Reklama:

Wheelchair Olympia 2020
- výsledky a fotografie

6.851 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Na letošním Olympia Weekendu, který proběhl ve dnech 17. až 20. prosince v americkém Orlandu, závodníci z profesionální ligy IFBB Jima Maniona dostali prostor hned v deseti různých kategoriích. Co kategorie, to samostatná soutěž, a tak se ve zmíněném floridském městě závodilo na Mr. Olympia, Ms. Olympia, Fitness Olympia, Figure Olympia, Olympia 212 Showdown, Bikini Olympia, Women's Physique Olympia, Men's Physique Olympia, Classic Physique Olympia a Wheelchair Olympia. S výjimkou Olympie borců, kteří závodí v profesionální kulturistice vozíčkářů, jsme Vám výsledky všech součástí Olympia Weekendu 2020 už zprostředkovali a teď se dostává i na samotnou Wheelchair Olympia!

Nepřehlédněte:
Fitness, Figure a Women´s Physique Olympia 2020: výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2020: výsledky a fotografie
Mr. Olympia 2020: jaké bylo semifinále?
Olympia 212 Showdown 2020: výsledky a fotografie
Ms. Olympia 2020: výsledky a fotografie
Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2020

Vozíčkáři letos příležitost na Olympia Weekendu dostali potřetí v historii a i v probíhajícím, v mnoha ohledech náročném roce, přípravu na závody do konce dotáhlo hned sedm profíků. Na pódiu je spolu s Bobem Cicherillem v roli moderátora uváděl duchovní otec profesionální kulturistiky vozíčkářů Nick Scott, který už tradičně vždy vysvětlil, jak se daný závodník ocitl na vozíku a jaká je povaha jeho omezení. Horkým favoritem soutěže byl samozřejmě loňský šampión Harold Kelley, který na Wheelchair Olympia tentokrát usiloval už o svůj dvacátý triumf v Manionově profesionální lize. Možná, že to bylo dáno výjimečnými podmínkami letošního roku, anebo možná Harolda přeci jenom v devětačtyřiceti letech už maličko dohání věk, ale již od prvních okamžiků soutěže bylo cítit, že Kelley tentokrát nezávodí ve své nejlepší formě. Jako by něco ztratil z plnosti a tvrdosti svých svalů a trochu rušivě u něj působila i v minulosti nevídaná gynekomastie.

Adelfo Cerame a Johnny Quinn při posedownu účastníků Wheelchair Olympia 2020 (foto: Npcnewsonline.com / Jeff Binns)

Jenomže stále jde o borce s parádními tvary, úctyhodnými objemy a pořádně širokými zády, a tak zde stále byla dost vysoká pravděpodobnost, že Kelleymu další zlato neunikne ani přesto, že tentokrát byl o něco méně fantastický než obvykle. Chvíli se sice zdálo, že by jej výrazněji mohl potrápit výborně připravený Antoni Khadraoui, který rozhodčím nabídl vyzrálé, napruhované svaly a papírově tenkou pokožku, ale Haroldovy objemy nakonec rozhodly. Historicky nejlepší závodník své kategorie tak vybojoval další cenné vítězství a ještě o něco více tak posunul vlastní rekord, který pro jeho následovníky jistě vůbec nebude snadné překonat. Khadraoui, který se na vozíku ocitl poté, kdy utrpěl válečné zranění během své služby v armádě, tak nakonec bral druhé místo. Bronz vybojoval výborně pózující, avšak poněkud nedotažený Adelfo Cerame, za čtvrtým Tylerem Breyem potom první pětici uzavírá Johnny Quinn. Johnny díky svým brutálně hustým svalům představuje takového Branche Warrena mezi vozíčkáři a nutno říci, že pátá příčka je pro něj dalším zajímavým úspěchem. Vysoko umístěné poranění jej v porovnání s většinou jeho soupeřů totiž staví do nevýhody.

Na soutěži exhibičně vystoupila Jen Pasky Jaquin, která v roce 2018 vybojovala vítězství na amatérském NPC Wheelchair Nationals, kde tehdy ovšem na rozdíl od dnes už zmíněného Tylera Breye nemohla získat profi kartu, protože ta se dosud ve wheelchair bodybuildingu udělovala pouze mužům. Po exhibici na letošní Olympii však profesionální kartu se souhlasem prezidenta profesionální ligy IFBB Jima Maniona obdržela, čímž se stala vůbec první profesionální kulturistkou-vozíčkářkou v historii. Kompletní výsledky Wheelchair Olympia 2020, doplněné o několik fotografií, Vám nabízíme níže.


Výsledky Wheelchair Olympia 2020:

  1. Harold Kelley
  2. Antoni Khadraoui
  3. Adelfo Cerame
  4. Tyler Brey
  5. Johnny Quinn
  6. Bradley Betts
  7. Kyle Roberts


Hvězdy profesionální kulturistiky vozíčkářů na Wheelchair Olympia 2020

Více fotografií z Wheelchair Olympia 2020 naleznete zde na stránkách Npcnewsonline.com.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie