Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Závodníci ve physique - rozhovory před MS masters 2019

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS 2019 - 6. - 8. 12. 2019, Španělsko
Češi před MS masters:
nominaceodlet výpravy
Milena KoudelkováMária Hudec (video) • Vladimíra Žeravíková • Jitka Pokorná (video)Markéta Molnárová (video)Vendula MačalíkováMartina Kůrková (video)Eva Budina (video)Gabriela ErbenováMarcela Blechtová (video) • Olga Usova • Otakar Hrdlička (video) • Michal Sitter • Pavel Vacek (video) • Martin Dráb • Michal KičákMiloš Pavlů (video)Vladimír Semerád (video) • Michael Špaček • Roman HajabáčLuděk JiráčekRichard Bílík • Marian Jankovčin • Zbyněk Bulava
Info z MS masters:
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
P. VacekL. Jiráček

Nominace závodníků na mistrovství světa 2019

6. - 8. prosinec 2019 jsou dny, které má ve svém kalendáři zvýrazněné celá řada českých závodníků, kteří hodlají letošní soutěžní sezónu uzavřít svým vystoupením na Mistrovství světa masters ve Španělsku. Jednou z kategorií, ve které se naši reprezentanti představí, je kategorie physique, se kterou se rozhodli spojit svou závodní kariéru například Milena Koudelková, Roman Hajabáč nebo Michael Špaček.

Jak Milena, tak Roman mají za sebou velice úspěšnou účast na nedávné soutěži IFBB Diamond Cup Prague 2019. Pro Milenu soutěž už ani lépe dopadnout nemohla, protože díky vítězství ve své kategorii vybojovala přestup mezi IFBB Elite profesionálky. Roman dokázal ve své kategorii dosáhnout na cennou stříbrnou příčku a nyní už formu směřuje k mistrovství světa, kde se představil již loni, kdy si současně připsal svůj první soutěžní start. Na čem se Roman snažil od loňska zapracovat, co prozradil o budoucnosti Diamond Cupu Prague a jak Milena oslavila svoji profi kartu, už se dozvíte přímo od nich.

jménokategorie
Milena Koudelková physique žen masters
Roman Hajabáč physique mužů masters 45 - 49 let
Michael Špaček physique mužů masters 40 - 44 let

Milena Koudelková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Rome 2018 - 4. místo ve physique žen
IFBB Diamond Cup Katowice 2018 - 1. místo ve physique žen
IFBB Diamond Cup Poland 2018 - 1. místo ve physique žen

Mileno, na nedávném Diamond Cupu Prague se Vám podařilo zvítězit ve své kategorii a získat tak Elite Pro kartu. Do jaké míry jste před soutěží čekala, že by to mohlo nastat? Byla profi karta něčím, co bylo Vaším cílem? Jak jste své vítězství prožívala a oslavila?

Na začátku bych chtěla pozdravit všechny čtenáře Ronnie.cz. Na závody v Praze jsem se moc těšila. Přišla mě podpořit nejen rodina, ale i spousta známých, a to se pak závodí úplně jinak. (úsměv) Už jenom kvůli nim jsem doufala, že výsledek bude co nejlepší. A to se povedlo! I když nikdy si dopředu být jistí nemůžete, protože forma v zákulisí a forma na pódiu vypadá jinak a já tipovala na vítězku někoho jiného. (úsměv) Po závodech jsme jeli s rodinou na večeři (pořádný steak a hranolky) a kousek donutu, to by vše. Dávno jsou za mnou doby přežírání se. (smích)

Pražský Diamond Cup se konal poprvé a Vy jste se již účastnila během své kariéry mnoha a mnoha soutěží. Jak se podle Vás tento první ročník povedl? Bylo zde něco, co se Vám hodně líbilo, nebo co byste naopak vytkla?

Jak už jsem zmínila, na závody v Praze jsem se hodně těšila. Na to, že se jednalo o první ročník, si nemůžu na nic stěžovat. Jen nás opět mimo rozpis dali až po bodyfitnesskách, i když jsme měly jít před nimi. Co si budeme povídat, když jste v zákulisí od 8 hodin ráno, tak už to navečer chcete mít co nejdřív za sebou. Ale závody v Praze se dle mého opravdu moc povedly a doufám, že příští rok se budou opět konat.

Pracujete jako zdravotní sestra v centru preventivní a estetické dermatologie. Má takové zařízení ve svém portfoliu služby a procedury, které může závodnice zúročit?

Na klinice Lasermed pracuji už desátým rokem a jsem zde velice spokojena. Našich služeb závodníci využít samozřejmě mohou, například laserovou epilaci, aplikaci botoxu nebo výplní a například aplikaci vysokodávkové infuze vitamínu C. Ta je vhodná zejména v přípravě, kdy je organismus oslabený a náchylný na virózy.

Po období útlumu se zdá, že ženská kulturistika jako kategorie se začíná opět znovu rozvíjet. Objevuje se více soutěží a příští rok se má ženská kulturistika vrátit také na Olympii. Jak se na tuto nejsvalnatější kategorii díváte a souhlasíte s tím, že na nejprestižnější soutěž světa patří?

Mně osobně se tato kategorie už nelíbí. Pro mě je strop kategorie physique a i té jsem se dlouho bránila. (úsměv) Ale z mého pohledu na Olympii patří, je to prostě ženský bodybuilding a ten by na Olympii měl mít zastoupení.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě, případně něco vzkázat našim čtenářům?

Jako vždy moc děkuji rodině, která tím vším prochází se mnou. Nejlepšímu trenérovi Martinu Novotnému, se kterým už nějaký ten pátek spolupracujeme. Dále pak úžasnému sponzorovi, firmě All-Stars (jmenovitě Vlaďce Balogové a Báře Benešové), která se o nás báječně stará. Studiu Kalliope, kde pečují o moje vlasy, a v neposlední řadě klinice Lasermed, kde mi vycházejí dle potřeby vstříc. Všem čtenářům přeji krásný advent a poklidné Vánoce.


Milena Koudelková jako vítězka soutěže IFBB Diamond Cup Prage 2019

Zpět na přehled


Roman Hajabáč

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 2. místo ve physique mužů masters
Mistrovství Evropy 2019 - 8. místo ve physique mužů masters 40 - 44 let
Mistrovství ČR 2019 - 2. místo ve physique mužů masters
Mistrovství světa masters 2018 - 10. místo ve physique mužů masters 40 - 44 let

Romane, Vy jste začal se závoděním až v kategorii masters a první závody jste absolvoval v loňském roce. Stejně jako loni se chystáte na MS masters a máte tak za sebou další rok, kdy trénujete a stravujete se jako závodník. Kdybyste srovnal svoji loňskou formu na MS s tou, s jakou se do Španělska chystáte letos, v čem se Vám podařilo se posunout?


Roman Hajabáč na Diamond Cupu Prague 2019
(foto: Josef Adlt)
Přesně tak, bohužel jsem začal až v kategorii masters a tím pádem mi ze začátku chybělo všechno to, co moji soupeři na MS a ME mají již natrénováno, odžito a odpózováno. Trvalo mi 2 roky alespoň částečně smazat rozdíly mezi mnou a závodníky, kteří závodí 5 - 10 let. To, že se to trošku povedlo, bylo trochu vidět na ME - letos 8. místo, ale hlavně na Diamond Cupu v Praze, kde jsem byl v mužské kategorii pátý (2 bodíky od bronzu), a to nám ukázalo, že jdeme správnou cestou! Pracoval jsem na všech slabinách a myslím si, že MS v sobotu nám přesně ukáže, jak na tom jsme v porovnání se světovou špičkou. Vylepšili jsme hloubku a definici svalů, celkovou symetrii, šířku zad, i když musím říct, že mám dojem, že tzv. "V" tvar v kategorii physique, prezentovaný jako hlavní, není mnohdy posuzovaný jako hlavní!

Od Vaší loňské premiéry jste si již připsal několik startů a nabral tak i zkušenosti ze závodů. Jak se to projevuje na Vaší pódiové prezentaci? Cítíte se na pódiu suverénnější než na začátku a vidíte posun i ve svém pózingu? Kolik času jeho nácviku věnujete?

Je absolutně nezbytné, aby se mladí závodníci zúčastňovali co nejvíce závodů, a tím nabrali maximum zkušeností. Mně to prospělo neskutečně a doufám, že jsem připraven i po této stránce. Skoro každý dokáže pózovat před zrcadlem, ale je něco úplně jiného pózovat na pódiu! Já si našel v pózování to, co mi sedí a v čem se cítím komfortně, a to je nejdůležitější. Pak i ta prezentace vypadá lépe. Pózingu se věnuji intenzivněji hlavně v období závodů, kdy zkouším i bez zrcadla na kameru a pak vychytávám nedostatky.

Vaší poslední soutěží byl pražský Diamond Cup a v médiích jste byl označován jako jeden z jeho organizátorů. Prozradíte nám, jaká byla v organizaci této jedinečné akce Vaše role? Jak jste byl spokojený s tím, jak se první ročník Diamond Cupu Prague vydařil, a jak ho hodnotíte jako závodník?

Pravdou je, že Praha postrádala akci na této úrovni, a tak jsme s Lídou Čížovou a Mirkem Tichým pocítili potřebu udělat v Praze akci, na kterou bychom byli hrdí a která by přinesla závodníkům a nadšencům to, co tady chybělo, a akci, kterou bychom mohli organizovat každým rok, a tím zvedat její úroveň, kvalitu a mediální zásah.

Na to, aby tato akce dopadla perfektně, jsme museli spojit síly a společně vytvořit akci, na kterou se budou všichni rádi vracet. V blízké budoucnosti se uvažuje o jejím rozšíření o juniory a profesionály. Každý jsme měli v tomto projektu svoje určení a já se zaměřil na už zmiňovaná média, sponzory a místo konání, tj. hotel Hilton. Za mě jsem s akcí nadmíru spokojen a jsem nadšen, že přijelo tolik závodníků a někteří až z Japonska nebo Venezuely. Mirkovi se povedlo vyprodat hlediště, a tak vnímáme zájem veřejnosti a nadšenců! Jako závodník jsem byl spokojený a mám nezapomenutelné zážitky z domácího prostředí.


Roman Hajabáč na Diamond Cupu Prague
(foto: Josef Adlt)
V minulosti jste uvedl, že sledujete domácí i světovou špičku v tomto sportu, která Vás dokáže inspirovat a motivovat. Velké popularitě na sociálních sítích se dnes těší řada závodníků, fitness modelů, herců nebo obecně lidí, kteří o sebe pečují a žijí zdravým životním stylem. Prozradíte, které z těchto osobností oslovují Vás?

Musím říct, že neskutečně kvalitní závodník a atlet je Ondra Kmošťák, před kterým smekám! Jeho tvary a symetrie jsou nadlidské! V kategorii blíže mému věku je Pavlík Samek, neskutečný estét a sympaťák!

Váš Instagram je od prvního příspěvku spojený s fitness a za krátkou dobu se Vám povedlo nasbírat pěkných pár tisíc sledujících. Kolik trávíte na svých sociálních sítích času a jakou zde máte odezvu od svých fanoušků?

Za mě sociální sítě jsou dvousečná zbraň, mohou pomoct a poradit, ale také ublížit a mladým lidem a závodníkům zamotat hlavu. Třeba tím, že pořád sledují konkurenci a porovnávají se a soudí a jsou souzeni (někdy anonymně), takže místo toho, aby byli těmi nejlepšími, co mohou být, snaží se připodobnit k někomu, a když se to třeba nedaří, tak propadají negativním pocitům. Na svém Instagramu netrávím moc času a ani příspěvků nedávám moc. Spíše když už je co říct, tak to "postnu". Nevím, že bych měl nějaké fanoušky, možná jen followery.

Je někdo, komu byste chtěl touto cestou poděkovat za pomoc či podporu? Chcete případně něco vzkázat našim čtenářům

Samozřejmě je moc lidí, kterým chci poděkovat, hlavně mému trenérovi Danovi Pechánkovi, se kterým jsem od začátku. Také chci poděkovat lidem, kteří nám pomohli s Diamond Cupem, jako jsou Veronika Suržinová a Slávek Vinogradov, svazu a týmu lidí kolem Mirka! Taky všem nadšencům a přátelům za podporu Diamond Cupu. Ve vztahu k MS bych rád poděkoval státním trenérům Zdeně Razýmové a Martinovi Novotnému a v neposlední řadě mým blízkým a rodině za podporu!

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie