Reklama:

Závodnice v bodyfitness - rozhovory před MS ve fitness 2019

6.077 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nominace závodníků na mistrovství světa 2019
Mistrovství světa ve fitness se nezadržitelně blíží a pro české závodníky se koná téměř za rohem, ve dnech 29. listopadu až 1. prosince ho totiž bude hostit slovenská Bratislava. Nominačním sítem na světový šampionát prošly také čtyři bodyfitnessky, Andrea Jančíková, Marcela Veselá, Petra Lacinová a Eva Synková. S Evou Synkovou jste se mohli nedávno seznámit prostřednictvím jejího tréninkového videa, které natočila společně bikiny fitnesskou Evou Dlabajovou, a Andreu Jančíkovou a Marcelu Veselou Vám dnes představíme pomocí předsoutěžních rozhovorů.

Andree Jančíkové se podařilo před pouhými pár dny zvítězit v masters kategorii na pražském Diamond Cupu a otevřela si tak cestu do Elite Pro divize, na MS tak určitě bude závodit v euforii a s lehkou hlavou. V rozhovoru se rozpovídala i o tom, jak si pražskou soutěž užila. Marcela Veselá je rovněž jednou z našich velmi úspěšných bodyfitnessek a může se chlubit hned několika prvními místy z domácích mistrovských i pohárových soutěží.

Oběma závodnicím děkujeme za čas, který si pro nás v náročné přípravě mezi závody našly, a přejeme jim hodně štěstí na MS.

jménokategorie
Andrea Jančíková bodyfitness do 158 cm
Marcela Veselá bodyfitness do 163 cm
Petra Lacinová bodyfitness do 163 cm
Eva Synková bodyfitness do 168 cm

Andrea Jančíková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 1. místo v bodyfitness masters (zisk Elite Pro karty)
IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 2. místo v bodyfitness žen do 163 cm
Mistrovství ČR 2019 - 2. místo v bodyfitness masters
Mistrovství ČR 2019 - 2. místo v bodyfitness žen do 164 cm

Andreo, letošní závodní sezónu jste začala už na jaře. Jak jste byla s jarní částí sezóny spokojená a na čem jste se snažila do podzimu nejvíce pracovat? Probíhalo ve Vaší přípravě na podzim vše hladce?

Mým heslem je "zůstat spokojený se stávající úrovní připravenosti k boji je prvním krokem k prohře". Po (ne)úspěchu na ME ve Španělsku, kdy jsem obsadila 11. místo ze 17 soutěžících, byl pro mě obrovský úspěch v tom, že to byl můj první mezinárodní závod, a hned ten nejtěžší, kterým ME určitě je. Stála jsem po boku zkušených kolegyň v kategorii bodyfitness masters a podle mě jsem obstála. Nicméně tento moment se pro mě stal obrovskou výzvou a rozhodla jsem se nikdy se nevzdat. Vím, že skvělé věci si vyžadují čas a trpělivost. Hned po návratu z ME jsem začala s přípravou, tentokrát na MS. Změna pro mě byla velká v tom, že bylo třeba zintenzivnit přípravu, což obnášelo dvoufázové tréninky, tzn. pro mě vstávat 6x týdně ve 4:40 - první trénink, pak do zaměstnání a po pracovní době další trénink. A nebylo to rozhodně žádné kardio, ale tvrdý trénink zaměřený na tvrdost a hustotu svalů a zdokonalení určitých partií, což se podařilo. Nejvíc jsem pracovala na ramenou a hýždích, což se mi v rámci krátkého časového horizontu podařilo. Přípravu provázely zdravotní problémy související s předcházejícími roky a věkem (nechci se zde opakovat a litovat). Jsem bojovnice, a co mě nezabije, to mě rozhodně posílí.

O víkendu jste se účastnila pražského Diamond Cupu. Jak se podle Vás tato soutěž povedla a jak jste spokojená se svým výsledkem?

Diamond Cup... a v Praze, wow. Když jsme se dozvěděla, že bude Diamond v Praze, tak jsem skákala 2 metry do vzduchu. Prahu miluji a od prvního momentu jsem se chtěla za každou cenu zúčastnit. Je to pro mě čest závodit v Praze, v našem hlavním městě, za Českou republiku. Je to pro mě obrovský úspěch, účast na historicky prvním Diamond Cupu v Praze a získat zlato a stříbro a profi kartu. Wow, krása. Stále to vstřebávám. A motivace? 2. místo v bodyfitness ženách. Tam je ta rezerva, tam je další motivace pro mě.

Považujete za výhodu, že se MS ve fitness letos koná v Bratislavě, nebo máte radši exotičtější destinace, kdy se dá soutěž spojit i s příjemným několikadenním pobytem? Jak snášíte pošmourné české podzimy a zimy?

Ano, považuji to za velkou výhodu. Hlavně co se týká logistiky. Všichni víme, že je to hlavně o financích. Vše si musíme financovat sami a nejsou to malé částky. Naše 4 roční období miluji všechna. Kouzelné bylo hlavně babí léto, bylo překrásné a podzim je nádherný, kdy příroda hraje všemi barvami. Když mohu posoudit třeba několikadenní pobyt na ME, byl to drahý pionýrský tábor. (úsměv) Ale líbilo se mi to.

Zatímco evropské IFBB zná kategorii bodyfitness, ve které závodíte i Vy, v IFBB Pro lize (například na Olympii) tato kategorie neexistuje. Sledujete Vy sama nějaké americké profesionálky? Která profi kategorie se Vám líbí nejvíce? Podporujete rozhodnutí vrátit na Olympii ženskou kulturistiku?

Sleduji. A nejsem fanoušek té nejtvrdší ženské kulturistiky.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Nerada bych někoho vynechala. Takže děkuji za tuto možnost poděkovat všem.


Andrea Jančíková na soutěži IFBB Diamond Cup Prague 2019

Zpět na přehled


Marcela Veselá

Vybrané úspěchy:

GP PEPA Opava 2019 - 4. místo v bodyfitness
Partner Cup 2019 - 1. místo v bodyfitness
BFC Cup 2018 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství Čech 2018 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm

Marcelo, jste už zkušenou závodnicí, ale v předsoutěžním rozhovoru se s Vámi naši čtenáři setkávají poprvé. Můžete se jim krátce představit? Jak dlouho už se věnujete cvičení a co Vás do posilovny kdysi přivedlo? Dokázala jste si už tehdy představit, že budete jednou stát na pódiu?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Marcela Veselá, je mi 28 let a pocházím z Liberce. Cvičení se věnuji zhruba 9 let. K činkám jsem se dostala díky tehdejšímu partnerovi, který cvičil a připravoval se na soutěž. Nejprve jsem jen přihlížela a snažila se pochopit, co ho vlastně vede k tomu denně dřít v posilovně, hlídat si jídlo a vše plánovat, až jsem se jednou odhodlala, zahodila počáteční stud a šla s ním do posilovny. Neskutečně mě to pohltilo a zanedlouho i já chtěla na vlastní kůži vyzkoušet, co vlastně taková příprava obnáší. Můj sen byl stát s ním na pódiu v kategorii párů. K tomu mimochodem nedošlo a sen startovat v párech jsem si splnila až v loňském roce na mistrovství ČR. Má vůbec první závodní sezóna byla v kategorii bikiny fitness (v té době byla ještě v plenkách). Už si ani nepamatuji, jak jsem vlastně skončila, ale nebyla jsem ani ve finále. Přesto jsem byla spokojená, zkusila jsem si to a to mi stačilo. Nenapadlo mě, že se ještě na soutěžní prkna vrátím, ale vzhledem k tomu, že jsem doma měla zapáleného závodníka, tak mi to nedalo a zkusila jsem mimo jarní sezóny i podzimní. Po podzimní sezóně jsme se definitivně přesvědčili o tom, že kategorie bikiny fitness mi absolutně nesedí. Začalo se pomýšlet tedy na bodyfitness, z čehož jsem měla radost, protože svaly se mi prostě líbí. Začala jsem pořádně dřít, brát to vše víc vážně, s cílem přestoupit do bodyfitness. V roce 2016 jsem měla v této kategorii svou premiéru a ukázalo se, že to byla trefa do černého. Vyhovoval mi pózing, plavky, prostě vše a odnesla jsem si tenkrát 3. místo z Partners Cupu Čelákovice a 2. místo z BFC Cupu Česká Lípa.

Čeká Vás Vaše první velká zahraniční soutěž. Cítíte větší nervozitu než obvykle, nebo tyto závody pro Vás ničím nevyčnívají? S jakým výsledkem z MS byste byla sama pro sebe spokojená?

Já jsem nervózní z každých závodů, ať to jsou menší pohárové soutěže, nebo mistrovství ČR. Musím říct, že se zatím větší nervozita z mistrovství světa neprojevila, ale je mi jasné, že se pořádně rozklepu až na místě. (smích) Úplně neskutečně šťastná bych byla za finále, ale samozřejmě bych se nezlobila, kdybych dosáhla na bednu. (smích)

Každá závodnice zná dokonale své tělo a je si dobře vědoma svých silných i slabých stránek. Které partie jsou Vašimi přednostmi a se kterými máte naopak více práce a nejste s nimi docela spokojena?

Já na sobě vidím jen samé slabé stránky. (smích) Ale na čem se snažíme s trenérem neustále dřít, jsou ramena a šířka zad, nohy se snažíme vytvarovat a prokreslit, zadek zakulatit… Slabých stránek je mnoho. (úsměv) Jediné, co opravdu nepotřebuji cvičit a roste to úplně samo, tak jsou ruce. (úsměv)

Vede Vás někdo ve Vaší přípravě, nebo se připravujete sama? Jak případně Vaše spolupráce vypadá?

Přípravu mi vede Jan Vašek. Spolu jsme závodili v roce 2018 na mistrovství Čech, kde jsme oba ve svých kategoriích vyhráli zlato, na mistrovství republiky jsme oba brali stříbro a střihli jsme si i kategorii párů. (úsměv) S Honzou se mi spolupracuje výborně, konzultujeme úplně všechno od pózování po výběr plavek. Už mě zná a ví, jak na mě. Velikou výhodou je, že si i dost pomáháme závodníci v týmu mezi sebou, jak psychicky, tak i na závodech samotných. Takže když zrovna nemůže Honza, tak je tu vždy někdo, kdo ho zastoupí, aby vše šlo jako po drátkách.

Zatímco evropské IFBB zná kategorii bodyfitness, ve které závodíte i Vy, v IFBB Pro lize (například na Olympii) tato kategorie neexistuje. Sledujete Vy sama nějaké americké profesionálky? Která profi kategorie se Vám líbí nejvíce? Podporujete rozhodnutí vrátit na Olympii ženskou kulturistiku?

Ano, sleduji. Má úplně první srdcová záležitost byla a stále je Dana Linn Bailey. I přesto, že Dana je ve physique kategorii, tak mi je bližší kategorie figure. Sleduji více závodnic, například Candice Lewis, Sandru Grajales… Co se týče ženské kulturistiky, ano, podporuji její návrat. Myslím si, že na takové soutěži, jakou je Olympia, by neměla chybět.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Určitě. Velké poděkování patří mé mamince, která za mnou vždy stojí a podporuje mě, jak jen to jde, mým bratrům a jejich rodinám, kteří mě sledují a fandí alespoň na dálku, když nemohou osobně. Chci moc poděkovat všem mým přátelům a celému JV Fitness týmu, hodně mi psychicky pomáhají, podporují, fandí, jezdí na závody, mají se mnou trpělivost, zkrátka bez Vás bych nebyla tam, kde jsem. Děkuji mému trenérovi za jeho rady, čas, trpělivost a pomoc. Děkuji personálu Mixgym za schovávání EXXE tyček. (smích) Zvlášť chci poděkovat příteli, který to se mnou neměl vůbec jednoduché, a přesto to ustál, snad bez větší psychické újmy. (smích) A v neposlední řádě děkuji Ronnie.cz za rozhovor. Jestli jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám, jednoduše moc děkuji všem, co mi fandí a podporují mě.


Marcela Veselá na soutěži Partner Cup 2019

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 53 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (29.): Od 110 kg ve 1...
jiiriik (20:16) • skvělá práce jen tak dál!!!
magazínMistrovství Evropy 2020 - kompletní v...
flyingkite (22:56) • Jana Jeřábková převyšuje ostatní o tolik, že by si to mohla v bikinách klidně střihnou...
magazínSlavoj Bednář a Pavel Koukal - trénin...
70mMyW!53 (19:41) • Nechci znit nejak spatne nebo negativne ale Bednar proste svuj geneticky potencial dav...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
mr.kvadriceps (15:39) • tohle vidím na první místo v pořadí národů! gratuluji všem
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Ronnie (21:45) • Neprotiřečí, protože to, že nemusí plnit monitoring X měsíců před soutěží, je dáno jeno...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra