Reklama:

Arnold Classic 2020:
výsledky a fotografie

43.406 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jeden z vrcholů letošní sezóny v profesionálním bodybuildingu je za námi! V americkém Columbusu v sobotu 7. března proběhly semifinálové i finálové boje na dvaatřicátém ročníku Arnold Classic v kulturistice mužů open, přičemž soutěž se znovu konala jako součást multisportovního Arnold Sports Festivalu. Ten se nakonec odehrál navzdory nepřízni osudu, kdy ještě před několika dny reálně hrozilo, že celá akce bude ze strany místních úřadů kvůli obavám z šíření onemocnění COVID-19 zrušena. Něco takového zakladatelé události Arnold Schwarzenegger a Jim Lorimer ovšem odmítli dopustit a nakonec vyjednali, že ačkoliv z preventivních důvodů bude zrušen sportovní veletrh Arnold Fitness Expo, v jednotlivých sportech se na festivalu závodit bude! A tak došlo nejenom na vzpomínané Arnold Classic těžkotonážníků, ale i na další tradiční profesionální soutěže pořádané během Arnold Sports Festivalu, jakými jsou například Arnold Classic v mužském physique anebo Bikini International.

Přejít k výsledkům:
Arnold Classic 2020 (open) Arnold Classic 2020 (physique) Bikini International 2020

Na výsledky Arnold Classic 2020 jste si mohli vsadit v tipovací soutěži.
Ve hře byly ceny věnované společností MaxxWin v celkové hodnotě přes 15.000 Kč!
Výsledky tipovačky Vám na Ronnie.cz přineseme již brzy!

Záznam finálového večera Arnold Classic 2020

Jak letošní Arnold Sports Festival ovlivnily obavy
z šíření onemocnění COVID-19, jsme pro Vás sledovali v těchto článcích:
Další změna: Arnold Sports Festival 2020 takřka bez diváků!
Arnold Sports Festival 2020: většina soutěží se odehraje, vpuštěni by měli být i diváci
Arnold Classic Amateur 2020: soutěž by měla proběhnout!
Podstatná část Arnold Sports Festivalu 2020 zrušena!
Právě se děje: petice za zrušení Arnold Sports Festivalu 2020!
Arnold Sports Festival: 22.000 sportovců bude podrobeno zdravotním testům!


Arnold Classic 2020 - kulturistika mužů open

Arnold Classic 2020:
jaké bylo semifinále?

O letošním Arnold Classic se už řadu týdnů dopředu mluvilo jako o jednom z nejlépe obsazených ročníků této soutěže v její dlouhé historii. Aby taky ne. K závodům měli nastoupit jejich čtyři předchozí šampióni a k tomu se zde měla představit celá řada dalších zajímavých osobností. Vůbec poprvé se k účasti na této velké severoamerické profesionální show připravoval gigantický Egypťan Mamdouh Elssbiay, jeden z příběhů závodů měl pak svým vystoupením napsat Sergio Oliva Jr. Nestává se totiž každý den, aby k soutěži Arnolda Schwarzeneggera nastoupil syn jeho někdejšího největšího sportovního soupeře!


Semifinálová vyvolávání:
1.Kuclo, Jackson, Williams, McMillan, Elssbiay, Bonac
2.Moore, Martinez, Williams, McMillan, Oliva, Charles
3.Lenartowicz, Jackson, Aste
4.Kuclo, Jackson, Elssbiay, Bonac

Za nejvýraznější favority klání, k němuž proti původním očekáváním nenastoupili Lionel Beyeke a Nathan De Asha, byli považováni úřadující stříbrný medailista Mr. Olympia William Bonac a také zmíněný Mamdouh Elssbiay, jenž na Olympii druhé místo vybojoval v roce 2017. Jenomže dokud závodníci nepředstoupí před rozhodčí, nikdy nevíte, zda se papírové předpoklady naplní. Do prvního semifinálového vyvolávání, které je na soutěžích v kulturistice a fitness rozhodující pro naděje závodníků na dobrý výsledek, si rozhodčí vyžádali šest borců, a to Steva Kucla, Dextera Jacksona, Akima Williamse, Cedrica McMillana, Mamdouha a Williama. Jakkoliv Akim, Cedric, Steve a Mamdouh představují jedny z největších obrů současné scény, uprostřed řady na pozicích číslo jedna a dvě pózovali Jackson s Bonacem, tedy dva vůbec nejnižší členové startovního pole. Zdálo se tak, že to jsou právě oni, kteří na soutěži bojují o vítězství!

Vše ale mělo rozhodnout až finále, ve kterém byly ve hře ještě dvě třetiny bodů, když došlo nejenom na opětovné porovnávání závodníků, ale také na volné sestavy, které se na Arnold Classic na rozdíl od ostatních profesionálních show samostatně bodově hodnotí. Finálový večer začal svým proslovem prezident profesionální ligy IFBB Jima Manion. Ten poděkoval pořadateli Arnold Classic Amateur Miku Daviesovi, Jimu Lorimerovi, Bobu Lorimermovi a Arnoldu Schwarzeneggerovi za to, že bojovali o to, aby se opatření kolem nového koronaviru nedotkla soutěží organizovaných pod hlavičkou jeho organizace. Pak si již vzal slovo sám Arnold. Ten nejprve poděkoval svému partneru Jimu Lorimerovi, se kterým soutěže na základě podání ruky pořádají už od roku 1976, a poté se rozhovořil o svém vloni zesnulém kamarádu Francu Columbovi.

Mamdouh Elssbiay, vítěz ceny Franca Columba pro nejsvalnatějšího účastníka Arnold Classic 2020. Na snímku jsou dále zachyceni Francova manželka Debbie s dcerou, Arnold Schwarzenegger a úřadující šampión Mr. Olympia Brandon Curry.
(foto: Facebook.com/arnoldsports)

Zemřel Franco Columbu

Právě jemu letošní ročník soutěže věnoval se slovy, že odchod jeho legendárního tréninkového parťáka je pro něj tak devastující ztrátou, že si to nikdo nemůže dokázat ani představit. S Francem Columbem jej pojilo přátelství dlouhé 55 let a 53 let z toho společně trénovali. Rozdělili se pouze na devět měsíců v době, kdy se Arnold přestěhoval do Ameriky, a během těchto devíti měsíců se při trénincích necítil dobře, přestože měl jiné skvělé sparingpartnery jako Dava Drapera, Sergia Olivu, Franka Zana, Kena Wallera nebo Dannyho Padillu. Ale oni zkrátka nebyli Franco. Pak konečně přesvědčil Joea Weidera, aby pomohl Francovi přestěhovat se za ním do USA. Franco přijel, aby spolu trénovali, a vždy mu byl skvělým sparingem. Nebyl přitom jedním z těch chlápků, kteří s Vámi sice trénují, ale zároveň se dívají jinam, když provádíte svá opakování. Stál přímo u Vás a opakování Vám počítal. Byl soutěživý, s Arnoldem se navzájem hecovali, a tak to fungovalo od stroje ke stroji pět hodin denně každý den. Arnold dále vzpomínal, jak byl ohromený z toho, jakým kulturistickým šampiónem se Franco stal, a jak na něj byl hrdý, když zvítězil na Mr. Olympia, což bylo vždy jeho velkým snem. Svými výsledky dokázal, že i vzrůstem malý chlap může vyhrávat velké soutěže. Zároveň se jednalo o jednoho z nejsilnějších lidí, jaké Arnold kdy potkal. S hmotností kolem 82 kg udělal tři opakování mrtvých tahů s 322 kg. Jednou na pódiu dokonce potáhl 336 kg! Dovedl bench-press s 240 kg a dřep kdykoliv předvedl s 272 kilogramy. Podle Arnolda byl ten chlap zkrátka zvíře. Zároveň to byl skvělý přítel, se kterým dělali řadu věcí společně. Točili spolu filmy, cestovali kolem světa, a proto odchod takového člověka je pro něj tak neuvěřitelnou ztrátou. Arnold se proto, jakým člověkem a kulturistou Franco byl, rozhodl cenu pro nejsvalnatějšího závodníka, která se na Arnold Classic tradičně uděluje, pojmenovat právě po něm. Trofejí pro vítěze této ceny nově bude soška zpodobňující právě vzpomínaného šampióna Mr. Olympia z let 1976 a 1981, která se dle Schwarzeneggerova mínění vydařila skvěle!

Sergio Oliva Jr., vítěz ceny Eda Corneyho pro nejlépe pózujícího účastníka Arnold Classic 2020.
Na snímku jsou dále zachyceni Arnold Schwarzenegger a úřadující šampión Mr. Olympia Brandon Curry.
(foto: Facebook.com/arnoldsports)


Finanční odměny:
1. místo130.000 $
2. místo75.000 $
3. místo50.000 $
4. místo30.000 $
5. místo15.000 $
6. místo10.000 $
7. - 10. místo2.000 $
11. - 13. místo1.000 $
celkově321.000 $

Právě vyhlášení vítězů speciálních cen předcházelo vlastnímu vyhlášení výsledků soutěže. Cenu Franca Columba pro nejsvalnatějšího člena startovního pole těžko mohl získat někdo jiný než Mamdouh Elssbiay, který při výšce 175 až 178 cm závodil podle odhadů jeho guru na předsoutěžní přípravu Chada Nichollse s hmotností pohybující se kolem 136 kg! Cenu Eda Corneyho pro nejlépe pózujícího závodníka po zásluze bral Sergio Oliva Jr., jenž předvedl unikátní volnou sestavu, kterou si Arnold vestoje natáčel přímo u pódia. Sergio po této ceně toužil, a že ji vybojuje, sám sobě předpověděl už před soutěží. Arnold poté, kdy cenu Sergiovi předal, připomněl tu neuvěřitelnou skutečnost, že právě v Columbusu před rovnými padesáti lety sváděl se Sergiovým otcem na pódiu souboj na AAU Mr. World. Sergio Jr. následně přiznal, že tahle chvíle mu připadá jako něco, na co čekal celý svůj život.

Pojďme ale už k tomu, jak si borci místa ve výsledkové listině Arnold Classic 2020 rozebrali. Vítězem byl nakonec zřejmě zaslouženě vyhlášen William Bonac, který na své 170 cm vysoké kostře drží tolik svalů, kolik mu přírodní zákony jenom dovolují. K jeho přednostem kromě svalového rozvoje jako tradičně patřila i pozoruhodná plasticita svalů a díky tomu mu prošlo i to, že zejména v zadních postojích nebyl úplně stoprocentně ostrý. Podobně jako vloni na Mr. Olympia bylo přitom i teď vidět, že jeho kvadricepsy nejsou tak plné jako v minulosti, ačkoliv to tentokrát bylo přeci jenom o trochu méně patrné než na podzim. O příčině toho, proč jeho stehna na posledních soutěžích nejsou tak dobrá jako v minulosti, se Bonac rozhovořil krátce před nástupem na pódium. Uvedl, že už vloni na Olympii závodil se zraněním, když kvůli poškozenému nervu pořádně necítil jedno stehno. Teď už se ale cítí podstatně lépe a říká, že ještě nikdy netrénoval dolní končetiny tak tvrdě jako právě v přípravě na Arnold Classic. Chtěl udělat zkrátka vše pro to, aby je po stránce objemů vrátil tam, kde byly před jeho zmíněnými potížemi. Williamovo dnešní vystoupení sice ukázalo, že jej v tomto ohledu nějaká práce ještě čeká, nicméně dokud bude vyhrávat takové soutěže, k jakým se řadí ta Arnoldova, nemusí si s tím zase dělat úplně těžkou hlavu.

Šampión Arnold Classic 2020 v kulturistice mužů open William Bonac (foto: Facebook.com/arnoldsports)

Druhé místo vybojoval padesátiletý veterán Dexter Jackson, který před několika týdny ohlásil, že letos prožívá svou poslední soutěžní sezónu, když chce ze scény odejít na vrcholu. V Columbusu se tento šampión Mr. Olympia z roku 2008 představil ještě lepší než na loňské Olympii a skutečnost, že se ve svém věku dokáže posouvat ještě směrem kupředu, je jednoduše obdivuhodná. Prezentoval se dobrou kontrolou břišních svalů, plnými kvadricepsy, stále svěže vypadající pokožkou a zkrátka vším, co byste čekali u o patnáct let mladšího kulturisty, ale rozhodně ne u veterána, který má pět křížků na krku a právě si připisuje jednadevadesátý profesionální start. Dexter je zkrátka úkaz a můžete si být jisti, že něco takového, jako je on, na scéně možná desítky let neuvidíte. Jeho úplně poslední vystoupení na severoamerickém Arnold Classic, kde v minulosti pětkrát zvítězil, bylo samozřejmě dost emocionální. Po volné sestavě se mu dostalo ovací vestoje a ze židlí se zvedli úplně všichni. Novým vlastníkem Olympie Jakem Woodem počínaje a třiadevadesátiletým Jimem Lorimerem konče! Jackson se netajil tím, že na na soutěži chtěl samozřejmě vyhrát, ale boj o svůj jubilejní třicátý triumf mezi profíky ještě nevzdává. Obzvlášt touží po tom zvítězit na dubnovém Arnold Classic South America a k soutěži plánuje proto nastoupit naprosto brutálně připraven.

Na třetí místě se ztrátou jediného bodu na Dextera skončil Mamdouh Elssbiay. Od "Big Ramyho" se tentokrát možná čekalo maličko více. Zejména ve chvíli, kdy zveřejnil informaci o tom, že v přípravě na soutěž spolupracoval s Chadem Nichollsem, někteří doufali, že na pódium přinese formu, ze které všem spadne brada. To se nakonec sice nestalo, ale zdá se, jako by se Elssbiay přeci jenom ubíral správným směrem. Jeho kvadricepsy ještě asi nikdy nebyly tak separované jako tentokrát a i u některých dalších partií byl patrný posun směrem k lepšímu. Důležité pro "Ramyho" bude, aby dal svému novému "guru" šanci jeho tělo lépe poznat a zkusil s ním spolupracovat delší dobu. Pak by tu šance na to, že se mu časem rozhodčím podaří nabídnout jak ideální ostrost, tak i potřebné množství detailů, mohla existovat.

Mamdouh Elssbiay, Dexter Jackson a William Bonac na Arnold Classic 2020 (foto: Facebook.com/arnoldsports)

Čtvrté místo vybojoval Steve Kuclo, jenž se po maličkých krůčcích propracovává k postavě bez výraznějších slabin. Před soutěží mluvil o tom, že by se proti svému loňskému vystoupení na Olympii tentokrát měl prezentovat lepší svalovou tvrdostí a vyzrálostí, soustředil se přitom také na zlepšení detailů zad a vylepšení horní části hrudníku. Minimálně část z toho, o co usiloval, se mu jistě povedla a umístění v nejlepší čtveřici mu patří asi právem. Do top 5 se nakonec při svém prvním startu na Arnold Classic probojoval i Sergio Oliva Jr. Ten sice jako člen druhého vyvolávání po semifinále ztrácel dva body na Cedrica McMillana, ale ve finále svého zkušenějšího soupeře s poměrně výrazným bodovým rozdílem udolal. Na Sergiovo vystoupení na tradiční profesionální show se dá nahlížet ze dvou rovin. Na straně jedné na pódium sice nepřinesl takový "wow" faktor, jak se možná doufalo, na straně druhé, zlepšení proti tomu, s jakou postavou závodil v roce 2018, bylo patrné. Pětatřicetiletý borec za poslední rok a půl vybudoval asi 5 kg svalů, což by pro o hlavu nižší závodníky představovalo progres, který musí do očí praštit i slepého. Jenomže Oliva Jr. dorostl do výšky 183 cm a při jeho tělesné stavbě to zkrátka tolik znát být nemůže. V každém případě ale prokázal, že je zajímavým závodníkem, a pokud se bude ještě dále zlepšovat, bude v budoucnosti v podobné konkurenci moci pomýšlet třeba ještě i na lepší výsledky.

Arnold Schwarzenegger pózuje se Sergiem Olivou Jr.

Pokud bychom hledali nejlépe připraveného člena startovního pole, museli bychom se ve výsledkové listině paradoxně podívat až skoro nakonec. Brutální vyrýsování na pódium totiž přinesl až dvanáctý Morgan Aste, který vypadal, jako by kůži nechal doma ve Francii. K tomu, že nemohl usilovat o lepší umístění, jej odsoudily nedostatky v celkové koncepci postavy i následky několika zranění. Do karet mu nehraje ani to, že pro něj jako pro 192 cm vysokého chlapa jednoduše není příliš snadné přinést na pódium třeba tak oblé kvadricepsy jako pro některé jeho nižší soupeře. Vystoupení dalších závodníků jsme se věnovali již v tomto článku.


Výsledky Arnold Classic 2020 - kulturistika mužů open:

  1. William Bonac*
  2. Dexter Jackson
  3. Mamdouh Elssbiay
  4. Steve Kuclo
  5. Sergio Oliva Jr.
  6. Cedric McMillan
  7. Akim Williams
  8. Max Charles
  9. Victor Martinez
  10. Patrick Moore
  11. Joshua Lenartowicz
  12. Morgan Aste
  13. Johnnie Jackson

* kvalifikace na Mr. Olympia 2020


Kulturistika mužů open na Arnold Classic 2020

Více fotografií z Arnold Classic 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2020 k 7. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Brandon Curry USA Mr. Olympia 2019 1.
William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2019 2.
Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2019 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2019 4.
Roelly Winklaar Curacao Mr. Olympia 2019 5.
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Cedric McMillan USA Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Nathan De Asha Velká Británie Monsterzym Pro 2019 1.
Juan Morel USA Japan Pro 2019 1.
James "Flex" Lewis Velká Británie speciální pozvání --

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček k 7. březnu 2020:

p. jméno stát body
1. Lukáš Osladil Česká republika 10
2. Mamdouh Elssbiay Egypt 9
3. Regan Grimes Kanada 8
3. Steve Kuclo USA 8
5. Andrea Muzi Itálie 7
5. Sergio Oliva Jr. USA 7
7. An Nguyen USA 6
8. Vahid Baharlou Írán 5
8. Han Jin Choi Kanada 5
10. Peter Boncardo Kanada 4
10. Cody Montgomery USA 4
12. Marek Olejniczak Polsko 2
12. Mohamed El Emam Rusko 2
12. Max Charles USA 2
15. Daniel Toth Maďarsko 1
15. James Hollingshead Velká Betánie 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Arnold Classic 2020 - physique mužů


Finanční odměny:
1. místo7.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. - 6. místo1.000 $
celkově18.000 $

V mužském physique se letos na Arnold Classic závodilo pošesté v historii. Ve dvanáctičlenném startovním poli nechyběli dva předchozí šampióni soutěže Brandon Hendrickson (2016) a Andre Ferguson (2018, 2019) a dalo se očekávat, že to budou právě oni, kteří si to rozdají v boji o vítězství. Tak se i stalo. V dalším vzájemném souboji obou borců byl nakonec úspěšnější Andre, který tak v Columbusu dokázal uspět už potřetí v řadě! K bronzu se za druhým Hendricksonem možná poněkud překvapivě probojoval Steven Cao, do top 5 se pak dále vešli ještě i George Brown a Carlos DeOliveira.


Výsledky Arnold Classic 2020 - physique mužů:

  1. Andre Ferguson*
  2. Brandon Hendrickson
  3. Steven Cao
  4. George Brown
  5. Carlos DeOliveira
  6. Fernando Chala
  7. Anthony Gilkes
  8. Xavisus Gayden
  9. Derrick Stevenson
  10. Eric Wildberger
  11. Ryan John-Baptiste
  12. Sunny Akhigbe

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2020


Physique mužů na Arnold Classic 2020

Více fotografií z Arnold Classic 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2020 k 7. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Khali Quartey USA San Antonio Pro 2019 1.
Long Wu Čína Musclecontest Vietnam Pro 2019 1.
Raymont Edmonds USA Olympia M. P. Showdown 2019 1.
Ryan Terry Velká Británie Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Carlos DeOliveira USA Yamamoto Cup 2019 1.
Brandon Hendrickson USA Olympia M. P. Showdown 2018 1.
Ismael Martinez Dominguez Mexiko Monterrey Pro 2019 1.
Camaren Harris USA Kentucky Muscle Pro 2019 1.
Stan Morrison USA Titans Grand Prix 2019 1.
Corey Morris USA San Antonio Classic 2019 1.
Khalid Shewaiter Egypt NZ Pro 2019 1.
Aundre Benson USA Sacramento Pro 2019 1.
Andrei Lincan Velká Británie Romania Muscle Fest Pro 2019 1.
Kyron Holden USA Legion Sports Fest Pro 2019 1.
Bong Seok Choi Jižní Korea Japan Pro 2019 1.
Jeremy Potvin USA Tournament of Champions 2019 1.
Ryan John-Baptiste Velká Británie San Marino Pro 2019 1.
Fernando Chala Kolumbie Sheru Classic Colombia 2020 1.
Andre Ferguson USA Arnold Classic 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - kvalifikační žebříček k 7. březnu 2020:

p. jméno stát body
1. Jason Huynh USA 11
2. Antonio Smothers USA 10
3. Frank Worley USA 9
3. Steven Cao USA 9
5. George Brown USA 8
6. Diogo Montenegro Brazílie 7
6. Alexander Quimson USA 7
6. Luca Biolo Itálie 7
9. Rashaud Watson USA 6
9. Riccardo Croci Itálie 6
9. Ponpaisan Ruangsangpen Thajsko 6
9. Davide Mazzolari Itálie 6
13. Greg Brant USA 5
13. Tran Tuan Anh Vietnam 5
13. Omid Eskandari Írán 5
13. Ondřej Kmošťák Česká republika 5
13. Felipe Franco Brazílie 5
13. Derrick Stevenson USA 5
13. Rodrick Clark USA 5
13. Sam Andrews Nový Zéland 5
13. Denis Romanov Rusko 5
13. Andrea Miggiano Itálie 5
13. Victor Ramirez Venezuela 5
24. Daniel Ammons USA 4
24. Alex Segati Itálie 4
24. Sepehr Hajighorbani Írán 4
24. Mu Ying Zhai Čína 4
24. Ramses Rams Španělsko 4
24. Benquil Marigny USA 4
24. Will Sage USA 4
24. Clarence Mcspadden USA 4
24. Youcef Djoudi Francie 4
24. Maxime Parisi Francie 4
24. Michael Bell USA 4
35. Decha Sangaree Thajsko 3
35. Nicolas Koeu USA 3
35. David Odom USA 3
35. Jared Thompson USA 3
35. Paco Hunain Saqib USA 3
35. Junaid Kaliwala Indie 3
35. Jonathan Bueno Španělsko 3
35. Miroslav Juríček Česká republika 3
35. Zheyu Zhang Čína 3
35. Diego Garcia Mexiko 3
45. Charjo Grant USA 2
45. Ahmed Shokry Egypt 2
45. Bader Almualim USA 2
45. Kola Ayeni USA 2
45. Alessandro Cavagnola Itálie 2
45. Michael Thomas USA 2
45. Brian Taylor USA 2
45. Viet Doan Austrálie 2
45. Maxime Villatte Francie 2
45. Carl Laguerre Haiti 2
55. Torre Washington USA 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Bikini International 2020


Finanční odměny:
1. místo7.000 $
2. místo4.000 $
3. místo3.000 $
4. místo2.000 $
5. - 6. místo1.000 $
celkově18.000 $

Na jubilejním desátém ročníku Bikini International se do boje o přízeň rozhodčích zapojilo šestnáct profesionálek. Nechyběla mezi nimi ani úřadující šampiónka Bikini Olympia Elisa Pecini, která na klání naplnila roli favoritky a poprvé v kariéře profesionálky tak triumfovala i na Arnold Sports Festivalu. Kromě ní se do nejlepší pětice probojovaly ještě i Angelica Teixeira, Janet Layug, Priscila Leimbacher a Etila Santiago. S výjimkou Priscily všechny zmíněné závodnice již před soutěží měly jistotu kvalifikace na Olympii, což je jenom důkazem, jak kvalitní startovní pole se na Bikini Inernational letos sešlo. Priscile Leimbacher za její dnešní výsledek patří osm bodů do kvalifikačního žebříčku.


Výsledky Bikini International 2020:

  1. Elisa Pecini*
  2. Angelica Teixeira
  3. Janet Layug
  4. Priscila Leimbacher
  5. Etila Santiago
  6. Jennifer Ronzitti
  7. Beatriz Biscaia
  8. Romina Basualdo
  9. Marcia Goncalves
  10. Camile Periat
  11. Daraja Hill
  12. Alessia Facchin
  13. Alexandria Ross
  14. Justine Munro
  15. Mahsa Akbarimehr
  16. Yeshaira Robles

* kvalifikace na Bikini Olympia 2020


Fotografie z Bikini International 2020

Více fotografií z Bikini International 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2020 k 7. březnu:

jméno stát soutěž um.*
Monica Ellis USA San Antonio Pro 2019 1.
Casey Torres USA Portland Classic 2019 1.
Sethia Daigle USA Pacific USA Pro 2019 1.
Camile Periat USA Golden States Pro 2019 1.
Elisa Pecini Brazílie Bikini Olympia 2019 1.
Angelica Teixeira USA Bikini Olympia 2017 1.
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2013 1.
Daraja Hill USA Hurricane Pro 2019 1.
Janet Layug USA Asia Grand Prix Pro 2019 1.
Lauralie Chapados Kanada Yamamoto Cup 2019 1.
Maia Gordon Kanada Ben Weider Natural Pro 2019 1.
Noora Mahonen Finsko Musclecontest Philip. Pro 2019 1.
Alessia Facchin Itálie Fit Parade Pro Grand Prix 2019 1.
Cristobalina Pajares Torres Španělsko San Antonio Classic 2019 1.
Sara Choi Jižní Korea Monsterzym Pro 2019 1.
Claire Lehndorf Nový Zéland NZ Pro 2019 1.
Katya Nosova Nový Zéland Sacramento Pro 2019 1.
Natoshia Coleman USA Iowa Pro 2019 1.
Etila Santiago Brazílie Iron Games Pro 2019 1.
Susana Aramayo Argentina Niagara Falls Pro 2019 1.
Sel Guevara Filipíny Shawn Rhoden Classic Ph. 2019 1.
Hannah Ranfranz USA Battle of Texas 2019 1.
Evita Breide Španělsko San Marino Pro 2019 1.
Nittaya Kongthun Thajsko Musclecontest Japan Pro 2020 1.
Eli Fernandez Mexiko Sheru Classic Colombia 2020 1.
Raphaela Milagres USA Legends Pro Classic 2020 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček k 7. březnu 2020:

p. jméno stát body
1. Adrianna Kaczmarek Polsko 16
2. Lucia Malavaze Itálie 13
3. Ashlyn Brown USA 12
4. Vania Auguste USA 11
5. Jasmine Gonzalez USA 10
5. Beatriz Biscaia Portugalsko 10
7. Jennifer Dorie Kanada 9
7. Amy Landry USA 9
9. Hye Kyeong Hwang Jižní Korea 8
9. Julia Schroeder Kanada 8
9. Svetlana Elina Rusko 8
9. Priscila Leimbacher Švýcarsko 8
13. Hazel Hernandez USA 7
13. Juli Lopez USA 7
13. Breena Martinez USA 7
16. Marissa Bell USA 6
17. Juliana Dantas Brazílie 5
17. Jessica Palmer USA 5
17. Breana Turner USA 5
17. Regina Tan Singapur 5
17. Ashley Humiston USA 5
17. Chen Qi Liu Čína 5
17. Song A Reum Jižní Korea 5
17. Samantha Kwan Hongkong 5
17. Marisa Woo USA 5
17. Jessica Kavanagh Irsko 5
27. Joanrae Miller USA 4
27. Tiffany Jensen USA 4
27. Kim Gutierrez Chile 4
27. Liana Martinez USA 4
27. Cynthia Benoit Kanada 4
27. Bola Seo Jižní Korea 4
27. Chloe Hunter Nový Zéland 4
27. Ana Paula Brazílie 4
27. Francesca Stoico Itálie 4
27. Marioly Galarza Bolívie 4
27. Lexus Redmond USA 4
38. Shannyn Creekmore Kanada 3
38. Mercedes Fernandez USA 3
38. Jennifer Ronzitti USA 3
38. Jenn Scott Kanada 3
38. Geri Berger USA 3
38. Patricia Frits Maďarsko 3
38. Jisun Kim Jižní Korea 3
38. Rebecca Mooney Nový Zéland 3
38. Flora Wang Čína 3
38. Stine Hansen Dánsko 3
38. Anna Tapu Itálie 3
38. Kaley Addison Houdyshell USA 3
50. Lauren Dannenmiller USA 2
50. Carla Garthwaite USA 2
50. Nicole Verdugo Mexiko 2
50. Ashley Parker USA 2
50. Emily Hayden USA 2
50. Elsa Pena Portugalsko 2
50. Stephanie Sequeira USA 2
50. Lastuti Usman Gumanti Singapur 2
50. Rhiannon Morgan Gumanti Nový Zéland 2
50. Tara Grier USA 2
50. Aria Adamy USA 2
50. Fan Shuhui Čína 2
50. Carolina Mestre Kolumbie 2
50. Catharina Wahl Maďarsko 2
50. Maria Vegas Chile 2
50. Melissa Saavedra Chile 2
66. Diane Brunet Kanada 1

Pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2020 najdete detailně rozepsaná v tomto článku.

Zpět na začátek článku


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Marandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.03.20:06Arnold Strong - Podle mě Big Ramy ma šanci vyhrát i Olympii aspoň 1 a z ja..
08.03.11:53Yody - Že dexter dostal dárek? :D
08.03.08:49Mikuc - Kdyby měl Elssbiay sebereflexi a obětoval něco více hmoty ..
08.03.08:46Mikuc - K první trojce, vlastně čtyřce snad nemůže nikdo říct ani ..
08.03.06:57ivolgin - Bonac zaslouženě, krásně vysekanej, za mě paráda *34* *34*..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie