. Olympia z roku 2008 se loučil se soutěžním pódiem stylově svou jednadvacátou účastí na Olympii. Dexter za svou soutěžní dráhu nastoupil k neuvěřitelným dvaadevadesáti profesionálním soutěžím, na nichž vybojoval jenom těžko překonatelných devětadvacet vítězství. Bez jakékoliv nadsázky platí, že bez něj profi scéna a především soutěž Mr. Olympia už nebudou takové jako dřív, ale zároveň lze říci, že Jackson pro odchod do kulturistického důchodu vycítil ten pravý čas. Borcům, v jaké v posledních letech vyrostli Mamdouh Elssbiay, Hadi Choopan, Brandon Curry nebo William Bonac, ve svém věku už konkurovat jednoduše nemohl. S kariérou profesionálního kulturisty se vloni rozloučil také sedmačtyřicetiletý Brit James Llewellin, který se do paměti fanoušků bodybuildinu zapsal jako účastník Olympia 202 Showdown 2011. James přitom plánuje dále závodit, jen ale v nějaké jiné sportovní organizaci, kde je více příležitostí k tomu nastupovat v kategorii masters. Nejasné je další závodění v podání Victora Martineze anebo Fouada Abiada. Zda tito vynikající těžkotonážníci ještě někdy předstoupí před rozhodčí, ukáže až čas.

Dexter Jackson na Mr. Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Noví profesionálové

Do profesionální ligy IFBB Jima Maniona v posledních několika sezónách noví závodníci míří z amatérských organizací NPC a NPC Worldwide. Samozřejmě, že i na seriál těchto klání dopadla pandemie COVID-19, přesto ale jenom mezi kulturisty profi kartu nakonec získalo 107 sportovců, což není vůbec málo. Slibně z nich vypadají například Jephte Cherenfant, Jonathan Withers, Ross Flanigan, Nick Walker, Martin Fitzwater, Christopher Robinson, Martin Gomez nebo Emmanuel Longoria, ale jak si tito borci mezi profíky nakonec povedou, teprve uvidíme.

CESTU DO PROFESIONÁLNÍ LIGY SI V ROCE 2020 OTEVŘELI
jméno stát soutěž
Surachai Plangaiem Thajsko Musclecontest Japan Pro Qualifier
Fabian Rabia Dominikánská republika Olympia Amateur South America
Diego Alejandro Guerra Montoya Kolumbie Olympia Amateur South America
Jean Guerrero Venezuela Olympia Amateur South America
Mariusz Tomczuk Polsko International Xtreme Fitness Challenge
Mohammad Nsour Jordánsko Sheru Classic Čandígarh
Fabio Rezende Brazílie Arnold Classic Amateur
Christian Caldwell Austrálie Arnold Classic Australia
Mahmoud Adel Egypt Olympia Amateur Egypt
Mohamed Salah Egypt Olympia Amateur Egypt
Khaled Awny Egypt Olympia Amateur Egypt
Minsung Kang Jižní Korea Natural Korea Classic
Tian Kai Čína Olympia Amateur China
Zhang Cheng Rui Čína Olympia Amateur China
Mao Xi Qing Čína Olympia Amateur China
Nick Walker USA NPC North American Championships
Martin Fitzwater USA NPC North American Championships
Nathan Glaser USA NPC North American Championships
Christopher Dinardi USA NPC North American Championships
Todd Whitting USA NPC North American Championships
Douglas Connor USA NPC North American Championships
Duquann Hinton USA NPC North American Championships
Joey Macon USA NPC North American Championships
Chris Hobbs USA NPC North American Championships
Todd Lee USA NPC North American Championships
Yousef Carnegie USA NPC North American Championships
Art Wallace USA NPC North American Championships
Anthony Charles USA NPC North American Championships
Frank Pinto USA NPC North American Championships
Joji Sekine Japonsko Hidetada Yamagishi & Iris Kyle Japan Classics
Paul Latham Velká Británie Men's British Finals
Hwang Shin Jižní Korea Olympia Amateur Korea
Sungsoo Park Jižní Korea Olympia Amateur Korea
Sangwook Lee Jižní Korea Olympia Amateur Korea
Zhao Hongcheng Čína China Sports Expo
Roberto Buonomo Itálie Ben Weider Worldwide Classic UK
Jan Turek Česká republika NPC Worldwide European Championships
Gábor Berek Maďarsko NPC Worldwide European Championships
Andreas Christou Kypr NPC Worldwide European Championships
Daniel Foulkes Nový Zéland NZIFBB NZ Nationals
Alexander Westermeier Německo Fitparade IFBB Pro Qualifier
Yamil Caceres USA NPC Masters Nationals
Mark Smith USA NPC Masters Nationals
Raymond Short USA NPC Masters Nationals
Fraijan Texidor USA NPC Masters Nationals
Broderick Credell USA NPC Masters Nationals
Michael Sheppard USA NPC Masters Nationals
Rodney Sanders USA NPC Masters Nationals
Kevin Simpson USA NPC Masters Nationals
Donnie Whetstone USA NPC Masters Nationals
Jack Scow USA NPC Masters Nationals
Adam Plumbas Maďarsko Champions Cup Pro Qualifier
Thiago Lins Brazílie Musclecontest Nacional Pro Qualifier
Willian de Araujo Brazílie NPC Masters Brasil
Daniel Guedes Filho Brazílie NPC Masters Brasil
Moises Proenca Lima Pacheco Brazílie NPC Masters Brasil
Rodrigo Posses Brazílie NPC Masters Brasil
Peter Molnár Maďarsko Wings of Strength Romania Muscle Fest Amateur
Ulises Gonzalez USA NPC Team Universe
Xu Gui Feng USA NPC Team Universe
Dayron Delgado USA NPC Team Universe
Miguel Rodriguez USA NPC Team Universe
Darius Milton USA NPC Team Universe
Erick Ramirez USA NPC Team Universe
Sealy Cruz USA NPC Team Universe
Shaun Harley USA NPC Team Universe
Edward Brown USA NPC Team Universe
Arman Eckelbarger USA NPC Team Universe
John Stanci USA NPC Team Universe
Ed Hall USA NPC Team Universe
John King USA NPC Team Universe
Osiris USA NPC Team Universe
Jephte Cherenfant USA NPC Nationals
Brent Swansen USA NPC Nationals
Jonathan Withers USA NPC Nationals
Ross Flanigan USA NPC Nationals
Mike LaCombe USA NPC Nationals
Austin Senephimmachack USA NPC Nationals
Kelvin Ogbebor USA NPC Nationals
Dyon Santiago USA NPC Nationals
Takeo Wadriski USA NPC Nationals
Todd Akers USA NPC Nationals
Jorge Villatoro USA NPC Nationals
Santos Rodriguez USA NPC Nationals
Jared Barlow USA NPC Nationals
Patrick Johns USA NPC Nationals
Kei Furukoshi Japonsko Japan National Pro Qualifier
Wellington Fernando Brazílie Musclecontest Brazil Pro Qualifier
Fabio Romagnolo Itálie San Marino Pro Qualifier
Chemsou Elbey Belgie Olympia Amateur Portugal
Aldo Masolo Itálie Olympia Amateur Portugal
Jesus Fernandez Riveiro Španělsko Olympia Amateur Portugal
Chae Seongmin Jižní Korea Monsterzym "Who's Next" Pro Qualifier
Christian Simmons USA NPC Masters USA
Scott Lightfoot USA NPC Masters USA
Jose Rivera USA NPC Masters USA
Christopher Robinson USA NPC USA
Martin Gomez USA NPC USA
Dominic Semenza USA NPC USA
Matt Maldonado USA NPC USA
Peter Burmester USA NPC USA
Mohammad Alissa USA NPC USA
Elias Ghazoul USA NPC USA
Jesus Martin Hernandez Mexiko Olympia Amateur Orlando
Yumon Eaton USA Olympia Amateur Orlando
Emmanuel Longoria Mexiko Olympia Amateur Orlando
Vicente Galedo Filipíny Hong Kong Pro Qualifier

Jonathan Withers na NPC Nationals 2020 (foto: Npcnewsonline.com)

Co nás čeká letos

Na letošní sezónu sportovců působících v profesionální lize IFBB Jima Maniona pandemie COVID-19 ještě jistě bude mít vliv. Prozatím nebylo rozhodnuto o tom, kdy a kde se bude konat Olympia Weekend, přičemž ale není příliš pravděpodobné, že by se Olympie měla nakonec uskutečnit někde jinde než v Las Vegas jako předloni, anebo v Orlandu, jako tomu bylo v minulém roce. V kalendáři profesionálních show zatím chybí například New York Pro nebo Arnold Classic Australia a je zřejmé, že pořadatelé těchto soutěží s přesným naplánováním svých akcí vyčkávají na to, jak se bude epidemiologická situace ve světě vyvíjet. Jasné je také to, že severoamerické Arnold Classic organizátoři pro tentokrát posunou až na druhou polovinu roku. Aktuálně se hovoří o tom, že by na něj mělo dojít v září. Nejasný je osud Boston Pro a ICON World Classic, soutěží, které vloni měly začít teprve psát svou historii a na kterých se mělo bojovat o opravdu pěkné peníze. V tuto chvíli ještě také nevíme ani to, s jakou kulturistickou federací svou událost spojí pořadatelé říjnového Arnold Sports Festivalu UK. Platí tedy, že nadcházející sezóna své obrysy teprve nabývá. Pokud se nic nebude muset na poslední chvíli změnit, pak by se v kulturistice mužů do 212 liber mělo začít závodit v dubnu na Musclecontest Ireland Pro a těžkotonážníci by poprvé na pódiu měli stanout v květnu, kdy se bude konat Indy Pro. Stále ještě zřejmě ale ani není vyloučeno to, že by se pro ně už koncem dubna mohlo uskutečnit Arnold Classic South America.

Logo Arnold Sports Festivalu (zdroj: Arnoldsportsfestival.com)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.01.23:08Arnold Strong - Kolik kilo vazil Osladil na Olympii 2020?
11.01.00:31LeToucan - Fouad Abaid už nejspíš nikdy závodit nebude. Dlouhodobý pr..
10.01.21:54william888 - No ale ten Lee Seung Chul je krasne poskladaný bodybuilder..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
LOPO (22:08) • Ladislava si dobre pamätám z časopisov 👍 , ktoré stále od roku 1991 mám.
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
petrpolak (13:07) • To mě těší 🙂 ještě jsem měl na Láďu připravených téměř 30 otázek, ale on se tak rozjel,...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
siorac (20:57) • Skvělé! Patřím do generace, která naskočila už rovnou do těch mikin v devadesátkách a...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
md (13:17) • Super rozhovor, plno vzpomínek se mi vybavilo....říkám to stále, že devadesátky byli v...
magazínLadislav Kurčík (I.): 90. léta, peníz...
Arnold Strong (13:09) • Ten hormon na hubnuti o kterém mluvi je T3?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie