Reklama:

IFBB Diamond Cup Malta
2018 očima Michala Komosného

4.417 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2018 - 6. - 8. 4. 2018, Malta
Češi před Diamond Cup:
Jiří VacekPetr ŠidloTomáš Koutník • Luboš Kvasnička • David Ulbricht (video) • Michal Makovský (video)
Matěj BeličkaMichal Komosný (video)Antonín MoravecPetr Bílek (video)Margaryta Říčařová
Arleta Krausová • Olexandra Voronina • Vladislava Galagan

Info z Diamond Cup:
z místa děníkompletní výsledky s body

Z Diamond Cup očima závodníků:
P. ŠidloP. BílekM. ŘíčařováM. MakovskýM. KomosnýD. Ulbricht


Závodník v mužském physique Michal Komosný má za sebou letos už dva soutěžní starty v mezinárodní konkurenci. V březnu na řeckém IFBB President Santonja Cupu ve své výškové kategorii vybojoval stříbro, na které před několika dny na IFBB Diamond Cupu Malta navázal bronzovou medailí, kterou získal v kategorii do 182 cm. Jaké byly maltské závody právě jeho očima?

Dění na IFBB Diamond Cupu Malta 2018 jsme se věnovali již v těchto článcích:
IFBB Diamond Cup Malta 2018 očima Michala Makovského
IFBB Diamond Cup Malta 2018 očima Davida Ulbrichta
IFBB Diamond Cup Malta 2018 očima Petra Šidla
IFBB Diamond Cup Malta 2018: kompletní výsledky s body!
IFBB Diamond Cup Malta 2018: zprávy z místa dění

[Text: Michal Komosný] Na Diamond Cup na Maltě jsem odletěl ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách, abych měl trochu času na aklimatizaci. Na Hotel Dolmen, kde se celá soutěž konala, jsem dorazil před druhou hodinou odpoledne. Jelikož naše pokoje ještě nebyly připravené, tak jsem si zašel do hotelové restaurace u bazénu na kuřecí prsa se salátem. Tam jsem strávil čekání na přípravu pokoje, poté už jsem si vybalil, a jelikož naše kategorie byla podle oficiálních stránek naplánována až na neděli, šel jsem si dát ještě jeden vypalovací trénink do hotelového fitka.

Ve fitku nebylo ani jedno zrcadlo a podmínky na cvičení byly, řekněme, lehce nedostačující, ale člověk si musí umět poradit. (úsměv) Strávil jsem tam tak maximálně hodinu i s dvacetiminutovým kardiem na závěr a radši jsem šel prozkoumat okolí hotelu - kam pro jídlo před soutěží a taky kam na něco dobrého po ní. (úsměv) Mezitím už na hotel dorazili i další členové českého týmu s naším delegátem Slávkem Vinogradovem. V pátek od deseti hodin ráno se konala registrace, kam jsme vyrazili hned na začátek. Tam nás přivítalo snad 10 - 15 českých závodníků, včetně doprovodu, již čekajících na vpuštění do registrační místnosti. Šlo to celkem rychle, a tak jsme už za nějakých třicet minut mohli jet prozkoumávat krásy Malty. Konkrétně Valletty, kde je asi většina památek a nachází se zde nejvíce navštěvované turistické atrakce.

Michal Komosný při vyhlášení výsledků na IFBB Diamond Cupu Malta 2018

Večer po ukončení registrace jsme měli sraz českého týmu, kde jsme si zapózovali i s profíky z Ruska, a jinak všichni kontrolovali formy pod vedením Slávka a zjišťovali potřebné informace. Trochu nás překvapilo, že se ještě řeší, kdy půjde na řadu naše kategorie. Jestli v sobotu, nebo v neděli. Takže jsme ještě netrpělivě očekávali konečné rozhodnutí. Naštěstí však bylo vše podle dříve zveřejněného rozpisu. V sobotu byly na řadě kategorie juniorů a masters, které jsem sledoval, a fandil našim závodníkům. Jinak už, asi jako u všech, probíhalo mohutné cukrování. (úsměv)

Večer jsme ještě se Slávkem mrkli na formu, aby nám řekl, co ještě dělat. No, mně říkal, že už bych moc jíst neměl, protože jsem měl docela nafouklé břicho, s čímž jsem bojoval i v neděli na pódiu, a možná mi kvůli tomu i uniklo druhé místo. Ale kdoví, každopádně moji kategorii a následně i absolutně vyhrál Peťa Bílek, který přišel opravdu se super formou a vyhrál naprosto zaslouženě. Já měl trochu problém i s barvou, která vypadala skvěle, dokud mě nenatřeli olejem, po kterém se mi zdálo, že se barva začala naprosto roztékat. Ještě těsně před nástupem na pódium mě museli mazat znovu a z fotek mi přijde, že jsem byl až moc tmavý.

Michal Komosný s trofejí a medailí z IFBB Diamond Cupu Malta 2018

Každopádně s předvedenou formou jsem byl naprosto spokojený, díky dostatečnému najedení jsem byl snad poprvé jeden z větších na pódiu ve své kategorii. (úsměv) Možná na úkor toho břicha, které se rozhodčím v některých chvílích nelíbilo. Beru to tak, že jsem nabral další cenné zkušenosti, které můžu zúročit na dalších soutěžích, a vím, že jsou zde detaily, na kterých potřebuji stále zapracovat. Nicméně s umístěním jsem spokojený. Na závěr bych chtěl poděkovat Slávkovi Vinogradovi, který v této přípravě působil jako můj rádce a trenér a určitě mě posunul v mnoha aspektech zase o krok dále. Poděkování patří také sponzorovi SizeAndSymmetry za podporu v přípravě, celému týmu Fitness Victory, kde mohu trénovat své klienty a mám zde vše potřebné pro svou soutěžní přípravu, celé své rodině, přátelům a fanouškům, kvůli kterým tohle vše vůbec dělám.

Michal Komosný na MaltěLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 91 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
xroll (15:50) • Nějak jsem nezaznamenal, že by mezi kulturisty bylo větší množství nemocných rakovinou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
Zodiak411 (11:55) • Mluvil o tom i jeho kamarád, který říkal, že Luke se s tím problémem potýkal už dlouhou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
70mMyW!53 (18:27) • Typek mel ocividne tezke deprese-lze to rozpoznat ze jeho vyrazu a oci v jednom z posle...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
70mMyW!53 (12:24) • jo tak ten pud sebezachovy je asi podstatny, podobne sem to mel i na pervitinu a ja se...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra