Reklama:

Závodnice v bikiny a wellness fitness - rozhovory před IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019

8.283 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP WARSAW FIWE 2019 - 15. 9. 2019, Polsko
Češi před Diamond Cup:
Karel TesařOndřej Šesták Jan Švub (video)Martin HorkýErik Šmíd • Vojtěch Baloun • Lukáš Rejholec • Pavel Kraus • Šimon KutnarKarolína HájkováŠtěpánka ŽidováDominika HolušováNikola Keprtová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body

Z Diamond Cup očima závodníků:


Závodnice
v bodyfitness
- rozhovory před IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019
V neděli 15. září se v polské Varšavě uskuteční mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019, kde budou závodníci bojovat o 14 Elite profesionálních karet. Momentálně se na klání chystá 14 závodníků z České republiky a my Vám tradičně přinášíme rozhovory a videa o přípravách našich soutěžících. Již jste měli možnost si přečíst, jak se před startem sezóny daří našim bodyfitnesskám, dnes jsme pro Vás vyzpovídali závodnice, které se brzy postaví na pódium v kategoriích bikiny a wellness fitness.

Dominika Holušová bude jako jediná závodnice hájit české barvy v kategorii bikin. Dominika závodí již od roku 2015 a před letošní sezónou se snažila zlepšit hlavně ramena a hýždě.

Nikola Keprtová nastoupí ve Varšavě v kategorii wellness fitness. Přestože ve svých soutěžních začátcích závodila v bikinách, v loňském roce zjistila, že wellness jí sedí více, a letos odstartuje již druhou sezónu v této kategorii.

Obě závodnice se mimo jiné chystají startovat také na letošním Arnold Classic Europe, kam se na začátku září úspěšně nominovaly. Dominice i Nikole děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho štěstí v nadcházejících soutěžích!

jménokategorie
Dominika Holušová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let
Nikola Keprtová wellness fitness nad 163 cm

Dominika Holušová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 2. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2018 - 1. místo v bik. fitness juniorek nad 164 cm a abs.
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2017 - 6. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm

Dominiko, tohle je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz, můžete se našim čtenářům krátce představit?

Zdravím redakci Ronnie.cz a všechny čtenáře. Jmenuji se Dominika Holušová, letos v prosinci mi bude 21 let. Za sebou mám studium gymnázia a nyní studuji obor farmacie. Už od svých 4 let jsem do 16 hrála závodně tenis a mezitím dělala 2 roky atletiku. Poté mi taťka navrhl trénovat s trenérem i s dodržováním jídelníčku ke zlepšení v tenise. Uběhl měsíc a tento životní styl mě natolik pohltil, že jsem se odhodlala jít po 2 měsících na soutěžní prkna. Ukončila jsem tenisovou kariéru a začala se věnovat pouze přípravě na bikiny fitness. Ke sportu jsem tedy vedena už od dětství a v rodině jsme všichni sportovní nadšenci. Mimo to jsem si také udělala kurz fitness instruktora pro svůj vlastní rozvoj a pomoc ostatním.

Máte za sebou již pěknou řádku soutěží v juniorských kategoriích. Vzpomínáte si, jak probíhala Vaše vůbec první soutěž?

Ano, nejcennější je pro mě jaro 2018, kde jsem získala absolutní vítězství na mistrovství Moravy a Slezska a titul vicemistryně ČR. První závody byly velice hektické, jelikož jsem nevěděla, co čekat - bylo to Kubík Fitness Classic v Ostravě 2015 a já skončila na pěkném 7. místě v ženách.

A letos se chystáte poprvé na mezinárodní prkna? Jak se těšíte?

Ano, letos je to poprvé a moc se těším, chtěla jsem se zase o kousek posunout a soutěžit na mezinárodních soutěžích.

Kde všude Vás na podzim uvidíme soutěžit? Kam směřujete top formu?

První soutěž je Diamond Cup ve Varšavě, top formu směřuji na Arnold Classic ve Španělsku a uvidí se, jestli se zúčastním mistrovství světa juniorů v Maďarsku.

Na co jste se od posledních závodů nejvíce zaměřila? Jak hodnotíte svůj progres a formu?

Největší slabinou jsou ramena, takže na ně jsem se zaměřila nejvíce, ale rozhodně jsem nepodcenila ostatní partie, jako jsou hýždě, které jsem zase více zakulatila, a záda více prohloubila.

Jak vypadá Váš jídelníček před soutěží? V čem se liší od toho mimo přípravu?

Před soutěží akorát postupně snižuji sacharidy, ale ne nějakým extremním způsobem. Ke konci vyřazuji mléčné bílkoviny, ale snažím se mít stále jídelníček pestrý a chutný. Liší se tedy především velikostí porcí a vyřazením některých potravin.

Chcete touto formou před závody někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Chtěla bych poděkovat především mé rodině za obrovskou podporu. Čtenářům bych ráda popřála krásný den a příjemné čtení.

Zpět na přehled


Nikola Keprtová

Vybrané úspěchy:

Diamond Cup Ostrava 2017 - 6. místo v bikiny fitness juniorek
GP Ronnie 2016 - 2. místo v bikiny fitness do 169 cm
Smartlabs Cup 2016 - 2. místo v bikiny fitness do 166 cm
Granite Muscles 2016 - 1. místo v bikiny fitness do 166 cm a absolutně

Nikol, vítejte zpět na Ronnie.cz. Jak se cítíte pár dní před první letošní soutěží?

Děkuji za opětovné oslovení k rozhovoru. Musím říct, že se letos cítím skvěle, a to především psychicky. (smích)

Před loňskou podzimní sezónou jste musela v závěru hodně utahovat dietu, zařazovala jste sacharidové vlny a nakonec nuly. Zmiňovala jste, že jste tehdy s trenérem zjistili, kde je zakopaný pes a jak postupovat příště. Jak se tedy dieta dařila letos?

Letos byla celá moje příprava úplný opak oproti té loňské. Ukončili jsme spolupráci s trenérem, a tak jsem se rozhodla připravit sama. Byla to pro mě velká výzva, ale za pokus to stálo. Dle mého to dopadlo nad očekávání všech velice dobře a forma šla od začátku podle plánu. Mám za sebou už nějaké přípravy a vím, co mi sedělo a co naopak ne, řídila jsem se tím, a hlavně jsem dala hodně na pocit.

Na nominačním srazu před Arnold Classic Europe, kam se také chystáte, byl vidět výrazný posun oproti loňskému roku. Jak jste Vy sama s formou spokojená?

Posun od loňska je tam dle mého extrémní. Já jsem s formou maximálně spokojená, už teď je to pro mě nejlepší forma, kterou jsem kdy měla. Chtěla jsem letos přijít více stažená, tvrdší a celkově kvalitnější, což si myslím, že se povedlo. Teď jen doufám, že se v závěru nic nepokazí a forma bude stále gradovat.

Na jakých závodech se na Vás ještě můžeme letos těšit?

Letos mě čeká Diamond Cup v Polsku a týden nato již zmiňovaný Arnold Classic v Barceloně. Ráda bych ale ještě startovala na pražském Diamond Cupu, a pokud se poštěstí, ukončila bych letošní sezónu startem na mistrovství světa.

Prozraďte nám, jestli studujete, či co je Vaší profesí. Jak se Vám běžný život daří skloubit s přípravou?

Už několik let pracuji a až na dvě výjimky vždy v oblasti fitness. Musím říct, a jsem za to velice vděčná, že mám práci takovou, jakou mám, a hlavně kolegy. I když nezávodí, chápou mě, respektují to a můžu si tak dovolit mít pevný režim ohledně načasování stravy a tréninků. Jsou závodníci, co mají mnohem náročnější práci než já, a zvládají to, takže u mě to není nic nezvladatelného.

Je nějaký způsob odpočinku, který preferujete na odreagování?

Asi jako každý, tak klasický "gaučing". (smích) Ale dokážu se odreagovat i u úklidu, což mi pomáhá úplně vypnout hlavu od všeho okolo.

Chcete touto formou před závody někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Ráda bych touto cestou poděkovala svému partnerovi, který mě podporuje a je mi velkou oporou, ale také všem, co to se mnou prožívají a musí někdy trpět moje nálady. (smích) A čtenářům, ať sledují a drží palce všem závodníkům, kteří budou reprezentovat ČR.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra