Reklama:

Arnold Sports Festival 2020: většina soutěží se odehraje, vpuštěni by měli být i diváci

5.112 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Situace kolem Arnold Sports Festivalu 2020 a onemocnění COVID-19 způsobeného koronavirem SARS-CoV-2 se vyvíjí doslova s každou další hodinou. V úterý večer guvernér státu Ohio Mike DeWine a spolutvůrce festivalu Arnold Schwarzenegger oznámili, že se v zájmu ochrany veřejného zdraví z celé multisportovní události čítající přes osm desítek různých soutěží odehrají pouze závody profesionálních strongmanů a sportovců z profesionální ligy IFBB Jima Maniona. V tu chvíli nebylo jasné, zda na všechny části programu těchto klání budou vpuštěni diváci (hovořilo se o tom, že by měli přihlížet pouze sobotnímu finálovému večeru), a nejasný byl také osud závodů ve všech dalších sportech. Velmi kategorické pak bylo sdělení místních úřadů týkající se zrušení sportovního veletrhu Arnold Fitness EXPO s odůvodněním, že by se po čtyři dny nacházely desítky tisíc lidí v uzavřeném prostoru, což by vytvořilo ideální prostředí pro šíření nákazy. Od středečního večera je ovšem na oficiálních webových stránkách události vyvěšena následující zpráva, která pro závodníky z nejrůznějších disciplín vyznívá podstatně pozitivněji než všechny předchozí.

Na téma nového koronaviru a Arnold Sports Festivalu 2020 jsme již psali:
Arnold Classic Amateur 2020: soutěž by měla proběhnout!
Podstatná část Arnold Sports Festivalu 2020 zrušena!
Právě se děje: petice za zrušení Arnold Sports Festivalu 2020!
Arnold Sports Festival: 22.000 sportovců bude podrobeno zdravotním testům!

"Arnold Sports Festival 2020 se odehraje ve dnech 5. až 8. března v Greater Columbus Convention Center, Ohio Expo Center a dalších prostorách v okolí Columbusu. Kvůli obavám z koronaviru a v zájmu ochrany veřejného zdraví jsme na pokyn místních a státních úřadů uzavřeli Expo, ale sporty budou pokračovat a přátelé, rodiny a fanoušci jsou vítání, aby přihlíželi tomu, jak jejich oblíbení sportovci závodí. Vstupenky budou k dispozici na místě." Následuje dlouhý výčet sportů, na kterých by se na festivalu mělo přes současnou situaci kolem nového koronaviru závodit. Kromě Arnold Classic a všech soutěží Manionovy profesionální ligy jde například i o Arnold Classic Amateur, Arnold Strongman Classic, šerm, plavání, fotbal, MMA, powerlifting nebo vzpírání. Pod tímto seznamem je publikován ovšem i ten, v němž se nacházejí zrušené akce, které původně měly součástí Arnold Sports Festivalu být. Jde kromě jiného o závody v pole fitness anebo armwrestlingu, workshop MMA, seminář Jaye Cutlera a Briana Shawa a už vzpomínané Arnold Fitness Expo.

Právě zrušení zmíněného sportovního veletrhu je pro pořadatele i vystavovatele, kteří měli své produkty a služby prezentovat na více než tisícovce stánků, velmi bolestné. Finanční ztrátu budou počítat obě strany a ve hře je samozřejmě také ztráta důvěry některých vystavovatelů k pořadatelům, jakkoliv ti za současný stav nemohou. Místní média v Ohiu zároveň řeší určitou změnu kurzu, kterou během čtyřiadvaceti hodin zaznamenali v rozhodnutích úřadů i pořadatelů. Zatímco v úterý to vypadalo, že z festivalu nezbude skoro nic, ve středu přišla zpráva, že se ve většině sportů závodit bude, a to i za přítomnosti diváků. Daniel Ketchell z kanceláře Arnolda Schwarzeneggera v této souvislosti vysvětlil, že na přijetí úterního rozhodnutí měly všechny zainteresované strany asi třicet minut. Až pak pořadatelé zjistili, že se všechny další sportovní akce, jako například basketbalová nebo hokejová utkání v zemi, konají, a to i za účasti diváků, a tak začali vyjednávat s úřady o tom, aby podobný přístup byl zvolen i ke sportovním kláním plánovaným v rámci Arnold Sports Festivalu. Samozřejmě na všech událostech budou zavedena zvýšená opatření v oblasti zdravotní bezpečnosti. Mezi ně patří i taková, která nedovolí účast na Arnold Sports Festivalu závodníkům, kteří v posledních čtrnácti dnech pobývali v Číně, Íránu, Itálii, Japonsku a Jižní Koreji, tedy zemích s největšími počty nakažených.


Použité elektronické zdroje:

  • Updated Events Schedule [online] [cit 2020-03-05]. Dostupné na https://www.arnoldsportsfestival.com/

  • Líbil se Vám článek?
    Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

    Související články:

    Diskuse k článku:
    Reklama:
    Uživatelské jméno:
    Heslo:
    Text:
    ...
    Upozornit na novou odpověď e-mailem.
    Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

    Zobrazit všechny příspěvky    Jméno: pamatovat
    Heslo:
    NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
    PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
    magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
    PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
    magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
    Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
    magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
    decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
    magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
    moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
    NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
    Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
    bazar Posilovací set
    Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
    bazar Prodam vybaveni fitness studia
    Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
    práce Osobní trenér pro VIP klientelu
    Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
    práce Trenér do domu
    Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...    Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
    Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
    Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
    Vyhledávání:
    RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie