Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Mr. Olympia 2020:
výsledky a fotografie

130.713 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Letošní Olympia Weekend má šanci být vzpomínán jako jeden z nejneobyčejnějších v historii. Tentokrát se toho totiž před ním i během něj seběhlo tolik, že na to nepůjde jen tak zapomenout. Nejprestižnější událost profesionálního bodybuildingu se letos poprvé konala pod novým a v pořadí třetím vlastníkem a po patnácti letech znovu ze sta procent pod takovým, který má ke světu kulturistiky a fitness opravdu blízko a tento sport miluje. Dost možná právě skutečnost, že Olympia Weekend už necelých dvanáct měsíců vlastní Jake Wood, může za to, že se v letošním složitém roce tradice soutěží se značkou Olympia v názvu poprvé od roku 1965 nepřerušila.

Přejít k výsledkům:
Mr. Olympia 2020 Classic Physique Olympia 2020
Men's Physique Olympia 2020 Bikini Olympia 2020

Mr. Olympia 2020: jaké bylo semifinále?
Olympia 212 Showdown 2020: výsledky a fotografie
Ms. Olympia 2020: výsledky a fotografie

V časech, kdy světem zmítá pandemie COVID-19, která se dá asi už považovat za tu nejhorší epidemii velkého rozsahu od dob španělské chřipky (1918 - 1920), by pro nového majitele bylo mnohonásobně snazší a zřejmě také levnější celou událost zkrátka zrušit, anebo ji v mnoha směrech alespoň pořádně zredukovat. Řadu lidí by to určitě mrzelo, ale asi by se nenašlo příliš těch, kteří by takový krok po chvilce úvah nepochopili. Jake Wood ve spolupráci s prezidentem a výkonným ředitelem Olympia Weekendu Danem Solomonem něco takového ovšem odmítli připustit. Dokonce i ve chvíli, kdy nějakých šest nebo pět týdnů před konáním této obří akce museli rozhodnout o tom, že se Olympia Weekend přesune z Las Vegas do 3.860 km vzdáleného Orlanda, nic neslevili ze svého závazku rozdělit mezi závodníky největší finanční odměny v historii a už vůbec nic neslevili ze svých vlastních nároků na opravdu velkolepou produkci. Olympia Weekend, který se z hotelového resortu a kasina Planet Hollywood Las Vegas musel narychlo přestěhovat do floridského Orange County Convention Center, totiž ani v sebemenší drobnosti nepřipomínal nějakou z nouze cnost. Naopak vše vypadalo skvěle a za pět neděl se organizátorskému týmu podařilo připravit totéž, co jim jindy zabere pět měsíců. A navrch přidali to nejrozměrnější pódium v historii Olympie!


Na výsledky Mr. Olympia 2020 jste mohli sázet v tipovací soutěži,
ve které byly ve hře ceny od Extrifitu v celkové hodnotě téměř 35.000 Kč!
Na vyhodnocení tipovačky se můžete těšit v nejbližších dnech.


Přejít na:
 • fotografie
 • výsledky

 • Vůbec poprvé se na Olympia Weekendu soutěžilo hned v deseti kategoriích. Kromě loňských součástí události se na ní totiž prvně od roku 2014 závodilo také na Ms. Olympia. Vrcholné klání profesionálních kulturistek letos právě díky úsilí Jakea Wooda obnovilo svou tradici, která se píše od sezóny 1980. A nutno říci, že má opravdu výbornou vítězku. Pořadatelé znovu nezapomněli ani na inspirativní Wheelchair Olympia, kde se mimochodem zrodila historicky první profesionální kulturistka - vozíčkářka Jen Pasky Jaquin. Na Olympia 212 Showdown, kde nastupují ti nejlepší kulturisté s hmotností pod hranicí 212 liber (96,2 kg), byl vyhlášen nový šampión, když po těsném souboji s Kamalem Elgargnim zvítězil pouze 157 cm vysoký Shaun Clarida. Jeho páteční sportovní úspěch mu vlil tolik energie do žil, že se už nechal slyšet, že chce na Olympii vybojovat deset titulů. Nové vítězky od pátku mají také soutěže Fitness a Women's Physique Olympia a k dokonalosti letošnímu Olympia Weekendu chybělo už jenom to, aby nějaký nezapomenutelný příběh napsali také účastníci Mr. Olympia, jedinečné soutěže profesionálních kulturistů, na které se rodí opravdové sportovní legendy.

  Mr. Olympia 2020


  Finálová vyvolávání:
  1.Grimes, Charles, Lee, Morel, Osladil, Vaillant
  2.Jackson, Labrada, Rodriguez, Valliere
  3.Bonac, Curry, Elssbiay, Heath, Choopan, Williams
  4.Curry, Elssbiay, Heath, Choopan

  K šestapadesátému ročníku Mr. Olympia poté, kdy ze startovního pole z nejrůznějších důvodů vypadli Roelly Winklaar, Nathan De Asha, Cedric McMillan, James Hollingshead, Rafael Brandao a James "Flex" Lewis, nastoupilo šestnáct těžkotonážníků. A přesto, že jsme v minulosti měli možnost vídat na pódiu této soutěže i více borců, tak letošní Olympie byla nabitá napínavými souboji a velkými momenty. Páteční semifinále, kterému jsme se podrobně věnovali v tomto článku, rozdalo karty tak, že Akim Williams s Williamem Bonacem sváděli souboj o páté místo, Hadi Choopan byl nejblíže asi čtvrté příčce a v boji o to, jak si rozeberou medaile, si to rozdávali Mamdouh Elssbiay, Phil Heath a Brandon Curry. Přitom ale platilo, že s tím, jak do finálových bojů zbývalo ještě dalších čtyřiadvacet hodin, měli všichni profíci ještě šanci na svých formách zapracovat a ve finále tak usilovat o posun výše.

  Sedminásobný šampión soutěže Phil Heath po loňské vynechané sezóně nenastoupil k prejudgingu v ideální formě. Nešlo snad o to, že by nebyl dost vyrýsovaný anebo neměl dost detailů v zadních postojích, ale jeho pověstná plasticita a 3D vzhled svalů, jako by se někam vytratili. Také se mu evidentně nepodařilo odstranit problémy s kontrolou břišních svalů, což byla jedna z nejdůležitějších věcí, které rozhodly o tom, že v roce 2018 na Olympii podlehl Shawnu Rhodenovi. V pořadí patnáctý vítěz Mr. Olympia Brandon Curry, který nejcennější kulturistickou trofej vybojoval vloni, závodil ostřejší než naposledy. Tím sice asi něco ztratil na své plnosti svalů z minulé sezóny, ale o to více zase vynikly jeho přednosti, kterými jsou tělesná stavba a úzký pas. Mamdouh Elssibay, kterému většinou nikdo neřekne jinak než "Big Ramy", byl samozřejmě opět tím nejmohutnějším borcem na pódiu. Do souboje s oběma šampióny si ale navíc přinesl svou jednoznačně dosud nejlepší formu. Jeho hluboce separovaná stehna z boku byla zkrátka neskutečná a zdálo se, že tento šestatřicetiletý Egypťan je na cestě k obrovskému úspěchu. S tím, jak šlo semifinále, si to přitom evidentně sám uvědomoval. Z očí se mu dalo číst, že ví, o co bojuje!

  Mamdouh Elssbiay na cestě za vítězstvím na Mr. Olympia 2020 (foto: Instagram.com/kyle_wurzel)


  Finanční odměny:
  1. místo400.000 $
  2. místo150.000 $
  3. místo100.000 $
  4. místo45.000 $
  5. místo40.000 $
  celkově735.000 $

  Když borci nastupovali do finále, Phil během volné sestavy vypadal, jako by přeci jenom něco z té ztracené plasticity a plnosti svalů získal zpět. Jenomže při porovnávání se soupeři v rámci finálových vyvolávání opět vynikly jeho nedostatky. V posledním finálovém vyvolávání, ve kterém kromě něj, Brandona a "Big Ramyho" pózoval ještě také Hadi Choopan, Heath bral pouze jedinou pózu, a to dvojitý biceps zezadu. Brandon byl nejlepší ve dvojitém bicepsu zepředu a asi také v póze břicho - stehna. Ve všech ostatní pózách s přehledem vítězil Mamdouh Elssbiay, který se tentokrát konečně alespoň výrazně přiblížil formě, v jakou u něj léta všichni doufali. Samozřejmě, že má po stránce nejrůznějších detailů stále co zlepšovat, ale na 131,5 kilo vážícího chlapa své svaly pro letošní vystoupení na Olympii zpracoval výborně. Zaujal také tím, že při vší své mohutnosti neměl sebemenší problém soutěž odpózovat. Ani po několika vyvoláváních v řadě na něm nebyly vidět nějaké zřetelnější známky únavy a naopak do některých povinných póz vstupoval nejdřív a držel je tak nejdéle. Volnou sestavu si viditelně užíval a po celé finále z něj vyzařovalo sebevědomí. Ve zmíněném posledním vyvolávání finále stál po celou dobu ve středu řady, nejprve s Brandonem, a potom s Hadim, který v průběhu večera získával na ostrosti.

  Mr. Olympia 2020 - umístění závodníků v semifinále vs. ve finále
  (v žádném sloupci tabulky není konečné pořadí závodníků, to najdete až v další části článku)
  um. semifinále jméno body um. finále jméno body
  1. Mamdouh Elssbiay 8 1. Mamdouh Elssbiay 5
  2. Phil Heath 11 2. Hadi Choopan 10
  3. Brandon Curry 13 3. Brandon Curry 15
  4. Hadi Choopan 22 4. Phil Heath 20
  5. William Bonac 23 5. William Bonac 25
  6. Akim Williams 30 6. Akim Williams 30
  7. Hunter Labrada 38 7. lain Valliere 35
  8. lain Valliere 38 8. Hunter Labrada 40
  9. Dexter Jackson 46 9. Dexter Jackson 47
  10. Luis Rodriguez 48 10. Luis Rodriguez 48
  11. Lukáš Osladil 56 11. Lukáš Osladil 56
  12. Lee Seung Chul 59 12. Max Charles 61
  13. Max Charles 66 13. Lee Seung Chul 64
  14. Antoine Vaillant 69 14. Antoine Vaillant 70
  15. Regan Grimes 75 15. Regan Grimes 75
  16. Juan Morel 80 16. Juan Morel 80

  Hlavní rozhodčí Steve Weinberger nezanedbal sebemenší maličkost. Závodníkům dal v pátek i sobotu na pódiu hodně času a finále v žádném případě nebylo pouhou formalitou, když se v něm někteří borci ve výsledkové listině posunuli nahoru a jiní naopak zase propadli. Obě části letošní Olympie ale ovládl právě "Big Ramy", který si tak splnil svůj obrovský sportovní sen. V závěru večera byl vyhlášen v pořadí šestnáctým šampiónem Mr. Olympia a jeho obrovská a upřímná radost musela zahřát u srdce nejednoho fanouška kulturistiky! Pokud Elssbiay při své mohutnosti na pódium bude chodit takto, a nebo třeba ještě o chlup lépe připravený, tak dost možná stanovil nový standard, který nemusí být pro jeho soupeře pár let snadné překonat. Důležité pro "Ramyho" je, že konečně našel recept na to, jak konkurenceschopnou formu udělat. Bezprostředně po soutěži totiž přiznal, že to, jak často v minulosti střídal různé guru na předsoutěžní přípravu, byla jeho chyba. V přípravě na letošní Arnold Classic, kde bral třetí místo, spojil síly s Chadem Nichollsem, a ačkoliv tehdy úplně neuspěl, oba to brali jako zkušenost do přípravy další. U jejich spolupráce tedy zůstalo, Chadovi to umožnilo poznat lépe "Ramyho" tělo a závěr přípravy na Mr. Olympia 2020 mu tak mohl ušít více na míru. Velmi důležitý pro Elssbiaye byl také přibližně třítýdenní pobyt před soutěží u Dennise Jamese. Ten dbal na to, aby Mamdouh poctivě pracoval na pózování, a to nejenom co se týká techniky, ale i pokud jde o potřebnou výdrž. Zdá se, že pro něj Chad a Dennis tvoří ideální tým.


  Dosavadní vítězové Mr. Olympia po letech:
  Mamdouh Elssbiay 2020
  Brandon Curry 2019
  Shawn Rhoden 2018
  Phil Heath 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
  Dexter Jackson 2008
  Jay Cutler 2006, 2007, 2009, 2010
  Ronnie Coleman 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005
  Dorian Yates 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997
  Lee Haney 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991
  Samir Bannout 1983
  Chris Dickerson 1982
  Frank Zane 1977, 1978, 1979
  Franco Columbu 1976, 1981
  Arnold Schwarzenegger 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1980
  Sergio Oliva 1967, 1968, 1969
  Larry Scott 1965, 1966

  Skutečnost, že mu Nicholls s Jamesem vytvořili vynikající zázemí, po závodech opakovaně přiznal i samotný "Ramy". Zároveň se nechal slyšet, že by byl rád, kdyby u šestnácti vítězů Mr. Olympia nějakou dobu zůstalo, a šance, že se mu podaří několik let titul udržet, je u něj jistě o něco větší, než tomu bylo u Shawna Rhodena nebo Brandona Curryho. Důležité bude, aby zůstal zdravý a ve vítězném týmu nedělal žádné změny. Mimochodem, je to poprvé od triumfu Doriana Yatese z Mr. Olympia 1997, kdy soška Sandowa, tradiční trofej pro vítěze, míří mimo území Spojených států. Že na soutěži zvítězil po dlouhé době zase někdo jiný než Američan, se jistě může stát zajímavou inspirací pro další závodníky z jiných koutů světa. Steve Weinberger dal jasně najevo, že v profesionální kulturistice politika zdaleka nehraje takovou roli, jak si někteří myslí, a že i Egypťan se stále celkem bídnou angličtinou může uspět.

  Radost Mamdouha Elssbiaye u triumfu na Mr. Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Brandon Curry si z letošní Olympie odnáší celkem zvláštní zážitek. Porazil nakonec třetího Phila Heatha a dosáhl tak něčeho, o čem mnozí tvrdili, že není v jeho silách. Přesto ze soutěže neodchází jako vítěz. To, že je jedním ze šestnácti šampiónů Mr. Olympia, mu ale už nikdo nevezme, a navíc je odhodlaný pokusit se vybojovat si ztracený titul zpět. Jak sám řekl, v kariéře toho pravděpodobně více prohrál než vyhrál. Tohle je sice velká prohra, ale jenom jedna z mnoha, a stejně jako ty předtím ho nezastaví. Jak si trochu odpočine a stráví nějaký čas s rodinou, pustí se do práce na tom, aby se příští rok na Olympii představil lepší. Philu Heathovi útok na osmé vítězství z Mr. Olympia nevyšel, ale kdyby to nezkusil, bylo by to asi něco, čeho by litoval. Té tolik impozantní formě, ve které doslova zářil při několika svých prvních vítězstvích na soutěži, se tentokrát ale opravdu příliš nepřiblížil a za to, že nakonec skončil alespoň na poslední medailové příčce, může být popravdě celkem rád. Vděčí za to pouze tomu, že Hadi Choopan, který si pro letošek přichystal o něco vylepšené objemy, do semifinále nenastoupil tolik ostrý jako k finále. Mohlo to souviset s tím, že se mu po bitvě, kterou svedl o vízum, podařilo do USA přicestovat na poslední chvíli a on nemusel mít dost času na to, aby se vzpamatoval z jet lagu. Ve druhé polovině soutěže mu forma pěkně došla, a kdyby se výsledky tvořily pouze na základě jeho vystoupení ve finále, byl by druhý. V tom, že večer u rozhodčích překonal i Brandona, svou roli sehrálo, že ačkoliv není tak dobře stavěný, tak je díky lepším stehnům kompletnější. Zatímco "Big Ramy" u rozhodčích zvítězil na celé čáře, Hadiho zlepšení pro finále způsobilo to, že Brandonovo druhé a jeho čtvrté místo dělí pouze čtyři body. Tak těsné to bylo!

  Rozhovor Mamdouha Elssbiaye a členů jeho týmu pro Npcnewsonline.com

  William Bonac na letošní Olympii zejména ve finále, kde byl ostřejší než při prejudgingu, nezávodil horší než na té loňské, kde skončil druhý. Jenomže jeho stavba těla jej zkrátka limituje a ve zvýšené konkurenci, která se v Orlandu sešla, ho to celkem jasně odsoudilo k páté příčce. Nevítanou novinkou na Williamově postavě byly náznaky počínající gynekomastie. Šesté místo vybojoval nezaměnitelným typem postavy disponující Akim Williams, který se jako vždy mohl chlubit ne často vídanou kombinací brutálních objemů a úzkého pasu. Potvrdil také trend z posledních několika soutěží, kdy se mu daří posouvat se i po stránce separace, množství detailů a připravenosti. Nabídl opravdu parádní kvadricepsy a také zase o něco vylepšená záda, která jsou pro menší množství detailů jednou z jeho mála slabin. K letošnímu ročníku Mr. Olympia nastoupilo hned trio Kanaďanů. Po stránce objemů, připravenosti a svalové tvrdosti z nich byl zcela nepochybně nejlepší dobře stavěný Iain Valliere, který od zisku profi karty zaznamenal pozoruhodný progres. Iain byl skvělý v širokém zádovém svalu zepředu, boční tricepsové i nejsvalnatější póze a po zásluze si došel pro výborné sedmé místo. O to bojoval s nováčkem ve startovním poli Olympie Hunterem Labradou, jemuž tentokrát ale nevyšla forma asi tolik jako při jeho vítězství na letní profesionální show v Tampě. Osmá příčka z Olympie v jeho první sezóně mezi profesionály ale i tak představuje vynikající výsledek.

  Dexter Jackson se ve společnosti svých nejbližších loučí se soutěžní kariérou (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


  Kolikrát bral mezi profesionály jaký výsledek Dexter Jackson:
  1. místo29 x
  2. místo17 x
  3. místo19 x
  4. místo12 x
  5. místo6 x
  6. místo2 x
  7. místo2 x
  8. místo2 x
  9. místo3 x

  Na letošní ročník Mr. Olympia se bude vzpomínat nejenom jako na ten, na kterém na své velké vítězství dosáhl "Big Ramy", ale také jako na soutěž, na níž svou výjimečnou kariéru završil legendární Dexter Jackson. Pro jednapadesátiletého šampióna Mr. Olympia z roku 2008 se v Orlandu jednalo o jeho jednadvacátou účast na Olympii a celkově o dvaadevadesátou profesionální soutěž! Na devětadvaceti svých profesionálních show Dexter dokázal zvítězit a na více než dvou třetinách z nich bral umístění v první trojici. Svou kulturistickou dlouhověkostí a po většinu kariéry neuvěřitelně konzistentní výkonností za sebou tento Američan nechává odkaz, který dost možná bude nemožné někdy překonat. Zdá se přitom, že Jackson pro svůj odchod ze scény vycítil ideální čas. Možná to bylo tím, že se až příliš soustředil na to, aby na svou poslední soutěž kariéry nastoupil co nejlépe připravený, anebo ho možná už konečně začal trochu dohánět věk, ale Dexter dnes přeci jenom už působil poněkud ploše, což mu umožnilo bojovat "pouze" o deváté místo. Na své poslední Olympii tak bere na chlup stejný výsledek, jako na té první v roce 1999. Pořadatelé správně pojali jeho poslední vystoupení na Mr. Olympia jako velkou událost. Když Dexter nastupoval ke své poslední soutěžní volné sestavě, neohlašoval jej moderátor večera Bob Cicherillo, ale jeho někdejší soupeř a čtyřnásobný šampión Olympie Jay Cutler. Po volné sestavě za Dexterem na pódium přišla celá jeho rodina, aby mu při tomto výjimečném okamžiku byli nablízku. Pravdou je, že nevídat Dextera Jacksona po tolika letech na soutěžních pódiích bude poněkud zvláštní a profesionální bodybuilding bez něj bude trochu jiný.


  Výsledky Lukáše Osladila na Mr. Olympia:
  202011. místo
  20198. místo
  201812. místo
  201712. místo
  201616. místo

  Čeští fanoušci profesionálního bodybuildingu pak už popáté v řadě během Mr. Olympia mohli držet palce našemu závodníkovi, když k nejprestižnější kulturistické soutěži znovu nastoupil Lukáš Osladil. Už jenom vlastních pět účastí na Olympii v řadě představuje pro každého profíka parádní úspěch a Lukáš za sebou i tentokrát navíc dokázal několik soupeřů nechat. Bylo z toho jedenácté místo, které na Mr. Olympia představuje jeho druhý nejlepší výsledek! Překvapivě dobře si díky skvělým pažím, úzkému pasu a spoustě plných, oblých svalů při svém debutu na Mr. Olympia vedl Lee Seung Chul, kterému patří dvanáctá příčka. Lee se stal vůbec prvním korejským těžkotonážníkem, který kdy k Olympii nastoupil. Až za ním skončili nositelé známějších jmen Max Charles, Antoine Vaillant, Regan Grimes a Juan Morel.


  Výsledky Mr. Olympia 2020:

   1. Mamdouh Elssbiay*
   2. Brandon Curry*
   3. Phil Heath*
   4. Hadi Choopan*
   5. William Bonac*
   6. Akim Williams
   7. Iain Valliere
   8. Hunter Labrada
   9. Dexter Jackson
   10. Luis Rodriguez
   11. Lukáš Osladil
   12. Lee Seung Chul
   13. Max Charles
   14. Antoine Vaillant
   15. Regan Grimes
   16. Juan Morel

  * kvalifikace na Mr. Olympia 2021


  Hvězdy kulturistiky mužů open na Mr. Olympia 2020

  Více fotografií z Mr. Olympia 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


  Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia 2021 k 19. prosinci:

  jméno stát soutěž um.*
  James Hollingshead Velká Británie British Grand Prix 2020 1.
  Regan Grimes Kanada Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
  Mamdouh Elssbiay Egypt Mr. Olympia 2020 1.
  Brandon Curry USA Mr. Olympia 2020 2.
  Phil Heath USA Mr. Olympia 2020 3.
  Hadi Choopan Írán Mr. Olympia 2020 4.
  William Bonac Nizozemsko Mr. Olympia 2020 5.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Kulturistika mužů open - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 19. prosinci:

  p. jméno stát body
  1. Vladislav Sukhoruchko Ukrajina 6
  1. Theo Leguerrier Francie 6
  3. Mohamed El Emam Rusko 4
  4. Marc Hector Velká Británie 3
  4. Lionel Beyeke Francie 3
  6. Jamie Christian-Johal Velká Británie 2

  Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Classic Physique Olympia 2020


  Semifinálová vyvolávání:
  1.Ansley, Cambronero, Campbell, Franklin, Jones, Ruffin, Younan, Bumstead
  2.Cambronero, Campbell, Franklin, Jones, Moten, Vissers, Wilson, Younan
  3.Campbell, Franklin, Hoffman, Moten, Vissers, Wilson
  4.Ahmad, Brown, Ghanem, Hunte, Marte
  5.Ham, Hambrick, Jae Pil, Sciallo, Yedess
  6.Ansley, Ruffin, Bumstead
  7.Cambronero, Jones, Moten, Wilson, Younan
  8.Ansley, Cambronero, Ruffin, Bumstead

  I když z classic physique pro letošní rok odešli Keone Pearson, George Peterson a Jason Lowe do kulturistiky mužů do 212 liber, kategorie nic neztratila ze své kvality. Neustále do ní totiž přibývají noví závodníci a ti, kteří zůstávají, se dále zlepšují. Kulatý pátý ročník Classic Physique Olympia měl tak díky tomu v sobotu 19. prosince v Orange County Convention Center fantastickou úroveň a platí, že minimálně členové první patnáctky se prezentovali opravdu parádními postavami. Hlavní rozhodčí Steve Weinberger dvaadvacet profíků protáhl celkem osmi vyvoláváními. V tom rozhodujícím prvním dostali prostor Breon Ansley, Alejandro Cambronero, Deontrai Campbell, Logan Franklin, Bryan Jones, Terrence Ruffin, Dani Younan a Chris Bumstead.

  Terrence Ruffin, Chris Bumstead a Breon Ansley na Classic Physique Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


  Finanční odměny:
  1. místo30.000 $
  2. místo10.000 $
  3. místo5.000 $
  4. místo3.000 $
  5. místo2.000 $
  celkově50.000 $

  Doprostřed řady se rychle posunuli dva nejlepší účastníci loňského ročníku soutěže Breon a Chris a zdálo se, že právě oni svádějí znovu souboj o vítězství. A to tím spíše, že bok po boku znovu pózovali i v posledním vyvolávání dopoledního prejudgingu. Ansley na pódium přinesl úzký pas, parádní tvary, separované kvadricepsy, vysekané hýždě i hamstringy a obrovské množství detailů v oblasti zad. K tomu byl kompletní a předvedl dost možná jednu z nejlepších forem napříč všemi kategoriemi letošního Olympia Weekendu. Když stál na pódiu sám, vytvářel vynikající iluzi mohutnosti, která ovšem byla rázem ta tam, když se vedle něj postavil úřadující šampión Classic Physique Olympia Chris Bumstead. Kanadský profík totiž Breona zastínil tělesnou stavbou, díky které na pódiu minimálně v některých pózách působil mohutněji než jeho soupeř. K tomu nabídl vynikající připravenost, proti loňsku podstatně vylepšená záda, pas užší ještě než Ansley, a také parádní vakuum.

  Terrence Ruffin, Chris Bumstead a Breon Ansley na Classic Physique Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

  Další průběh soutěže ukázal, že se do první trojice ještě vmáčkne rovněž kompletní a ve vynikající fazóně závodící Terrence Ruffin, který navíc snese srovnání s těmi nejlepšími pózéry v historii kulturistiky. Ansley, Ruffin i Bumstead se všichni od svých posledních soutěží viditelně zlepšili. Nakonec rozhodčím nejvíce zaimponoval Chris, který tak loňské vítězství obhájil. Při pohledu na bodování navíc s přehledem. Terrence se pak s rozdílem jediného bodu překvapivě vmáčkl před Breona, na kterého tedy zbyla třetí příčka. Poslední dvě volná místa v první pětici obsadili Alejandro Cambronero a Bryan Jones, kteří ale na medailisty už měli drobný výkonnostní odstup.


  Výsledky Classic Physique Olympia 2020

   1. Chris Bumstead*
   2. Terrence Ruffin
   3. Breon Ansley
   4. Alejandro Cambronero
   5. Bryan Jones
   6. Dani Younan
   7. Rickey Moten
   8. Divine Wilson
   9. Logan Franklin
   10. Deontrai Campbell
   11. Wesley Vissers
   12. David Hoffman
   13. Jose Marte
   14. Jason Brown
   15. Chris Hunte
   16. Ahmad Ahmad
   16. Jonathan Hambrick
   16. Maxime Yedess
   16. Peter Sciallo
   16. Sami Ghanem
   16. Seojin Ham
   16. Song Jae Pil

  * kvalifikace na Classic Physique Olympia 2021


  Hvězdy kategorie classic physique na Classic Physique Olympia 2020

  Více fotografií z Classic Physique Olympia 2020
  naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


  Závodníci kvalifikovaní na Classic Physique Olympia 2021 k 19. prosinci:

  jméno stát soutěž um.*
  Laszlo Kiraly Maďarsko British Grand Prix 2020 1.
  Peter Molnár Maďarsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
  Courage Opara USA Battle of Texas 2020 1.
  Chris Bumstead Kanada Classic Physique Olympia 2020 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Classic physique - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 19. prosinci:

  p. jméno stát body
  1. Terrence Ruffin USA 12
  2. Breon Ansley USA 11
  3. Alejandro Cambronero USA 10
  4. Bryan Jones USA 9
  5. Mike Sommerfeld Německo 5
  5. Vahid Badpey Írán 5
  5. Chris Hunte USA 5
  8. Michael Daboul Velká Británie 4
  8. Mikhail Timoshin Rusko 4
  8. Jonathan Pelkey USA 4
  11. Shane Cullen Irsko 3
  11. Mohamed Amine Tunisko 3
  11. Jarek Crew USA 3
  14. Jonathan Lofthouse Velká Británie 2
  14. Roman Khakilin Rusko 2
  14. Tomas Adame-Hernandez USA 2

  Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Men's Physique Olympia 2020


  Semifinálová vyvolávání:
  1.DeOliveira, Ferguson, Hendrickson, Holden, Potvin, Edmonds
  2.DeOliveira, Ferguson, Holden, Lincan, Potvin, Terry
  3.Ammons, Brown, Cao, Chauhan, Chesnier, Gilkes, Morrison
  4.Ammons, Cao, Chauhan, Grant, Morrison, Quartey, Saffaie
  5.Chala, Croci, Harris, Huynh, Min Su, Morris
  6.Benson, Chae, Choi, Dominguez, Min Su, McSpadden, Watson, Worley
  7.Ferguson, Holden, Lincan, Potvin
  8.Hendrickson, Edmonds

  Jakkoliv je physique mužů stále považováno za jednu z těch poměrně mladých kategorií, tak se v něm letos na Olympia Weekendu závodilo už poosmé v řadě. I v dnešní době, kdy kvůli pandemii COVID-19 nejde nic tak snadno jako obvykle, k soutěži nastoupilo jednatřicet závodníků. Rozhodčí jim dali prostor v osmi semifinálových vyvoláváních, přičemž v tom prvním, šestičlenném pózovali Carlos DeOliveira, Andre Ferguson, Brandon Hendrickson, Kyron Holden, Jeremy Potvin a Raymont Edmonds. Doprostřed řady se rychle zařadili šampióni posledních dvou ročníků Olympie Brandon s Raymontem a bylo zřejmé, že i tentokrát vítězství urve jeden z nich. Značila to také skutečnost, že na konci prejudgingu v osmém vyvolávání bojovali už jenom oni dva!

  Radost staronového šampióna Men's Physique Olympia Brandona Hendricksona (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


  Finanční odměny:
  1. místo35.000 $
  2. místo12.000 $
  3. místo8.000 $
  4. místo4.000 $
  5. místo2.000 $
  celkově61.000 $

  Hendrickson Edmondsovi nakonec oplatil loňskou porážku a po roční odmlce se na Men's Physique Olympia probojoval ke svému druhému triumfu. Krátce po vyhlášení výsledků se svěřil, že jej k dnešnímu úspěchu dovedla šestadvacet týdnů dlouhá příprava, a zároveň se nechal slyšet, že si příští rok plánuje na Olympii dojít pro třetí zlato. Za nakonec tedy druhým Raymontem Edmondsem se na dalších předních příčkách srovnali Kyron Holden, Jeremy Potvin a na Men's Physique Olympia debutující Andrei Lincan. Až osmý tentokrát skončil zkušený britský profík Ryan Terry, pro kterého je to při jeho šesté účasti na Olympii zatím ten nejslabší výsledek.


  Výsledky Men's Physique Olympia 2020:

   1. Brandon Hendrickson*
   2. Raymont Edmonds
   3. Kyron Holden
   4. Jeremy Potvin
   5. Andrei Lincan
   6. Andre Ferguson
   7. Carlos DeOliveira
   8. Ryan Terry
   9. Rodrigue Chesnier
   10. Anthony Gilkes
   11. George Brown
   12. Charjo Grant
   13. Daniel Ammons
   14. Steven Cao
   15. Bhuwan Chauhan
   16. Arya Saffaie
   16. Aundre Benson
   16. Bong Seok Choi
   16. Camaren Harris
   16. Clarence Mcspadden
   16. Corey Morris
   16. Frank Worley
   16. Ismael Martinez Dominguez
   16. Jason Huynh
   16. Khali Quartey
   16. Kim Min Su
   16. Rashaud Watson
   16. Riccardo Croci
   16. Seung Ho Chae
   16. Stan Morrison
   16. Fernando Chala

  * kvalifikace na Men's Physique Olympia 2021


  Hvězdy kategorie physique na Men's Physique Olympia 2020

  Více fotografií z Men's Physique Olympia naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


  Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown 2021 k 19. prosinci:

  jméno stát soutěž um.*
  Abisai Pietersz Nizozemsko Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
  Carlos DeOliveira Brazílie Musclecontest Brazil Pro 2020 1.
  Riccardo Croci Itálie San Marino Pro 2020 1.
  Brandon Hendrickson USA Men's Physique Olympia 2020 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Physique mužů - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 19. prosinci:

  p. jméno stát body
  1. Raymont Edmonds USA 12
  2. Kyron Holden USA 11
  3. Jeremy Potvin USA 10
  4. Andrei Lincan Rumunsko 9
  4. Luca Biolo Itálie 9
  6. Thomas Kunz Švýcarsko 8
  7. Diogo Montenegro Brazílie 5
  8. Rodrigo Barbosa Brazílie 4
  8. Edvan Palmeira Brazílie 4
  10. Vinicius Mateus Brazílie 3
  10. Andrea Mosti Itálie 3
  12. Maxime Parisi Francie 2
  12. Pedro Lima Brazílie 2
  12. Denis Gusev Rusko 2

  Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Bikini Olympia 2020


  Semifinálová vyvolávání:
  1.Chapados, Dorie, Layug, Santos, Teixeira, Pecini
  2.Brown, Ellis, Gonzalez, Kaltwasser, Kongthun, Martinez, Ronzitti
  3.Choi, Coleman, Hill, Hwang, Malavaze, Ross
  4.Biscaia, Facchin, Gordon, Kaczmarek, Lopez, Ranfranz, C. Torres
  5.Daigle, Mahonen, Messias, Nosova, Redmond, C. P. Torres
  6.Aramayo, Astabie, Breide, Dayne, Elina, Fernandez, Kim, Stoico
  7.Chapados, Dorie, Layug, Santos, Teixeira, Pecini

  Na Bikini Olympia se letos závodilo už pojedenácté v historii. Dosud na tomto klání dokázalo zvítězit sedm různých profesionálek, přičemž hned tři z nich nechyběly ve startovním poli ani letos. Konkrétně o svůj další titul bojovaly Angelica Teixeira, Ashley Kaltwasser a Elisa Pecini. Na pódiu ovšem kromě nich tentokrát pózovalo sedmatřicet dalších závodnic, což z bikiny fitness dělalo tu vůbec nejpočetněji obsazenou kategorii letošního Olympia Weekendu. Konkurence tak byla opravdu obrovská a fantastickou úroveň mělo zejména první semifinálové vyvolávání, do kterého rozhodčí, vedení zkušenou Sandy Williamson, kromě Angelicy a Elisy vybrali ještě Lauralie Chapados, Jennifer Dorie, Janet Layug a Etilu Santiago.

  Pětice nejlepších účastni Bikini Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)


  Finanční odměny:
  1. místo50.000 $
  2. místo20.000 $
  3. místo12.000 $
  4. místo7.000 $
  5. místo6.000 $
  celkově95.000 $

  Nakonec za své úsilí a vytrvalost byla po zásluze odměněna Janet Layug, která se tak stala v pořadí osmou šampiónkou Bikini Olympia v historii. Janet na soutěži v minulosti třikrát dosáhla na stříbro. Na to první už dokonce v roce 2014 a platí že z jejích tehdejších soupeřek letos na Olympii závodila už jenom Ashley Kaltwasser. Ještě žádná bikiny fitnesska nikdy o nejprestižnější titul ve své kategorii nikdy neusilovala tak dlouho jako právě Janet! Další místa v první pětici si v uvedeném pořadí rozebraly Jennifer Dorie, Etila Santiago, Angelica Teixeira a Lauralie Chapados. Loňská šampiónka Elisa Pecini, tentokrát skončila až šestá.


  Výsledky Bikini Olympia 2020:

   1. Janet Layug*
   2. Jennifer Dorie
   3. Etila Santiago
   4. Angelica Teixeira
   5. Lauralie Chapados
   6. Elisa Pecini
   7. Ashley Kaltwasser
   8. Ashlyn Brown
   9. Jasmine Gonzalez
   10. Breena Martinez
   11. Jennifer Ronzitti
   12. Monica Ellis
   13. Nittaya Kongthun
   14. Daraja Hill
   15. Sara Choi
   16. Adrianna Kaczmarek
   16. Alessia Facchin
   16. Alexandria Ross
   16. Beatriz Biscaia
   16. Brittney Dayne
   16. Casey Torres
   16. Cristobalina Pajares Torres
   16. Eli Fernandez
   16. Evita Breide
   16. Francesca Stoico
   16. Gabrielle Messias
   16. Hannah Ranfranz
   16. Hye Kyeong Hwang
   16. Juli Lopez
   16. Katya Nosova
   16. Lexus Redmond
   16. Lucia Malavaze
   16. Maia Gordon
   16. Maya Astabie
   16. Natoshia Coleman
   16. Noora Mahonen
   16. Sethia Daigle
   16. Sung Uk Kim
   16. Susana Aramayo
   16. Svetlana Elina

  * kvalifikace na Bikini Olympia 2021


  Hvězdy bikiny fitness na Bikini Olympia 2020

  Více fotografií z Bikini Olympia 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


  Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2021 k 19. prosinci:

  jméno stát soutěž um.*
  Stine Hansen Dánsko British Grand Prix 2020 1.
  Lucia Malavaze USA San Antonio Pro 2020 1.
  Jourdanne Lee USA Iron Games Pro 2020 1.
  Francesca Stoico Itálie Romania Muscle Fest Pro 2020 1.
  Emily Plajer USA Atlantic Coast Pro 2020 1.
  Angelica Teixeira USA Battle of Texas 2020 1.
  Jennifer Ronzitti USA Arizona Pro 2020 1.
  Janet Layug USA Bikini Olympia 2020 1.

  * um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

  Bikiny fitness žen - kvalifikační žebříček pro rok 2021 k 19. prosinci:

  p. jméno stát body
  1. Jennifer Dorie Kanada 12
  2. Etila Santiago Brazílie 11
  3. Hannah Ranfranz USA 9
  3. Ashlyn Brown USA 9
  3. Daraja Hill USA 9
  3. Lauralie Chapados Kanada 9
  7. Svetlana Elina Rusko 8
  7. Ester Oczella Maďarsko 8
  9. Alessia Facchin Itálie 7
  10. Phoebe Hagan Velká Británie 5
  10. Allison Testu Francie 5
  10. Chloe Margraitner Švýcarsko 5
  10. Jimi Marley USA 5
  14. Ottavia Mazza Itálie 4
  15. Jade Kelsie Wolfenden Velká Británie 3
  15. Carla Garthwaite USA 3
  15. Kaley Houdyshell USA 3
  15. Noora Mahonen Finsko 3
  15. Romina Basualdo USA 3
  15. Jasmine Gonzalez USA 3
  15. Breena Martinez USA 3
  22. Elizabeth Yisrael USA 2
  22. Sethia Daigle USA 2
  22. Ivanna Escandar Španělsko 2
  22. Eli Fernandez Mexiko 2
  22. Beatriz Biscaia Portugalsko 2
  22. Adrianna Kaczmarek Polsko 2

  Na pravidla platná pro kvalifikaci na Olympia Weekend 2021 zatím čekáme. Dá se ale předpokládat, že se nebudou příliš lišit od těch pro rok 2020. Detailně rozepsaná je najdete v tomto článku.

  Zpět na začátek článku


  Foto:
  www.npcnewsonline.com / Jeff Binns  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  02.01.18:07Zodiak411 - Jari několikrát jsi říkal, že na tebe nemáme tlačit :D Ale..
  02.01.16:37dzordn2 - @Zodiak411: Výsledky tipovačky budou začátkem příštího..+1
  02.01.16:17Mikuc - A? Než zapomenu, že byla O. a kdo že jí vyhrál?!:)
  02.01.16:11jari - Než jsem dočetl tu větu, tak jsem doufal, že ptáš, kdy se ..
  01.01.21:11Zodiak411 - Jinak chci se prosím zeptat, kdy se můžeme těšit na výsled..
  27.12.06:57Ronnie - Já mu to teď promazal (tak 20-30 příspěvků přidaných během..+1
  26.12.22:461boris111 - Nechápu ronnie.cz,že nezarazí tyhle Osirisovy výlevy,které..
  26.12.20:08Osiris- Lord of the Dead - uprimne osobnost,prezentace ba ani posing ja jako nejake k..
  26.12.11:20moab - Musím uznat, že ta čtvrt století stará videa jsou neuvěřit..
  26.12.10:20Zodiak411 - Dostane se ti odpovědi, která by se dala nazvat jakýmsi po..
  26.12.09:47Mikuc - Dillet vyhrál za svou kariéru mezi profíkama jen jednu GP ..+1
  26.12.08:28Zodiak411 - MAMMUT: Tobě blokli tvůj původní účet s nickem DILLETT, ne..
  26.12.00:03LeToucan - Tvle Tommy ty jsi beznadějný. Tebe by měli brát na exkurze..+2
  25.12.22:57Osiris- Lord of the Dead - vzdy jak on neco vymysli a lidi tomu prijdou na kloub, res..
  25.12.22:54Osiris- Lord of the Dead - je to masaz,manipulace kterou nevidis a to doslova at chce..
  25.12.22:37Osiris- Lord of the Dead - divam se na to jen proto protoze se mi libi ty postavy tak..
  25.12.22:34Osiris- Lord of the Dead - vse to smeruje k tomu ze vse bude v jedno-jeden smer a jed..
  25.12.22:29Osiris- Lord of the Dead - jinymi slovy nebyt IFBB jako nejakeho vrcholu v ramci kult..
  25.12.22:27Osiris- Lord of the Dead - a kdyz se budes o to zajimat vice do hloubky do te miry, a..
  25.12.22:21Osiris- Lord of the Dead - abys pochopil to co chci rict, stejnym zpusobem funguje vs..
  25.12.22:16Osiris- Lord of the Dead - mas pravdu, jenze na zakklade vozoru ktery jako jediny ma-..
  25.12.16:57Zodiak411 - On ale Ramy vyvážený je, žádná partie mu nechybí, tudíž sy..
  25.12.16:11MAMMUT - https://www.youtube.com/watch?v=hDrJ8b6ZKqY pripadne od 1..
  25.12.15:40MAMMUT - ze Dillett by nemal na ramyho? :D :D :D velky smiech... FA..
  24.12.20:15Osiris- Lord of the Dead - ja kecam svama ale nikdo neodpovida,tos co mam delat, nic ..
  24.12.20:08Osiris- Lord of the Dead - ten jeho most muscular v 1:10 je masakr, ze predu a z boku..
  21.12.12:09mikex2 - Podle mě to dopadlo tak, že Ramy vyhrál zaslouženě, i když..
  21.12.08:53decarabas - Ty vole Tommy, dúfam, že si si dobre pokecal... Sám so seb..+6
  20.12.21:36Osiris- Lord of the Dead - dobre prirovnani :D kazdopadne,ac tohle na kulturistic..
  20.12.21:25Osiris- Lord of the Dead - vyrazna osobnost :D tak osobnostne je to strasny sympatak ..
  20.12.19:41ygg - Laicky a samozřejmě jen z fotek ... Choopan, Ramy, Bonac. ..
  20.12.19:41m1ro - Presne to me mrzi ze vseho uplne nejvic. Olympie tim prijd..
  20.12.19:05Muflon - Nevim .. subjektivne mi Mamdouh prijde jako by někdo vzal ..+1
  20.12.18:30Osiris- Lord of the Dead - Ramy je pouze sirsi (ale i v pase s prdeli) s lepsimi zady..
  20.12.17:15Zodiak411 - Tommy uvědom si, že Dillett by na Ramyho neměl ani ve své ..
  20.12.16:56Jay32 - To je vsechno hezke ale je vam jasne ze uz Phila Heatha ti..+1
  20.12.16:11Osiris- Lord of the Dead - jako monstra ano, ale jen a pouze dobre stavena,esteticka ..
  20.12.15:58Osiris- Lord of the Dead - tak to by pak vyhravali lidi jako Aste, Kovacs,Atwood,Cra..
  20.12.14:27Osiris- Lord of the Dead - ...tak kdyz stoji Heath sam mozna, ted se divam na porovna..
  20.12.14:13Osiris- Lord of the Dead - Heath na fotkach vypada ze zadu porad nejlip, prekvapil me..
  20.12.14:09Spazik - Přesně. Mr. Olympia má být prostě to největší `hovado`, ne..
  20.12.13:39Zodiak411 - Tommy víš jak vypadá gyno? To, co myslíš u Huntera je utrž..+1
  20.12.12:38squatinho98 - Nejsem rozhodčí, neznám přesná kritéria hodnocení, ale čis..+1
  20.12.12:34Osiris- Lord of the Dead - Tomu Labradovi se ta gynekomastie na leve koze cela posunu..-1
  20.12.12:31Osiris- Lord of the Dead - Bohuzel Akeem na fotkach vypada tak jak sem cekal, jako up..
  20.12.12:24Osiris- Lord of the Dead - Tak sme se vratili do dob Cutlera, vyhrala siroka vrata pl..-2
  20.12.11:59Osiris- Lord of the Dead - Opet ukazka toho co dokaze jmeno, nebot rozpadajici a defo..
  20.12.11:41Osiris- Lord of the Dead - Slabiny neslabiny,forma neforma. Nejvic ze se mi libil kor..+1
  20.12.11:25Zodiak411 - Jak pravil klasik. To jsem vážně nečekal. Tipovačka v háji..+1
  20.12.11:16LeToucan - Ramy zaslouženě, konečně dal na rady okolí a zbytečně nepř..+1
  20.12.09:09ALKAPONE - Tvl takovej babyrage :D No právě o to víc dobře že to pozv..+2
  20.12.09:00iveta66 - Nedostal vánoční dárek, ale byl prostě nejlepší. A to, že ..+1
  20.12.08:59ALKAPONE - Ramy super moc sem mu to přál.. ale mrzí mě Hadi, ten měl ..
  20.12.08:57Mikuc - Paráda! Vyhrálo maso, ale v pěkně naklepané, vyřezané form..+2
  20.12.08:52iveta66 - Zasloužené vítězství :) +1
  20.12.06:44Mawi - Gratulace, dobře pro něj, Ramyho mám rád , je to monstrum ..+1
  20.12.06:21ivolgin - Gratulace vítězi! Zasloužená výhra, velký objem svalů se s..+5
  20.12.05:32tomášekp - ***-5
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
  MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie