Reklama:

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory před MS masters 2019

3.529 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS 2019 - 6. - 8. 12. 2019, Španělsko
Češi před MS masters:
nominaceodlet výpravy
Milena KoudelkováMária Hudec (video) • Vladimíra Žeravíková • Jitka Pokorná (video)Markéta Molnárová (video)Vendula MačalíkováMartina Kůrková (video)Eva Budina (video)Gabriela ErbenováMarcela Blechtová (video) • Olga Usova • Otakar Hrdlička (video) • Michal Sitter • Pavel Vacek (video) • Martin Dráb • Michal KičákMiloš Pavlů (video)Vladimír Semerád (video) • Michael Špaček • Roman HajabáčLuděk JiráčekRichard Bílík • Marian Jankovčin • Zbyněk Bulava
Info z MS masters:
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
P. VacekL. Jiráček

Nominace závodníků na mistrovství světa 2019

Podzimní soutěžní sezóna se stejně jako rok 2019 pomalu chýlí ke konci a závodníky i fanoušky kulturistiky 6. - 8. prosince čeká poslední víkend z letošní série mistrovství světa. Tím je mistrovství světa věkové kategorie masters ve Španělsku, kam česká výprava zamíří ve čtvrtek 5. prosince.

Reprezentovat Českou republiku pojede celkem 23 závodníků a již tradičně Vám s většinou z nich přinášíme tréninková videa a rozhovory, na které se můžete podívat prostřednictvím tabulky výše.

Dnes jsme vyzpovídali dvě závodnice v bikiny fitness masters Vendulu Mačalíkovou a Gabrielu Erbenovou. Obě jste na podzim možná zahlédli na domácích soutěžích a nyní je dělí několik desítek hodin od startu na mistrovství světa. Gabriela v loňském roce vybojovala na světovém šampionátu bronzovou medaili a jistě se o cenný kov pokusí poprat se soupeřkami i letos. Vendula, která se dříve věnovala závodně CrossFitu, naopak zahraniční pódium okusí poprvé. Oběma závodnicím držíme palce a přejeme mnoho krásných zážitků!

jménokategorie
Markéta Molnárová bikiny fitness masters 35 - 39 let do 163 cm
Vendula Mačalíková bikiny fitness masters 35 - 39 let do 163 cm
Martina Kůrková bikiny fitness masters 35 - 39 let nad 163 cm
Eva Budina bikiny fitness masters 35 - 39 let nad 163 cm
Gabriela Erbenová bikiny fitness masters 40 - 44 let
Marcela Blechtová bikiny fitness masters 40 - 44 let
Olga Usova bikiny fitness masters nad 45 let
Mária Hudec bodyfitness masters nad 45 let
Jitka Pokorná wellness fitness masters

Vendula Mačalíková

Vybrané úspěchy:

BFC Cup 2018 - 6. místo v kategorii bikiny fitness do 165 cm
FFF Cup 2018 - 6. místo v kategorii bikiny fitness do 165 cm

Vendulo, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohla byste se našim čtenářům představit?

Jmenuji se Vendula Mačalíková, je mi 36 let, mám tříletého syna a jsem s manželem majitelkou firmy Lifelike food, která se zabývá zdravou výživou. Jelikož s manželem jíme kvalitní potraviny, tak jsme chtěli i ostatním poskytnout kvalitu. V době, kdy jsme začali s výrobou, tu nic takové nebylo.

Věnovala jste se odmalička nějakým sportům? A kdy poprvé přišel ten nápad postavit se na soutěžní pódia v kategorii bikiny fitness.

Když jsem byla dítě, tak jsem s kluky hrála na ulici fotbal nebo hokej. Táta hraje hokej doteď, a když někde měli zápas, tak mě brával s sebou. Jinak jsem se závodně žádným sportům nevěnovala. Pak jsem zkoušela různé sporty - aerobik, tae-bo atd. Nakonec jsem s manželem zkusila CrossFit, kde jsem se zúčastňovala i závodů. Po porodu jsem se snažila znovu vrátit ke CrossFitu, ale bohužel jsem se nemohla dostat na váhy ve vzpírání a celkově mně to nesedlo, a tak manžel řekl, ať se na to vykašlu a jedu si jen fitko, a domluvil mi jednu trenérku v Boby. A to, že jsem se stala bikinou, tak za to může kamarádka Klárka Korábová, která přišla za trenérkou a řekla jí, že chce jít na bikiny, a v tu chvíli jsem si řekla, když to zvládne ona, tak já taky. (smích) A tím to všechno začalo.

Říkáte, že jste se věnovala CrossFitu. Šlo by dle Vás vůbec tento náročný sport skloubit s bikiny fitness třeba v dietě?

Ano, věnovala jsem se mu, je to všestranný sport, musíte zvládnout skoro od každého sportu něco - plavání, vzpírání, atletika atd. Podle mě nejde skloubit dva takto odlišné sporty. Musíte se věnovat sportu naplno, aby byly výsledky, a nemůžete dělat něco jen napůl. Jídlo jsem si držela i v CrossFitu, takže to pro mě nebyl takový skok, jen pak ke konci je to trochu náročné, obzvlášť když mám ráda sladké. (smích)

Jak tedy vypadá Váš trénink v přípravě? Zaměřujete se speciálně na nějaké partie, které potřebujete nejvíce zlepšit?

Trénuji s Janou Bendovou, která mi dává pěkně zabrat. (smích) Ale je úžasná. Trénuji 5x týdně 2x denně - ráno kardio na lačno a pak hodinový trénink a po něm další kardio a k tomu mám jeden den jen kardio a jeden den volno, abych se mohla věnovat malému a manželovi a mohli jsme vyrazit někam na výlet nebo si udělat jen den pro sebe. Určitě se více zaměřujeme na spodní část těla, hlavně na hýždě, na kterých je pořád co zlepšovat. Janča mi pomohla je dát do kupy, ale pořád to ještě není ono, a proto je potřeba na tom pořád pracovat, aby to bylo ještě lepší.

Minulý víkend jste se účastnila pražského Diamond Cupu. Jak jste si soutěž užila a jak se Vám líbila?

Na soutěž jsem se těšila a parádně si to užila i přesto, že jsem se neumístila, byla to nová zkušenost a už se těším na další soutěže.

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat za pomoc v přípravě či vzkázat něco našim čtenářům?

Určitě bych chtěla poděkovat manželovi, který mě podporuje a pomáhá mi, bez něj by to bylo náročnější. A malému, že to se mnou zvládá. Také trenérce Janě Bendové, bez které bych nebyla tam, kde jsem, a jsem ráda za její tvrdé tréninky. Čtenářům bych chtěla vzkázat, ať si jdou za svým snem a nenechají se od nikoho odradit. Když člověk chce a má kolem sebe správné lidi, tak jde všechno líp. Přeji jim hodně úspěchů ve všem, co dělají a co je baví.

Zpět na přehled


Gabriela Erbenová

Vybrané úspěchy:

GP Fitness Brno 2019 - 8. místo v bikiny fitness do 163 cm
MS masters 2018 - 3. místo v bikiny fitness masters od 40 do 44 let
GP PEPA Opava 2018 - 6. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - 1. místo v bikiny fitness masters

Gabrielo, zbývá zhruba týden do zahájení Mistrovství světa masters 2019, prozraďte nám, jak tento poslední týden bude u Vás probíhat?

Tento týden budu mít dost hektický spíše po pracovní stránce. Jinak mě i nadále čekají klasické povinnosti, co se týče domácnosti a rodiny. Rozvozy mého syna do vzdělávacích zařízení, zájmových kroužků, do toho budu muset stihnout své tréninky a nachystat se na cestu.

V minulém rozhovoru jste zmiňovala, že jste měla docela problém s pózingem a trémou na pódiu. Jak to vnímáte nyní, už jste si na stagi trochu jistější?

Pózování je daleko lepší než loni, tak to vnímám já. Jsem člověk, který se zbytečně v tomhle směru podceňuje a bojí se ukázat, prostě tu dřinu správně prodat. To je můj věčný boj s trémou a s mou hlavou. Můj syn mi říká, že se nesmím bát, musím mít takové to "zdravé sebevědomí", ne moc, ale tak akorát. Jelikož nejsem vyzávoděná, tak ta jistota mi opravdu chybí. Mám jen jeden pokus "na ostro" a to je velká výzva překonat v tomhle směru sama sebe. Půjdu s pokorou, ale zároveň vírou v umístění. Když finále nevyjde, tak se nic neděje. Vím, že když budu mít oporu a jistotu, umím podat výsledek, za který se nebudu muset stydět. Loni mi byla oporou moje maminka a já se s ní vrátila do svých dětských let, kdy mě opečovávala, starala se o mě, nosila mě pomalu na rukou. Bylo to strašně příjemné. Letos mě podpoří můj manžel. Společně jsme toho už za ta léta zvládli hodně, tak snad si tenhle výlet spolu pořádně užijeme.

Na čem dalším jste se snažila od posledních závodů zapracovat?

S mojí trenérkou jsme chtěli zlepšit držení těla, to se týká i posílení mezilopatkových a prsních svalů a umění "otevřít hrudník", aby mi nepadaly ramena dopředu, to se nám, doufám, povedlo. Nechci se podřizovat nějakým trendům, co se týče soutěžení, aby bylo vše tip ťop. Jednou jste pro rozhodčí málo osvalené, jednou zase hodně, pak svaly, na kterých se člověk tolik nadře, spalujete, protože zrovna letos tohle nefrčí. Mým cílem není, abych měla maximální svalový rozvoj, i když tohle u žen strašně obdivuji a líbí se mi to, ale na sobě mám ráda dlouhé štíhlé svaly. Ve svém věku chci vypadat pevně a hlavně žensky, abych se cítila dobře, v dobré kondici a nepodřizovala se nějakým soutěžním trendům, když vyjedu na soutěž jednou za rok.

Jak jste tedy spokojena se svou aktuální formou před mistrovstvím světa?

Já jsem sama se sebou spokojená. Udělala jsem z mého pohledu a v rámci možností maximum.

Mistrovství se koná v krásné španělské Tarragoně, máte v plánu závody spojit i s výletem a pobyt si prodloužit?

Tarragona je krásné pobřežní město. Pobyt prodlužovat nebudu, i když bych ráda. Budu spěchat za svým synem a budou mě čekat rodinné a pracovní povinnosti, ale těším se i na ty příjemnější, spojené s předvánočním časem.

Jste součástí extrifití rodiny. Prozraďte nám, bez kterého produktu si přípravu nedovedete představit? A který si užíváte naopak mimo závodní sezónu?

Tady bych to upřesnila, s Extrifitem už po akcích nejezdím. I když se stále cítím být součástí "extrifití rodiny", jak jste to krásně nazvala. Ne z důvodu, že by mě nechtěli, ale už mi to nepřidalo vhodné vzhledem k mému věku. Produkty nadále používám a doporučuji je lidem, kteří se na mě obrátí pro radu. Ráda sázím na jistotu a Exrifit má opravdu kvalitní produkty. Mou přípravu si nedokážu představit bez vitamínových doplňků, bez EXXE tyčinek (už konečně jsou opět naskladněné double chocolate), bez BCAA a letos jsem zařadila i Enzy 7. Navýšila jsem v přípravě bílkoviny a Enzy 7 opravdu pomáhá správnému trávení. Používám i termogenní spalovače, i když letos to byl spíše synefrin, loni Thermogel. Protein od Sabči z řady Women Line. Co se týče nějakých předtréninkových stimulantů, tak ty moc nepoužívám a nepoužívala jsem ani předtím. Mimo přípravu mám ráda Breaky, palačinky, tyhle produkty většinou využívám, když někam cestuji, ale dají se využít i v dietě. Ořechová másla raději nekupuji pro dobro svého muže. (smích) U nás se nikdy dlouho neohřejí a vydrží jen chvilinku. Můj manžel na ně chodí a ujídá… jedna lžička sem, druhá tam a pak, když dostanu chuť já nebo si vzpomenu, že bych si mohla dát lžičku třeba do jogurtu nebo do mé oblíbené ovesné kaše, otevřu dózu a světe div se, není tam skoro vůbec nic, jen prázdno. Znáte to, dáš jednu, dáš druhou, a kdo nemá klapku, tak chodí pořád se lžičkou v ruce. Tohle přesně dělá můj manžel. (smích).

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat či vzkázat něco našim čtenářům?

Obrovské díky patří mému muži a mé trenérce, ti si museli letos se mnou projít očistcem. Dále velké díky patří stavební firmě Insta CZ,  s.r.o., která mě letos finančně podpořila. Pak bych chtěla poděkovat celé loňské partičce z MS masters 2018, že mě přesvědčili jít do toho znovu. Já pevně doufám, že se předvedu alespoň tak jako loňský rok. Přeji všem krásné vánoční svátky strávené po boku nejbližších, hlavně pevné zdraví, ať to všem zvedá a jsou plní motivace. Mějte úspěšný rok 2020.

Zpět na přehled



Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 27 sekundami?



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra