Reklama:

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory před MS ve fitness 2019

6.622 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nominace závodníků na mistrovství světa 2019
Závodnice
v bodyfitness
- rozhovory před MS ve fitness 2019

Závodníkům připravujícím se na Mistrovství světa ve fitness zbývá posledních několik desítek hodin, než se postaví na prkna ve slovenské Bratislavě. Tato soutěž bude jistě pro mnohé pomyslným vrcholem podzimní sezóny a pro většinu závodníků také poslední letošní soutěží. V Bratislavě se v tuto chvíli chystá reprezentovat Českou republiku celkem 16 závodnic bikiny fitness, z nichž většinu jste měli možnost vidět v uplynulých týdnech nejen na domácích pohárových soutěžích, ale také v posilovnách prostřednictvím tréninkových videí na našem webu. Seznam všech závodnic s odkazy na videa či rozhovory najdete v tabulce níže.

Dnes Vám přinášíme rozhovory se třemi úspěšnými závodnicemi, které si všechny zažily ten pocit zlaté medaile na krku. Kamilu Brzobohatou jste mohli vidět zářit třeba na Diamond Cupu v Praze minulý víkend, a jak sama říká, bronz mezi nabitou konkurencí pro ni byl úspěchem, který přebil i absolutku z pohárovky.

Zuzana Uhlířová se přes latinskoamerické tance a silový trojboj se dostala k bikiny fitness, kde již posbírala několik zlatých kovů, a zdá se, že ideálně využívá získané zkušenosti z obou sportů.

Nejmladší, avšak neméně ambiciózní závodnicí, je Renata Součková, která navštěvovala posilovnu už jako malá s rodiči a tréninky v posilovně ji baví natolik, že nemá problém trénovat i 3x denně.

Doufáme, že závodnice všechny zkušenosti, nabité na domácím pódiu, zúročí i na mistrovství světa v Bratislavě a přejeme jim hodně štěstí a spoustu skvělých zážitků!

jménokategorie
Zuzana Uhlířová bikiny fitness do 158 cm
Veronika Svobodová bikiny fitness do 160 cm
Tereza Jirkovská bikiny fitness do 162 cm
Kamila Brzobohatá bikiny fitness do 162 cm
Martina Sletsjoee bikiny fitness do 162 cm
Eva Dlabajová bikiny fitness do 164 cm
Jana Štěpánková bikiny fitness do 166 cm
Renata Součková bikiny fitness do 169 cm
Magdalena Fejfarová bikiny fitness do 169 cm
Denisa Grassingerová bikiny fitness do 169 cm
Monika Špačková bikiny fitness do 169 cm
Denisa Funioková bikiny fitness do 172 cm
Kristýna Flídrová bikiny fitness do 172 cm
Jana Jeřábková bikiny fitness do 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness nad 172 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness nad 172 cm

Kamila Brzobohatá

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 3. místo v kategorii bikiny fitness žen do 163 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 1. místo v bikiny fitness žen do 162 cm
Extrifit Cup 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 165 cm a absolutní vítězství
Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 165 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 2. místo v bikiny fitness do 165 cm

Kamilo, dnes je středa a zbývá pár dní do Mistrovství světa ve fitness. Jak vypadá tvůj den takhle krátce před vrcholem sezóny?

Dnes jsem ještě naposledy v práci. Co ti budu povídat, je to smrt. Hladovím, ale naštěstí ještě rozpíjím, takže zaháním chutě vodou a větrem. (smích) Až přijedu domů, valím do fitka na poslední fullbody trénink a pózing. Od zítřka už začínáme stahovat vodu, takže mám dovolenou až do soutěže, abych nedávala tělu takovou nálož.

Letošní podzim je tvoje druhá sezóna, je to tak? I tak máš ale na svém kontě docela velký počet soutěží. Co tě na závodění tak chytlo, že dobrovolně opakovaně podstupuješ to peklo, co popisuješ?

Přesně tak, na jaře jsem byla na soutěžích poprvé a podzim je má druhá sezóna. Chytlo mě na tom právě úplně všechno! (smích) Ten pocit, že po tolika měsících dřiny můžeš konečně na pódiu v plné kráse ukázat svůj výsledek a progres. Baví mě, jak se tělo mění (na konci přípravy doslova před očima, ze dne na den), jsem šťastná, když soutěž od soutěže posuneme formu vždy o kousek dál. Miluju lidi, které mám možnost na soutěžích poznávat. Většinou jsou to slečny a kluci se stejnými zájmy, stejnou vášní, a to je přesně svět, ve kterém se hrozně ráda pohybuji. V tomhle sportu jsem se po mnoha letech hledání sama sebe konečně našla a hrozně mě všechno okolo toho naplňuje!

No a co zatím považuješ za svůj největší soutěžní úspěch?

Jsem ráda za všechny své úspěchy, ať to jsou absolutky na pohárovkách, nebo první místo na Moravě a druhé na MČR. Větší váhu samozřejmě přikládám těm mezinárodním soutěžím - za 1. místo na Diamond Cupu v Ostravě jsem byla nesmírně šťastná. Ale osobně asi jako největší úspěch pokládám teď poslední soutěž, Diamond Cup Prague, kde jsem sice skončila bronzová, ale mezi neskutečnou konkurencí! Považuji to asi za zatím největší soutěž a s výsledkem jsem nad očekávání spokojena.

Vím, že ses dříve věnovala aerobiku. Myslíš, že ti to pomohlo a dalo základy, na kterých teď v bikinách stavíš?

Ano, věnovala jsem se závodně aerobiku od mých 4 let, takže úplně odmalička. Určitě mi to dalo mnoho výhod, jelikož jsem 11 let trávila minimálně třikrát týdně dvě hodiny v tělocvičně, kde jsme se věnovali jak taneční průpravě, tak i posilování a flexibilitě. Takže jsem měla poměrně dobrý svalový rozvoj a díky svalové paměti mi šla aktuální forma vybudovat strašně rychle - do fitka chodím vlastně teprve necelé dva roky. Jako plus vnímám i hudební sluch a taneční průpravu, která mi pomáhá při pózingu, který teda nemám úplně slavný, ale mohlo by to být i horší. (smích)

Takže už odmalička jsi závodila v nějakém sportu. Myslíš, že tu soutěživost máš přirozeně v sobě?

Tak napůl. Na jednu stranu nemám vůbec potřebu se s někým srovnávat a už vůbec ne předhánět. Určitě nejsem taková ta soupeřivá závodnice, která za každou cenu musí vždy ve všem vyhrát a žene se za tím být nejlepší z nejlepších. Ale samozřejmě, že když se to zrovna podaří, tak z toho mám radost. Na soutěži mě spíš ale baví ta atmosféra, všude plno krásných slečen, plavek a forem, vůně závodní barvy, možnost se předvést, na chvilku zazářit na pódiu a po soutěži se za odměnu pořádně nadlábnout. (smích)

Když to zmiňuješ, co je tvoje oblíbená odměna po soutěži?

Všechno! (smích) Ale taková moje pozávodní klasika jsou donuty všeho druhu a teď nově Tikka Masala Cheeseburger z mekáče. (smích) Podotýkám, že McDonald jsem nesnášela celý život, ale soutěžní příprava vzala za své a naučila mě, že každé jídlo je dobré jídlo. (smích) Ale teď už je konec sezóny, takže to s tím cheatováním nebude tak žhavé, protože už budu mít možnost jíst celý rok všechno, co budu chtít. Takže si užiju jeden až dva dny volna od jídla, doplním zásoby cukru a potom zahájím reverzní dietu na zdravých potravinách.

Měla jsi v přípravě s něčím problém? Třeba vyrýsovat určitou partii, nebo naopak udržet svaly.

Největší problém je moje hlava a vůle. Jestli má někdo slabou vůli, jsem to já. Vydržet nedat si nic navíc je pro mě fakt hardcore a za celou jarní sezónu se mi to ani nepovedlo. Abych se přiznala, cheatovala jsem úplně naprosto každý den minimálně pár kousků hořké čokolády. Tentokrát už jsem věděla, do čeho jdu, takže je to o něco snazší. Jinak udržet svaly mi problém nedělá, spíš naopak, z nohou bych jich klidně trochu spálila, ale drží jak přibitý. (smích) Zároveň právě jejich separace na kvadricepsech je pro mě největší oříšek, ale pomaloučku se to začíná zlepšovat.

Ještě mi prozraď s jakým očekáváním budeš odjíždět na mistrovství světa?

No, jelikož jsem nevydržela a koukala jsem na raketové finalistky z minulého roku, tak moje očekávání nejsou vůbec žádná. Je to poslední a největší soutěž sezóny, kterou si chci maximálně užít bez stresu a pochybování. Prostě přijdu, předvedu vše, co mám, a budu doufat, že se mi podaří proštípat eliminací. Jít finálový I-walk by pro mě byl neskutečný úspěch a můžu v to už jen věřit. Samozřejmě si jako každý závodník přeju dosáhnout na medailové umístění a doufám, že to dopadne co nejlépe. Moc bych chtěla na závěr poděkovat za rozhovor tobě, dále našemu SKFČR za projevenou důvěru a nominaci na MS. Dále moc děkuju mému sponzorovi, celému týmu Fitness4U, kteří mě podporují a pomáhají v přípravě na soutěže, a v neposlední řadě mojí nejlepší trenérce Danči Bečkové, se kterou jsme parádně sehrané. No a hlavně taky mamince, která je pro mě tou největší oporou v životě. Díky!

Zpět na přehled


Zuzana Uhlířová

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 160 cm
RCO Fitness Cup 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 165 cm a absolutní vítězství
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 160 cm
Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2019 - 2. místo v bikiny fitness do 160 cm

Zuzko, můžeš se pro začátek našim čtenářům představit? Co tě přivedlo ke sportu a fitness?

Jsem studentka FTK UP v Olomouci a je mi 22 let. Jako malinká jsem se asi rok věnovala sportovní gymnastice, od 7 do 15 let jsem závodně tancovala latinskoamerické a standardní tance. Dále jsem se 3 roky věnovala silovému trojboji, ve kterém jsem vyhrála MČR v roce 2016. Vždy se mi líbilo závodění ve fitness a hlavně kategorie bikiny, jen jsem nevěděla, jak se k tomu dostat blíže. Natrefila jsem na trenéry Lenku Červenou a Tomáše Antla a tak to nějak všechno začalo. Zamilovala jsem si tento sport a stal se mým životním stylem.

Myslíš si, že taková pestrá sportovní minulost položila základy, na kterých teď v bikinách můžeš stavět?

Myslím si, že určitě ano. Každý sport mi dal něco. Tanec mi určitě dal základy k prezentaci na pódiu a silový trojboj mi vytvořil, myslím si, dobrý základ svalové hmoty.

Vzpomínáš na svou úplně první soutěž v bikinách? Která to byla a jak probíhala?

Vzpomínám si moc dobře. Moje první závody byly Granite Muscles 2017, na kterých jsem vyhrála absolutní vítězství v kategorii kondičních bikiny fitness. Pamatuji si, jak jsem byla hodně nervózní, ale jakmile jsem vešla na pódium, nervozita ze mě spadla a já si závody velice užila a věděla jsem, že tohle je to, čemu se chci dále věnovat.

Když se koukneš na svoje proporce a prezentaci tehdy a nyní, na čem se ti podařilo nejvíce zamakat?

Myslím si, že jsem hodně zapracovala na ramenních a zádových svalech a celkově na pózování na pódiu.

Máš nějakou fintu, jak na ty ramena? Co třeba oblíbený cvik?

Mým nejoblíbenějším cvikem na ramena jsou tlaky s jednoručkami vsedě a supersérie rozpažování s jednoručkami, obvykle se třemi různými váhami.

Hodně důležité jsou u bikin závodní plavky. Zajímá mě celá ta věc okolo výběru, jak probíhá?

Moje plavky vždy konzultuji se svými trenéry. Momentální barva plavek, se kterými budu na MS, je červená a myslím si, že ty mi hodně sedí. Střih plavek mám vždy stejný. Spodní díl musí být střižený nad kyčle, aby mi opticky prodloužil nohy, protože s mou výškou 157 cm je úplně dlouhé nemám. (smích)

Jak probíhala celá podzimní příprava? Šlo všechno hladce, nebo třeba některé partie stagnovaly?

Myslím, že za dobu co spolupracuji se svými trenéry, už víme, jak moje tělo funguje, ale nebudu lhát. Příprava byla náročná, jelikož byla už druhá za tento rok, je zima a tělo si chce tuk spíše ukládat než hubnout. Vždy mi jako poslední hubnou nohy, které mi dají zabrat, ale doufám, že moje forma na MS bude životní.

Měla jsi během diety nějaké jídlo, které sis oblíbila a zpříjemňovalo ti dietu?

Tato dieta mi úplně změnila chutě. Nikdy jsem nejedla ovesné vločky, nikdy bych nesnědla žádnou kaši, ale s touto přípravou jsem si zamilovala vločkovou kaši s proteinem a mohla bych ji jíst klidně celý den. (smích)

Teď tedy máme pár dní do zahájení MS. Jak probíhají poslední přípravy a balení?

Začínám být velice nervózní, jsou to pro mě první velké mezinárodní závody a hned mistrovství světa. Ale moc se těším, dnes jsem byla na posledním tréninku, teď už zbývá zabalit posledních pár věcí a můžeme vyrazit. Bude to skvělý zážitek a zkušenost. Těším se na celkovou atmosféru a myslím si, že si to velmi užiji.

Děkuji za rozhovor, chtěla bys ještě na závěr někomu poděkovat za pomoc v přípravě?

Moc děkuji za rozhovor, chtěla bych poděkovat svým trenérům za to, že tu pro mě vždy jsou, rodičům, kteří mi umožňují a velice pomáhají tento sport dělat a všem, co při mě stojí v přípravě i mimo ni a drží mi palce. Jsem za všechnu tuto podporu velice vděčná a vážím si každého z Vás. Děkuji.

Zpět na přehled


Renata Součková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 2. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
GP PEPA Opava 2019 - 2. místo v bikiny fitness do 169 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 2. místo v bikiny fitness do 170 cm
Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2019 - 1. místo v bikiny fitness do 170 cm

Renato, můžeš se nám na začátek představit? Co tě přivedlo ke cvičení a následně i k závodění?

Jmenuji se Renata Součková, je mi 19 let a připravuji se na nadcházející mistrovství světa v kategorii bikiny fitness žen. Ke cvičení mě přivedli rodiče a k závodění můj trenér Jiří Chládek.

Rodiče tě tedy vedli odmalička ke sportu?

Ke sportu mě moc pobízet nemuseli, ale ano, vedli mě k němu. Mamka, když chodila cvičit, tak mě už jako malou brala s sebou. Později jsem začala chodit s tátou, který mě vlastně učil, jak poskládat trénink, techniku cviků atd.

Máš u rodičů podporu i v závodění v bikiny fitness? Budou tě doprovázet na mistrovství světa?

Ano, jsou mými sponzory jak finančně, tak i psychicky. Vždy jsem u nich měla podporu ve všem, co jsem chtěla dělat, a ani zde to není jinak. Na mistrovství světa se přijedou v neděli podívat.

Závodila jsi na jaře na mistrovských soutěžích. Teď na podzim ses rozhodla jít jen na mistrovství světa? Je nějaký důvod, proč jsi nezkusila i pohárovky?

Byla jsem na jedné pohárové soutěži Grand Prix PEPA Opava, kde šlo o to připomenout si pózing na prknech, a bylo to spíše v rámci tréninku. Teď jsem byla na Diamond Cupu v Praze. Chci zahraniční soupeřky, zjišťovat, kde mám slabiny. Pohárovky mi přišly jako ztráta času, protože cílený výsledek byl časovaný na mistrovství světa, tak uvidíme, jak to dopadne.

Na co ses od jara nejvíce zaměřila a co ses snažila zlepšit? A povedlo se?

To je jednoduchý, úplně všechno! (smích) Šířka a hloubka zad, nohy, zadek... Sama se sebou nebudu nikdy spokojená, takže v rámci možností a času se asi povedlo.

Jak zhruba vypadaly tréninky v průběhu přípravy? Kolikrát týdně jsi byla ve fitku a jaké bylo rozdělení partií?

Těžko takhle psát, protože tréninky celkem obnovujeme. Je tam kombinace silových tréninků a vypalovaček, podle toho, co je zrovna potřeba. Tím, že je kategorie bikiny fitness hodně o symetrii, tak je potřeba jednotlivé partie regulovat. Některé mají tendenci nabírat rychleji, některé pomaleji. Podle toho trénink upravujeme. Každopádně trénovala jsem 6x týdně a pokaždé byl zařazený alespoň 1 cvik na zadek.

Říkáš, že se sebou nebudeš nikdy spokojená. Je ale něco, co považuješ za svoji silnou stránku?

Moje silná stránka? Vzhledově nedokážu říct, ale jako silnou stránku považuju, že mě prostě baví strašně moc trénovat. 3 tréninky za den pro mě nejsou problém. Baví mě jak těžké tréninky, tak i tréninky s vyšším počtem opakování, a nemám partii, kterou bych nesnášela.

Tuším, že jsi nedávno maturovala. Pokračuješ nyní ve studiu?

Teď jsem dala rok pauzu, jelikož chci na školu, která je úplně mimo obor, než jsem teď studovala. Takže mám přípravné kurzy. Snad vše dobře dopadne a dostanu se.

No a jaké jsou pocity teď pár dní před vrcholem sezóny? Těšíš se, nebo jsi spíš trémistka?

Ani jedno, udělala jsem maximum a teď už jen čekám, jak to dopadne.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (29.): Od 110 kg ve 1...
jiiriik (20:16) • skvělá práce jen tak dál!!!
magazínMistrovství Evropy 2020 - kompletní v...
flyingkite (22:56) • Jana Jeřábková převyšuje ostatní o tolik, že by si to mohla v bikinách klidně střihnou...
magazínSlavoj Bednář a Pavel Koukal - trénin...
70mMyW!53 (19:41) • Nechci znit nejak spatne nebo negativne ale Bednar proste svuj geneticky potencial dav...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
mr.kvadriceps (15:39) • tohle vidím na první místo v pořadí národů! gratuluji všem
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Ronnie (21:45) • Neprotiřečí, protože to, že nemusí plnit monitoring X měsíců před soutěží, je dáno jeno...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra